Şimdi Ara

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU] (225. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.786
Cevap
41
Favori
255.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu hız dalgalanma olayı bir kaç günlük ya da haftalık bir olay değildi aylarca sürdü, hız testi kablolu olarak yapıldı modem sıfır modem di ve çeşitli modemlerle de denendi sorun turknetteydi çünkü turknet aynı altyapıya modem ve bilgisayara günün bazı saatlerinde tam hız verirken diğer saatlerde hız 5-10 mbps'lere düşüyordu, turknet ne yaptıysa yaptı hat düzeldi şükür sonunda bu sorunu aştık düzgünce internet kullanabiliyoruz.
  • Arkadaşlar Superonline 2 aydır internet hızımı yavaşlatmıyor bir bilgisi olan var mı ?
  • cyber tech C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, öncelikle yaşamış olduğunuz sorun nedeni ile üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Yaşadığınız sorunu gidermek için çözüm merkezimiz tarafından hizmet kontrolleriniz sağlandıktan sonra sorunununuz giderilmiştir. Sizin bir talebiniz olmadan hizmetiniz ve hız değerleriniz üzerinde bir oynama yapılmamaktadır. İyi günler dileriz.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum, umarım bundan sonra sorun yaşamayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, öncelikle yaşamış olduğunuz sorun nedeni ile üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Yaşadığınız sorunu gidermek için çözüm merkezimiz tarafından hizmet kontrolleriniz sağlandıktan sonra sorunununuz giderilmiştir. Sizin bir talebiniz olmadan hizmetiniz ve hız değerleriniz üzerinde bir oynama yapılmamaktadır. İyi günler dileriz.

çözüm merkezimiz tarafından hizmet kontrolleriniz sağlandıktan sonra sorunununuz giderilmiştir.
    ifadeniz ile kullanıcıda problem olmadığını sorunun sistemden yada sizden kaynaklandığı ortaya çıkmış oluyor. Bu sorun ile karşılaşan / Tekrarlayan kullanıcılar için bu probelmin teknik bir adı varmıdır? Böylece sorunu anlayamayan müşteri hizmetleri için; bu problemin teknik adını bilmediğimden atıyorum kafadan "Port hız kayması" problemi yaşanmaktadır. Lütfen teknik servise bunun iletilmesi vs.. şeklinde süreç hızlandırılabilinir.
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, tüm internet servis sağlayıcıları tarafından ortak kullanılan telekom altyapısı, modem veya ev iç tesisatı gibi nedenlerle hızınız değişkenlik göstermekte ve ping sorunu yaşanabilmektedir. Yaşanılan ping sorununu çözüm merkezimiz tanımlayıp gerekli işlemleri ona göre yapmaktadır.
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Bunun teknik bir adı var mı bilemiyorum mutlaka vardır, biz kullanıcılar buna hız dalgalanması diyoruz çünkü hız sabit durmuyor bir çıkıp bir iniyor, mesela hattımıza 50 mbps tanımlıysa bunu 45 mbps olarak sabit şekilde almalıyız ama alamıyorduk bunu hız testinde de görüyorduk hız testinde ibre en üste çıkarken 3-4 hatta 5 kez düşüyor geri çıkmaya çalışıyordu indirme yaparken de hız bir inip bir çıkıyordu normalde hız testinde ibre verilen en üst değere çıkar orada kalır hatta üstünü de zorlamaya çalışır ama hız dalgalanması dediğimiz olayda en üste çıkar sonra iner sonra tekrar çıkar bu böyle bir kaç kez devam eder ortalarda bir yerde kalırdı, neyse ki turknet nasıl olduysa sorunu halledebildi de aylar sonra sorunsuz internetin keyfini çıkarır olduk, dilerim hiç kimse bu sorun dahil hiç bir sorunu yaşamadan internet kullanabilir.
  • Bi süreliğine köyde kalacağım 2ay gibi bi süre.Sadece 2 ay kullanıp sonra interneti kapatma şansım var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dilerseniz kapatabilirsiniz dilerseniz de dondurup gelecek sene kullanabilirsiniz.

