Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deneme1

quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

hocam ben ticari olarak düşünüyorum o yüzden yasal dedim. örneğin biz sıkıntılı bir müşteriye mal satacağımız zaman önce ödemeyi havale ile yapmasını isteriz. ödeme geldikten sonra malzemeyi gelip alabilirsin deriz. malzeme ile irsaliyesini alır ve gider. isterse malzemeyi almaz parası bizde kalır ama sistemlerde alacaklı olarak gözükür.

Ön ödemeli tarifelerde hazır kart kuralları geçerlidir....
    Yani parayı verir hizmeti alırım.
    Ayrılmak için iptal dilekçesi verilmez.
    Ama türknet telefonla ön başvuru yapan kişiye daha evrak göndermeden aktivasyon yapıp iptal dilekçesi istiyor ve haftalarca süründürüyor...
    Bu tamamen usulsüz madem iptal dilekçesi istiyorsun faturayı da sonra keseceksin.
    Btk ne der bilrmem ama kesinlikle yasal değil.

hocam eminmisiniz. evrakları imzalamak o zaman boş iş. bende başvurmuştum ama evrak çıktısını alıp yollamadım. neden iptal için başvurayım :)

• Arkadaşlar turknete geçeli 10 gün oldu. Bama 75 hız alabileceğimi söylediler. Gittim bi ton para verip
    VDSL modem aldım. 12 gün felan bekledim açılacak diye. Bir açıldı açılmaz olaydı. 10 gündür 3-4 mbit hız alıom. Kaç defa telefonla aradım. Sorun yok bizde sorun sizde diyip durdular. İnsan bi ekip felan yollar kontrol ettirir. Bende sorun felan yok. Birincisi interneti mal mal face için kullanan bi adam değilim.
    Yol iz biliyorum. Kullandığım notebook işyerindede kullanıyorum ve düzgün çalışıyor. Modem desen zaten sıfır aldım ondada sorun yok. Bu şirket kalkmış bana sorun bende diyor. Aşağıyada ekran fotosunu attım.
    Bu siteyede foto atmak çin işkencesi.

30 kere foto attım olmadı link yolluyorum.

https://goo.gl/photos/z4w6DiYusuwMXFYa7

ulan link düğmesi bile çalışmıyor.

• jubeii kullanıcısına yanıt
    Hocam modem arayuzune girip ordaki durumun resmini atar misin bide?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 dk önce elektrikler gitti. gelirse atayım. memlekette içecek su buldumda şükredecem. karanlıkta oturuyom.
  • Bende avantajix ile netten başvuru yaptım.Sabit hattım ve netim türk telekom üzerinde taahhüt iki gün sonra bitiyor.Vdsl modemim olmadığı için Adsl üzerinden başvuru yaptım 16mbps ye kadar. Yarın evrakları kargoya vereceğim bakalım evraklar ulaştıktan kaç gün sonra hattım geçecek.İnşallah herşey yolunda giderde sorunsuz bir geçiş yaşarım.
  • burdaki yorumlar çok kötü ama deli cesareti ile bugün evrakları kargoya verdim. hali hazırda ttnet hipernet 24 mbpsye kadar kullanıcısıyım. 75 mbpsye kadar destekliyor göründü web sitesinde. bakalım ne kadar sürede geçecek ve hızım ne olacak
  • Ben başımdan geçen olayı kısaca anlatayım. Ben başvurdum 2 hafta sonra yanı geçen pazartesi portu bağlamaya geldiler ve gittiler 2 gün sonra yani çarşamba modem şifreleri geldi falan ama telefondan çevir sesi bile yok.gittim elektrikçi çağırdım bina girişindeki kutuya baktılar benim porttan çevir sesi gelmediğini söylediler ama diğer dairelerin portlarında sorun yok. Bende turneti aradım arıza kaydı bıraktım şimdi ne yapmam gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: henryerdem

İnternetten basvuru yaptiysan 1 ay bedava yani 59.99 olan fatura olmamali. Yok telefonla bbaşvuru yaptiysan faturalar dogru. On odemeli calisiyorlar.

hocam telefonlada 1 ay var. bendeki ön bilgilendirme foruma 1 ay bedava yazıyodu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khedira_34

Arkadaslar 75mb lik pakette ubload hızı nedir ?

Bilgisi olan arkadaşlar ?

• tüm paketlerde upload hızı 2mpbs
  • quote:

quote:

bu arada 4 Kasım cuma günü evrak yolladım. Evde değildim şimdi telekom ekibi aradı hattı kutuya getirdik ve işaretledik. turktelekomdan almadığınız için eve çekmiyoruz dediler. Türkneti arayın onlar halleder. adama etme eyleme abi dedim ama fayda etmedi. turknet gelmez ise elektrikçi çağırın dedi.

hattı tespitini evden kısa devre yapıp aşağıdan avometre ile tespit etmek mümkün mü dür?

turknetten mesaj geldi. 5 günde telefonum ve internetim sıfırdan açıldı. bütün şifreler geldi.daha önce telefon hattım yoktu.

