Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.018
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam numara tahsis edilmesi ne kadar sürüyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dikkatimi çeken birşey oldu.
    Acaba herkesin sözleşmesinde 51Mb'e kadar kotasiz 150 gb akn mi yazıyor?
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Telefon da 50 mb e kadar destek var dese de bunu sanki ben 51 e kadar kabul etmiş artsa bile arttirilamaz ibaresi gibi anlıyorum ?

• rLzApex kullanıcısına yanıt
    alabileceğin max hızın 1 mbps fazlası yazıyor galiba sözleşmede, benim altyapımda 75mbps e kadar destekliyormuş 76mbps yazmışlar benim sözleşmeyede, bence yeterli açıkcası 50mbps de yeterli bi hız
  • quote:

Orijinalden alıntı: erho95

alabileceğin max hızın 1 mbps fazlası yazıyor galiba sözleşmede, benim altyapımda 75mbps e kadar destekliyormuş 76mbps yazmışlar benim sözleşmeyede, bence yeterli açıkcası 50mbps de yeterli bi hız

İyi güzel de tt bana 35 mb e kadar alırsınız diyor oda kesin değil :) Turknet aynı alt yapıya 50mbit e kadar diyor. Tt bana ust paket i satmak istemez mi ? Bu arada size 75 demişler kaç alıyorsunuz şuan ?

• Türktelekomdan geçenler başvuruyu nasıl yaptı.Taahhüt 11.12.2016 bitiyor ben türknet ne zaman başvuracagım?Taahhüt tamamen bitmesini bekleyecegim yoksa 5/6 gün önce online başvuru mu yapacagım?
  • rLzApex kullanıcısına yanıt
    tt daha olası alabileceğiniz hızı belirtmiş olabilir, turknet ise altyapınızda görünen hızı sunmayı teklif ediyor, bende henüz başvuruyu yeni yaptım sabit telefonun bağlanmasını bekliyorum, bağlanınca konuya belirteceğim aldığım hizmeti
  • Biz 16 mbte raziyiz millet 50 mbit sorun buluyor 😂 Iskenderunda fiber yok ve max 16 mbit hiz olarak internet kullaniyoruz halinize sukur edin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • erho95 kullanıcısına yanıt
    Tt max 35 alabileceğiniz diyor ki oda meçhul diyor sonuç olarak aynı ekrandan bakiyorlardir. Turknet zaten dedi 100 mbit kaldirabilen hat yok henüz müşteriden yani güzel taktik zaten herkes ortalama vdsl giriş seviyesinde bol keseden veriyor gibi görünüyor ki zaten kullanamıyorsun neyse ki akn için bile fiyat fena değil. Modeminiz var mı yeni mi.alacaksiniz yeni ise ne alacaksınız/aldiniz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

quote:

quote:

bu arada 4 Kasım cuma günü evrak yolladım. Evde değildim şimdi telekom ekibi aradı hattı kutuya getirdik ve işaretledik. turktelekomdan almadığınız için eve çekmiyoruz dediler. Türkneti arayın onlar halleder. adama etme eyleme abi dedim ama fayda etmedi. turknet gelmez ise elektrikçi çağırın dedi.

hattı tespitini evden kısa devre yapıp aşağıdan avometre ile tespit etmek mümkün mü dür?

turknetten mesaj geldi. 5 günde telefonum ve internetim sıfırdan açıldı. bütün şifreler geldi.daha önce telefon hattım yoktu.

Yalnız açıldı diyorum ama henüz denemedim.

daha modemim yok hatta evde telefonum bile yok.

ev telefonumu dün denedim sorunsuz çalışıyor. yarında n11 den modem alıcam inşallah cumartesi modemide denemiş olacağım.

bu arada yeni hat alanlar için yazıyorum. malum turknet eve hat çekmiyor. telekomda geldiğinde interneti telekomdan almadığınız için ev hattını elektrikçiye çektirin dedi. elektrikçiye para vermek istemeyenler için deneyimimi aktarayım;
    evdeki telefon kablolarını 12 voltluk bir adaptore bağlayıp aşağıdak kutuda ve boşta bulunan bütün kabloları avometre ile ölçüp 12 voltluk değer veren kabloyu bularak çözdüm.
    Bu arada şunu öğrendim telefon hattında 40volt varmış ama çarpmıyor. fakat hat çalarken kabloyu ağzımla sıyırırken dilim resmen yandı. meğer telefon çalarken 75volta çıkıyormuş buda insan vücudunu baya bi etkiliyor.

Ben bu başlığı artık favorilerimden çıkarıyorum. Cuma günü aras kargoya verdiğim evraklar ile çarşamba günü sıfırdan telefon ve internet bağlantısını aldım. Ben şanslı kesimden olandım ama kesinlikle sorun yaşayanların en önemli sebebi altyapıyı sağlayan turktelekomdur.

Bu arada bana 51 mbps alacağım söylendi ama iphone 7 nin wifisi ile speedtestte 40mbps down 1.6mbps upload ve 6sn ping ölçtüm

• @rLzApex
    Türk Telekom port yok diyorsa TürkNet için de muhtemelen yoktur. Görevli yanlış söylemiş olabilir.https://forum.donanimhaber.com/m_121499554/tm.htm

@Yggdrasil Asgard
    Birileri aboneliği iptal ettirmiştir. Port boşalmıştır. Her an dolabilir. Bildiğim kadarıyla genele açık bir port sorgu sayfası yok.
  • merhaba50 kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkürler.

• Merhaba Hocam, alt yapı kaynaklı problem olmadığı takdirde 3 ile 7 iş günü arasında aktivasyon sağlanmaktadır.
  • Merhaba Hocam, Hattınız santralden saha dolabına kadar fiber, saha dolabından ankastre kutusuna kadar bakır kablodur. Bu sebeple ankastre kutusundan modeme gelene kadar %20 hız kaybı yaşanabilir.%100 tanımlanan hızı bu sebepten dolayı alamamaktasınız.
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam, İç tesisatınızdaki kabloda kopuk veya kırılma olmadığı takdirde sinyal alabilirsiniz.
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Dediğiniz gibi bakir kabloda hiz kaybi yasanabilir. Ancak hattim 112 mbite kadar hiz desteklerken niçin 51 mbit hiz tanimland?

• çesna kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam, alt yapınızın desteklediği hızı alabileceğinizi belirtmek isterim. İptal durumunda hizmet taahhütsüz olduğu için herhangi bir fesih ücreti yansımamaktadır. Modem ücreti kredi kartınızdan 180 tl olarak otomatik çekilmektedir.
  • 1 aydır türknet kullanıyorum türktekomdan farkı yok, fakat hız değişiyor bir düşüyor bir artıyor speedtest e baktığım zaman yüksek olduğu zaman türktelekom, düşük olduğunda süperonline diye yazıyor, sorunun kaynağı nedir, çözüme nasıl ulaşabilirim, vdsl kullanıyorum sitenin girişinde fiber var ordan sonra bakır kablo ile geliyor

• gskysk kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam, alt yapı bilgilerinizi kontrol edebilmek adına irtibat bilgilerinizi ÖM olarak iletebilir misiniz?
  • hayata gülümse kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam, aktivasyon sürecinizi inceleyerek size bilgi verebilmemiz için DM olarak irtibat bilgilerinizi iletebilir misiniz ?
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Sistemden baktığımda TT buraya hipernet hizzmet veriyor, ancak turknet, adsl demişti, tekrar birde siz kontrol eder misiniz?

edit: 6 gün önce size ÖM atmıştım adres bilgilerini
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.