Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (709. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
182
Favori
763.989
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ThesadisT

quote:

Orijinalden alıntı: K4PTAN

quote:

Orijinalden alıntı: HaY_aKSi

Hocam 100mbps paketin adında yazıyor dikkat ettiyseniz aşağıda 75 mbps yazıyor ve bir satır altında da 76800 mb yazıyor yani hızınız 75 mbps ama yinede size 50mbps vermişler modemde arayıp bir konuşun isterseniz

Hocam siz yanlış bilgi vermiş olmayasınız?

Bakın :

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Ayriyeten online işlemlerde 100 olarak görünüyor ama modeme 50 sıfırdan kursam düzelir mi diye düşünüyorum. Telefonla da aradığımda ki müşteri hizmetleri 0. Arıza kaydı oluşturup duruyorlar. Ttnetten de yazdım mesaj geldi arıza kaydı oluşturuldu sonraki mesajda çözüldü diye. Acaba hız tamamda modemde mi sıkıntı var? Yalnız pc yok şuan. Sıfırlasam kurulum yapabilir miyim telefondan? Modemi kendimiz aldık

Modemle alakası yok paketin her ne kadar 100 mbps olsada size 50 mbps net gönderiliyor. Online işlemlerden destek kaydı oluşturun yükseltirler internet hızınızı.

Aradım. Arıza kaydı oluşturuyorlar. Çözüldü diye mesaj geliyor ama aynı. Twitter üzerinden de iletişime geçtim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• K4PTAN kullanıcısına yanıt
    Online işlemlerde destek bölümünden destek kaydı oluştur. Vermiş olduğunuz internet paketi 100 mbps olmasına rağmen ve hat değerlerimin 100 mbps desteklemesine rağmen internet hızımda kısıtlama yapılarak 50 mbps de sabitlenmiş. Konu hakkında bir çok bildirim yapmama rağmen düzelme olmadı. Konuyu BTK ya taşımadan önce son kez yazıyorum diyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • qxtrml Q kullanıcısına yanıt
    Hat değerlerin oynuyorsa böyle olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • K4PTAN kullanıcısına yanıt
    Asus modemde sıfırlayınca ilk kurulum için wifi de şifre olmuyor bildiğim kadarıyla, doğrudan bağlanıp kurarken şifre koyuyorsunuz ancak sizin sorun Türknet ile ilgili modemi sıfırlamayın boşuna. Türkneti arayıp çözün benim hattım 140 Mbit destekliyor ama siz söz verdiğiniz 100 Mbiti vermiyorsunuz diye belirtin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 2 Ağustos 2017; 15:53:06 >
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Herkese yüksek hızlı veriyor Türknet ama bazı sömürgeciler yüzünden bunu yakında elimizden alacaklar yada Türknet batacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Asus modemde sıfırlayınca ilk kurulum için wifi de şifre olmuyor bildiğim kadarıyla, doğrudan bağlanıp kurarken şifre koyuyorsunuz ancak sizin sorun Türknet ile ilgili modemi sıfırlamayın boşuna. Türkneti arayıp çözün benim hattım 140 Mbit destekliyor ama siz söz verdiğiniz 100 Mbiti vermiyorsunuz diye belirtin.

Sağolun destekten belirteyim

• marjinaltr M kullanıcısına yanıt
    Nerde hata var ki 45 destekleyen hatta 32 Mbit kullanılmaz sanırım hat değerlerini analiz etmek lazım ona göre 32 verilebilir, en ideali 24 olması normal. Düşük hat destekleyen VDSL de 45 Mbit e 32 vermek sıkıntılı bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 2 Ağustos 2017; 16:01:47 >
  • Sistemsel sorun yada hatta vardır, Türknet gidiyorsa ttnet, dsmart, superonline, millenicom, vodafone gibi operatörlerde de aynı şekilde gider. Bunun aksi imkansız çünkü altyapı aynı.
  • Arkadaşlar merhaba

Artık ben de turknet ailesine katıldım. Modemi sağlamayacağım dedim çünkü belki elimdeki superonline ın modemi vdsl i destekliyordur diye düşündüm.(eski internetim fiberdi) Bilgisi olan var mı bu modem destekliyor mu?(şuan evde değilim modemin adını eve gidince yazarım) Desteklemiyorsa dışardan hangi modemi almamı tavsiye edersiniz. Müşteri temsilcisi şuan almazsam bi daha alamayacağımı söylemişti o zaman ne tavsiye edersiniz?

