X

Yüzbaşı
23 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 121 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Katlanır elektrikli bisikletimde disk fren var, arka fren merkezi bozuldu. 1 ay olmadı daha. Hidroliğe geçiş yapsam ne dersiniz? Mekanik disk fren ayarı kolay en azından, ucuz hidrolik sürekli sorun çıkartır mı acaba ?


Rectus Bisiklet Hidrolik Fren Takımı Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)


ön arka set 620 TL, kullanıma hazırmış. 2 gün önce 515 idi soru sordum zam gelmiş.frenler için motor kesici sensörlerde şöyle;


E bisiklet kablosu için Bafang/8FUN Motor kitleri dişli sensörü USB programlama hidrolik fren sensörü ekran 5PIN fren 3pin 1T4 1T2|Electric Bicycle Accessories| - AliExpress


Elektrikli bisiklet hidrolik fren sensörü BAFANG BBS01 BBS02 BBSHD BBS01B BBS02B orta tahrik motoru güç kesme fren sensörü - AliExpress Sports & Entertainment

Kiracıma kendi oturacağımı söyleyerek tahliye istedim. Süresi doldu ve tahliye etmiyor. Mecbur kendi evime emsal bir kiralık daire tutacağım ve onun bana ödediği kiranın yaklaşık 4 katı kira ödeyeceğim


Tahliye davası açacağım fakat diyelim ki 2 yıl sürdü, bu süreç sonunda 2 yıllık kirayı eski kiradan mı öder yoksa belirlenecek yeni bir tutardan mı? Çünkü ben bu 2 yıl da onun 4 katı kira ödemiş olacağım.


Eğer eski rakamdan ödeyecek ise onun için daha karlı olur çünkü yeni eve çıksa 3-4 katı bir kira ödemek zorunda. Bu sebeple mahkeme devam ederken ve sonuçlandığı zaman arada geçen süre için ne kadarlık kira öder merak ediyorum.

Edit: davayı açtım konuyu sürekli güncelliyorum.


Tüketici hakem heyeti kararına itiraz, Ürün bedelinin iadesinde enflasyon ?


Hakem heyetine başvururken aldığım ürünün güncel bedeli üzerinden iade istemiştim fakat ürünün geri alınması ve ücretin fatura tutarı üzerinden iade edilmesi şeklinde sonuç çıktı.

ürünü 679 a aldım. itiraz ederken 1380 di. Karar çıktığında 1950 idi. 1 yıllık bir süreç, satıcının da işine geldi, değiştirin diyorum değiştirmiyorlar, bu kararla sadece iade alırız diyor.

Benzer ürünlerin fiyatları da aynı şekilde arttı. Hakem heyeti diyor ki 679 iade alabilirsin. 679 da o ürünün en kötüsünü bile alma imkanı yok, malum enflasyon %200 lere dayandı.

Tüketici mahkemesine bu konuda itiraz edeceğim. Çünkü bu enflasyon oranı ile bu süreçler sonunda 2-3 sene sonra iade edilecek fatura bedelleri ile vidasını bile alamayız.

Dolayısıyla dava açarken güncel bedel üzerinden iade ya da değişim isteyeceğim fakat ;

1-) Dava açılışında "tüketici hakem heyeti kararına itiraz" mı seçmeliyim yoksa farklı bir seçenek mi ?
2-) Davacı ben oluyorum, davalı hakem heyeti mi olacak yoksa firma mı?
3-) Ürünün güncel bedelini mi yoksa yenisi ile değişimini mi istemeliyim ?
4-) Güncel bedel üzerinden iade istesem mahkeme ne takdir eder hukuk ne diyor bu konuda ?
5-) 400 TL avans istiyor mahkeme, Kazanırsam 400 TL yi geri mi alacağım ? Yoksa bu masraflar bana mı kalıyor ?

Teşekkürler.


DAVA SONUCU:

dava reddedildi. ne yenisi ile değişim nede faizi ile iade konusu ikisi de reddedildi.


"hakem heyeti doğru karar verdi" diyor hakim. "e ama benim isteğim dışında bir hüküm verdi, benim isteğim bedel iadesi değil güncel bedel iadesi idi dolayısıyla başvurum uygunsuz olduğu için reddedilseydi ben mağdur olmazdım" dedim ama hakim biraz da e yani haklısın aslında bakışı ve ses tonu ile "hakem heyeti doğru karar vermiş" diye tekrarladı, yine tekrar ettim "ben böyle bir talepte bulunmadım ki" diye ama sonuç değişmedi. Gerekçeli karar haliyle sonra yazılacak, gerekçeli karar bakacağız artık.


