Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1252. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.579
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12501251125212531254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yollayacağım zaten telgraf oluşturulmasını bekliyorum bugün aradığımda yarın oluşturulmuş olur arayın söyleyelim gerekenleri telgrafın gelmesini beklemenize gerek kalmasın dediler sabahı bekliyorum.
  • ekrem.kolu kullanıcısına yanıt
    almama hakkın var ama ürün satıcıya ulaşmaz ise paran gider. aliexpress seni haksız bulur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iCankat İ kullanıcısına yanıt
    bekleme zaten. ekstre ve kimlik resmini mail at tamamdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Takıldı zaten :) PTT işyerine geldi yazdı bugün, herhalde değer biçecekler bundan sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bankamdan aldığım işlem dekontunu ve kimlik fotokopimi atmam yeterli mi üzerlerine bi yazı yazmam vs. gerekiyor mu?
  • Takip no

• grafik tableti almıştım 130 tlye 21 euro falan ediyor ama indirim bittiğinden 150 tl şuan. Acaba araştırırken ne yapıyorlar şimdi ekstradan 40 tl vermek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAYSERS0ZE

almama hakkın var ama ürün satıcıya ulaşmaz ise paran gider. aliexpress seni haksız bulur
    Takipli ürün neden ulaşmasın?

• Selam arkadaşlar Amerika Lexington'a Amazon return için kargo yollamıştım 27 aralık 2018 de.

12 ocak 2019 da New York uluslararası alıp verme merkezide işlenmiş görünüyor ama 12 ocaktan beri hiçbir hareket yok kargomda acaba bu normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 25 Ocak 2019; 9:26:9 >
  • ukim'de bekleyen kargomun ücretler kısmı güncellendi damga vergisi 0.70 kuruş ve gümrüğe sunma ücreti 4.50 tl olarak güncellendi. toplamda 5.20 tl ödeme çıktı..bu noktadan sonra ekstra ücret yansır mı yoksa bugün adresime sevkedilir mi?

Edit : şimdi ''zimmet alındı'' yazdı

bu noktadan sonra ne olacak..benim mi gitmem lazım veya adresime mi gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 25 Ocak 2019; 12:58:36 >
  • Zannetmem vergi çıksa çıkardı postacıya öde ürünü al...

• Gümrüğe alınan ürün için Satıcıdan fatura istedim şu resmi gönderdi. Ukim bunu kabul eder mi acaba?  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk_murat -- 25 Ocak 2019; 15:27:53 >
  • SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    bu şekilde gelirse öper başıma koyarım valla 600 liralık ürünü 5 lira ile kurtardık :)

edit : gümrükten çıktı ve torba kapandı güncellemeleri geldi.. 5.20 tl'ye kurtarmış olduk şükür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 25 Ocak 2019; 15:33:0 >
  • Arkadaşlar, Aliexpress den aldığım üründe sipariş tamamlandı durumuna düştü ama ürünü daha teslim almadım

Ürün geldimi bilmiyorum ama postayaneye gittim yok...

LP00115327214164

Takip numarası bu...Yardımcı olur musunuz

• ben de şimdi ukim'i aradım. ürününüz gümrüğe takılmış size bir telgraf gelecek orada istenilen belgeleri görebilirsiniz dedi. işin yoksa bir de onu bekle. istanbuldan gaziantep'e kaç günde gelir acaba bu telgraf?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manilafortuna

Arkadaşlar, Aliexpress den aldığım üründe sipariş tamamlandı durumuna düştü ama ürünü daha teslim almadım

Ürün geldimi bilmiyorum ama postayaneye gittim yok...

LP00115327214164

Takip numarası bu...Yardımcı olur musunuz
    Paketin takipsiz kargo , en son 3 Aralıkta Türkiye'ye girmiş. Ondan sonrasını bilemezsin , ptt çalışanları bile çökmüş olabilir pakete.

Cimer'den Ticaret Bakanlığını seçerek şikayet kaydı aç , takip nolarıda ekle şikayete , takip noların bunlar. LP00115327214164 ( 2400558242145 ) bu dediğimi yap bak nası buluyorlar paketi

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk_murat

Gümrüğe alınan ürün için Satıcıdan fatura istedim şu resmi gönderdi. Ukim bunu kabul eder mi acaba?
    evet gerekli olan fatura budur. gerçek ithalatta bile aynen bu faturalar ile geliyor mallar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

ukim'de bekleyen kargomun ücretler kısmı güncellendi damga vergisi 0.70 kuruş ve gümrüğe sunma ücreti 4.50 tl olarak güncellendi. toplamda 5.20 tl ödeme çıktı..bu noktadan sonra ekstra ücret yansır mı yoksa bugün adresime sevkedilir mi?

Edit : şimdi ''zimmet alındı'' yazdı

bu noktadan sonra ne olacak..benim mi gitmem lazım veya adresime mi gelecek.
    ücret çıktıysa kesin olarak size teslim edilecek anlamına geliyor. orda yazan toplam ücreti ödersiniz.
  • bir bilgilendirme yapalım.

zimmet alındı yada ptt işyerinde bekliyor mesajlarını gördüyseniz ve ücret sıfır görünüyorsa iki şey olmuştur. ya değerini tespit edememişlerdir veya evrak yazıp yasaklı diye iade edeceklerdir. değerini tespit edemedilerse size ptt ile bir yazı gelir ve yazıda ne yazıyorsa ona göre işlem yaparsınız ve büyük ihtimalle bir vergi ile beraber ürün teslim olur. ikinci durumda eğer gelen yazıda yasaklı ürün diyorsa zaten iade olacağıda yazıyordur hiç beklemeyin. Eğer zaten sorgu sayfasında toplam ücret kısmında sıfırdan farklı bir tutar yazıyorsa rahat olun her şekilde o ürün size teslim edilecektir ve herhangi bir yazı beklemenizede gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xenofx -- 25 Ocak 2019; 20:41:14 >
  • xenofx X kullanıcısına yanıt
    evet arnavutköy'e geldi kargo oradan ptt işyerine sevkedildi yazdı,sanırım bu tarafa doğru geliyor :)
  • 
Sayfa: önceki 12501251125212531254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.