Şimdi Ara

Trendyoldan siparişim yola çıkmış, hiç elime almadan iade edebiliyor muyum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Almaktan vazgeçtim direkt iade edebiliyor muyum , yoksa bana ulaştıktan sonra iade kodu ile iade etmem gerekiyor?

• almadan iade edebiliyorsun. kargocu geldiğinde ben almıyorum iade edilsin de iade ediliyor.

• ikisi arasında bir fark yok , hatta iade koduyla işlem yapmak daha güvenilir bir yöntem

• mustyblack kullanıcısına yanıt

hiç almadan iade etsek geri ödeme yapılmaz mı, risk mi olur bu?

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

hiç almadan iade edilebiliyor mu hocam öyle, sorun olmaz değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

hiç almadan iade etsek geri ödeme yapılmaz mı, risk mi olur bu?

Yapılır yapılmasına ama sistem üzerinden iade talebi oluşturarak daha hızlı sonuç alınır. Kargoyu teslim almadığınızda sistemde hala dağıtımda görünecek bir süre , birde teslim almadığınız kargonun kaybolduğunu ve hemen işleme alınmayacağını düşünürseniz 1 ayı bulabilir. En sağlıklısı teslim alıp sonrasında sistemden iade talebi oluşturup size verilen kodla kargoya teslim etmeniz. Bu şekilde 3-4 günde iade alırsınız. Ben sürekli bu şekilde bu şekilde işlem yapıyorum hiçbir sorun yaşamadım.

• Aynısını gecenlerde bende yaşadım kargocu geldim dediğinde ben almak istemiyorum iade sürecini başlatın diyosun tamam diyor kargo bayiye gittiğinde açılmadıysa paranı gönderiyorlar
  • mustyblack kullanıcısına yanıt

tamamdır hocam, teşekkür ederim cevabınız için.

• sizde mi trendyol yada online mağazadan alışveriş yapıp sonra almak istemiyorum dediniz? peki iade süreci, ürünün size gelmesinden sonra ne kadar sürdü acaba? bu şekilde kargonun kaybolma vs ihtimali olabilir mi yukarıdaki arkadaş buna vurgulamış o yüzden acaba alıp iade kodu ile mi gönderim yapıyım diyorum

• hereiam kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ben sipariş ettikten 1 gün sonra iptal etmek istedim ama ürün hazırlandı iptal edemezsiniz dedi sonra müşteri hizmetlerini aradım kargo için aradıklarında kuryeye iade sürecinin başlamasını istediğini söyleyin dedi öyle yaptım aradıklarında söyledim 5 6 gün içinde iade süreci başladı diye mesaj geldi sonra param yattı hocam böyle
  • teşekkür ederim hocam cevap için

ben siparişi aldım ürünü iade koduyla göndereceğim.

• teslim al, iade koduyla git kargoya iade et. en hızlı iade almanın yolu bu.

• hereiam kullanıcısına yanıt
    Uğraşmana değmezdi ama sen bilirisn hocam hayırlısı olsun rica ederim
  • Kesin iade edeceğiniz bir ürünü kargodan teslim alıp riske girmeyin. Kargocuya paketi almıyorum deyin, 3 gün kargo şubesinde beklesin geri gitsin. Teslim alacağınız paketten eksik, yanlış, kırık vs. ürün çıkar veya satıcı, gelen ürünün yeniden satılmasına imkan yok, hasarlı ürün, başka ürün vs. der iadeyi reddeder filan uğraşır durursunuz. Teslim alıp iade koduyla gönderdiğinizde satıcı kargoyu teslim almazsa da ürün size geri gelir üstüne kargo ücreti ödersiniz. Ek olarak trendyoldaki bazı satıcıların iade kodlarında çıkan adresleri boş da olabiliyor ve yine kargo size geri dönüyor. Kısacası kesin iade edeceğiniz bir ürünü kargodan teslim almayın, süreç en fazla 3 gün uzar ancak iade edilmeme sorunu ile karşılaşmazsınız. Satıcıya giden kargonun size geri gelme ihtimalini de ortadan kaldırmış olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.