Şimdi Ara

TT Fiber Saha Dolabı - Aktarım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu anda adsl kullanıcısıyım.Hat değerlerim çok kötü.Şöyleki;

Snr: 6 civarları
    Hat Zayıflaması : 44

Aldığım hız 8191 ( :D ) Kopma yok.Sadece ping yüksek ve arada bir çok fazla dalgalanma oluyor.

Ttnet sayfasından yaptığım sorgulama ile fibere geçebileceğimi öğrendim ve başvurdum.

Fiber saha dolabı evime yaya yolu olarak düşünüldüğünde 200-250 metre.

Turktelekom ofisinden bu işlemin incelenerek 48 saat içerisinde tarafıma bilgi verileceği söylendi.
    Fakat turktelekomdan gelen yetkili(Hattımın çalışıp çalışmadığını kontrol eden görevli) böyle birşeyin olmayacağını,hiç umutlanmamam gerektiğini söyledi.

Şimdi kafam karıştı.

Sizce benim hattımı bu dolaba aktarırlar mı?
    Bu aktarma işlemi çok karışık ve zor iş mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugu -- 29 Nisan 2013; 17:09:13 >

• Dolap ssizin sahanıza hizmet veriyorsa aktarılır tabiki.
  • Saha dolabı da bize hizmet vermiyorsa ölelim artık :D
  • Hocam şöyle de olabilir. Dolap size yakın olabilir ama başka mahalleye yada siteye hizmet veriyorda olabilir.
  • Sizin saha kodunuz kaç ? Eğer dolap sizin sahanıza ait değilse kullanamazsınız. Bunu öğrenmek için müdürlüğe başvuracaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Sizin saha kodunuz kaç ? Eğer dolap sizin sahanıza ait değilse kullanamazsınız. Bunu öğrenmek için müdürlüğe başvuracaksınız.

Saha kodumu bilmiyorum.Müdürlüğe daha bugün başvurdum fiber için.
    Artık onların inceleme sonucunu bekleyeceğiz sanırım.Yapıcak çok fazla birşey yok benim tarafımda anladığım kadarıyla.
    Verdiğinizi bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar
  • bizde t7 yaya olark en fazla 200 metre dir kurulalım 8 ay falan geçti sanırım da pek bi faydasını görmedik ne snr yükseldi ne başka bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugu

Saha dolabı da bize hizmet vermiyorsa ölelim artık :D

Şimdiden Allah rahmet eylesin demek istemem ama aynı durumda olduğumu belirtmek isterim. Benimde çevremde 4 adet Tip 7 fiber saha dolabı var ama hiçbirine bağlı değilim. Fibere geçmeye kalksam beni yine altyapı olarak bağlı olduğum 2 km ötedeki antika dolaptan hizmet vermeye çalışacaklar ve fiyasko olacak. Bu ihtimali unutmayın ve dolap-saha kodunuzu ankastrenize bakıp öğrenin.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,

Şu anda adsl kullanıcısıyım.Hat değerlerim çok kötü.Şöyleki;

Snr: 6 civarları
    Hat Zayıflaması : 44

Aldığım hız 8191 ( :D ) Kopma yok.Sadece ping yüksek ve arada bir çok fazla dalgalanma oluyor.

Ttnet sayfasından yaptığım sorgulama ile fibere geçebileceğimi öğrendim ve başvurdum.

Fiber saha dolabı evime yaya yolu olarak düşünüldüğünde 200-250 metre.

Turktelekom ofisinden bu işlemin incelenerek 48 saat içerisinde tarafıma bilgi verileceği söylendi.
    Fakat turktelekomdan gelen yetkili(Hattımın çalışıp çalışmadığını kontrol eden görevli) böyle birşeyin olmayacağını,hiç umutlanmamam gerektiğini söyledi.

Şimdi kafam karıştı.

Sizce benim hattımı bu dolaba aktarırlar mı?
    Bu aktarma işlemi çok karışık ve zor iş mi?

Aradan 1 seneye yakın süre geçti son durum nedir?

• Durum şu;

7 ay önce gelip apartmana T11 erişim kabini taktılar.O gün bugündür bekliyoruz ki bağlasınlar.

Kablo da kapının önünde ama bağlayan adam yok.Defalarca kez dilekçe yazdım.Ama ilgilenen çıkmadı.

Hala 3 mbps ve sürekli kopan internetim ile aylık 70 tl ödemeye devam ediyorum.
  • bugu kullanıcısına yanıt
    Kabini binaya yerleştirdikten sonra unuttular galiba..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Durum şu;

7 ay önce gelip apartmana T11 erişim kabini taktılar.O gün bugündür bekliyoruz ki bağlasınlar.

Kablo da kapının önünde ama bağlayan adam yok.Defalarca kez dilekçe yazdım.Ama ilgilenen çıkmadı.

Hala 3 mbps ve sürekli kopan internetim ile aylık 70 tl ödemeye devam ediyorum.

Aynı durum bende de.. Oturduğum binaya 2 ay önce T11 dolap takıldı.. Ama ne ilgilenen vardı ne de gelen..

Kutu takılmış, fiber kabloda öle boş, boş duruyordu.

Müdürlüğü aradım, planlama bölümüyle görüşmemi söylediler. Bende onları aradım. Gerçekten de haberleri bile yoktu. Ertesi gün kabloyu bağladılar, bugünde aradım gün içerisinde aktarımınızı yapıcaz dediler..

Ama bu aktarım yapılması ne anlama geliyor onu bilmiyorum.. Gerekirse yarın bir daha arıycam :D

• Bu hangi tip dolap?
     TT Fiber Saha Dolabı - Aktarım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ardckrkmz58 A kullanıcısına yanıt
    Tip 7

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.