Şimdi Ara

Tüketici Hakları Mahkemesine Başvursam Yanlış Aldığım Kod Hakkında İşlem Yapılır Mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • www.gamesatis.com sitesinden Knight Online için Bronze Premium kodu aldım fakat Steam versiyonu için Steam'la alakalı kod almam gerekiyormuş. Yani sonuç olarak yanlış ürün satın almışım ve kodu kullanmış olmama rağmen ürünü kullanamadım bu yüzden. Siteyle iletişime geçince de "satın alınan ESN kodları iade edilmez" diye bir madde olduğunu söylediler. Ben kodun değişimini talep ettim. Peki ben Tüketici Hakları Mahkemesine başvursam işlem yaparlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: raptak

www.gamesatis.com sitesinden Knight Online için Bronze Premium kodu aldım fakat Steam versiyonu için Steam'la alakalı kod almam gerekiyormuş. Yani sonuç olarak yanlış ürün satın almışım ve kodu kullanmış olmama rağmen ürünü kullanamadım bu yüzden. Siteyle iletişime geçince de "satın alınan ESN kodları iade edilmez" diye bir madde olduğunu söylediler. Ben kodun değişimini talep ettim. Peki ben Tüketici Hakları Mahkemesine başvursam işlem yaparlar mı?

Sen kodu kullandiktan sonra baskasi kullanamiyorsa ve aldigin firmayi zarara ugratiyorsa oncelikli olarak bu etik degil. Urunun aciklama kisminda steamde kullanilir diye yaziyor muydu? Veya sen sordun mu? Bunlari yapmadiginu dusunuyorum. Haksizsin. Bu tamamen bir cikolata alip paketini acip aa bunu almayacaktim deyip iade etmeye benzer.

Ayrica kod 40 50 liralik bir seydir buyuk ihtimalle. Bundan dolayi tuketici mahkemesi bakmaz. Oncelikle hakem heyetine gideceksiniz. Karar olumsuz olursa tuketici mahkemesine dava acabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: KırmızıElma

quote:

www.gamesatis.com sitesinden Knight Online için Bronze Premium kodu aldım fakat Steam versiyonu için Steam'la alakalı kod almam gerekiyormuş. Yani sonuç olarak yanlış ürün satın almışım ve kodu kullanmış olmama rağmen ürünü kullanamadım bu yüzden. Siteyle iletişime geçince de "satın alınan ESN kodları iade edilmez" diye bir madde olduğunu söylediler. Ben kodun değişimini talep ettim. Peki ben Tüketici Hakları Mahkemesine başvursam işlem yaparlar mı?

Sen kodu kullandiktan sonra baskasi kullanamiyorsa ve aldigin firmayi zarara ugratiyorsa oncelikli olarak bu etik degil. Urunun aciklama kisminda steamde kullanilir diye yaziyor muydu? Veya sen sordun mu? Bunlari yapmadiginu dusunuyorum. Haksizsin. Bu tamamen bir cikolata alip paketini acip aa bunu almayacaktim deyip iade etmeye benzer.

Ayrica kod 40 50 liralik bir seydir buyuk ihtimalle. Bundan dolayi tuketici mahkemesi bakmaz. Oncelikle hakem heyetine gideceksiniz. Karar olumsuz olursa tuketici mahkemesine dava acabilirsiniz.

Arkadaşım sen benimle kafa mı buluyorsun? Kod tüketilebilir bir şey değil bilmem farkında mısın? Yok kodu aldığım firma zarara uğruyormuş bilmem ne. Gerekirse kodu üreten firmadan yeni kod talep edecekler, etik olmayan kullanamayacağım kodu bana satıp, kullanabileceğimi yollamamalarıdır. Ürünün açıklama kısmında Steam'de kullanılır diye yazıyor muydu ne saçma bir sorudur ya? Kodda neden üzerinde "Steam'da kullanılabilir" diye yazsın? Yahu nesini sorayım Allah aşkına? Oyunun Steam versiyonunda farklı kod kullanıldığını bilseydim zaten sorardım ama sorun şu ki ürünün açıklama kısmında "Steam versiyonunda kullanılamaz." yazmıyordu. Burada ihmalkarlık var! Ben değil, bu kodu satan site yetkilileri ve sen haksızsın. Çikolata tüketilebilir fiziksel bir üründür ve üretici firma onu üretmek için kaynak kullanır, sen onu tükettiğin zaman tükettiğin şeyin üretilirken kullanıldığı kaynakları da tüketmiş olursun. Ve sen çikolatanın paketini açtığın zaman o bir daha tüketilemez hale gelir fakat oyun firması o kodun işlevini gören nice milyonlarcasını daha kopyalayabilir. Olayların mantığını kavrayamadan saçma sapan konuşmayın burada.

