Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (727. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.016
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir iki ay sonra başka bir eve taşınıyorum, şuanda 75mbps kullanmaktayım nakil sonrası hızım 75mbps desteklese bile 35mbps mi olacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni abone olacak arkadaşlar davet koduyla hem siz hem ben 1 ay ucretsiz turknet kullanabiliriz. Pm lutfen...

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Hali hazırda turknet 16 mb hızla 49,99 ödüyorum. Hız testi yaptım 50 gösteriyor. Telefon edip 59 luk pakete geçsem bende mi 35 hız alacağım?

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtilalVakti

Bu hafta superonlinedan turknete geçiş yaptım. 2. gününde büyük bir hata yaptığımı anladım. Altyapı olarak adsl 16mb destekliyordu. Superonlinedan aldığımda 16mb e kadar olarak görünen internet hattımdan 11-12 mb alabiliyordum. Fakat turknete geçtiğimde aynı hız paketini aldım(16mb e kadar) fakat bu hızın 1-2 arası oynadığını gördüm. Hemen mh arayıp arıza kaydı oluşturdum ve bu sabah geri dönüş yaptılar. Benim hattım 3-4mb destekliyormuş. Daha önce farklı bir iss kullandığımı aynı adreste bana net olarak 11-12mb hız verdiklerini söyledim ve aldığım yanıt "Altyapı kendi altyapımız değil. Turknete hız verirken kesebiliyorlar." Sanarsın superonline nın kendi altyapısı. Bu nasıl bir şirket politikasıdır. Zaten turknet e geçerken bu tür sorunların çıkacağından emindim fakat şansımı denemek istedim ve "Turkiye de ucuz olan bir şeyin kaliteli olması mümkün değil." sözünün kulaklarımda yankılandığını bir daha hissettim. Sonuç olarak turknet e geçerken 2 kez düşünün.

Ben sana daha vahimini anlayatım.

VF 16mb kullanırken TT bana diyor ki hattınız maks. 8mb destekliyor, daha fazlasını alamazsınız, alırsanız da sürekli kopmalar yaşarsınız..
    Şu anda Turknet 75mb (kablosuz 55-60, kablolu 60mb üzeri) hız alıyorum.

Altyapı TT, TT mh bana 8mb derken, ben pencereden karşı binadaki Fiber kutusuna bakıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sê7êN SKY -- 18 Ağustos 2017; 10:31:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• slmlar arkadaşlar ben ist ataşenizden evimde türk net var hem isminden dolayı hem tahütsüz ölüsü hem adil kullanım kotası yok olduğundan seçtim benim alt yapım 8 mbit ama bana 16 mbit desteği veriyolar ama benim alt yapım kaldırmıyor. bazen herkez net başına geçince baya düşme oluyo 8 den 2 3 hız oluyo ama bu türk netin suçu deil sizin alt yapınızdan kaynaklanıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: eider

Burdaki olumsuz yorumlardan korkup ttnet'i iptal ettirmeden turk.net bağlanmasını istedim. Salı günü siteye bilgileri girip, belgeleri kargoya verdim, perşembe sabahı turktelekom'dan gelip kutuya kablo çekip gittiler, perşembe akşamı da şifre geldi.
    Kendim kutudan eve kablo çektim, valla çatır çatır çalışıyor. He 30 Mbps falan alıyorum ama öyle 75 dediniz 30 verdiniz diye ben sorun etmiyorum, ttnet'te taahhütüm bittiğinden 35 Mbps 75 GB AKN'ye 90 küsür TL alıyorlardı, yine buna yakın hızları alıyordum. Yarın gidip onu da kapattırcam. Tel numarası değişti doğal olarak, çok da takmıyorum ben numarayı, zaten eskisinin taahhütü bitince onu da kapattırıcam.

Yani, ev tel numaranızın değişmesini takmıyosanız, yeni hat alıp deneyin, hem arada internetsiz kalmazsınız, hem de turk.net i beğenmezseniz eskisine aynen devam edersiniz.

Hocam ben ttnetin verdiği telefonu kapattırmak istemiyorum o zaman ne olacak? Telefone alarm felan bağlı ayrıca telefon için taahhüdüm var.

• quote:

Orijinalden alıntı: UfukAkkus1

1 hafta öncesine kadar 100 mbps hız gösteren yer şu anda 35 mbps gösteriyor. Sebep ise aktif altyapıda olmamakmış. Bugün abone olacaktım, yazık ettiler.

hatalı gösteriyor şuan. heryere 35mbps diyor
    ben 100mbps turknet kullanıyorum .benim adresimede 35mbps diyor.

şurdan telefon no ile sorgulahttp://www.vodafone.com.tr/Internet/fiber-sorgulama.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sê7êN SKY

quote:

Bu hafta superonlinedan turknete geçiş yaptım. 2. gününde büyük bir hata yaptığımı anladım. Altyapı olarak adsl 16mb destekliyordu. Superonlinedan aldığımda 16mb e kadar olarak görünen internet hattımdan 11-12 mb alabiliyordum. Fakat turknete geçtiğimde aynı hız paketini aldım(16mb e kadar) fakat bu hızın 1-2 arası oynadığını gördüm. Hemen mh arayıp arıza kaydı oluşturdum ve bu sabah geri dönüş yaptılar. Benim hattım 3-4mb destekliyormuş. Daha önce farklı bir iss kullandığımı aynı adreste bana net olarak 11-12mb hız verdiklerini söyledim ve aldığım yanıt "Altyapı kendi altyapımız değil. Turknete hız verirken kesebiliyorlar." Sanarsın superonline nın kendi altyapısı. Bu nasıl bir şirket politikasıdır. Zaten turknet e geçerken bu tür sorunların çıkacağından emindim fakat şansımı denemek istedim ve "Turkiye de ucuz olan bir şeyin kaliteli olması mümkün değil." sözünün kulaklarımda yankılandığını bir daha hissettim. Sonuç olarak turknet e geçerken 2 kez düşünün.

