Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (719. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukayaz

81 il de fiber veremediği gibi 81 ilde de bu hizmeti vermek zorunda değil. Öncelikle daha büyük şehirlerden başlayarak bu hizmetini genişletebilir. Büyük firmalarla yarışma istiyorsa bunu yapmak zorunda zaten

Bu ülkede kimse kimseyle yarışamaz. Öyle birşey yapabilse idi superonline yapardı onlar bile beceremedi. Altyapısı çok az superin. Turknet kimki yapacak. Kalite hizmet felan aramayacaksın bunlarda becerebilirsen varsa internetin öp başına koy. 2019 yılında esamesi okunmaz gibime geliyor. Akn kalkınca kimse stabiletesi olmayan turknet kullanmaz. En azından ben kullanmam.

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman turknet e geçmek için hiçbir sebep yok ki. Aylık 70 tl ye 150 gb akkli 24 mbit internet veriyor bana superonline gayet memnunum kalitesinden. Varsın azcık yavaş olsun kaliteli olduktantan sonra o 10 liralık fark zaten modem fiyatıyla çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Check out my @Speedtest result! How fast is your internet?http://www.speedtest.net/my-result/a/3098916204

Arkadaslar bana 75 mbps hiz vereceklerini söylediler şu anda aldığım hiz 1-3 mb arası birşey bunu bir mhye söyledim internet hızım az diye mh internette sık sık kopma oluyor diye kaydetmiş adamın biri beni aradı internetiniz sık sık kopuyormus dedi yok öyle birşey dedim bize öyle bilgi geldi ondan dolayı hızınızı düşürdük dedi
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Geçmiş olsun. Aynı durumla 2 aydır uğraşıyorum hala çözemediler. Sebebini ise bugün öğrendim.

Şimdi bizim evin orada Türk Telekomun fiber ve vdsl alt yapısı mevcut. Aynı zamanda Türk Netin adsl alt yapısı mevcut yalnız bu alt yapı bizim eve çok uzak 6 km mesafesi var. TürkNet maliyetten kaçmak için olsa gerek; Türk Telekomun alt yapısından hizmet vermek yerine bize kendi alt yapısından hizmet veriyor. Bu yüzden max 2 mgbit hız alabiliyoruz. Ama bana 35 mgbite kadar destekliyor diyerekten internet bağlamışlardı. Santral olayınıda bugün evimize gelen ekipler söyledi.

Müsait olduğumda ilk işim Tüketici Hakem Heyetine gidip ödediğim ücretleri geri almak. Sonrasında haksız rekabet yapmaktan ( sonuçta bana 35 hız diyor ama 2 veriyor ) btk ya şikayet etmek olacak.

Sizin durumda büyük ihtimalle böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TinyAngel -- 7 Ağustos 2017; 19:46:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

quote:

81 il de fiber veremediği gibi 81 ilde de bu hizmeti vermek zorunda değil. Öncelikle daha büyük şehirlerden başlayarak bu hizmetini genişletebilir. Büyük firmalarla yarışma istiyorsa bunu yapmak zorunda zaten

Bu ülkede kimse kimseyle yarışamaz. Öyle birşey yapabilse idi superonline yapardı onlar bile beceremedi. Altyapısı çok az superin. Turknet kimki yapacak. Kalite hizmet felan aramayacaksın bunlarda becerebilirsen varsa internetin öp başına koy. 2019 yılında esamesi okunmaz gibime geliyor. Akn kalkınca kimse stabiletesi olmayan turknet kullanmaz. En azından ben kullanmam.

Akn kalkinca ayni fiyatlara limitsiz internet kullanacaginizi mi saniyorsunuz? Isslerin akksiz paketleri zaten var. Superonline en dusuk 25mbps hizi 90tlden satiyor. 50mbps ve uzeri asiri ucuk fiyatlari var.

2019da da aynisi olacak. Kotali ve aksamlari hizi dusen paketler kalacak sadece. Sinirsiz isteyen yine o paralari odeyecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, hali hazırsa 2 yıl taahhütlü ttnet yalın internet 24 Mbit 75 akn kullanıyor, 63 tl ödüyorum. Taahhüdüm 1 aya bitiyor.

71 TL'ye 2 ay taahhüt verin 150 akn olarak kullanmaya devam edin diyor TT teklif olarak.

Ne dersiniz? Yenileyeyim mi yoksa alternatiflere bakayım mı?

Evde telefon hattım yok, bu şartlarda daha ucuz ve veya kaliteli hizmet alabileceğim bir alternatif var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiçbiri -- 7 Ağustos 2017; 20:57:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CallofTruth

Bugün belgeleri gönderdim. Sivas merkezdeyiz. Baglatmayi düşünen arkadaşlar iki üç hafta sonra bu mesajı alintilayabilir.

Hocam ben de sivas'ta yaşıyorum ve bağlatacağım. Sizde durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ümit5858

quote:

Orijinalden alıntı: CallofTruth

Bugün belgeleri gönderdim. Sivas merkezdeyiz. Baglatmayi düşünen arkadaşlar iki üç hafta sonra bu mesajı alintilayabilir.

