Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (712. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.020
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kepirlikerem

Bir de 16 adsl 24 vdsl diye bi bilgi buldum. Bana şimdi 16 adsl verecekler hız olarak. Ama adsl modemlerde 150 yazan bile var. Ben şimdi böyle bi modem alsam 16 üstü hız istesem modeminiz vdsl değil o yüzden hızınızı yükseltemeyiz derler mi ? Yoksa adsl üzerinden de 16 üstü alabilirmiyim ?

16 mbps adsl2 oluyor. 24 mbps adsl2+ oluyor. Sen vdsl destekli almalısın. Adsl destekli 1200mbps modem de alsan ilerde 24 mbps üzeri internet alamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 3 Ağustos 2017; 21:21:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam fikir sahibi oldum şimdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Teknik olarak her ikisi de ADSL2+, ADSL2 12 mbps hıza olanak verirken ADSL2+ 24 mbps'ye olanak verebiliyor eğer DSLAM'a yeterince yakınsa kullanıcı. Mesafe arttıkça alınabilecek olan en yüksek hız düşüyor.
    Burada kullancıların bilmesi gereken hatlarının VDSL mi ADSL mi olduğu, böylece alacakları modemleri belirleyebilirler. Gerisi tamamen bölgeye göre değişiklik gösteren altyapı durumuyla alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nowo

6 gündür arıza kaydımdan dolayı dönüş yapmadılar

hocam sorunu çözdük diye kapıyolar bazen, tekrar açmanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Teknik olarak her ikisi de ADSL2+, ADSL2 12 mbps hıza olanak verirken ADSL2+ 24 mbps'ye olanak verebiliyor eğer DSLAM'a yeterince yakınsa kullanıcı. Mesafe arttıkça alınabilecek olan en yüksek hız düşüyor.
    Burada kullancıların bilmesi gereken hatlarının VDSL mi ADSL mi olduğu, böylece alacakları modemleri belirleyebilirler. Gerisi tamamen bölgeye göre değişiklik gösteren altyapı durumuyla alakalı.

Pratikte aynı şeyleri söylüyoruz zaten arkadaşa vdsl almalısın diyoruz ki konuyu tamamen okudunsa 16 mbps adsl alacağını söylüyor ilerde hız yükseltmek istesem modemim yeterli olur mu diyor. 24 mbps üzerinde bir hıza geçerse vdsl desteğine ihtiyaç olacaktır.
    Artık ülkemizde yüksek hızda internet ağı oldukça genişledi bu saatten sonra adsl2+ destekli modem almak mantıksızlık olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 3 Ağustos 2017; 22:7:26 >

• Ne kadar inkar etselerde kesinlikle kısıtlama söz konusu, 2 gün önce 68mbps idi ve hızdan memnundum ve sorunsuz kullanıyordum ama son 2 gündür yine 45mbps e sabitlenmiş durumda. Arkadaş hem dalgalı hız veriyorsunuz hemde modeme gelen hızımıda düşürüyorsunuz, bide şöyle bir durum var hattıma ne kadar hız tanımlarlarsa tanımlasınlar 26,45,68 vs snr margin değerim hep 8 nedense ? ve hiçbir hızda kopma sorunuda yaşamıyorum. Hızımın tekrar 75'e kadar tanımlanmasını istiyorum. Gelen telekom ekibi bile hattımı kontrol edip çok rahat 75mbps alır demesine rağmen türknet'in bu kısıtlamaları can sıkıyor
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

• Bu rezil firma ilk 2 ay 1280kb/s hızla kullandığım interneti ondan sonraki 4 ay 600-700kb/s civarına düşürdü onlarca destek kaydı vs. Oluşturmama rağmen hiçbir şey düzelmedi ve üstüne üslük suçu benim kullandığım cihazlara attılar.(Pc yi sıfır 1 ay önce aldım modemi de öyle ara kabloları bile değiştirdim )

Akk olayı olmasa 1sn durmam.

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Muhahaha aynen nazara geldi ömrü hayatımızda bi guzel hizli internet gördük ondada işin şeyini cikarttik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • orhunn O kullanıcısına yanıt
    Modemle alakalı değil. Turknetin ortak ip havuzu yüzünden kaynaklanan problem hemen hemen herkeste oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhunn

Yok hocam iste bende statik ip var ne hikmetse kafasi karışıyor birseyin ama neyin çözemedim. Su aralar fazla olmaya başladı. Eskiden haftada bir falan olurdu şimdi 2 gunde 3 kere reset atıyorum modeme.

Statik ipi ile giderebilecek bir durum değil. 1 porttan birden çok kullanıcı bağlantı sağlıyor. Buda ister istemez kaliteyi düşürüyor. Bu şekil kullanmaya devam edeceğiz buna bir çözümleri yok şu an için.