Yalnız açıldı diyorum ama henüz denemedim.

daha modemim yok hatta evde telefonum bile yok.

ev telefonumu dün denedim sorunsuz çalışıyor. yarında n11 den modem alıcam inşallah cumartesi modemide denemiş olacağım.

bu arada yeni hat alanlar için yazıyorum. malum turknet eve hat çekmiyor. telekomda geldiğinde interneti telekomdan almadığınız için ev hattını elektrikçiye çektirin dedi. elektrikçiye para vermek istemeyenler için deneyimimi aktarayım;
    evdeki telefon kablolarını 12 voltluk bir adaptore bağlayıp aşağıdak kutuda ve boşta bulunan bütün kabloları avometre ile ölçüp 12 voltluk değer veren kabloyu bularak çözdüm.
    Bu arada şunu öğrendim telefon hattında 40volt varmış ama çarpmıyor. fakat hat çalarken kabloyu ağzımla sıyırırken dilim resmen yandı. meğer telefon çalarken 75volta çıkıyormuş buda insan vücudunu baya bi etkiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcelor -- 10 Kasım 2016; 9:32:45 >

• 2 ay önce başvurdum , yeni bina olduğundan alt yapıda sıkıntı var sanırım ,ankastre onayı yok diyorlar, binanın içine telekom tarafından kablolar çekildi diyorum, 20 günde bir arıyorlar ,halimi hatrımı soruyorlar , ilgileniyoruz diyorlar
    bakalım kaç ay daha bekleyeceğim.
  • poman kullanıcısına yanıt
    Sevindim valla hocam, internetten memnunmusunuz şu anda ?
  • 1 Kasımda evraklarım TurkNete ulaştı. Ancak bugün itibariyle iptalini istedim. Hala numara tahsis edilecek. Sıkıldım artık.

• jubeii kullanıcısına yanıt
    Sizin sorun kablo kaynaklı durmuyor ama kablolar cat3 ise düşük hızın nedeni olabilir. Örneğin CAT3 kablolar(bildiğim kadarıyla) maks 10 Mbps hız destekliyor. Modemin web arayüzünden resim atınca daha net bir yorum yapılabilir.
  • salı günü evrakları yolladım.Bugün geçiş için onay istediler 3 gün içinde geçiş yapılacak dediler.Bugün n11 den vdsl2 modemimi de aldım bekliyorum.Bu arada ttnet den geçiş yapıyorum.Ev telefonum vardı.Sanırım yeniden kablo ile falan uğraşmayacağım ttnetde iken adsl kullanıyordum.
    süreçten haberdar edeceğim sizleri
  • mtatar19 M kullanıcısına yanıt
    hocam modem için keşke yarını bekleseydin.
    hangi modemi almıştın ?
  • quote:

quote:

quote:

bu arada 4 Kasım cuma günü evrak yolladım. Evde değildim şimdi telekom ekibi aradı hattı kutuya getirdik ve işaretledik. turktelekomdan almadığınız için eve çekmiyoruz dediler. Türkneti arayın onlar halleder. adama etme eyleme abi dedim ama fayda etmedi. turknet gelmez ise elektrikçi çağırın dedi.

hattı tespitini evden kısa devre yapıp aşağıdan avometre ile tespit etmek mümkün mü dür?

turknetten mesaj geldi. 5 günde telefonum ve internetim sıfırdan açıldı. bütün şifreler geldi.daha önce telefon hattım yoktu.

Yalnız açıldı diyorum ama henüz denemedim.

daha modemim yok hatta evde telefonum bile yok.

ev telefonumu dün denedim sorunsuz çalışıyor. yarında n11 den modem alıcam inşallah cumartesi modemide denemiş olacağım.

bu arada yeni hat alanlar için yazıyorum. malum turknet eve hat çekmiyor. telekomda geldiğinde interneti telekomdan almadığınız için ev hattını elektrikçiye çektirin dedi. elektrikçiye para vermek istemeyenler için deneyimimi aktarayım;
    evdeki telefon kablolarını 12 voltluk bir adaptore bağlayıp aşağıdak kutuda ve boşta bulunan bütün kabloları avometre ile ölçüp 12 voltluk değer veren kabloyu bularak çözdüm.
    Bu arada şunu öğrendim telefon hattında 40volt varmış ama çarpmıyor. fakat hat çalarken kabloyu ağzımla sıyırırken dilim resmen yandı. meğer telefon çalarken 75volta çıkıyormuş buda insan vücudunu baya bi etkiliyor.

bi de elektrikçi mi bulup hat çektireceğiz, en azından bağlantıyı eve kadar yapmalılar....

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    aslında görevi ama ben duymadım türknet çalışanının eve gelip modem kurulumu yaptığını
  • quote:

aslında görevi ama ben duymadım türknet çalışanının eve gelip modem kurulumu yaptığını

henüz başvurmadım ama başvurursam bunu isteyeceğim...

birşey daha sorayım size, sizde sıfırdan bağlattınız madem, ilk bağlantıda ne kadar ödeme yaptınız...
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.