Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (710. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladım hocam peki arayıp abonelik başlamadan 180 tl ye turknet in modemini mi almamı tavsiye edersiniz çünkü piyasada o fiyata modem yok sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • farukayaz F kullanıcısına yanıt
    Türknet modemin nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum iyi bir şeyse alın kullananlara sormak lazım yalnız 2. el satılan ttnet modemi almayın onlarda wifi hızı kötü oluyor. Genelde Asus modem alıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 2 Ağustos 2017; 21:09:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • el-harezmi_0 kullanıcısına yanıt
    Ttnetin modemini mi kullanıyorsun bende de aynı hız var cepte 50-55 mbit hız laptopda 35-40 kabloluda 72 mbit hız alıyom ttnetin modemleri kötü bende öyle en azından

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Türknet modemin nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum iyi bir şeyse alın kullananlara sormak lazım yalnız 2. el satılan ttnet modemi almayın onlarda wifi hızı kötü oluyor. Genelde Asus modem alıyorlar.

Burda alıp da memnun olmayan vardı galiba.

Marka modem öğrenilir zaten turknetten.

Bence almaya değmez.

• kel_bakkal K kullanıcısına yanıt
    Bunu çok önceden yazmıştım aslında ama arada kaynıyor. Bir gün deneme yaptım hat 75 Mbit.

ttnet modemin wifi si telefonda ve pc de 35 Mb gibi
    AP taktım 65 Mbit
    LAN üzerinden de 70 Mbit çıkıyordu. Bu deneyleri yaparken kanal ayarlarını band gebişlik ayarlarını defalarca denediğimi de belirteyim.

Bu yüzden özellikle ucuza alınan ttnet, superonline, türknet gibi ISS modemlerini iyi araştırmadan kullanılmamalı, yazık çünkü çoğumuz sadece wifi den kullanıyoruz neden modemden sonra hız düşsün.

Şunu da ekleyim bu ucuz modemler sadece yavaş vermekle kaalmıyor zayıf çekince hız çok daha kötü düşüyor biraz para verip iyi bir şey almalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 2 Ağustos 2017; 21:54:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: &#8367;

Bunu çok önceden yazmıştım aslında ama arada kaynıyor. Bir gün deneme yaptım hat 75 Mbit.

ttnet modemin wifi si telefonda ve pc de 35 Mb gibi
    AP taktım 65 Mbit
    LAN üzerinden de 70 Mbit çıkıyordu. Bu deneyleri yaparken kanal ayarlarını band gebişlik ayarlarını defalarca denediğimi de belirteyim.

Bu yüzden özellikle ucuza alınan ttnet, superonline, türknet gibi ISS modemlerini iyi araştırmadan kullanılmamalı, yazık çünkü çoğumuz sadece wifi den kullanıyoruz neden modemden sonra hız düşsün.

Şunu da ekleyim bu ucuz modemler sadece yavaş vermekle kaalmıyor zayıf çekince hız çok daha kötü düşüyor biraz para verip iyi bir şey almalı.

AP nedir hocam
    Güzel hangi modemi tavsiye edersiniz hocam orta halli iş görücek hız düşmeyecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Türknet 64mbps gibi hız veriyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • atomcu kullanıcısına yanıt
    Veremez, öyle bir hız yok.

Bu konusa deneyimli olanlara sormak lazım işte bunu çünkü ben haka ttnet modemini ap ile kullanıyorum.

AP access point yani kablosuz erişim noktası. Modemin LAN çıkışına AP takıp koblolu bağlantıyı kablosuz WiFi ye dönüştürüyorum.

Hocam asus n17u dsl modem kullanıyoruz. Kendimiz aldık. Türk netin verdiği modemlerden çok şikayet vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: el-harezmi_0

Hocam asus n17u dsl modem kullanıyoruz. Kendimiz aldık. Türk netin verdiği modemlerden çok şikayet vardı.