• Niye batsınlar ki!? Asıl batmaya mahkum olan yıllarca zam yapıp aynı hızı verdiği halde altyapıya para harcamayanlar olur.

Benim hız için santralden 82 mbit alabildiğim ama 82 verilemeyip 75 verildiği söylendi.

• Antocio kullanıcısına yanıt
    Modem ayarlarında modülasyon ADSL kalmış olabilir mi? Bir kontrol edin isterseniz?
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Modemde desteklenen hız 82 olarak görünüyorsa 75 bile fazla, snr azaldığından performas çok iyi olmaz. Verilen hız desteklenen hıza çok yakın olmamalı.
    Türknet'in batma meselesini interneti sömüren ve üzerine şikayet edenler için söyledim yoksa batmaz tabiki.

• farukayaz F kullanıcısına yanıt
    Fiber modem derken Türkiye'de bu konuda çok yalan dolan ve kelime oyunları dönüyor nasıl fiber olduğunu açmalısınız. Fiberoptik mi VDSL mi yani ? Superonline modemi geri alıyordu benim bildiğim. Modem almanız gerekirse iyi verim için Asus VDSL modem alabilirsiniz.

• Selamun aleyküm. Arkadaşlar kısa bir süre önce internet bağlattık. Türk netin sitesinden baktığımda 75 mbit hız verilebileceğini yazıyordu. Vdsl modem kullanıyoruz.

Mobilden modemle aynı odada ve çok yakın olmama rağmen aldığım değerler resimde ki gibi. Sizce herhangi bir sorun var mı?

• ttnetin verdiği huawei hg630a modemle kullanan var mı hiç turkneti ?
  • el-harezmi_0 kullanıcısına yanıt
    Kablosuzda yüksek hızlarda kayıp çok olabiliyor, kablolu bağlantıda hız testi yapıp tam sonuç alabilirsiniz. Modem arayüzündeki değerleri atın o kısım önemli.
  • 1st4n6uL kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi modem arayüzünden bağlanıp hız testi yaparak tekrar kontrol edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Fiber modem derken Türkiye'de bu konuda çok yalan dolan ve kelime oyunları dönüyor nasıl fiber olduğunu açmalısınız. Fiberoptik mi VDSL mi yani ? Superonline modemi geri alıyordu benim bildiğim. Modem almanız gerekirse iyi verim için Asus VDSL modem alabilirsiniz.

Hocam eve gidince kontrol edeceğim ama sanırım huwei hg255s miş. Rica etsem kontrol edebilir misiniz ben hiç anlamıyorum bu modem işlerinden.

Turknetten alacağım hizmer vdsl2 olacakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukayaz -- 2 Ağustos 2017; 19:59:27 >
  • farukayaz F kullanıcısına yanıt
    DSL modem değil gördüğüm kadarıyla. Resimdeki gibi bir cihazla beraber kullanıyorsanız o modem değil yani işinize yaramayacak. Modemin üzerinde DSL ledi olur, hepsine bakarsanız da anlarsınız WAN ve Internet yan yana DSL yoksa o modem değildir router dır işinize yaramaz. Modele bakmadan o şekilde de anlaşılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 2 Ağustos 2017; 20:12:36 >
  • Sayfalar ilk acilista bekliyor bekliyor birsure sonra baglaniyor. Baglaninca çok hizli fakat yeni sayfa actiginda bekliyor öylecene. Sebebi nedir sizce? ( telefondada ayni)

• 
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.