Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
182
Favori
763.989
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Hocam telefondan oldugu icin speedtest'en yaptim. 51 mbit hiz tanimli.
  • TurkNet'e sayfasından yapmak gerekiyor. Türknet malesef teknik olarak 0 bir kurum. Daha KiB ile kbss ayrımı yapamayan bir firma. Türk netin sayfasında test yaptığınızda 35mpbs tanımlı hatta 3555KiB çıkmakta bu değer 28mpbs denk gelmektedir. Bunu türk nette anlayacak hiç kimse yok. Yaptıkları suç ama beğenmezsen çık git diyorlar. Ha belkide bunu bilerek yapıyorlar. Öyleyse de nabalları boynuna.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Ben turknetten yapincada ayni degerler cikmisti hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: henryerdem

Ben turknetten yapincada ayni degerler cikmisti hocam.

Türknet Sözleşmede 100mbps e kadar anlaşma yapılmasına rağmen kırmızı ile işaretlenen değerleri baz alıyor. Mavileri görmezden geliyor adam diyorumki siz sözleşmede 28 olan yerin hattımın en yüksek hızına imza attırdınız diyorum. Modemden bakalım diyor. Modemde 35 mbps. Ama kısıtlama var diyorum. Hız testi ortada . "Kayıp var efendim diyor." Sanki Kara deliğin yanından geçiyozda hızımızı yutuyorlar.

Ekleme: Bu arada burada bu meseleyi dile getirdim diye arada sıkılanlar var galiba. Kusura bakmayın. Bir gerçek var. Hiç bir zaman gerçeği söylemektende sıkılmadım sıkılmayacamğım da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 13 Kasım 2016; 23:46:6 >

• Evimde ne telefon ne internet var. Bu gün Turknet i arayıp bulunduğum bölgede hangi durumda alt yapı diye sordum yarin sizi ararlar ekipler dedi kapattım.
    Türktelekom u aradım aynı soruyu onlara sordum baktı sistemden boş port yok dedi. Türktelekom mud. gidip başvuru yapacakmisim vs. Şimdi soru şu Turknet için boş port olma ihtimali var mı ? Yani Telekom kullansada kullanmasada Turknet e port ayırıyor mu ? Hiç bağlantı olmayanlar için süreç sıkıntılı galiba onu anlıyorum ne tavsiye edersiniz?

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Altyapıdan kaynaklı kayıp tamamen yalan.
    TTNET'de 24Mbps kullanıyordum, aldığım hız 23-24Mbps arası değişiyordu.
    Turknet'te 24Mbps tanımlı 13.5Mbps üzerini hiç göremedim.
    Kesinlikle bir müdahale var hızlarda ama kim yapıyor bilmiyorum.
  • Modemde ulaşılabilir hız 118ken 75 Mbps tanımladılar, sebebinin de sağlıklı bir bağlantı sağlamak için snr alt limitin adsl de 8 vdsl2 de 18 olması dediler... Sizde snr kaç?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneme1 D kullanıcısına yanıt
    Ben 3-4 sene kadar önce 1 günlüğüne Türk Telekom abonesi ve sonra TTNET Alo abonesi olmuştum. 192 TL değil de 1,92 TL gibi bir fatura ödedim. Kaynak nedir?

• sonurakar kullanıcısına yanıt
    51 mbit tanimli ve snr değeri 36.

• Modemi kısmetse kargodan teslim alacağım bugün veya yarın umarım şu port sorununu yaşamam. Geçen sene TTNet bağlatırken port yok demişlerdi, sonra bir anda 3 port boşaldı nasıl olduysa. Port var mı yok mu nereden sorgulayabilirim ?
  • turk.net e hızımı yükseltin dediğinizde sebep olarak ne sunuyorlar?

• sonurakar kullanıcısına yanıt
    En başında onlar bana 51 destekler demis bende kabul etmişi. Ben hattimin max kac desteklediginden haberim yoktu ki. O zaman adsl sinyali geliyordu cunku.
    Yalniz az once turknetin facebook sayfasina yazdim sikayetimi. Kayit açtılar ve ilgileneceklerini soylediler. Sonucu iletirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyagERdem -- 14 Kasım 2016; 13:10:33 >
  • Geçen salı evrakları gönderdim cumartesi ellerine ulaştı pazartesi yani bugün modem kullanıcı adı şifrem geldi hiç bir sorun yok şu anda ping biraz yüksek gibi tek sıkıntı o şu anda.

Edit:Bu arada eski d smart kullanıcı adı şifremden hala internet alıyorum ay sonu otomatik kapanacakmı yoksa arayıp sormak mı gerekiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colomb17 -- 14 Kasım 2016; 14:13:17 >

• Colomb17 kullanıcısına yanıt
    Taşıma olduğu icin aninda kapanmasi lazim bence. Benim öyle oldu mesela. Gsm hatti taşıma gibi düşün olayi. Bence dsmarta bi telefon edin.

• Dediğiniz gibi yapayım o zaman teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rLzApex

Evimde ne telefon ne internet var. Bu gün Turknet i arayıp bulunduğum bölgede hangi durumda alt yapı diye sordum yarin sizi ararlar ekipler dedi kapattım.
    Türktelekom u aradım aynı soruyu onlara sordum baktı sistemden boş port yok dedi. Türktelekom mud. gidip başvuru yapacakmisim vs. Şimdi soru şu Turknet için boş port olma ihtimali var mı ? Yani Telekom kullansada kullanmasada Turknet e port ayırıyor mu ? Hiç bağlantı olmayanlar için süreç sıkıntılı galiba onu anlıyorum ne tavsiye edersiniz?

Turknet bu gün aradı ve Türktelekom yok dediği portu bizde var gorunuyor dedi. Bu da şu demek oluyor ben öyle anlıyorum Turknet için ayrı port bırakıyorlar sanırım kutulara.

• Belgelerim ulaştıktan 20 gün sonra aradılar. Hattınız fiber olduğu için taşıma işlemi gerçekleştiremiyoruz dediler. Dedim VDSL kullanıyorum, fiber yok burada. Yok dediler sizin fiber dediler başvuruyu iptal ettiler.
  • Bugun aradım.75 Mpbs ye kadar destekler dedıler.Tahmını olarak kac Mpbs alabılırım sızce?

Bır soru daha, bende zte h168n marka/model modem var.Sıtesınde 300 Mpbs ye kadar destekledıgı yazıyor VDSL olarak ama uzun suredır bır kosede duruyordu, durdugu yerde bozulması gıbı bır olasılık var mıdır?Bırde basımıza modem ucretı cıkmasa ıyı olurdu.
  • _DarthVader_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam, hizmetiniz aktif hale geldikten sonraki ilk 1 ay boyunca hizmet için herhangi bir fatura çıkartılmaz. Hizmete devam edildiği taktirde, 1 ay bedava kullanımını takip eden ayın başında 2. ay kısmi kullanımı içeren fatura yansıtılmaktadır.
  • Merhaba, TurkNet ön ödemeli hocam. Sizinde bahsettiğiniz gibi kullanacağınız ayın faturası aynı ayın 1'inde çıkartılmaktadır.
  • 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.