Bu gösterdiğin değerler asusa mı ait 75/43

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar modem konusunda wifiden yüksek hiz almak istiyorsan ac destekli modem bakmalısınız. Veya n destekli modem + access point/router kullanmalısınız. N destekli modeminiz varsa asusun 200 lira civarı bir routeri var ac750 olması lazım onunla yüksek hız alabilirsiniz. Ayrıca Turknetin modemini almayın. 20-30 fazla verin kendiniz dışarıdan alın.
    Edit: Modem olarak
    Asus Dsl-N16
    Tp-Link TD-9970
    Zyxel VMG3312
    Deneyebilir access point ile menzili ve çekimi guclendirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 3 Ağustos 2017; 8:22:53 >
  • Tt ile olan taahhütüm bitti. 50 gb aknli paketi 63 liradan iptal ettirdiğimde 52 liraya kadar düşürdüler. 10 senenin ardından tt ile birliktelik buraya kadarmış. Üstelik 2018 yılında Aknyi kaldıracağını söylüyor turknet. Olmadı iptal ederiz.

• Dostlar, biz amatör son kullanicilar modeme sadece temel adsl ayarlarini yaparak ( hatta cogu zaman modem cd si ile o ayarlarida kendi yapiyor.) kullaniyoruz. Acaba hizimizi bir nebze kalitelestirmek için modem de yaptığınız extra ayarlar var mi? Bazi yorumlarda okuyoruz band genisliği hakkında birseyler yapiliyor galiba. Bilgisi olan bir arkadas bizi aydınlatabilir mi acaba

Evet hocam. Ancak wifi üzerinden aldığım değerler bunlar. Kablo ile ölçüm yapmadım.

• İşe bak ya. Zaten vdsl 76mb diyip 8mb adsl verebildiler, şimdi o da yok. Dsl değerleri görünüyor ama internet ışığı yanmıyor. Telefondaki çevir sesi de gitti ve bunlar bir anda hiçbirşey yokken oldu. Çağrı merkezine 10-15 dk da bağlanıyorum sistemlerimizde çalışma var sonra arayın diyorlar, canlı destek hattına da bağlanamıyorum nedense yüklenmiyor canlı destek bölümü.

• bende turk.net kervanına katıldım arkadaşlar, ıspapta merkez
    hiç abonelik geçmişim yok

geçen hafta perşembe internet formlarını dolurdum, çıktıları alıp akşam üzeri gönderdim
    cumartesi aksam üzeri telekom gelip kablolarımı gösteren kağıtları bantlayıp gitmişler
    pazartesi akşam kargom teslim edildi
    salı kutudan daireme kabloyu kendim çektim

carşambaya kadar 5,6 defa eposta ve telefon geldi evraklarınızı bekliyoruz diye hepsine aynı cevabı verdim, kargodan pazartesi teslim edilmiş görünüyor diye

perşembe öğlen bu kez ben aradım, hala kullanıcı adım ve şifrem bildirilmedi diye
    perşembe akşam 22 gibi mesajlar geldi, ayarlarını yaptım ve kullanmaya başladım
    8mb civarı hızım var (alt yapı 16mb kadar destekli görünüyor)

şimdilik süreç bu ve bu şüreçte çok can sıkıcı bir durum yaşamadım

iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: K4PTAN

quote:

Orijinalden alıntı: HaY_aKSi

Hocam 100mbps paketin adında yazıyor dikkat ettiyseniz aşağıda 75 mbps yazıyor ve bir satır altında da 76800 mb yazıyor yani hızınız 75 mbps ama yinede size 50mbps vermişler modemde arayıp bir konuşun isterseniz

Hocam siz yanlış bilgi vermiş olmayasınız?

Bakın :

Ayriyeten online işlemlerde 100 olarak görünüyor ama modeme 50 sıfırdan kursam düzelir mi diye düşünüyorum. Telefonla da aradığımda ki müşteri hizmetleri 0. Arıza kaydı oluşturup duruyorlar. Ttnetten de yazdım mesaj geldi arıza kaydı oluşturuldu sonraki mesajda çözüldü diye. Acaba hız tamamda modemde mi sıkıntı var? Yalnız pc yok şuan. Sıfırlasam kurulum yapabilir miyim telefondan? Modemi kendimiz aldık

Hocam önceki attığınız posttaki resme bakarak söyledim şu resimde 75mbps gözüküyor

• HaY_aKSi kullanıcısına yanıt
    Orada gösterilen geçebileceğiniz tarifedir. Arkadaşın paketi 100 mbps dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Türknet 64mbps gibi hız veriyor mu?

size 75 mbos hız verir sizin bina altyapı falan filan vs.. 64 mbps düşer olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.