Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (679. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.014
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cevaplamayı unutmuşum. fiber değil vdsl den bağlanıyorum. telefon hattından yani.
  • 3mbps hiza razi oldum kullanmaya devam ediyordum ki busefer sabah oyun oynarken 600ping vardi sonra modem resledin 2 3 saat gelmedi ve kopmalar olmaya basladi oyun falan gitti zaten bir kac saat gelmedi bu gitmeler son 5gundur olmaya basladi mh ariza kaydi aciyor etki edemiyor hiza falan kapatma dilekcesini yolladim

3e raziydikda bu kopmalar olmayacakdi tt ye basvurdum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için teşekkürler. Vdsl'den 90 mbit'e yakın değerler almanız çok çok iyi bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet çok iyi. Modem/Router seçimi çok önemli rol oynuyor burada. TurkNet'in kendisinden çok iyi geliyor bağlantım zaten. en yuksek 55mbt upload 140mbit download destekliyor arayuzden bakınca değerlere. bu değerlere kadar gider yani. gerçe vdsl teknolojisi 100den fazla veremiyor hızı. bu teorik hız. 100den sonrası fiber teknolojisine kalıyor diye biliyorum.

ayrıca torrentende 7.2mb/sn gördüm wifi ile. arka odadan bağlantı sağladım. bu t*rrent to*humunun kalitesine de bağlı bi nevi. 8-8.5 mb /sn'leri göreceğine de eminim.

sonuç olarak bu kadar iyi beklemiyordum interneti. TürkNet'i tebrik etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anaconda_Kenan -- 18 Temmuz 2017; 18:52:4 >
  • Arkadaşlar bağlantı kopması yaşıyordum bende çözümü kendim buldum ev telefonu kablosu kutudan ev içine girince 20mt civari uzunluktaydı fazla olan 20mt kestim sadece 5mt boşluk bıraktım modeme bağladım şuan aldığım hız bu daha önce 52mb civari çıkıyordu kopuyordu hat değerleriyle çok kopma yaşarmıyım

Kablo uzunken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 18 Temmuz 2017; 18:56:7 >

• kullanım detaylarım:

(+50 gb bedava akn ekledim o da yetmeyecek sanırım) :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanarya_avcisi

quote:

Orijinalden alıntı: sangokuu

quote:

ARKADAŞLAR TÜRKNETE GEÇELİM DEDİK ADAMLAR 40 GÜN OLDU NEREDEYSE BİNADAKİ ANKASTREYE ETİKETLİ UÇ BIRAKACAKLAR HALA DAHA ETİKETLİ KABLO BIRAKAMADILAR...BİRDE UTANMADAN 64 TL FATURA KESMİŞLER DAHA 1kb BİLE NET KULLANAMADIĞIM HALDE..REZİLLİK DİZ BOYU YA...BÖYLE SAÇMA BİR ŞEY HİÇ YAŞAMADIM HAYATIMDA..YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULDUK..

Sana kullanıcı adı ve şifre verdi ve aktivasyon yaptılarsa suç telekomda.Belki port olmayabilir!Arıza kaydı oluşturun turknet müşteri hizmetlerinden.
    Eğer vermedilerse bu fatura nedir bizim de başımıza gelirse kötü bir durum!

Kullanıcı adıda verdiler şifrede ama binadaki ankastreye ne kablo bıraktılar ne birşey..baştan beri arıza kaydı açıyorum çözüldü bakın diyorlar kablo falan yok..10 kere arıza kaydı bıraktım hala tık yok..telekom yapıyorsa bunu dava etsinler telekomu cezai işlem uygulansın..ben kullanıcı olarak madur bırakılıyorum iki firmanın çekişmesi yüzünden...