27 TL idi kod. Peki madem Hakem Heyetine başvururuz önce, kabul edilmezse Tüketici Hakem Heyetine başvururuz. Eyvallah, sağol.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşım sen benimle kafa mı buluyorsun? Kod tüketilebilir bir şey değil bilmem farkında mısın? Yok kodu aldığım firma zarara uğruyormuş bilmem ne. Gerekirse kodu üreten firmadan yeni kod talep edecekler, etik olmayan kullanamayacağım kodu bana satıp, kullanabileceğimi yollamamalarıdır. Ürünün açıklama kısmında Steam'de kullanılır diye yazıyor muydu ne saçma bir sorudur ya? Kodda neden üzerinde "Steam'da kullanılabilir" diye yazsın? Yahu nesini sorayım Allah aşkına? Oyunun Steam versiyonunda farklı kod kullanıldığını bilseydim zaten sorardım ama sorun şu ki ürünün açıklama kısmında "Steam versiyonunda kullanılamaz." yazmıyordu. Burada ihmalkarlık var! Ben değil, bu kodu satan site yetkilileri ve sen haksızsın. Çikolata tüketilebilir fiziksel bir üründür ve üretici firma onu üretmek için kaynak kullanır, sen onu tükettiğin zaman tükettiğin şeyin üretilirken kullanıldığı kaynakları da tüketmiş olursun. Ve sen çikolatanın paketini açtığın zaman o bir daha tüketilemez hale gelir fakat oyun firması o kodun işlevini gören nice milyonlarcasını daha kopyalayabilir. Olayların mantığını kavrayamadan saçma sapan konuşmayın burada.

27 TL idi kod. Peki madem Hakem Heyetine başvururuz önce, kabul edilmezse Tüketici Hakem Heyetine başvururuz. Eyvallah, sağol.

Arkadasim asil sen benimle mi kafa buluyorsun. Sen bir urunu kullaniyorsun daha sonra o urunu iade etmek istiyorsun.

Kodun steamde kullanilip kullanilmadigini da senin sorman gerekir. O kod oyunun setup kismimda kurmanda gerekli olan kod. Yani sana o oyunu kurabilip oynayabilesin diye satiyorlar. Sen steam icin ariyorsan adama soracaksin. Bunu steame ekleyebilir miyim diye.

Ben her oyunu aliyim kodunu kullaniyim daha sonra adamlara bu steamde calismiyo deyip hem para iadesi alayim hemde oyunu oynayabileyim.

Basvururken de once ikamet ettigin ilcede ki tuketici hakem heyetine basvuracaksin. Orada karara baglanmasi 2 3 ay surer. Karar istedigin gibi cikmazsa tuketici mahkemesine basvurabilirsin. Ortalama 200 tl gibi bir masrafi var onunda. O da kesmezse yargitaya gidebilirsiniz. Ondan sonra aihm oluyodu heralde onu tam bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadasim asil sen benimle mi kafa buluyorsun. Sen bir urunu kullaniyorsun daha sonra o urunu iade etmek istiyorsun.

Kodun steamde kullanilip kullanilmadigini da senin sorman gerekir. O kod oyunun setup kismimda kurmanda gerekli olan kod. Yani sana o oyunu kurabilip oynayabilesin diye satiyorlar. Sen steam icin ariyorsan adama soracaksin. Bunu steame ekleyebilir miyim diye.

Ben her oyunu aliyim kodunu kullaniyim daha sonra adamlara bu steamde calismiyo deyip hem para iadesi alayim hemde oyunu oynayabileyim.

Basvururken de once ikamet ettigin ilcede ki tuketici hakem heyetine basvuracaksin. Orada karara baglanmasi 2 3 ay surer. Karar istedigin gibi cikmazsa tuketici mahkemesine basvurabilirsin. Ortalama 200 tl gibi bir masrafi var onunda. O da kesmezse yargitaya gidebilirsiniz. Ondan sonra aihm oluyodu heralde onu tam bilmiyorum.

Arkadaşım sen şaka mısın? O bahsettiğin ürün üretilirken kaynak tüketilen bir şey değil diyorum ne zırvalıyorsun sen hala? Ayrıca ürünü kullanmak derken, tüketici haklarında bir ürünü önce denersin, memnun kalmazsan iade edersin. Tek kullanımlık ürünler iade edilmez sadece. Fakat kullanıcı kaynaklı olmayan ve üretimi yapılırken kaynak tüketilmeyen ürünlerin telafi edilmesi gerekli, gerek yeni bir kod yollanarak veya oyun içi o ürünü eline ulaştırarak. Düşünmeden mantıksız mantıksız konuşup saçmalamayın.

