Şimdi Ara

İğne İçilmesinde bir sakınca var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
121.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle doktor veya sağlık görevlisi arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    Bel ağrısı için Beyin cerrahi doktoruna gitmiştim doktor bel fıtığı olduğumu belirtti şimdilik ameliyat etmeyelim dedi OKSAMEN ve CABRAL adın da 12 tane iğne verdi.
    3 tanesini vurundum ama iğneler çok yakıyor ve iğne yerinin acısı 4 - 5 gün geçmiyor bu sebeple ilaçları suya karıştırıp içmeyi düşünüyorum.
    Bir sakıncası olur mu?

• bence olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayır, yapmayın öyle birşey, iğne direk kana geçicek şekilde üretilen bir ilaçtır. Mideye gitmesi soruna sebebp olabilir, yada ilacın etkisi midedeki asidin ilacı eritmesi sonucu yok olur. Yani iğne içilmez!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimone

Öncelikle doktor veya sağlık görevlisi arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    Bel ağrısı için Beyin cerrahi doktoruna gitmiştim doktor bel fıtığı olduğumu belirtti şimdilik ameliyat etmeyelim dedi OKSAMEN ve CABRAL adın da 12 tane iğne verdi.
    3 tanesini vurundum ama iğneler çok yakıyor ve iğne yerinin acısı 4 - 5 gün geçmiyor bu sebeple ilaçları suya karıştırıp içmeyi düşünüyorum.
    Bir sakıncası olur mu?

Arkadaşım bazı ampuller vardır iğnede olabilir direk olarak içilebilirde, lakin BAZILARI, kesinlikle hepsi içilir kimse diyemez öldürücü bile olabilir bazı iğnelerde. Sen bunu doktoruna söyle sağlık ocağına filanda değil hangi doktordan aldıysan ona söyle.vurunamıyorum de onun vericeği karara göre davran

• Hepsi aynımıdır bilmiyorum ama doktor bana vitamin iğnesini içebilirsin demişti.

Ama ağrı kesici vb durum nasıl bilmiyorum.

Ama iğne her zaman daha çabuk etki eder.

Sen bi tane antibiyotik iğnesi vurul sonra bunlar vız gelir.( ağrı kesici oldugunu düsünerek yazıyorum)
  • öyle bir delilik yapma dostum sakın öyle olsaydı vurmazlardı al bunu iç derlerdi kafayımı yedin sen
  • İç gitsin zaten bu kafayla çok yaşamazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saçmalama. içilmez öyle kafana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clopin

İç gitsin zaten bu kafayla çok yaşamazsın

+1907

bazen harbiden hayretler içinde okuyorum konuları..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.