Hangi il hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: omris2013

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sangokuu

quote:

ARKADAŞLAR TÜRKNETE GEÇELİM DEDİK ADAMLAR 40 GÜN OLDU NEREDEYSE BİNADAKİ ANKASTREYE ETİKETLİ UÇ BIRAKACAKLAR HALA DAHA ETİKETLİ KABLO BIRAKAMADILAR...BİRDE UTANMADAN 64 TL FATURA KESMİŞLER DAHA 1kb BİLE NET KULLANAMADIĞIM HALDE..REZİLLİK DİZ BOYU YA...BÖYLE SAÇMA BİR ŞEY HİÇ YAŞAMADIM HAYATIMDA..YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULDUK..

Sana kullanıcı adı ve şifre verdi ve aktivasyon yaptılarsa suç telekomda.Belki port olmayabilir!Arıza kaydı oluşturun turknet müşteri hizmetlerinden.
    Eğer vermedilerse bu fatura nedir bizim de başımıza gelirse kötü bir durum!

Kullanıcı adıda verdiler şifrede ama binadaki ankastreye ne kablo bıraktılar ne birşey..baştan beri arıza kaydı açıyorum çözüldü bakın diyorlar kablo falan yok..10 kere arıza kaydı bıraktım hala tık yok..telekom yapıyorsa bunu dava etsinler telekomu cezai işlem uygulansın..ben kullanıcı olarak madur bırakılıyorum iki firmanın çekişmesi yüzünden...

Aynı durum bende de var 24 gündür falan bekliyoruz Allah askina artık ben pes ettim bu ülkede adalet yok illaki adamın olcak

Hangi il hocam

• bulundugum yer sehir merkezine 50km uzaklikta koyden az hallice bir ilce! turknetten bakinca adresimde 35mbit hiz alabilirsiniz diyor. tt den bakinca bilgi bulunamadi yaziyor. hali hazirda 16mbit adsl i sorunsuz kullaniyorum, modemde 19 mbit e kadar adsl alabilir seklinde gozukuyor.

acaba vdsl altyapisi bulundugum yerde var olabilir mi? yoksa turknet sallamasyon bilgi mi veriyor, fikri olan var midir?

• pardonya P kullanıcısına yanıt
    Ankara kardeş..

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

bulundugum yer sehir merkezine 50km uzaklikta koyden az hallice bir ilce! turknetten bakinca adresimde 35mbit hiz alabilirsiniz diyor. tt den bakinca bilgi bulunamadi yaziyor. hali hazirda 16mbit adsl i sorunsuz kullaniyorum, modemde 19 mbit e kadar adsl alabilir seklinde gozukuyor.

acaba vdsl altyapisi bulundugum yerde var olabilir mi? yoksa turknet sallamasyon bilgi mi veriyor, fikri olan var midir?

Hiç bozma kardeş keyfini..eğer gerçekten 16 mbit alıyorsan keyfine bak..gidip bulaşırsan bizim gibi bahtsızsan uğraşır durursun..ben bilerek hattı kapatmıyorum..o ankastreye o kablo etiketlemesi yapılacak..yapılmazsa tüketici hakem heyetine gider gerekli işlemleri başlatırım..gerekli bakanlığada şikayetimi iletirim bakalım ne yapacaklar...

• kanarya_avcisi kullanıcısına yanıt
    ttnetin taahhutu bitiyor 80-90tl gibi sacma salak fiyatlardan bahsediyolar sitelerinde, engelli indirim vs. ile turknet cok cazip hale geldigi icin sansimi deneyecegim sanirim. abonelik 35mbps olsun 16mbit gelse o da yeter bana, 45 tl ye hizi hic dusmeyen 16mbit almis olurum :)

• dimitradon kullanıcısına yanıt
    75 mbps almaya başlamışsın kablonun ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. SNR 8 altına Hat Zayıflaması 30 üzeri olmadıkça sorun olmaz.

• İşlemcisi hızlı olan VDSL modem önerebilir misiniz? Birçok cihaz bağlı olduğunda (kablolu, kablosuz toplam 5-7 adet) "ben kaçtım xd bye" demeyen. Bir tane USB yeter başka özelliğe gerek yok.

