Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (467. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
182
Favori
763.725
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • laştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Adil kullanım kotası dolduğunda kapasite özellikle 1 MB düşüyordu ve inşallah bunu da 3 MB en fazla düşecek şekilde 1 Mayıs itibarıyla uyguluyoruz. Yani, adil kullanım kotası 2018 yılı sonunda tamamen kalkmış olacak ancak, 2018 yılına varmadan biz 1 Mayıs`ta 02.00 ila 08.00 arasında kullanımları kotadan düşmeyeceğiz ve yine şu andaki uygulamada kota dolduktan sonra 1 MB düşen kapasite en fazla 3 MB düşecek." dedi.

bakan burada ne demek istiyor? yahu 1 ay kalmış uygulamaya girecek kurallardan haberimiz yok.

ilk önce kota aşıldıktan sonra ana hız neyse yarısına düşecekti şimdi kalkmış saçma sapan açıklama yapılıyor. gece 2 ile 8 arası kotayı kaldırıyor. o saatlerde kimse girmiyor.
  • Ödenmemiş faturaların dışında yani sizin durumunuzda son ay fatura ücretinden başka herhangi bir ceza çıkmaz.
  • Reco. kullanıcısına yanıt
    bi yanlışlık yok. adam şunu diyor (demeye çalışıyor). daha önce hız akk sonrası en düşük 1 mbit e düşüyordu. şimdi taban 3. 4-8 mbit paketi olan uygulamayla 3 e düşecek.

yarıya düşecek gibi bişey olmadı hiç siz yanlış biliyorsunuz.

2-8 arası kota olmama olayıda vardı en son yayınlanan belgede zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeRo11 -- 2 Nisan 2017; 23:39:43 >
  • HeRo11 kullanıcısına yanıt
    hız nasıl 1 mbite düşüyor? hangi pakette 1 mbite düşmüş.

btk alt hız olarak 3 mbps belirlemedi mi? bu kaç yıldır böyle.

tam olarak yarı yarıya düşme değil ben lafın gelişi öyle söyledim.

8 - 16Mbps arası AKK'den sonra 5Mbps,
    16 - 24Mbps arası AKK'den sonra 8Mbps,
    24 - 50Mbps arası AKK'den sonra 16Mbps,
    50 - 100Mbps arası AKK'den sonra 24Mbps,
    100 - 500Mbps arası AKK'den sonra 32Mbps,
    500 - 1000Mbps arası AKK'den sonra 64Mbps

bu şekilde olması gerekmiyor mu?
  • Reco. kullanıcısına yanıt
    şuan paketi bulamadım ama 1 mbit e düşen paketler vardı.

olay dediğiniz gibi öylede olacak. anlatırken net anlatamıyor bakan ancak oda yazanla aynı şeyi anlatmaya çalışıyor. bi sıkıntı yok yani. ne yazıyorsa o olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: neman

Ödenmemiş faturaların dışında yani sizin durumunuzda son ay fatura ücretinden başka herhangi bir ceza çıkmaz.

Hocam kafam karıştı. Yani şimdi başlatayım mı işlemleri? Bir ceza çıkmaz diyorsunuz hem internet hem de ev telefonu için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephisto_TR

quote:

Orijinalden alıntı: neman

Ödenmemiş faturaların dışında yani sizin durumunuzda son ay fatura ücretinden başka herhangi bir ceza çıkmaz.

Hocam kafam karıştı. Yani şimdi başlatayım mı işlemleri? Bir ceza çıkmaz diyorsunuz hem internet hem de ev telefonu için?

İsterseniz Türk telekom müşteri hizmetlerini arayıp başka sağlayıcıya aynı gün geçiş yapacağınızı taahhüdün 20 gün sonra bittiğini ve ne ödeyeceğinizi sorup öğrenebilirsiniz.Daha önce de yazdığım gibi asıl geçiş uzarsa indirimsiz tarife üzerinden ttnete fazla ücret ödersiniz.Yine de karar sizindir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeRo11

bi yanlışlık yok. adam şunu diyor (demeye çalışıyor). daha önce hız akk sonrası en düşük 1 mbit e düşüyordu. şimdi taban 3. 4-8 mbit paketi olan uygulamayla 3 e düşecek.

yarıya düşecek gibi bişey olmadı hiç siz yanlış biliyorsunuz.

2-8 arası kota olmama olayıda vardı en son yayınlanan belgede zaten.

