D

Onbaşı
07 Eylül 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar vakti zamanında 4. sınıfta işletme bölümünden tek dersim kalmışken ara vermiştim. Şimdi ise bitirmeye karar verdim. o zaman kaldığım ders MUHASEBE DEN.VE MALİ ANALİZ dersiydi. Şimdi bu dersi DENETİM ve FİNANSAL TABLOLAR ANALİZİ olmak üzere 2 ye bölmüşler ve her dönem birini alıp bitirebileceğimi söylediler. Malum not sistemi değişmiş durumda. Genel not ortalamam 2.07 olarak çevrilmiş.

Şimdi sormak istediğim zaten bu derslerden başarısız olarak işlem yapıldığına göre GNO mun 2.07 nin altına düşmesi mümkün değil diye düşünüyorum. Şayet böyle ise çan eğrisine göre FF Hariç her türlü bu derslerden geçerim sanırım. Yanılıyor muyum?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
DLNA-All Share özelliği bulunan cihazların birbirleri ile iletişim kurabildiğini ve barındırdıkları medya dosyalarını vb. birbiri üzerinden çalıştırabildiklerini biliyoruz. Bunun için çeşitli yazılımlar mevcut olmakla beraber ihtiyacı olabilecek veya elinde eşdeğer donanımları olan arkadaşların yararlanabilmesi için bir bilgi paylaşımı yapmak istedim.

Elimdeki cihazlar.

Airties Air model Modem: (İnernete üye olurken Tivibu için verdiler)
Samsung LCD TV (32D551 Model DLNA destekli)
Laptop
Masa üstü Pc
Samsung S4 telefon
Harici HDD

Öncelikle DLNA-All Share ile cihazların biribiri içerisindeki medyalara bağlandığını Söylemiştim. Ama bu özelliği pek kullanmıyorum çünki Bahsettiğim modemde bulunan USB girişine HDD diski bağladım ve doğal olarak tv dahil söz konusu modem üzerinden nete bağlanan (yani o modeme bağlı olan) bütün cihazlar o hdd içindeki dosya, film, müzik vb givi içerikleri görüp oynatabiliyor. Bu yüzden bütün medyalarımı söz konusu hdd ye aktararak hem pc lerimdeki sabit hdd lerin şişmesini engelleyip performanslarını yükseltebiliyorum hemde modem sinyali aldığım her yerden komşu dahil wifi ile ulaşabiliyorum.

Peki biz daha ne istiyor olabiliriz? Tv miz smart olmayabilir ve biz dgitiurkplay üyesi isek maçları tv den izlemek istiyorsak pc yi ya da laptopu kablo ile pc ye bağlamak zorunda kalırız normalde. Ya da sitelerden online film izlerken de aynısını yapmak durumundayız. bu durumda pc ile başka bir işlem yapamayız çünki aslında tv mizi monitör olarak kullanmış olduğumuzdan diyelimki facebook açtık. Hop tv deki ekranda da facebook açılır. Yani bağımsız olarak tv ve laptopu kullanamayız. Peki bunların çözümü var mı? Evet var.

çözüm içn gerekli programlar:

İDM (İnternet Download Manager)
Wild Media Server
Serviio Media Server (Opsiyonel)

İşlemlere başlamadan önce kesinlikle İDM yi bilgisayarımıza kuruyoruz. İDM bize online olarak izlediğimiz video, müzik vb gibi dosyaların adreslerini yakalayarak istersek indirmemizi sağlar.

Online Filmler için 1. Alternatif :Online filmleri i İDM ile indirip harici modeme bağladığımız HDD mize kaydederek izleyebiliriz.
2. Alternatif : Serviio indirip kurarsınız. İDM ile yakaladığınız filmin linkini serviio ya atarsınız. Serrviio yu çalıştırıp tv niz serviio ya bağlandığında tv nizden filmi eklediğiniz klasörü seçersiniz ve filmi izlersiniz. VK linkleri ile 720p dahil sorun yaşamıyorum muhteşem bir deneyim ama indirip hdd ye bağlamanızı tavsiye ederim. Bu işlemi Wild Media Server ile de yapabilirsiniz ama Wil Media Çok kapsamlı ve karışık o yüzden bu yöntemi anlattım.

Weeee işte bomba en sevdiğim kısım. digiturkplay-Lig tv ve İp tv çözümleri.

1. Wild media Server indirip kurun (sürelidir bir şekilde halledersiniz )
2. Digiturkplay den maçınızı açarsınız. görünrü gelince id ile indir deyip açıyorsunuz (İndirme yapmayın Linki kopyalayın)
3. Bende verdiği link örnek olarak: rtmp://127.0.0.1:53771/live/digiturkliveticketligtvppvauto_768029
4. Verdiği link localhost adresidir ve anlıktır. sizin ağınız dışında kesinlikle çalışmayacaktır.
5. wild media serverdaki internet tv kısmına sağ tıklayıp add dediğimizde açılan pencereye söz konusu linki yapıştırıyoruz. onayladıktan sonra linke sağ tıklayıp transcoding profileden online tv-remux seçip ok diyoruz. serveri çalıştırıyoruz. zaten tv niz otomatik olarak serveri görecek ve istediğinizde bağlanacaktır. sonra dosyamıza sağ tıklayıp play to TV diyoruz ve bakıyoruz ki yayın tv mizde :)

VLC ile açıtığınız bütün ip tv radyo vb. için bu yöntemi kullanabilirsiniz. media server pc nizde arka planda çalışırken. siz tv nizden içeriği rahatlıkla izleyebilir. ve pc nizden de istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Şimdilik olaya aşina kullanıcılarımızın rahatlıkla işlemleri gerçekleştireceğini düşünmekle beraber müsait bi anımda resimli olarak konuyu toparlayacağım.
Hakkında
Konum: Ankara,
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 36
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 53
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 5.477 (Bu ay: 19)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 16 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.