Hukuken doğru olabilir, gerekçeler açıklanacak fakat bu nasıl hukuk, hukuku araç olarak düşünün karşısında bir duvar var çarpacak, hukuk kuralları araca sağa ya da sola geç demiyor çünkü hukuken karşılığı yok, ve araç duvara çarpıyor olan bu. Bu akla vicdana sığar mı? Pardon filminden: "Adalet o kadar da adil bir şey değilmiş".

Hepsi Qled ya da nanocell. 70 inç cezbediyor, çünkü mevcut tv 70 inç LG va panel.


Qled ve nanocell olanların da hepsi aynı değil, kendi içlerinde ciddi teknolojik farkları var mesela nanocell de full array led aydınlatma gibi. qled ips ya da va olanı var vesaire.


Regal 65R854UQ 11300 TL


TCL 65c725 12000 TL


TCL 65c728 14000 TL


Vestel 65q9990 12300 TL


Samsung QE-65Q60T 13200 TL


LG NanoCell 65NANO756PA 13200 TL


LG NanoCell 65NANO756PA 13800 TL

Sonuç olarak Kusur %100 A aracına verildi.

Ben beyaz renkli B aracıyım. Kusur kimde ? Trafik şubede görevli arkadaşlar yanıtlarsa süper olur.


edit : aşağıda bir arkadaş harika çizim yapmış buyrun : Krokili fotolu kaza, kusur kimde? | DonanımHaber Forum (donanimhaber.com)


18.07.1997 tarihli 23053 sayılı resmi gazetede yayımlanan KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ ne göre ekte krokisi yer alan araçların hangisi ne oranda kusurludur, geçiş hakkı kime aittir bununla ilgili net bir bilgi bulamadım.


Yol verme yani geçiş hakkı olarak ilgi yönetmeliğin 109/b-8 de "Dönüş yapan sürücüler, doğru geçmekte olan araçlara," denilmekte, 109/c-3 de ise "Motorlu araçlardan soldaki, sağdan gelen araca," denilmekte.


Çizilen krokide yönler ok işareti ile gösterildi.


Krokide, okyanus sokak tek yöndür, yani tomruk sokak yada engin sokaktan okyanus sokağa dönüş yoktur, dolayısıyla engin ve tomruk sokak birleşimi T kavşak olarak değerlendirilebilir.

Engin ve tomruk sokak gidiş geliş çift yöndür.

Tomruk sokak engin sokakla kesiştiği noktada sonlanmaktadır.

Engin ve tomruk sokak için ana yol tali yol ayrımı yapacak herhangi bir levha olmayıp engin ve tomruk sokaklardan birbirine dönüş serbesttir. 


Soru : Bu kazada 109/b-8 maddesi mi işletilir yoksa 109/c-3 maddesimi.


Eski eğitim videolarında ben haksızım, yeni nesil ehliyet kitaplarındaki sorularda ve bir kaç yeni web sitesinde ben haklıyım. Bir çok kaza durumu verilmiş internette resmi olarak ama hiçbiri bu kazaya örnek değil.

Sokakların konumu renkli oklarla gösterildi. Engin sokak düz ilerliyor. tomruk ve okyanus sokaklar ise engin sokak üzerinde sonlanıyor.


Hafıza ve nfc cezbediyor. başka cihazlar var ama helio işlemcili, helio işlemcilerede sıcak bakmıyorum.


artıları 6gb ram, 256 rom ve nfc.


2400 lira çok yüksek fiyat aslında ama sık telefon değiştiren biri değilim o yüzden bu fiyata zoraki çıktım daha fazlasını veremem buna göre öneride bulunursanız sevinirim.

düzenleme : nihayet superb comfort plus alabildik.


sıfır araç alacağım. bu 3ü arasında kaldım.