Hocam ben de sivas'ta yaşıyorum ve bağlatacağım. Sizde durum nedir?

Ben kepçeli mevkiinde yani demircilerardı mah. kalıyodum. Binanın iç internet tesisatı rezil olduğu için sıkça bağlantı sorunu yaşadım ve konum olarak iyi bi mahalle olmasına rağmen 5mbit felan geliyodu. İstasyonun arkasından devam edince orhan market caddesinde kalan arkadaşın hattı ve değerleri çok iyi ve memnundu. Yani diyeceğim internet tesisatın ve konumuna göre hesapla.

• quote:

Hocam o zaman turknet e geçmek için hiçbir sebep yok ki. Aylık 70 tl ye 150 gb akkli 24 mbit internet veriyor bana superonline gayet memnunum kalitesinden. Varsın azcık yavaş olsun kaliteli olduktantan sonra o 10 liralık fark zaten modem fiyatıyla çıkıyor

Mantıklı görünüyor. Normal ev kullanıcısı için iyi. En azından başın ağrımaz

• CallofTruth kullanıcısına yanıt
    Anladım. Bende Mimar sinan mah. deyim. vf net, tt, superonline hep 16mbps'yi tam olarak veriyor. Turknet'te verir herhalde
  • Ben de cumartesi günü tüm işlemleri tamamlayarak geçişimi yaptım. Yapa kullanıcısı olarak sınırsız 16 mbps hız alabileceğimi söylediler, ortalama 8-10 alıyorum, ThesadisT'in söylemesi üzerine bugün aradım hızımı 24 yapacaklarını söylediler. Bu şekilde olursa hep benim için güzel olacak

Bu arada gerek buradan gerek özelden tüm sorularımı yanıt veren hatta bana modem bile bulan ThesadisT hocama buradan da teşekkür etmek istiyorum, çok yardımı oldu bana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kepirlikerem

Ben de cumartesi günü tüm işlemleri tamamlayarak geçişimi yaptım. Yapa kullanıcısı olarak sınırsız 16 mbps hız alabileceğimi söylediler, ortalama 8-10 alıyorum, ThesadisT'in söylemesi üzerine bugün aradım hızımı 24 yapacaklarını söylediler. Bu şekilde olursa hep benim için güzel olacak

Bu arada gerek buradan gerek özelden tüm sorularımı yanıt veren hatta bana modem bile bulan ThesadisT hocama buradan da teşekkür etmek istiyorum, çok yardımı oldu bana

Rica ederim hocam. Hayırlı olsun iyi günlerde sorunsuz kullanman dileğiyle

• Zaman içerisinde fiyatlar düşecektir emin ol. 4G ye geçildiğinde olan fiyatlar ile şu anki fiyatlara bakmak lazım. Gün geçtikçe de düşüyor. Buda o şekil olacak. Şu an sunulan paketler bir ayrıcalık veriyor o yüzden pahalı o dönem de öyle birşey kalmayacak. Kota ve hız düşümü yayınlanan kuralllara aykırı şimdilik biraz daha yolsunlar milleti.

• quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Check out my @Speedtest result! How fast is your internet?http://www.speedtest.net/my-result/a/3098916204

Arkadaslar bana 75 mbps hiz vereceklerini söylediler şu anda aldığım hiz 1-3 mb arası birşey bunu bir mhye söyledim internet hızım az diye mh internette sık sık kopma oluyor diye kaydetmiş adamın biri beni aradı internetiniz sık sık kopuyormus dedi yok öyle birşey dedim bize öyle bilgi geldi ondan dolayı hızınızı düşürdük dedi
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Geçmiş olsun. Aynı durumla 2 aydır uğraşıyorum hala çözemediler. Sebebini ise bugün öğrendim.

Şimdi bizim evin orada Türk Telekomun fiber ve vdsl alt yapısı mevcut. Aynı zamanda Türk Netin adsl alt yapısı mevcut yalnız bu alt yapı bizim eve çok uzak 6 km mesafesi var. TürkNet maliyetten kaçmak için olsa gerek; Türk Telekomun alt yapısından hizmet vermek yerine bize kendi alt yapısından hizmet veriyor. Bu yüzden max 2 mgbit hız alabiliyoruz. Ama bana 35 mgbite kadar destekliyor diyerekten internet bağlamışlardı. Santral olayınıda bugün evimize gelen ekipler söyledi.

Müsait olduğumda ilk işim Tüketici Hakem Heyetine gidip ödediğim ücretleri geri almak. Sonrasında haksız rekabet yapmaktan ( sonuçta bana 35 hız diyor ama 2 veriyor ) btk ya şikayet etmek olacak.

Sizin durumda büyük ihtimalle böyle.

