Şimdi Ara

TTNet TİVİBU EV [ANA KONU] (201. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.557
Cevap
54
Favori
427.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zero fear

Markası kutunun altında yazıyor hocam bilgilendirirseniz sevinirim..

Alıntıları Göster
    Hocam cihaz vestel'in cihazıymış baktım altına küçük yazmışlar dikkatimi çekmemiş o yüzden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Hat değerlerinizi atın ona göre bir cevap verelim.

Alıntıları Göster
    Yoğun olduğum için biraz geç yazdım. İlginize teşekkürler.

============================================================================
    ADSL Training Status: Showtime
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 0 day: 17 hours: 46 minutes
    ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.804 Mbps 14.753 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.796 Mbps 14.721 Mbps
    Trellis Coding: OFF ON
    SNR Margin: 17.2 dB 8.4 dB
    Actual Delay: 8 ms 8 ms
    Transmit Power: 12.4 dBm 18.3 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 1.0 symbols 1.0 symbols
    Total Attenuation: 12.8 dB 23.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.058 Mbps 17.092 Mbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StackOverflow -- 15 Nisan 2018; 12:44:34 >
  • Arkadaşalr 10 gün sonra TURKCELL hattımı TT'a taşıyacağım Tivibu Uydu Süperpaket 1 TL.hediye ediyor.Ben şu anda TV+ kullanıcısyım.Tivibu Süperpaket Kanal Listesine baktım pekçok kanal mesela KanalD, Star, Show, CNN, Fox,TRT1, TRT Belgesel HD olarak görünmüyor.Kullananlar yardımcı olabilir mi?Bunlar listede yazmasa da HD olarak izleniyormu?
  • StackOverflow S kullanıcısına yanıt
    hocam bu değerler adsl olarak çok çok iyi yani bu verilerle hd tivibu kutuyu rahat çalıştırırsın.... santrale yakın olanlara kesin veriyorlar sen santrale yakınsın galiba....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DIGIL

Arkadaşalr 10 gün sonra TURKCELL hattımı TT'a taşıyacağım Tivibu Uydu Süperpaket 1 TL.hediye ediyor.Ben şu anda TV+ kullanıcısyım.Tivibu Süperpaket Kanal Listesine baktım pekçok kanal mesela KanalD, Star, Show, CNN, Fox,TRT1, TRT Belgesel HD olarak görünmüyor.Kullananlar yardımcı olabilir mi?Bunlar listede yazmasa da HD olarak izleniyormu?
    Hepsi HD. Sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StackOverflow

Yoğun olduğum için biraz geç yazdım. İlginize teşekkürler.

ADSL Training Status: Showtime
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 0 day: 17 hours: 46 minutes
    ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.804 Mbps 14.753 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.796 Mbps 14.721 Mbps
    Trellis Coding: OFF ON
    SNR Margin: 17.2 dB 8.4 dB
    Actual Delay: 8 ms 8 ms
    Transmit Power: 12.4 dBm 18.3 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 1.0 symbols 1.0 symbols
    Total Attenuation: 12.8 dB 23.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.058 Mbps 17.092 Mbps

Alıntıları Göster
    "efem-35" nickname'li arkadaşımın da belirttiği üzere değerler iyi gözüküyor IPTV sağlıklı bir şekilde alabileceği kanaatindeyim hatta VDSL varsa bölgenizde çok daha sağlıklı olur.

• Cevaplar için teşekkürler. Evet. santrale yakınım arkadaşlar. geçen sene bu zamanlar vdsl icin yok demislerdi. Tekrar arayip sorsam iyi olur aslında.

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaşın dediği gibi Tivibu Ev, Internet altyapısı üzerinden veriliyor. Eğer hattınız destekliyorsa kesinlikle tercihiniz bu yönde olmalı. Ben şahsen 3 senedir sorunsuz kullanıyorum. Ama bağımlılık yapıyor ve normal sistemler sarmıyor. Çünkü var olan bütün kanalları siz hiç extra cihaz bağlamadan depolama alanı harcamadan 1 haftalık döngüsünü istediğiniz zaman istediğiniz şekilde izleyebiliyorsunuz. yine hiçbir extra cihaz ve depolama alanı bağlamadan sistem üzerinden otomatik olarak size tanımlanmış kayıt hakkı. seç izle tekrar izle. vs. vs. kısacası şiddetle öneririm.
  • StackOverflow S kullanıcısına yanıt
    hocam mahalledeki telekom ekibinle tivibuyu konuşmuştum bana kısaca santrale yakın olanlara veriyoruz diğer adsl olanlarda donma olduğundan tavsiye etmiyoruz demişti hatta benim hızım 9mbps baktım kutu tivibu çalışmıyor akıllı tv'im vardı geçen sene tivibu go aldım iki ay önce kutu tivibuyla birebir aynı özellikler geldi yedi gün tekrar gibi yani kutuyu aratmıyor çok memnunum ayda 5.90tl ödüyorum fiberde gelse tivibu go ya devam diye düşünüyorum....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bikaç gün önce tivibuyu sd den hd pakete çıkardım. Bugün izlerken kendiliğinden kapanmaya başladı. Ekran gidiyor ve belli bir süre gelmiyor. Ben karıştırırken açılıyor. Sebebini çözemedim. Şimdi fabrika ayarlarına geri dönüş yaptım. Belki çözümü olur. Daha önce yaşayıp da çözen var mı?