VF 16mb kullanırken TT bana diyor ki hattınız maks. 8mb destekliyor, daha fazlasını alamazsınız, alırsanız da sürekli kopmalar yaşarsınız..

Altyapı TT, TT mh bana 8mb derken, ben pencereden karşı binadaki Fiber kutusuna bakıyordum

Hocam bu normal bi durum. Şöyle izah edeyim, sizin ttnet bağlattığınız dönemde eğer fiberde boş port yoksa sizin olduğunuz konumu direk adsl olarak gösteriyor. Ve bağlattıktan sonrada size bağlı olduğunuz hat değerlerini söylüyorlar. Fakat fiber kullanan bir abone kapatma veya taşıma yaptığında port açılıyor siz oraya geçiş yapabiliyorsunuz. Benim durumum bire bir aynı hat üzerinden gerçekleşen bi olay.

• aktif altyapıda olmayan yeni abonelerin alabileceği en yüksek 35 mbps'e düşürülmüş...

zaten 75'den fazla veriyor muydu ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hattım 16 MBPS destekliyormuş. Eskiden kullandığımız Airties ADSL modemler işimi görür mü yeni mi almam lazım?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sê7êN SKY

quote:

Hocam bu normal bi durum. Şöyle izah edeyim, sizin ttnet bağlattığınız dönemde eğer fiberde boş port yoksa sizin olduğunuz konumu direk adsl olarak gösteriyor. Ve bağlattıktan sonrada size bağlı olduğunuz hat değerlerini söylüyorlar. Fakat fiber kullanan bir abone kapatma veya taşıma yaptığında port açılıyor siz oraya geçiş yapabiliyorsunuz. Benim durumum bire bir aynı hat üzerinden gerçekleşen bi olay.

Hattın desteklediği hızın portun boş/dolu olması ile alakası ne?
    Aynı binada 2 üst komşum kampanyaya başvurdu Turknete, 1 aya yakın bağlantı yapılamadı boş port olmadığı için ama hattın alabileceği hız bilgisi doğru şekilde verildi.

• Turk.net 16mpbs 50 gb akn 49 TL paketim var. Evi taşıdık port olmadığı için nakil yapamadık. Dondurdum. hat sahibi annem.

1 ay bekledik ses çıkmayınca babam türk telekomdan gidip açtırmış taahhütsüz günlük internet açtırdım. babamın adına oldu.

Şimdi türk.net'i de babamın adına yapmak istedim ki , kolayca nakli üstüne alalım ama türk.net tte nakil yokmuş. Türk telekomda nakil yapmak ve hat kapatmak avrupa birliğine girmek gibi zaten illa bölge müdürlüğüne gitmeniz lazım bizimkiler uğraşmaz .

kısacası türk.neti sanırım kapattırcam. günlük internet aldığımızdan taahhutte yok söyle 49 tl bandında internet hangi şirkette var.

60 tl fazla geliyor bana internet için.
  • 76mbps down. 4 mb up değerlerini modemden görüyorum ama 72 mbps down 2 mbps up dan yukarı çıkmıyor. uploadı çıkartabilsem yeter ama upload 2 den yukarı cıkmıyor. yolu yöntemi var mıdır biliyor musunuz arkadaşlar?
  • Eskisini kapatıp Ttdekini Türknet e taşıyın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deadwood kullanıcısına yanıt
    Benimki de aynı şekilde, ondan yukarıya yeni kablo çektim. Ttnet interneti kapattırdım ama 2-3 ay telefonun taahhüdüm olduğundan onu kapattırmadım, o sadece alarma bağlı olarak duruyor şimdi. taahhüdüm bittiğinde onu kapatıp, eski hattın kablosuna turkneti takıcam, alarm falan aynen çalışmaya devam edicek.
  • Merhaba arkadaşlar bir sorum var. Ben şimdi telefonla konuşup işlemleri başlattım ve telefon faturası dahil 60 lira dediler. Bu durumda telefon için herhangi bir ücret ödemeyeceğim değil mi? Telefon + internet tek faturada gelecek diye anladım. Çünkü Türk telekomda ayrı olarak 20-25 lira telefon faturası ödüyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanOzerS

Hatalı değil, TurkNet aktif altyapısında olmayan yeni abonelerin alabileceği maksimum hızı 35'e çekmiş. Hattın 100 de desteklese 35 veriyor artık.

kötü oldu bu :(
    kampanyayı güncellememişler hala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyrito

Arkadaşlar hattım 16 MBPS destekliyormuş. Eskiden kullandığımız Airties ADSL modemler işimi görür mü yeni mi almam lazım?

Herhangi bir adsl destekli modem işinizi görür
  • Ben de TürkNet'e geçmek istiyordum, bir dahaki ay taahhütüm bitiyor ama 35 mbps'ye düşürüldüğünü görünce bir durup düşündüm. Başkaları 50mbps 75mbps kullanırken neden ben aynı paraya 35mbps kullanayım ki ?
  • Kabiz Civciv kullanıcısına yanıt
    Başka iss bak o zaman uydunet superonline yada turk telekom

• 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.