Asus N17U'dan, Airties 5670'e, TPLink Archer VR400'e kadar baktım ama Asus'un işlemcisi mediatek o yüzden kötü, Tplink'in farklı versiyonları var, 2. versiyonu iyi yalnızca diyorlar. İnternetten alacağım için kutuyu kontrol edemiyorum.

Bir de şu an Türk Telekom'dan Turk.net'e geçiş için belgeleri yolladım da VDSL için. Apartmandaki var olan kutudan gelen kabloda herhangi bir değişiklik olmayacak değil mi, port değişikliği vs?
  • quote:

bulundugum yer sehir merkezine 50km uzaklikta koyden az hallice bir ilce! turknetten bakinca adresimde 35mbit hiz alabilirsiniz diyor. tt den bakinca bilgi bulunamadi yaziyor. hali hazirda 16mbit adsl i sorunsuz kullaniyorum, modemde 19 mbit e kadar adsl alabilir seklinde gozukuyor.

Turknet de hiç bir şekilde taahhüt yok dilediğin zaman verim alamazsan kapatabilirsin aboneliğini. Telekom bana 32 mbps derken ben şimdi 75 mbps kullanıyorum. Bunlari deneyimlemeden tam bir sonuç almak zor. Genelde Turknetin değerleri doğrudur. Boş port olduğu sürece sorun olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gluskap

İşlemcisi hızlı olan VDSL modem önerebilir misiniz? Birçok cihaz bağlı olduğunda (kablolu, kablosuz toplam 5-7 adet) "ben kaçtım xd bye" demeyen. Bir tane USB yeter başka özelliğe gerek yok.

Asus N17U'dan, Airties 5670'e, TPLink Archer VR400'e kadar baktım ama Asus'un işlemcisi mediatek o yüzden kötü, Tplink'in farklı versiyonları var, 2. versiyonu iyi yalnızca diyorlar. İnternetten alacağım için kutuyu kontrol edemiyorum.

Bir de şu an Türk Telekom'dan Turk.net'e geçiş için belgeleri yolladım da VDSL için. Apartmandaki var olan kutudan gelen kabloda herhangi bir değişiklik olmayacak değil mi, port değişikliği vs?

Wifiden kullanıcaksan 5 cihaz felan ac destekli dualband birşey bakmalısın. Yada 200 civarı bir modem araya da router koymalısın. Nakil yaptığın için kabloda değişiklik olmayacak yalnızca adsl kullanıcı adını girerek hizmet alacaksın.

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Önceki sayfalarda okudum da var olan kabloyu söküp başka kablo açıkta bıraktılar demiş de biri o yüzden sordum. Bahsettiğim 3 modemden 2'si AC destekliyor ama dediğim gibi işlemcileri yetmezse aynı anda birkaç cihaza, isterse 2000mbps veri aktarabilsin bir şey fark etmeyecek.
  • quote:

ttnetin taahhutu bitiyor 80-90tl gibi sacma salak fiyatlardan bahsediyolar sitelerinde, engelli indirim vs. ile turknet cok cazip hale geldigi icin sansimi deneyecegim sanirim. abonelik 35mbps olsun 16mbit gelse o da yeter bana, 45 tl ye hizi hic dusmeyen 16mbit almis olurum :)

45 tl nasil hocam ben 60a basvirdum

• quote:

Orijinalden alıntı: Gluskap

Önceki sayfalarda okudum da var olan kabloyu söküp başka kablo açıkta bıraktılar demiş de biri o yüzden sordum. Bahsettiğim 3 modemden 2'si AC destekliyor ama dediğim gibi işlemcileri yetmezse aynı anda birkaç cihaza, isterse 2000mbps veri aktarabilsin bir şey fark etmeyecek.

5-6 cihaz kaldırmayacaksa ne demeye satılıyor orada bunlar. Benim 4 senelik Hg630a bile kaldırıyor. AC destekli al wifi için gerisi sorun olmaz. Kablo olayı yeni abonelerde oluyor. Nakilde yok.

• 
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.