• Merhaba, hizmetimiz taahhütsüz olup istediğiniz zaman kapatma özgürlüğüne sahipsiniz. Ancak hizmetinizi aktif hale getirdikten sonra internetinizi kullanıp daha sonra dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz, geri döndüğünüzde ise dondurulan hizmeti açtırıp tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz.
    Yani 2aylık açtırmak istesem bana maliyeti ne kadar olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: wasabi121

Hocam duyum değil binevler tarafındayım. Bu tarafı kazıp fiberleri jandarmaya kadar döşediler. Şu anda da çamlık tarafına döşüyorlar 2 gün önce gördüm. Turkcell i ne kadar sevmesem de tercih çeşitlermizin artması beni heyecanlandırmıyor değil.

Gerçekten çok iyi ben çalışmalara bir türlü denk gelmemiştim ama duyum almıştım demek ki doğru imiş sayenizde doğruladık..

Tabii ki de alternatiflerimiz çoğalıyor, hemde şehrin gelişmesine katkı sağlıyor. Yakında Turksat Kabloyu sa görürüz inşallah..

Fotoğraf çekebilme ihtimaliniz var ise memnun olurum doğrusu.

NOT: Cevap verirken mesajımın yanında duran seçenek düğmesinden alıntıya tıklayın ki cevap verdiğinizden haberdar olayım. haberdar olmadığım için bu kadar geç cevap verdim... :)

• Kullanacağınız hizmet bedelinizi ödersiniz ve süpriz ücretlendirmeler ile karşılaşmazsınız. Paket fiyatımız bildiğiniz üzere 59,99 TL.
    Yani diyorsunuz ki 118,98 TL den fazla ödemeyeceksiniz.Kargo dahil değil tabi.

• Evet, kargo ücretini siz karşılamaktasınız.
  • Hız için talepte bulunmuştum biliyorsunuz. Neyse bugün geri dönüş yapıldı. Teknik destekten biri arayıp hattımın vdsl olduğunu ve 20 mbite kadar desteklediğini söyledi. Yani max 20 ye kadar alabiliyormuşum. Ancak bana 35 denilerek satış yapıldı. Bununla da ilgili bi şikayet kaydı oluşturdum. Zaten 20 de alamıyorum max. 12'de kalıyor. Ayrıca müşteri temsilcilerinizi lütfen eğitin. Derdimi anlattıktan sonra oluşturduğu kaydı okumasını istedim. "Müşteri hızdan memnun olmadığını iletti" yazmış. Detaylara hiç girmemiş. Sonra tekrar istediğim gibi yazmasını söyledim, sözde yazdı. Oku dedim, ekranım gitti dedi. Söylediğim şeyi yazmaktan acizler. Böylesine dandik bir müşteri hizmetleri de hayatımda ilk yani. Tebrikler Türk Net(!)
  • NightShadow kullanıcısına yanıt
    Merhaba, evet konuşmuştuk. Altyapınızın desteklediği kadarı olan maksımum hız değerlerinizi sizlere vermeye çalışmaktayız. Alabildiğiniz hız değerleri santrale olan uzaklığınıza, kullandığınız modeminize ve ev içi tesisatınıza göre farklılık göstermektedir. İsterseniz GSM numaranızı PM üzerin iletin. Alabileceğiniz hız değerlerinizi ve hizmet kontrollerinizi burdan sağlamaya çalışalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkNetDestek -- 5 Temmuz 2017; 8:45:47 >
  • "35mbite kadar dedik biz, rakam belirtmedik" yani size 3 de verebiliriz gibi bir saçma sonuç çıkıyor bu söylediğinizden. Allah aşkına robot gibi aynı şeyleri tekrarlamayın. Numaramı PM gönderdim. Santrale olan uzaklığım 300 metre. Modemim sıfır. Daha önce 16 mbit'i sonuna kadar alabiliyordum Türk Telekom ile. Bana 35 alabilirsin dediniz, sözleşmede bile böyle yazıyor, sonra 20 ye düştü rakam az önce arayan eleman da 17 mbite kadar alabilirsin dedi. 17, 35'in yarısı bilmem farkında mısınız? Dalga geçmeyi bırakın. Alabildiğim hız da 12.

• Hayırlı olsun arkadaşlar.

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    bi akrabam vardı onda 16mbps gösteriyordu önceden bir kaç gün önce tekrar baktım 24 gösteriyordu demekki bu yüzden 24 göstermiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 4 Temmuz 2017; 19:27:36 >
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.