Şimdi Ara

Trafikte Dev Tekerli Şnorkelli Pikapların Artmasının Sebebi Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hatırı sayılır derecede şunun gibi araçlardan çokca görüyorum artık.

Tepe lambalı, şnorkelli, yerden yüksek ve dev tekerlekli.

Önceden bunlar çok yakıyor falan diyor yanaşmazdı millet. Şimdi sayılarının artmasının özel bir sebebi var mı merak ettim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABCdiküçgeni -- 21 Ağustos 2020; 15:32:27 >

• Bende Kısa bir süreçte aldım. Direk yapılı şekilde aldım. Hatta üstüne çadır sistemi yapıp arkadaşlarla 7göllerde kamp yapmışlığımızda var. Çok ilginç gelmişti görenlere araç üstünde çadır sistemi.

Velhasıl kelam bendeki araç 4x2ydi. Alırken kısa sürede satma fikrim yoktu çünkü. Vergileride çok fazla olduğu için yılda bi şahin parası vermek istemedim. O yüzden 4x2 aldım. Offroada çok çıkamadım tabi 4x2 almanında bir bedeli illaki oluyor ancak ekipteki insanlarlada oturup görüştüğümüz ortamlarda oldu.

Genel olarak bu araçları artık bir prestij aracı olarak gören insanlar çok fazla. Diğer Mercedes S classını satıp Mercedes X class alan bir abimizin söylediği şey buydu. S serisi araç alıyorum sokaktaki C serisinden hiçbir prestiji kalmadı. Aynı farı stopu takıp biraz büyütüp satıyorlar. Yüksek dev gibi olan bir aracın verdiği özgüvende var elbette. Yine hakeza Gerçekten onun X Pickupına bakan birdaha bakar Yanına S serisini çekin bakan olmaz pek.

Dediğim gibi benim alış amacım prestij falan değil. Ben MTV yi bile hesaplayan basit bir adamım. Sadece kamp işlerini sevdiğim için aldım denedim satmak zorunda kaldım. İlerde de mutlaka yine almayı düşünüyorum. Ama bu sefer eski olsun MTV biraz düşsün 4x4 almak isteirm)
  • Bende Kısa bir süreçte aldım. Direk yapılı şekilde aldım. Hatta üstüne çadır sistemi yapıp arkadaşlarla 7göllerde kamp yapmışlığımızda var. Çok ilginç gelmişti görenlere araç üstünde çadır sistemi.

Velhasıl kelam bendeki araç 4x2ydi. Alırken kısa sürede satma fikrim yoktu çünkü. Vergileride çok fazla olduğu için yılda bi şahin parası vermek istemedim. O yüzden 4x2 aldım. Offroada çok çıkamadım tabi 4x2 almanında bir bedeli illaki oluyor ancak ekipteki insanlarlada oturup görüştüğümüz ortamlarda oldu.

Genel olarak bu araçları artık bir prestij aracı olarak gören insanlar çok fazla. Diğer Mercedes S classını satıp Mercedes X class alan bir abimizin söylediği şey buydu. S serisi araç alıyorum sokaktaki C serisinden hiçbir prestiji kalmadı. Aynı farı stopu takıp biraz büyütüp satıyorlar. Yüksek dev gibi olan bir aracın verdiği özgüvende var elbette. Yine hakeza Gerçekten onun X Pickupına bakan birdaha bakar Yanına S serisini çekin bakan olmaz pek.

Dediğim gibi benim alış amacım prestij falan değil. Ben MTV yi bile hesaplayan basit bir adamım. Sadece kamp işlerini sevdiğim için aldım denedim satmak zorunda kaldım. İlerde de mutlaka yine almayı düşünüyorum. Ama bu sefer eski olsun MTV biraz düşsün 4x4 almak isteirm)

• Gerçekten off-road yapmıyorlarsa gösterişten başka bir şey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -adam doğru söylüyor sabri bey, yeni trend bu. sado mazo diyorlar buna sado mazo
    +haa eyvallah, doğru doğru. emrullah abi benim bir arkadaşım var, tencere imalatçısı, aynı yaştayız. lavuk burdan atlıyor uçağa tayland'a gidiyor; karıyı üzerine işetiyor, yıkanmadan geri geliyor.

• İnstagram sayesinde. Kesfette surekli bunlarin videolari cikiyor. Bi ford bi mercedes.
    İnstagramin moda ettigi seylerden biri kisacasi.

