Binbaşı
07 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 262 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar,


5v 3a adaptörü olan bir routeri ethernet kablosu ile 15 metre uzağa taşımak istiyorum. Çıkıştan 5v 3a almak için girişe ne kadar voltaj ve amper uygulamam gerekir? bunun bir formülü mevcut mudur? burada ethernet kablosundaki tellerin özelliğinide belirtmek isterdim ama, internette bulamadım

Merhaba arkadaşlar. Bunla alakalı youtubede ve internette gerekli bilgiler var ama genelde 12V1A lik modemler için bilgi var.


Bende 12v1,5A lik keenetic extra modem var.

Elektrikten anladığım kadarıyla bunun çekeceği max watt 18 olarak gözüküyor. Buna göre elimdekki 5v2,4a veya 5v2,1a lik power bankleri regülator ile kullanamayacam.


Ayrıca elimde baseus un qc3.0

Type-C'den 5V3A(Aynı giriş şarj içinde kullanılıyor 5v3a olarak)

usb1 den 5V/2A

usb2 den 5V~9V/2A、9V~12V/1.5A çıkış veren bir modeli var.


Kağıt üzerinde usb2den 18watt değeri alabilirim gibi gözüküyor.


Buna göre bir kaç sorum olacak.

usb2den regülatorsuz çıkış alıp modemi besleyebilirmiyim?

usb2den regülatorlu 5vto12v kablo ile modemi besleyebilirmiyim? (üstteki kabloyu bulamayacağımı düşündüğümden soruyorum.)

son olarakta bu power bank usb2 den farklı voltajlar ve akımlar verebiliyor. peki şarj edilen yada çalıştırılan cihaz bunu nasıl ayarlıyor. Örneğin 5v1a çalışan modeme, 5v2,4a lik powerbank taksam sorunsuz çalışacaktır çünkü ihtiyacı kadar akım çekecektir. Ama bu usb2 den modeme 12v giderse 5vla çalışan modem yanacaktır diye düşünüyorum. Bu power banklar çıkış voltajını neye göre ve nasıl ayarlıyor?


Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Ekteki resimde görüldüğü üzere ilgili konunun bildirimi kapalı ama günde 10 kez bildirim geliyor.
Cihaz: iPhone9,3 (11.0.2)
Sürüm: 2.0 (23701)
Forumda hergün okuduğum kredi kartından yetkisiz işlemler benimde başıma geldi.
Diğer mağdur arkadaşlardan farkı benim kredi kartımla 3 tane işlem yapmam olduğu için yeni konu açma gereği duydum.

İşlemler Opet World Kartım yapılmış ve 3 farklı işlem toplamda 200 tl gibi bir rakam ve paypal'dan çekilmiş.

Kartımı 7 aydır kullandığım 3 işlem aşağıdaki gibi;

Nisan ayında Kliksa'da kullandım.
Eylül ayında 1 kere Migros'ta kullandım ama bütün alışverişlerimi buradan yaparım ve buradan bir çok farklı kartla da alışveriş yaptım.
Ekim ayında İstanbul Kartal'da opet Tuncer Petrol diye bir firmadan.

Burada Nisan ayında yaptığım için kliksanın sitesinden çalınmış vs. olmasını devre dışı bırakıyorum. Eylül ayındaki migrostada söylediğim gibi, bir çok kart ile alışveriş yaptım ve yapıyorum. Ekim ayında yaptığım Opet Tuncer Petrol'ü ilk defa yaptım ve şüphelendiğim tek işlem bu.

Eğer sıkıntı Tuncer Petrol'de değilse bütün sorun YKB'de yada VISA'da olmalı. Buda çok büyük bir ihtimal çünkü forumda bu dönemde bir çok konu açıldı ve mesaj atıldı. Herkesin bu dönemde bu mağduriyeti yaşaması kart kopyalama ile olacak bir iş gibi gelmiyor. Dediğim gibi bankalarda yada VISA'da sorun olabilir.
Chippin Nedir?

Chippin, alışveriş yaptıkça hayalini kurduğun ürün ve deneyimlere kolayca sahip olmanı sağlayan, ücretsiz bir uygulama.