• Merhaba ben yeni tivibu uydu kullanıcısıyım, izlemek istediğim bazı filmleri dergiden görüyorum ama ne zaman yayınlanacak bulamıyorum, yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xardias -- 22 Nisan 2018; 15:48:42 >
  • Mesela John wick 2 varmış, burdan bakıyorum

http://tivibusinema.com/Filmler/sinemalarda-bu-hafta-762109

Filmin künyesi, Traileri zamazingosu herşeyi var

Hangi kanalda hangi gün hangi saatte yok

• quote:

Orijinalden alıntı: xardias

Mesela John wick 2 varmış, burdan bakıyorum

http://tivibusinema.com/Filmler/sinemalarda-bu-hafta-762109

Filmin künyesi, Traileri zamazingosu herşeyi var

Hangi kanalda hangi gün hangi saatte yok
    büyük ihtimal seç-izle kısmındadır
  • Tivibu evi(ip tv) başka bir evdeki vodafone adsl ile kullanabilir miyim? Decoderi taşımak istiyorumda. Yani ttnet harici internet ile kullanılabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demir77 -- 5 Mayıs 2018; 11:40:14 >
  • Kullanamazsın hocam. Sadece ttnet müşterileri tivibuyu kullanabilir. Tivibu uydu ise adsl den bağımsız olduğu için kullanılabilir

• merhaba arkadaşlar, bizim pedere ayda 9 tlye tivibu verelim demişler, o da dsmart'ı iptal ettirip tivibu'ya geçmek istiyor. tivibu hakkında pek birşey bilmiyorum, anladığım kadarıyla yayını internt hattından alıyor. bu durumda yayın yavaş olmaz mı, özellikle hd kanallarda ? pederin interneti adsl bu arada. tivibu hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar çok makbule geçer, özellikle bu 9 tl'lik paket hakkında
  • arkadaşlar merhaba, tivibu süper paket taahhütüm doldu, kutuyu iade etmem gerekiyordu değil mi ?
  • Arkadaşlar yeni tivi bu aldık.
    Mağazada çalıştı ama eve gelince mavi ekranda kaldı.
    Sorun nedir acaba, diseqc (Dayzek) ayarı olabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 seneyi geçkin süredir Tivibu uydu kullanıyorum cihaz vestelin. Yaklaşık 1 ay kadar önce bir sorun başladı,
    diğer modda manual arama ile yükleyip sıraladığım 650 civarı kanal ve sıralı listem sabah cihazı açtığımda silinmiş oluyor ve yaklaşık 250 civarı kanal yükl buluyorum. Yeniden yükleyip sıralıyorum ki bu cihazın dandik yazılımı ile 1 saati geçiyor. Birkaç gün yada 1 saat sonra yine aynı problem. Tivibuya ilettiğim şikayet sonrası vestel servisi geldi ve cihazı değiştirdi, görevli müşteri memnuniyeti için değiştirdiğini ama sorunun son attıkları yazılımdan olduğunu söyledi.
    Bir süre sonra cihaz yine sıfırladı, yine kurdum yine sıfırladı, yine kurdum yine sıfırladı.
    Tivibuya attığım mesaja bu sefer hiç cevap yok.
    Gözlemlerim şöyle cihaz günceleme sunucusuna bağlanmaya çalıştığında, güncelleme varsada yoksada yeniden yükleme yada reset gibi bir işlem yapıyor. Diğer moddaki tüm kanallar ve favoriler siliniyor.
    Eğer türksat varsayılan frekansını türksatın kanal arama frekansına değişitiriseniz tivibu kanalları da kendiliğinden siliniyor, illaki tivibunun kanal arama frekansı türksat varsayılanı olmak zorunda.

Bu tip sorunları yaşayan var mı ve çözümü bilen var mı. Vestel cihaz dandik olmasına rağmen tivibu web desteği olduğu için diğerine de geçmek istemedim.

Önerilere açığım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wtf045

Sonucu bildirmek istedim şikayetvar.com dan yaptığım şikayet yada CEO ya yazdığım için aradılar tam bilmiyorum ve santral le görüşme sağlanmış bölgede fiber olduğu ama santral le ev arası çok uzak olduğu için fiber yada vdsl den yararlanılamaz diye söylemiş ler bu durumda nasıl bir yol izlenmeli
    Nasıl vdsl yok abi saçmalamayın Türk Telekom müdürlüğüne gidiyosun bak ofis değil müdürlük genelde santral derler oraya yetkiliye çıkıyorsun rica ediyorsun. Hipernet istiyorum. İnternetim yavaş tivibu ev kullanmak istiyorum bakıyor adrese sistemden tamam diyor deneyeceğiz imza alıyor hat sahibinden ertesi gün 4441444 arıyosun 24 mbps hiper istiyorum tamam altyapı destekliyor 15. Dk içinde fibernet oluyor ama bakır kablodan aldığın için hipernet oluyor bende bu şekilde oldu kaç kez müşteri hizmetlerini aradım hattınız desteklemiyor 16 mbps bile alamazsınız vdsl yok orda felan ama 16 alamazsın dediği yerde ben vdsl olunca 20 Mbps alıyorum helede tivibu ev abonesine internetin vanasını birazdaha açıyorlar tivibu donmasın diye. Türk Telekom dan nefret ederken şuan 1. 24 Mbps Hipernet + ev telefonu+ tivibu uydu süper paket+ tivibu ev+ 3 türk telekom mobil hat kullanıyorum. Abi bu arada Türk Telekom mobil efsane çekiyor eskiden aveanın çekmediği yerde şuan turkcell çekmiyor mobilde ciddi yatırımlar var. Üstelik fiyatları süper uygun. TürkTelekom ile mutluyum. İnşallah hep böyle devam eder..

• 
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.