Yaklaşık 1 ay uğraştıktan sonra 2 mbitten yukarı çıkmayan hız, sık sık kesintiler ve en sonunda bağlantının tamamen gitmesi ve 1 hafta boyunca bağlantı problemini de çözememelerinden dolayı iptal ettirdim Turknet'i rahatladım. Ne kadar kayıt açtırırsanız açtırın. Sorun önce bina içi tesisattaydı sözüm ona. Direk ankastreye bağlandım, yine çözülmedi. Bu kez de bilgisayar ve modemden kaynaklanıyor diye dönüş yaptılar. Bence şanslıysanız Turknet iyidir güzeldir, yoksa geçmiş olsun hizmet almak mümkün değil. Sorunları çözdürmek o zaten imkansız.

• Wireless vdsl modem ne tavsiye edersiniz?

• Dostlar hiç bulaşmayın 2 haftadır saat 3 e kadar internet yok resmen bazıları hız testi koymuş ben hız testi yapamıyorum internet yok diyor o derece

Değiştiren arkadaşlar neye geçtiniz memnun musunuz?
    stabil olsun 15 mb de razıyım ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnexpectedJihad -- 8 Ağustos 2017; 10:52:13 >
  • Yaklaşık 2-3 aydır ping sıkıntısı yaşıyorum. Günde 2-3 kere internetin pingi artıyor hızı aşırı derecede düşüyor. Destek kaydı açtım belki 20-25 defa. Fakat sorunum bir türlü çözülmedi. Modem değiştirdim, ev tesisatını kontrol ettirdim ama sorun devam ediyor. Bu gidişle kapattıracağım gibi. Oysa oldukça memnundum bu zamana kadar.
  • Bir hafta geçti telefonumun numarasını değiştirmişler ayrıca bir haftadır telefon internet kesik arıyorum papagan gibi hep aynı kelimeleri tekrar ediyorlar.Bu kadar kötü bir müşteri hizmeti hiç görmedim.Ne zaman internet verebilirsiniz diyorum bilmiyoruz mesaj gelecek size diyor.Kardeşim santral mı kuruyorsunuz adamın internetini telefonunu kesip 7 gündür beklemek ne demek oluyor.Sorunun ne olduğuda söylemiyorlar.Bugünde bağlamazlarsa iptal ettirecem çağ dışı bir hizmet anlayışı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

Zaman içerisinde fiyatlar düşecektir emin ol. 4G ye geçildiğinde olan fiyatlar ile şu anki fiyatlara bakmak lazım. Gün geçtikçe de düşüyor. Buda o şekil olacak. Şu an sunulan paketler bir ayrıcalık veriyor o yüzden pahalı o dönem de öyle birşey kalmayacak. Kota ve hız düşümü yayınlanan kuralllara aykırı şimdilik biraz daha yolsunlar milleti.

Insanlar 2 yil taahhutle isslere baglanmaya devam ettikce, superonlinenin 90tllik paketini övup herkesi bu gibi paketlere tesvik ettikce, turkneti ocü gibi gorup, tvde reklamı çıkan akksiz internet reklami veren ama aslinda 8mbps internete 24 ay taahhut isteyen uyduruk firma ile karistirdikca bu ulkede internet ucuzlamayacak sen buna emin ol.

1 mayistan sonra akk kalkinca ne olacagini cok net gorduk. Yeni uygulamaya ilk gecen kablonet kotali internet fiyatlarini akkli fiyatlarindan sunup akkli tarifeleri kaldirdi. Ama daha sonra diger isslerin 2019u bekledigini gorunce o da superonline gibi sadece 24mbps akkli paketi geri getirdi.

4g ile bunun bir alakasi yok. 4g operatorlerin yukunu cok azaltan bir teknolojiydi. O yuzden herkesi 4g super, muhtesem birseymis gibi gosterip gecirmeye calistilar. Normal kullanici icin 3g ile 4gnin hicbir farki yok. 1gb kotali internetin hizi 1000mbps olsa nolur 10mbps olsa nolur.
    Bunun gibi birsey olmasi icin ancak turktelekomun, kablonetin tum altyapisini bastan yapmasi gerekir.

Kota ve hiz dusumu kurallara aykiri oldugu icin mi bu uygulamaya ilk gecen devletin kablonetiydi? 2019da olacagi da o son kalan 24mbpslik akkli paketlerin gitmesi olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla benim görüşüm bu şekilde değil daha iyi olacaktır. Turknet işini adam gibi yaptığı sürece kimse öcü göstermez kendi kendilerini yok ediyorlar. Ben 100 mbps hız alıyorum ama stabilite yok hadi ben pek önemsemiyorum yetiyor bana ama anlık yaşayanlar var internete anlık ihtiyaç duyanlar var. Kaliteyi arttırmak yerine abone arttırma peşine düştüler. Telekom olduğu sürece hiç birşeyde yapamaz. Başımıza bela etmişler.

Bu işler turknet netspeed milenicom vs.. ile olacak işler değil. Rekabet edebilecek altyapı kurabilecek bir superonline var onlarda altyapıyı çok az yere taşıdılar. Turkneti çok iyi bilen biri olarak konuşuyorum adam gibi internet istiyorsanız yanlış adrestesiniz. Ha bana aksakta olsa olur arada kassın gitsin ama ucuz olsun aknsiz veya fazla aknli olsun derseniz doğru yerdesiniz.

• 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.