DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: meaninglessname Daha Az
1 Kayıtlı Üye
4.776
Cevap
66
Favori
238.918
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   261 Mesaj
   17 Mart 2017 14:19:53 Konu Sahibi
   Herkese merhaba,

   TurkNet'in sınırsız AKN uygulaması ile açıklamasını bu linkten okuyabilirsiniz: https://turk.net/aknsiz-internet/

   İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

   ---

   TurkNet AKN’siz Paketler ve Aktif Altyapı "YAPA"

   17 Mart Cuma günü kendi aktif altyapımız dahilinde hizmet verdiğimiz TurkNet'lilere aldıkları hizmeti fiyat farkı eklemeden AKN'siz olarak kullanmak isteyip istemediklerini sormaya başladık. AKN'siz interneti tercih eden müşterilerimizin AKN limitlerini hemen kaldırdık. Amacımız, santrallerde kurduğumuz aktif altyapımızın sağladığı avantajları öncelikle mevcut müşterilerimizle paylaşmaktı.

   Bu işi sessiz sedasız yapalım, önce mevcut müşterilerimizin internet deneyimini iyileştirelim derken, beklemediğimiz düzeyde bir ilgiyle karşılaştık. AKN'siz internet isteyen çok insan var diye düşünürdük ama doğrusu bu kadarını tahmin etmemiştik. Açıkçası bu ilgiye biraz hazırlıksız yakalandık. Bu yüzden yaptığımız ve yapacağımız şeyleri biraz daha detaylı paylaşmak istiyoruz.

   Aktif Altyapı Ne Demek?

   Türkiye'deki alternatif operatörler, kablo TV ve fiber ağ üzerinden verilen hizmetleri bir kenara bırakırsak, müşterilerine iki şekilde hizmet verebilir: Veri Akışı Erişimi (VAE) denilen yöntemle ya da Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) denilen yöntemle. Her iki yöntemde de evlerden santrale giden bakır kabloların kontrolü yerleşik operatördedir (Türk Telekom). Bu kablolar yıllardır devletin yatırım yaptığı, her operatörün yeniden çekmesi anlamsız olan, mülkiyet hakkı olmadan yerleşik operatörün kontrol ettiği kablolardır.

   VAE yönteminde, bu kablolar yerel santrallerde yerleşik operatöre ait cihazlarda (DSLAM) sonlanırlar. Veri oradan yine yerleşik operatörün altyapısını kullanarak bölgesel trafik teslim noktalarına iletilir. Bazı alternatif operatörler trafik teslim noktalarında bu trafiği teslim alıp kendi ağları üzerinden yönlendirirler. Biz de VAE yöntemiyle hizmet verdiğimiz noktalarda böyle yapıyoruz.

   YAPA yönteminde ise hizmet verdiğimiz noktalarda bakır kabloların uçları, yerleşik operatöre ait santral binalarında bulunan TurkNet'e ait cihazlarda sonlanırlar. Ondan sonra da tamamen TurkNet ağı içinde hareket ederler. TurkNet ağı, kapasitesini başka operatörlerle paylaşmaz, yedeklidir ve ihtiyaç oldukça kapasitesi kolayca artırılabilir. YAPA yöntemiyle hizmet verdiğimiz müşteriler bizim aktif altyapımız kapsamındadır.   YAPA Santrallerimizin Olduğu İller:

   Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Uşak.*

   *Adı geçen illerde YAPA altyapımız santral bazındadır, illerin tamamını kapsamamaktadır.