(Edit:Başlıkta Corolla vardı, onu eledik.)


superb yada passat en düşük versiyonlar corolla ise en üst version ortalama fiyat hepsi 330 a geliyor.


passatta otomatik klima yok. doğrudan kaybetti benim için.

corolla da her türlü özellik var ama genişlik ve malzeme motor nasıldır bilmiyorum.

superb mantıklı geliyor ama corollaya göre daha az özellik var. ayrıca bagajın açılış şekli sebebiyle tekerlekli sandalye için çok uygun.


bilgisi ilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa veya farklı araç tavsiye ederse memnun olurum. ötv muafiyetli olacağından üst sınır 330.800 TL dir.

iade ile 4000 TL ye geliyor.https://www.hepsiburada.com/hp-15-dw2009nt-intel-core-i5-1035g1-8gb-512gb-ssd-mx330-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-3h813ea-p-HBV00000TCHJF

iade ve gg indirimi ile 5000 TL ye geliyor.https://www.gittigidiyor.com/dizustu-laptop-notebook-bilgisayar/hp-15-ec0006nt-8bp77ea_spp_745154?id=546040692


gg de satılanda 256 ssd 3550h amd işlemci ve gtx1650 var fhd ips ekran.
hb de satılanda 512 ssd, 1035g1 intel işlemci ve mx330 var fhd ips ekran.

sıralamalarda sıra numaralarına bakarsak gtx1650 mx330 dan 2 kat daha iyi görünüyor.
işlemci olarak ise 1035g1 intel ise amd 3550h den 2 kat iyi duruyor.
diğer yandan 512 ssd haliyle 256 nın iki katı.

cpu farkları https://prnt.sc/tp87dg
gpu farkları https://prnt.sc/tp89cb

yani birinde disk ve işlemci iyi, diğerinde ekran kartı iyi.
kasa farklılıklarına girmiyorum.

hangisini alırdınız ?
Sepette 5849 TL, sihirli kumanda hediye. Sihirli kumanda gerçekten 299 TL ve teknosa ile vatan haricinde hediye veren yer yok.
https://www.vatanbilgisayar.com/lg-70um7100-70-177-cm-4k-uhd-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

Dün akşam %15 indirimle 5949 a aldım, sabah bir baktım %10 indirimle 5849 a düşmüş. Dün akşam üstü ise mağazada pazarlık yaptım 6300 den aşağı düşmediler. Bir garip satış tekniği.

Nihayet akşamki siparişi iptal edip sabah 5849 dan tekrar sipariş verdim.

10 saat geçmeden gelen edit :
az önce teknosa gittigidiyor mağazasında bana özel 5849 üzerinden %5 ile 5556 TL idi. kumanda sordum bakalım ne diyecekler.
n11 deki bir satıcı ise 5799 a inmiş. 100 lira kuponla 5699 olur. ama kumanda yok.

ben tv yi kurdurdum.

boyut haliyle güzel, başta biraz garip geliyor çok büyük ekran.

tespit ettiğim sorunlar:
*4k trt izlerken görüntü atlama yapıyor bazen nedendir bilmiyorum. Bazen çok kısa bazen uzun sürüyor kare kare foto izliyormuş gibi.
*youtube dan 4k hdr yada 8k hdr izleme esnasında bir süre sonra görüntü sapıtmaya başlıyor. aynısı tvbox da oluyor. sebebi ısınma. tvbox da fan ile çözüyordum. bunda yapacak bir şey yok tabi.
* ekran bir kısmında bulutlanma mı ne diyoruz ondan var, sağdanda hafif kararma var, montaj sebepli tabi bunlar.

beğendiğim özellikler:
menü kullanımı kolay. akıllı kumanda yok ama fare aynı işi görüyor.
uygulamalar kısıtlı. torrent vesair yükleme şansı yok. bu işi bozdu biraz. netflix çok iyi çalışıyor.
tarayıcı iş görüyor, hız orta ayar ama siteleri düzgün açıyor.
netflix ve youtube haricindeki uygulamalar fasa fiso bizim ülke için.

şimdilik kurcalamıyorum. özellikle takılma be bozulma sorunu sebebiyle daha sonra garantiye başvuracağım çünkü iade etsem bu özellikte 5500 liraya tv yok.
casper m4 m3 vs.

mediamarkt ta 1200 tl altındaki tüm telefonlar ile kendi gm9 pro nun kamerasını yanyana tutup baktım, en iyisi casper lar çıktı. benim mi yanlışım var? nedir bu dandik kameralar, hiç tahmin etmediğim markalar berbat çekim yapıyor, özellikle alan + tavan ışıklarını beraber aldığımda hemen hemen tüm telefonlar parlama yaparken casper gayet güzel görüntü verdi.

bu arada gm9 pro hakikaten kamera konusunda iyiymiş. birde iyi bir kamera programı olsa uzun süre zirvede kalır.

1000 tl altında kamerası iyi telefon ne tavsiye edersiniz ?
Hakkında
Konum: İstanbul, Kartal
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 367
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.380
İkinci El Bölümü Mesajları: 96
Konularının görüntülenme sayısı: 42.315 (Bu ay: 952)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 610 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.