• Bir aydan fazladır modemi kapalı tutuyordum evde olmadığımdan dolayı, bugün eve geldim hız testi yapıyım dedim 23mpbs'ten yukarı download çıkmıyor. Modem sayfasında değerlerim tatilden öncekilerle aynı 76küsür mbps download değeri var. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
  • Turknet ilk başta çok güzel 3 hafta boyunca hattımın destekliği hızı aldım sonra hızımı yarıyarına düşürdüler kaç kere kayıt oluşturdum yok he aynı cevap modem yada bilgisayarınız yüzünden diyorlar başka modem denedim onda da aynı sorun.1 günde oldu herşey ve ne binaya gelen yeni kullanıcı var ne iç tesisatımda sorun var.Sorun yaşarsanız işinizi zor %90 çözmezler ama güzel tarafı taahhüt yok 1-2 hafta bekliycem düzelmesse iptal edicem yada başka iss den güzel bir tarife bulursam anında değistireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cruzer26

Bir aydan fazladır modemi kapalı tutuyordum evde olmadığımdan dolayı, bugün eve geldim hız testi yapıyım dedim 23mpbs'ten yukarı download çıkmıyor. Modem sayfasında değerlerim tatilden öncekilerle aynı 76küsür mbps download değeri var. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

Aynen hocam benimde hızımı böyle düşürdüler 2 gün kullanmadım interneti yukarda mesajda anlattığım olay oldu.Ama yok adamlara anlatamıyorum hala sizde sorun diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kewin2121

quote:

Orijinalden alıntı: Cruzer26

Bir aydan fazladır modemi kapalı tutuyordum evde olmadığımdan dolayı, bugün eve geldim hız testi yapıyım dedim 23mpbs'ten yukarı download çıkmıyor. Modem sayfasında değerlerim tatilden öncekilerle aynı 76küsür mbps download değeri var. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

Aynen hocam benimde hızımı böyle düşürdüler 2 gün kullanmadım interneti yukarda mesajda anlattığım olay oldu.Ama yok adamlara anlatamıyorum hala sizde sorun diyorlar

Valla hocam ilk kurulumdayken biraz problem yaşamıştım onun dışında verdiği hızdan filan memnundum ama hiçbirşey yokken hız düşme problemini çözemezlerse bende iptal ettirrim. Oturduğum apartmana fiber hat kutusu takılalı 3-4 ay oluyor, apartmanda 6-7 yıllık yani altyapı eksikliğini bahane ederlerse kendileri kaybetmiş olurlar.

• Benimde sorunum olmadıda hocam 2 gün internet kullanmayınca hız mı düşer yani nasıl bir saçmalık anlamadım
    orhunn O kullanıcısına yanıt
    Aynen Arkadaşlar. modem bende sürekli açık. bir süre sonra tıkanıyor. siteler açmıyor. youtube vs videolar açmıyor. çok sık kopuyor. modemi 1-2 günde bir kapatıp açmam gerekiyor. bu şekilde düzeliyor. ama tam sorun nedir bende bilmiyorum. ben 24 mgbit kullanıyorum akn yok. sn değerim 8,3 8 in altı sıkıntılı kopar diyorlar ben buna yorumluyorum. aslında modeme gelen 50 mgbit ama onu alamam herhalde bu snr ile
  • Online işlemlerden giriş yapınca 100mps 0 AKN pakete geçebileceğim görünüyor onaylayınca bir şey değişmiyor. tekrar giriş yaptığımda yine geçiş başvurusu yapabiliyorum buton kapanmıyor? talebim iletilmiyor mu acaba? (ayın 28'i onayladım, 1'inden sonra geçecek yazıyordu bugün ise 4'ü)

Ayrıca şu an 50mps 150AKN kullanıyorum ve Turknet'deki adresten hız öğrenmeye bakınca evime yine 50mps+150akn gösteriyor, AKN siz 100mps alabilecekmiyim anlamadım.

Tüm bunların dışında modem arayüzünden gelen bağlantı hızına ve hız testine bakınca 20mps download ve 5 mps upload alıyorum... Kayıt olduğum ve aylardır kullandığım paket 50mps download ve 2 mps upload idi. bu yaşanan olay 100mps pakete geçişte yaşanan normal geçici bir durum mudur? Ticket göndermeli miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi negromancer -- 4 Ağustos 2017; 11:44:24 >
  • raziel82 kullanıcısına yanıt
    Evet SNR 8 sınırdır ama kesintinin sebebi başka genel birşey kesintiden ziyade hat şişmesi gibi birşey. O yüzden Turknet bir çare bulmadan düzelme beklemeyin.

Aynen dediğiniz gibi hat şişmesi muhtemelen. kapatıp açında modemi ip yenileyince bir süre kendine geliyor
  • Hafta başından beri ne internet nede telefon var .15 gün kullandıktan sonra kesildi. Adamlara şikayet kaydı açıyorum sürekli ancak çözecek gibi değiller.

İptal etmeyi düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz

• 
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.