Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
27.301
Cevap
699
Favori
1.532.803
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    10262 Mesaj

Belli bir meblaya kadar göze aldım zaten, 2 saat önce PTT işyerine sevkedildi oldu, şansım yaver giderse aypim’e gelecek Üsküdar a. Yoksa ukim

:)

düzeltme.. az önce ukim'de olarak güncellendi..kol saati geliyor.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 22 Ocak 2019; 16:39:35 >
    |
    |
    cervinff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Herkese iyi akşamlar. Benim sormak istediğim bişey var. Bugün gönderim UKIM PTT işyerinde bekliyor olarak güncellendi. Ukimi aradım konuştum gümrüğe takıldığını bana bir telgraf geleceğini ve o zamana kadar beklememi söyledi ancak ben süreci hızlandırmak için istav-ukim@ptt.gov.tr mail adresine 15 günü kapsayan banka dekontumu ve edevletten aldığım nüfus kayıt örneğini gönderdim. Bu belgeler yeterli olacak mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xientina -- 22 Ocak 2019; 17:0:39 >
    |
    |

Öneri için sağol, hiç öyle düşünmemiştim. Fakat şöyle bir şey var; 50$ ı oradan temin edilmiş amazon.com hediye çekiydi. Burada o çek kullanılmaz sanırım. Olmadı hiç amazonu da uğraştırmam ordaki kuzenlere göndertirim onlar da yaza getirir artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cervinff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Aliexpressten 24 kasımda bir ürün aldım 12 dolarlık,satıcı baktım 51. Günde süreyi 23 şubata uzatmış, 60 gün alıcı koruması var diye niye 30 gün daha bekleyeyim diye dispute açtım bugün ali hakem heyeti karar vermiş kargo istanbula gelmiş görünüyor, 3 gün daha bekle(bugün 60. Gündü) gelip gelmediğini bildir diyor ama hakem heyetine dispute sayfasında nasıl bildireceğiz halen gelmediyse?Yeni teklifmi açacağım ya da müşteri hizmetleri chat sayfasındsan mı,anasını satayım 1 haftaya 10 güne gelmezse paramı ya hiç vermiyecekler ya da kısmi ödeme yapacaklar gibi duruyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SORGUMEMURU -- 22 Ocak 2019; 20:20:21 >

Takip no nedir? onlar geldiğini görüyorsa siz de görmelisiniz.
    |
    |
    SORGUMEMURU kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Varış ülkesine vardı,ilerleyen günlerde dağıtılacak diyor ingilizce olarak,takipsiz belçika postası...Gelecek diye beni 1 ay daha aliexpresin beklermeye hakkı var mı 60 gün doldu(24 kasımda postaya verilmiş),ali yok dolmadı diyor,60 gün sonrası full refund hakkım var kullandırmıyor hadi 7 10 gün daha bekleyeyim gelmezse ne olacak?

Gelmezse iade alırsınız sıkıntı yok o kadar.

|
    |
    Arkadaşlar gümrükten çıktı torba kapandı bilgisinden kaç gün sonra geliyor bu lanet kargolar fikri olan var mi? 5 gün oldu hala bi işlem yok. Şehir dışına çıkmam gerekiyor bir iki gün içinde. O zamanı denk getirip sorun çıkartırlar kesin. Başına gelip şu kadar gün de o şekilde kaldı diyecek arkadaş varsa sevinirim. 18.01 tarihinde torba kapandı ukim şeklinde yatıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

ucuz bişiyse 3-6 günde gelir,adreste tembihle başkası alsın,gümrüksüzse çabuk gelir...
    |
    |
    sewket10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sn. ... .... nolu gonderiniz TR (Turkiye)'ye ulasmistir.(Gumruk) islemlerinize devam edebilmek icin: https://goo.gl/... B002

Linki açtığımda böyle bir yazıyla karşılaştım:

Değerli Müşterimiz,

23.01.2019 tarihinde Türkiye'ye varış yapan aşağıda detayları belirtilen gönderiniz gümrüğe tabi olup, adresinize teslimatının yapılabilmesi için gümrük işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Gönderiniz Atatürk Havalimanı (AHL) Kargo Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı UGL Geçici Depolama Yeri’ne alınmıştır. Gönderinin taşıma irsaliyesinde belirtilen alıcı adresine kadar teslimatı ücretsiz olarak (gümrüklü aktarmalar hariç) yapılacaktır .Gönderinin geçici bekleme süresi, 4458 sayılı gümrük kanunun 46. maddesi uyarınca bekleme süresi Türkiye’ye varış tarihinden itibaren 20 gündür. .....

Eyvah dedim. Bir UPS faciası da benim başıma geldi dedim. Hışımla UPS çağrı merkezini aradım. O SMS standart gönderimdir, herhangi bir yetki belgesi vermenize gerek yok, gönderiniz gümrükten geçmiş, adresinize gelecek dediler.

Bu defalık yırttım ama UPS hakkaten facia bir firma. Demek ki her gelen ürüne gümrüklü muamelesi yapıp herkese SMS gönderiyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
    26 Mesaj
    Gümrükte ürünü kalıp alıcı koruması bitmeye yakın anlaşmazlık açıp leyhine sonuçlanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxpl -- 23 Ocak 2019; 16:16:43 >
    |
    |

|
    |

Akşamüstü güncellenmiş. Torba geliş kaydı yapıldı şeklinde güncellenip arnavutköy istanbul KİM e giriş yaptı görünüyor. Herhalde ordan yollanacak bulunduğum şehre. Ukim başakşehir bölümünü geçmesi de bi şeydir. 1 haftada kim arnavutköy bölümünde takılırız artık

|
    |

Sadece UPS değil DHL ve TNT de öyle, gümrüksüz hiç bir şey geçmez.
    |
    |
    coolman7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    731 Mesaj
    Sabah UKİM'de zimmet alındı yazıyordu şimdi UKİM "PTT İşyerinde Bekliyor" diye akşam 20.00'da güncellenmiş bakalım şimdi yapmam gereken ne gönderecekleri belgeleri mi bekleyeceğim yoksa direkt mail atarak sorunu halledebilir miyim? Gümrük ücreti vs. bölümü hala 0 TL olarak görünüyor. Belge gönderilecek artık orası kesinleşti de daha önce böyle başına gelip de belge melge yollamadan gümrük vergisiyle ürününü alabilen oldu mu? UKİM'e telefonda bağlanmak için 30-40dk harcamak gerekiyor onu da geçince size belgeler gönderilir bekleyin vs. diye konuşacaklar kesin. Başına gelenler bi cevap atarsa sevinirim.
    Kargo daha karşıya gitmedi ama, aşağıdaki resimle dispute açıp paramı aldım. Ürün yasaklı diye tedirgin olan arkadaşlara duyurulur.

Teşekkür ederim inşallah koruma süresi bitmeden ukimden iade diye yazar paramızdan olmayız.
    |
    |
    stentli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

benim kargo da aynı saatte zimmet alındı yazıyor. şimdi kontrol ettiğimde gördüm ama henüz ptt işyerinde bekliyor ibaresi yazmamışlar. bu sürecte neler yapılabilir acaba bilen birileri yardım etse keşke
    |
    |
    iCankat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: bjk_murat

benim kargo da aynı saatte zimmet alındı yazıyor. şimdi kontrol ettiğimde gördüm ama henüz ptt işyerinde bekliyor ibaresi yazmamışlar. bu sürecte neler yapılabilir acaba bilen birileri yardım etse keşke
    şimdi tekrar kontrol ettim ptt işyerinde bekliyor yazdı zimmet alındı yazısı gitti.

aradım ukim'i henüz ne istedikleri yazılmamış yarın öğleden sonra arayın dedi bayan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk_murat -- 24 Ocak 2019; 10:20:6 >
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,062
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.