Chippin’i Yükle

Uygulamayı telefonuna indirir indirmez bilgilerini girerek Chippin’e üye olabilirsin. Dilersen Facebook hesabını kullanarak üye olma işlemini hızlandırabilirsin.

Alışveriş Yap, Kazan, Biriktir!

Hayallerini destekleyen markalardan yapacağın her alışverişte, ödediğin tutarın bir kısmını Chippin olarak geri kazanırsın. Biriken Chippinleri hayallerine ulaşmak için biriktirebilir ya da geri ödeme talebinde bulunarak tanımladığın banka hesabına nakit olarak aktarabilirsin.

Sevdiklerinle Destekleş

Hayallerinize giden yolda ailenle ya da arkadaşlarınla birbirinize destek olmak istiyorsanız, onları da Chippin’e davet etmekte özgürsün. Biriken Chippinlerini paylaşarak onlara destek olabilir ve onlardan Chippin desteği alabilirsin.

Mobil Ödeme Yap

Chippin kazanmak için, alışverişlerinde ödemelerini uygulama üzerinden yapmalısın. Bunun için "Hemen Öde" bölümündeki Chippin numaranı kullanman yeterli. Ama öncesinde en az bir kredi kartını MasterPass alt yapısı ile uygulamaya tanıtırsan alışverişlerin hem hızlanır, hem de daha güvenli hale gelir.

Hayallerini Seç ve Bizimle Paylaş!

Chippinlerini kullanman için bazı ürün ve deneyim önerileri sunuyoruz. Hayalindeki ürünü ya da deneyimi öneriler arasında göremediysen, sen de bize öneride bulunabilirsin.

Fiş Gönder, Marka Öner

Chippin’de bulamadığın bir marka mı var? Sorun değil. Uygulama içinde “Yeni Marka Öner” menüsüne girip alışverişlerine ait fişlerin fotoğrafını çek, istediğin o markayı Chippin’in kazandıran dünyasına dahil edelim.


Chippin Kampanya Detayları
30 Kasım 2016 tarihine kadar Chippin’e üye olup, yaptığın herhangi bir alışverişin fişini uygulama içerisinde “Fiş Gönder” alanından gönderirsen fiş başına 1 TL değerinde Chippin kazanacaksın. En fazla 50 fiş için olmak üzere toplamda en fazla 50 TL değerinde Chippin kazanabilirsin. Toplam 500.000 TL değerinde Chippin verilmesi ile kampanya sona erecek olup, bu rakama ulaşılmaması halinde kampanya 30 Kasım 2016 tarihine kadar geçerli olacaktır. Gönderdiğin fişler onaylandığında Chippinlerin 1 (bir) iş günü içerisinde yüklenecektir. Kazanılan Chippinleri, seçtiğin hayallerde 31 Ocak 2017 tarihine kadar kullanabilirsin. Bu kampanyadan kazandığın Chippinleri nakit olarak talep edemezsin. Chippin’i iOS 8 ve üzeri işletim sistemleri ile Android 5 ve üzeri işletim sistemleri üzerinden indirebilirsin. Chippin kullanımına ilişkin detaylı bilgilendirmeyi uygulama içerisinde bulabilirsin.

Uygulamanın yüklenmesi ve kullanımı sırasında cep telefonu üzerindeki iletişim ücreti dâhil tüm bedeller ilgili operatör anlaşmalarına göre kullanıcıya aittir. Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri A.Ş. kampanyayı her zaman durdurma ve değiştirme hakkına sahiptir. Apple ve Apple logosu, Apple Inc. şirketinin ABD ve diğer ülkelerde tescilli ticari markalarıdır. App Store, Apple Inc. şirketinin hizmet markasıdır. Google Play ve Google Play logosu Google Inc. kuruluşunun ticari markalarıdır.

edit: internet sitesi
https://www.chippin.com/
NITE IZE muadili bir ürün.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/logitech-smartphone-accessory-trip-989-000119-196555333n11 de en ucuz 65 tl
gg'de bundan sonraki en ucuz fiyat 73 tl
bestbuy 24 dolar
kliksa 50 tl
amazon 25 dolar
evkur 10 tl ama stok yokmuş :)
son iki gündür. cevapla, cevap ve alıntı tuşlarının çalışmadığını farkettim. hızlı cevapla diyip başlık altında mesaj yazabiliyorum fakat saydığım diğer butonlarla cevap yazamıyorum. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Yardımlarınız bekliyorum.
Merhaba arkadaşlar, iphone 5 sahibi olup iphone 4s veya iphone 4 ile ipod ses performansını karşılaştıran oldumu.