1 MB olayı kalkalı 5 yıl oldu, bakan dünyaya 5 yıl geriden bakıyor anlaşılan..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 mbit olan kaça düşecek ? 16 mı 24 mü ?

24-50 ve 50-100 ne demek ?
  • xenofx X kullanıcısına yanıt
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

24.1 - 50 Mbps arası paketler 16'ya düşecek
    50.1 - 100 Mbps arası paketler 24'e düşecek
  • ''TurkNet Özgür İletişim paketinde 150 GB bol Adil Kullanım Noktası’na sahip limitsiz internet ve aylık her yöne 1000 dakika telefon görüşmesi ayda 59.99 TL’ye sunulmaktadır. Aylık 150 GB limitinizi kullandığınızda hızının 3 Mbps’e düşürülür ve ay sonuna kadar bu hızda kesintisiz internet hizmeti almaya devam edersiniz. Aybaşında ise yeniden 150 GB limitiniz tanımlanır ve altyapınızın desteklediği en yüksek hızda internet hizmeti almaya devam edersiniz.''

Türknetin sözleşmesinde böyle diyor.
  • davshan D kullanıcısına yanıt
    Hocam 50 Mbps kullananların hızı 16'ya mı düşecek?

Başka bir forum sitesinde 24'e düşeceği yazıyordu.
  • M.Y.D kullanıcısına yanıt
    Evet hocam BTK açıklamasına göre
    24 < paket <= 50 ise 16
    50 < paket <= 100 ise 24
  • Arkadaşlar, evimde yalın ınternet vardı kapattırdım. evde sadece cep telefonundan ınternete gıren bırısıyım. ne hız nede cok fazla kotaya ıhtıyacım var. 8 mbıt hız 20 gb kota bıle olsa işimi görür, Türknet sınırsız yuksek hızlı net var fakat fıyat 60 tl cok fazla. aylık cep telefonu faturasına bıle 25 tl oderken ınternet bu kadar cok pahalı olması yuzunden alamıyorum.

Bakanlığın yaptıgı ucuz ınternet 30 tl cıvarında fıyat yazmaktadır. Bu fıyatlar bızı de kapsıyor mu ? ben yapılacak acıklamadan hıcbırsey anlamadım. belırtmıs oldugu tarıfeler benım işimi görür fakat nereye başvuruyoruz ne yapıyoruz ? bılgısı olan varsa yardımcı olabılır mı ? yada bana uygun ınt tavsıyesı olan varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • davshan D kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, teşekkürler
  • Daha öncede yazdım ama çözüm henüz bulunamadı. Sorun modemde olabilir mi???
    Upstream Downstream

Mevcut Hız (Kbps) 4089 76772

Maks. Hız (Kbps) 42955 85265

SNR Margin (dB) 25.8 10.3

Hat Zayıflaması (dB) 13.1

bunlar yazıyo ama hız testi yapıyorum 4,5-5 mbit download 0,9 upload alıyorum.

sebebi ne olabilir bilgisi olan varsa yardım bekliyorum
  • Yazlık ev için 2. başvuruyu yaptım. Geçen hafta salı evrakları gönderdim. Cuma Sabah evraklar ulaştı daha yeni onay için aradılar. Bakalım internete zaman bağlanacak.

Yılda 6 ay dondurabiliyormuşuz. 6 ay kullanıp 6 ay dolduracağım. 1000 dk yetmeyecek ona nasıl çözüm bulacağız bilmiyorum. Ek paket olsa iyi olacak.

• önce şuanki superonline hizmet numarasını doğru olduğu halde yanlış diyerek kabul etmedi.aynı anda 2 hat açıllsın şimdikini sonra kapatırım diye başka seçenekten ilerledim o zaman da kartta bir sorun olmadığı halde kartın numarası geçersiz dedi.başvuruda bile böyle sıkıntılar çıkması beni kıllandırdı.1 ay bedava kampanyasından da olmuş oldum.mayıstan sonrayı bekleyeyim en iyisi bakalım diğerleri ne paketler çıkaracak.
  • Arkadaslar taahhudum bitince turknete gececektim ama turknetle gorustum, bulundugum yerde turk telekom fiber oldugunu buraya hizmet vermediklerini soyledi. Bunlarin hepsi turk telekom altyapisini kullanmiyor mu zaten daha once boyle bir durumla karsilasan oldu mu?

• Turk net aradı. Akn yi kaldiriyoruz kabul ediyonuzmu dedi. Ayrica kendi alt yapimiza geciricez dedi. Onayladim. Böyle aranan varmı? 150 gb yetiyodu zaten.

• 
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.