   Şu Anda TurkNet Müşterisiyseniz

   Eğer aktif altyapımız içindeyseniz biz size telefon, e-posta ya da SMS yoluyla ulaşarak paketinizdeki AKN limitini kaldırmak isteyip istemediğinizi soracağız. Bu geçişi yapmamız için hızınızın ne olduğunun, taahhütlü ya da taahhütsüz olmanızın, ne kadar zamandır bizimle olduğunuzun hiçbir önemi yok. Aktif altyapı dahilindeyseniz size ulaşacağız ve soracağız. Eğer size ulaşmamızı beklemeden, bu yeni paketlerden yararlanıp yararlanamayacağınızı hemen öğrenmek istiyorsanız Online İşlem Merkezi'ne girip "Size Özel Bölümü" altındaki Teklifler başlığı altına bakabilirsiniz. Eğer orada AKN'siz tarifeyi görüyorsanız, hemen geçiş yapabilirsiniz. Görmüyorsanız, henüz size aktif altyapımızdan hizmet veremiyoruz demektir. Ama bu dünyanın sonu değil. Aktif altyapımızı hızla büyütüyoruz ve bir gün sizi de bu altyapıya dahil edeceğiz. Bu olur olmaz biz size ulaşıp haber vereceğiz.

   Şu Anda TurkNet Müşterisi Değilseniz ve Olmayı Düşünüyorsanız

   Müşterimiz olmanızın önünde herhangi bir engel yok. Hemen web sitemizden başvuru yapabilirsiniz. Müşterimiz olduğunuzda eğer aktif altyapımız içinde olursanız siz de hızınızdan bağımsız olarak AKN'siz paketlerden yararlanabileceksiniz. Biz mevcut paketimize çok güveniyoruz ve çoğu müşterimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağından eminiz. Ama siz "ben sadece AKN'siz paket alabilirsem sizi tercih ederim" diyebilirsiniz. Şu an ne yazık ki sadece mevcut müşterilerimizin aktif altyapımız içinde olup olmadıklarını sorgulayabiliyoruz. Önce aktif altyapımız kapsamında olup olmadığınızı öğrenip sonra başvuru yapmak isterseniz, 20 Nisan'a kadar beklemenizi rica ediyoruz.

   Size bu tarihi hatırlatmamızı istiyorsanız, aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Formda e-posta adresiniz ya da cep telefonunuzun yanı sıra varsa ev telefonu numaranızı paylaşırsanız, sorguyu sizin adınıza yapıp sizi herkesten önce haberdar edebiliriz.

   [FORM linkte yer almaktadır.]

   AKN’siz Hayat

   Mevcut müşterilerimizin AKN limitlerini kaldırmaya başlayınca tebrik ve sevinç mesajlarının yanı sıra bu işin mümkün olamayacağı, altyapımızın bunu kaldırmayacağı, birilerinin buna izin vermeyeceği, bunun bir "pazarlama hilesi" olduğu gibi çeşitli yorumlar aldık. Bunların hiçbiri doğru değil.

   TurkNet Altyapısı Çok Sayıda AKN’siz Aboneyi Kaldırabilir mi?

   Kesinlikle Evet. Bu hizmeti sadece aktif altyapımız üzerinden vermemizin sebebi zaten bu. Aktif altyapımızdan hizmet verdiğimiz müşteri sayısıyla ilgili kısıtımız ağ kapasitemiz ya da altyapımız değil, TurkNet'e ait cihazların olduğu santral sayısıdır.

   TurkNet AKN'siz Hizmet Verdiği TurkNet'lilerden Zarar Etmez mi?

   Hayır etmez. Her ne kadar müşterilerimizi çok sevsek de bir şirket olarak zararına iş yapmamız mümkün değil. Yukarıda anlattığımız VAE yönteminde, biz yerleşik operatöre hem bakır kabloları kullanmak için, hem de onların cihazları üzerinden geçen trafik için para veririz. TurkNet kullanıcılarının kullanımı arttıkça, bizim maliyetimiz artar. Trafik teslim noktaları ve yurtdışı çıkışlarının maliyeti, bu yerelde oluşan trafik için oluşan maliyetin yanında çok küçüktür. YAPA yöntemiyle hizmet verdiğimiz noktalarda bu yerelde oluşan trafik bizim için ekstra maliyet oluşturmaz, bu yüzden trafik teslim noktaları ve yurtdışı çıkışlarında artacak trafiğin maliyetini karşılayabiliriz ve YAPA yatırımlarımızı yapabiliriz. Dolayısıyla, aktif altyapımızı genişletmemizin önünde finansal bir engel yok.