Benim daha önce iphone 4s'im vardı ve kulaklığı taktığımda son seste ciddi rahatsız oluyordum fakat iphone 5 de bu durumun olmadığını farkettim.
Kulaklıkta sorun olabileceğini düşündüm fakat taktığım iphone 4'te ses gayet yüksekti.
Sorun sadece ipod'dan müzik dinlerken değil youtube'daki seslerde de kendini gösteriyor.

Apple forumlarında tartışılıyor fakat işe yarana bir çözüm yok ayrıca apple ayağından da cevap verilmiyormuş.
https://discussions.apple.com/thread/4388969?start=0&tstart=0


Bu sorun ile karşılaşan başka kimse varmı?
Arkadaşlar bir şikayet sitesine yazmış olduğum metin. Ttnet ile ilgili düşünceleriniz malumdur fakat yinede bunuda bilmenizi okumanızı istedim."Tttnet Mobil İnternetimi Kapatamıyorum 4 ay önce hiç bir tahadütte bulunmadan ttnet mobil modem hediye ederek rica minnet açtırdıkları ttnet mobil hattımı bugün iptal etmek için müşteri hizmetlerini aradım doğal olarak hiç bir kullanıcının bilmediği ve ürünü pazarlarken akıllarına hiç gelmeyen bilmem ne vergisi için 57 TL nin 20 TL sini ödediğimi ama kalan 37 TL nin iptal edilmesi durumunda son faturaya yansıyacağını söylediler. Artık Ttnet'in bu tür düzenbazlıklarına alıştığım için bu faturayı kabul edip. Acil olarak ttnet mobil hattımın kapatılmasını rica ettim.
Hattımın kapatılması için ön kaydın alındığını fakat telefonda açılan hattın telefonda kapatılamadığını öğrenince Ttnet ile ilgili düşüncelerime bir yenisi daha eklendi. Bunada tamam diyerek ne yapmam gerektiğini sordum. Müşteri hizmetlerindeki bayan arkadaşım EN GEÇ 48 saat içinde avea bayisine gidip iptal formunu doldurmamı istedi. Yalnız dikkat ederseniz engeç 48 saat içinde. Bunun üzerine 48 saat sonra iptal formu doldurursam ne olur diye sorduğumda hattımın açık kalacağını ve kapanmayacağını söyledi. Bende tamam siz kaydı alın lütfen dedikten sonra telefonu suratına kapattım çünkü hattımın iptal edilmesi için benim zorunlu maratonum başlamıştı. Bu şikayetimi yazarken hattımın iptal edilmesi için son 47 saatim kalmıştı. Yarın ilk iş olarak bir avea bayisi aramak zorunda kalıcam ve ilgili formu dolduracağım. Ben bu 48 saatlik dilimi doldurmadan formu imzalıyacağım fakat avea bayisinin bunu size vaktinde ulaştıracağından nasıl emin olacağım?"
Merhaba arkadaşlar,
İşyerine nokta vuruşlu printer arıyorum. kolon ve pin gibi ayırt edici özellikleri var. Bunlar hakkında hiç bilgim yok.
Ben bu printerdan hem A4 boyutunda kağıt hemde A3 boyutunda kağıt çıkartmak istiyorum. Elimde a4 ve a3 boyutlarında yanları delikli kağıtlardan var. Yanlışım yoksa a3 kağıdını enlemesine a4 kağıdıda boylamasına alıyor.
Buna göre almam gereken printerin pin ve kolon sayısı ne olmalıdır. ve bunlar ne işe yarıyor?
Hakkında
Konum: İstanbul, Kartal
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 1.272
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.261
İkinci El Bölümü Mesajları: 71
Konularının görüntülenme sayısı: 115.673 (Bu ay: 276)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.613 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.