Yahu nesini soracağım bilmediğim şeyin? Kanser ettin adamı. Aklıma bile gelmedi böyle bir şey. Kodu alırken orada yazıyor mu "kodun Steam'da çalışıp çalışmadığını yetkililerimize sorun" diye. Hayır, yazmıyor. Benim bir suçum yok o zaman bu durum hakkında. Ne setup'ından bahsediyorsun sen ya, sanki Single Player oyununa serial giriyoruz. Bilmiyorsun bari cahil cahil konuşup rezil etme kendini arkadaşım. Arkadaşım Knight Online'dan bahsediyorum, oynaması ücretsiz olan bir oyundan bilmem farkında mısın? Bahsettiğim kod oyunu oynamanı sağlayan değil, premium edinmeni sağlayan bir kod. Bilip bilmeden saçmalamayın burda.

Arkadaş çıldıracam yemin ediyorum. Ulan kod çalışmıyor diyorum adam "hem para iadesi alayım hem de oyunu oynayabileyim" diyor. Ulan "çalışmıyor"un kelime anlamını biliyor musun sen?

Ee peki davayı kazanınca masrafları karşı taraf ödemiyor muydu?

Bir de bir oyundan ban yemiştim kredi kartının bana ait olduğunu ispatlayamadığım için. Yalnız ödemelerimin hepsinin iade edileceği söylenip %25'i falan iade edilmişti. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bu konuya bakar mı?

• Ergenlerin derdide bir başka oluyor be

• Yaşın küçüktür eminim ki herneyse yinede soruna cevap vermeye çalışacağım. Gerçi bu soruya cevap vermeye bile gerek yok birkaç saniye düşündüğünde normal bir insan cevabı bulur ama sen illaki somut kanıt istiyorsun belli ki.

CAYMA HAKKI
    Tüketici (ALICI), 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.
    Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
    ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
    e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CMB34 -- 20 Şubat 2016; 23:30:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: labidu

Ergenlerin derdide bir başka oluyor be

Ergenlikle ne alaka? Ergenliği bitirdim çok şükür.

quote:

Orijinalden alıntı: thurus68

Yaşın küçüktür eminim ki herneyse yinede soruna cevap vermeye çalışacağım. Gerçi bu soruya cevap vermeye bile gerek yok birkaç saniye düşündüğünde normal bir insan cevabı bulur ama sen illaki somut kanıt istiyorsun belli ki.

CAYMA HAKKI
    Tüketici (ALICI), 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.
    Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
    ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
    e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

Küçük falan değilim kardeşim, 24 yaşında koca adamım. Bu forumun yaş takıntısına da bitiyorum. Her konuda bir "yaşın kaç sincap" diye ayar verme havası.

Bilgi gerektiren şeylerin cevabını düşünerek bulamazsın. Bu ne saçma bir yaklaşım? Burada bahsettiğimiz şey elektronik bir ürün değil. Kullanılmış bir kod. Ayrıca her kanun her durumda geçerli olmuyor. Diyelim ki ben bir oyun aldım, oyunun kodunu kullandım ve sonra o ürünü iade etmek istedim, o ürünü iade mi etmeme müsaade mi edecekler? Veya kulakiçi bir kulaklık aldım, daha sonra iade etmek istedim, o ürünü iade olarak kabul mü edecekler? Saçma sapan düşünmeden buraya ayar verirmişçesine madde yazmayın Allah'ınızı severseniz. Sondaki maddelere gelirsek, ben burada bahsettiğim kodu kullanamadığımı belirtmişim değil mi? O maddelerin benim için bir geçerliliği yok o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raptak -- 21 Şubat 2016; 8:17:27 >

• Kardeş açtığın konulardan yazdıklarına baktın ağır psikolojik rahatsızlığın var ayrıca asoayalsin.bilgisayar başından kalkıp insan içine karışmanı tavsiye ederim.tedavi edilmek için destek almalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labidu -- 21 Şubat 2016; 11:07:30 >
  • Dh olarak arkadaşa bi kod üretelim bari.ne bu enerji arkadaşım.enerjini madem öyle git resmi yetkili yerlere harca bi sonuç al.önüne gelene yardırıp duruyosun

• Konu sahibi arkadaş asosyallikten kurtulup bir psikolojik destek almalı.
    Şaka yapmıyorum kabullen dostum biraz problemlerin var

• İnt üzerine nasıl bir işlem yapılmasını bekliyorsun adamlarda yazmış oraya şöyle şöyle diye. Hiçbir sonuç çıkmaz.
    Zaten karar en az 2-3 ayda çıkar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suç sende iyice araştırıp etmeden yanlış kod almışsın.Adamlar ne yapsın sen yanlış kodu aldıysan ? Verdiğin paranın üstüne su iç sonra da istersen doğru olan kodu al
  • Yüklü bir miktar olsa NTT Game ile iletisime geçsen durumu duzeltirlerdi . Eski bir Online oyunda Takım Liderligi yaptım . Oradan biliyorum .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.