   Birileri TurkNet'e Dur Demez mi?

   Hayır demez. Telekomünikasyon piyasasını düzenleyici kurum olan BTK, zaten bir süredir AKN ile ilgili uygulamaların tüketici açısından iyileştirilmesini istiyor. Biz de aynı fikirdeyiz. Zarar etmeden müşterilerimize elimizden gelen en iyi internet deneyimini yaşatmak istiyoruz. Bunu engelleyen herhangi bir yönetmelik ya da kanun yok. Tersine, devlet de bu konuda bizimle aynı fikirde.

   Bu Bir "Pazarlama Hilesi" Olabilir mi?

   Bizi en çok üzen soru bu oluyor. Telekomünikasyon sektörü olarak müşterilerimizi o kadar çok üzmüşüz ki, iyi niyetli uygulamalar bile şüpheyle karşılanıyor. Amacımız, en azından TurkNet özelinde, bu algıyı değiştirmek ve TurkNet'in güvenilir olduğunu herkese kanıtlamak.

   Tamamen şeffaf olmak adına sayıları sizinle paylaşıyoruz. Şu anda 150.000 civarında bireysel TurkNet'li var ve bunların %20'sine YAPA yöntemiyle hizmet veriyoruz. Önümüzdeki sene bu oranı iki katına çıkartmayı hedefliyoruz. YAPA yöntemiyle şu anda 200 santralde hizmet veriyoruz. Bu 200 santrale bağlı her aboneye de bu hizmeti veremiyoruz. Abonenin santrala yakınlık, bağlantı türü gibi bazı kriterlere de uyması gerekiyor. Yine de tahminlerimize göre, bugün bu 200 santralden YAPA yöntemiyle hizmet verebileceğimiz en az bir milyon hane var. Yani sadece birkaç kişiye verebildiğimiz bir hizmeti herkese sunabiliyormuşuz gibi yapmıyoruz. Kısacası biz "pazarlama hilesi" sevmiyoruz.

   AKN'siz hizmeti ilk defa yaygın olarak sunma çabamıza gelen destek mesajları için hepinize teşekkür ediyoruz. Biz olması gerekeni yapıyoruz. Her gün, daha da iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.

   Keyifli internetler.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wollowon -- 9 Nisan 2017; 22:46:34 >   _____________________________

  • Yüzbaşı
   688 Mesaj
   17 Mart 2017 14:22:52
   Bende aynı şekilde arandım , çok hoş bir gelişme oldu bu zira 2019 da olması bekleniyordu.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 17 Mart 2017; 14:23:41 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   257 Mesaj
   17 Mart 2017 14:29:19
   Yuhnet valla hayırlı olsun darısı benim başıma.
   Peki tarifeniz hangisi son olan mı tek paket olan mı   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizGalaxy -- 17 Mart 2017; 14:30:36 >
   |
   |
   _____________________________

  • 17 Mart 2017 14:32:42
   Bu gelişme doğru ise BTK kararlarının diğer firmalar tarafındanda uygulanacağının bir kanıtı olarak görebiliriz.
   _____________________________

  • 17 Mart 2017 14:40:45
   Pc istanbulbulda bios tamirinde olduğundan kontrol edemiyorum. Harbiden doğru dalga mı geçiyorsunuz :D telefonda bozuk kimse arayamaz :D   < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   1 Not
   17 Mart 2017 14:43:10
   Yok artık troll olmasın   < Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
   |
   |
  • Teğmen
   214 Mesaj

   iOS Beta Tester
   17 Mart 2017 14:53:57
   bende türknet kullanıyorum bende neden yok :)
   _____________________________

   !Yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz Kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. -Yüce Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Mart 2017 14:57:42
   Güzel bir haber, ttnet bakalım ne zaman uygulamaya geçecek? Mayıstan önce geçsede ttnet kullananlar olarak bizde faydalansak :)
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   459 Mesaj
   17 Mart 2017 15:00:27
   Bende otomatik arandım önce kabul etmedim sonra mh. Aradım taahhut ve ek ucret olmadan kotayı kaldırıyoruz dediler. Kabul ettim. Herkes için geçerlimi bilmiyorum.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   ONKYO TX-NR626 - MAGNAT MONITOR SUPREME 802 SPEAKER - TANNOY MXC CENTER - TANNOY MX1 REAR - MAGNAT MONITOR SUPREME 302A SUBWOOFER - AUDIOQUEST KABLO - PIONEER BDP 150
   BLURAY - HIMEDIA Q10 PRO UHD - SAMSUNG 51F5570 PLAZMA - LG PF1500 LED PROJEKTÖR
  • Yüzbaşı
   765 Mesaj
   17 Mart 2017 15:04:03
   Ne zamandan beri türknet kullanıyorsunuz ? Banada TürkNetten bir mesaj geldi 21 Martta BTK kararları gereğince bağlı olduğum santralde iyileştirme çalışması yapılacak diye , umarım bana da böyle bir şey olur AKN kalkar .
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   6520 Mesaj
   17 Mart 2017 15:32:22
   Niye onay için arıyorlar ki? Herkesin kotasını kaldırsın işte. Umarım bu işte bir bit yeniği olmaz. Veri işleme izni istiyor olmasın?   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 17 Mart 2017; 15:33:33 >
   _____________________________

  • 17 Mart 2017 15:38:30
   Anlaşılan türknet btk nın verdiği tarihten önce akk yı kaldırarak iyi bir atak yapmayı düşünüyor.
   |
   |
   _____________________________

  • 17 Mart 2017 15:51:22
   Herkese hayırlı uğurlu olması dileğiyle

   Ses kaydı için:https://soundcloud.com/user-135433288/turknet

   Türknet gerçekten son zamanlarda çok başarılı atılımlar yapıyor başarılarının devamını dilerim
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   765 Mesaj
   17 Mart 2017 15:54:31

   Online işlemlerde internet paket değişikliği kısmından mı yaptınız acaba ? Orada mı AKN siz paket gözüküyordu ?
   |
   |
   NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________

  • 17 Mart 2017 15:58:00

   Hayır telefonda otomatik sistem arıyor ve onay istiyor 1'e basarsanız pakete geçiriyor.İlerleyen günlerde açarlarmı bilemem ben 1 yıldır kullanıyordum.

   |
   |
   Jrsmurfs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________

  • Teğmen
   214 Mesaj

   iOS Beta Tester
   17 Mart 2017 15:58:09
   şimdi aradım turknet müşteri hizmetlerini adsl kullanıcıysanız bugün itibariyle kaldırılmış akk-akn uygulaması vdsl kullandıgım için vdsl için henüz şuan birşey yok denildi ama çalışmaları sürüyormuş adsl kullanıyorsanız arayın akn-akk yi kaldırın :) hayırlı olsun
   |
   |
   _____________________________

   !Yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz Kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. -Yüce Mustafa Kemal Atatürk
  • Yüzbaşı
   454 Mesaj

   iOS Beta Tester
   17 Mart 2017 15:59:16
   oh süpermiş ya türknetteydim çok iyi oldu artık doya doya film izleyebilecem oyun indirebilecem   < Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
   |
   |
  • 17 Mart 2017 16:11:37
   Bu konu ilerleyen günlerde uçar demedi demeyin

   Teşekkürler Türknet

   Diğer İSS kullananlar konuyu görünce şok olacak
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 17 Mart 2017; 16:11:54 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   454 Mesaj

   iOS Beta Tester
   17 Mart 2017 16:16:22
   türkneti aradım akn olmayan pakete geçmek istediğimi belirttim sizin altyapınız desteklemiyor dedi
   türknetin altyapı çalışması yaptığı santrallerde bu hizmeti veriyorlarmış kısa bir süre sonra tüm müşterilerine bu paketi vericeklermiş kendi cihazlarını santrallde yerleştiriyorlarmış   < Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
Reklamlar
modasor
SEO
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.