• Piyasada 4x4 gerçek SUV kaldı mı? Olanlarda ateş pahası olduğu için millet Pick-Uplara yöneldi doğal olarak.
  • Uza -00- kullanıcısına yanıt
    yakıt mtv falan nasıl sizi zorluyor mu?

hazır yapılı olanların fiyatlarına baktım çok da yukarda değil aslında.
    200-300 bin tl bandında ikinci eli rahat bulunuyor.

adam yeni kasa honda çıvığa 200 kağıt yazmış. çıvık alana kadar bunu alıp trafikte biraz saygı görmek de cazip geliyor insana.

Zira bizim insanımız akılsız, kalıba bakan insan türü. Az büyükçe bir araç kullandım bir kere, millet bariz kaçıyor, kenara çekiliyor. vw polo vardı bir ara, karşıdan gelen direkt üstüne sürüyor. Böyle bir araç trafikte insanı baya rahatlatır sanki

birkaç ilanla örneklendireyim:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ford-izgiden-2018-ranger-4x4-otm-vts-hatasiz-adblue-offroad-donanim-843071523/detayhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-nissan-uns-motors-boyasiz-degisensiz-dev-kahverengi-offroad-paket-850982905/detayhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ford-koz-otomotiv-ranger-2.2-tdci-4x4-xlt-hatasiz-degisensiz-836135884/detayhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mercedes-benz-es-motors-plus2018-plus12bnkm-plusboyasiz-plusozelproje-plusaraci-832706011/detayhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-isuzu-hatasiz-hasar-kayitsiz-tum-gozler-uzerinde-2015-dmax-4x4-orj-km-849745230/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABCdiküçgeni -- 21 Ağustos 2020; 17:51:59 >

• Bu arabaları maalesef kullanalar maganda,asalak tipler olabiliyorlar.

Üstteki farlarını açıp karşıdan geleni kör edene defalarca denk geldim.Olaki birisi kaza yapmama sebeb olursa fena pataklicam.

• Redneck özentiliği

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün aynı şeyi düşündüm gerçekten sayıları baya artıyor. Bizim sitede de bir grup var böyle 3-4 pick up oluyorlar ara sıra etkinlik yapıyorlarsa gayet zevk veriyor.

Bizde de L200 varken Mitsubishi etkinliğine katılmıştık ekiple olunca baya zevkli sonunda yenen yemekler, muhabbetler iyi güzel ama hiç benlik değil. Her hafta sonu kendini dağa taşa vurmuyorsan o lastiklerle şehir içi çekilmez, park etmesi zor, arkanı önünü görmek zor, yerden yüksek araç yayası falan ayrı dert.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 21 Ağustos 2020; 18:55:34 >
  • Bi organı küçük olanların böyle büyük arabalar kullandığına dair yaygın bir inanış vardır :D

Hormonlu besinler etkilerini göstermeye başlamış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 21 Ağustos 2020; 18:56:48 >
  • Çalıştığım firmanın yerel iş ortaklarından birinde SsangYong vardı.
    Aracını satıp Golf aldı.
    Geçen tekrar ofise geldi, binek araca tahammül edemeyip son kasa Ford Ranger XLT almış
    Ufak bebeği var, zerre off-road ile işi yok, ev - is. Durumum mahiyeti böyle.

• jademugla kullanıcısına yanıt
    Onun için Ford Rangera gerek yoktu ki. Fiat 500L, Citroen C4 Picasso vb var. Bende aynı durumdayım ve Picasso aldım. Gayet geniş ve havadar.

• met.nar kullanıcısına yanıt
    500 l dediğin araca bagaj koymayı unutmuşlar . öyle L yazmakla aile arabası olmuyor . picasso iyi ,güzel . sw dediğinde en iyileri fransızlar,türkiyede bulabilirsen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uza -00-

Bende Kısa bir süreçte aldım. Direk yapılı şekilde aldım. Hatta üstüne çadır sistemi yapıp arkadaşlarla 7göllerde kamp yapmışlığımızda var. Çok ilginç gelmişti görenlere araç üstünde çadır sistemi.

Mercedes X Class alacağına G Class alsaymış ya x e göre konforu performansı yol tutuşu prestiji herşeyi iyidir.

• Sanayide yeri olan biri olarak anlatıyım nedeni ni.
    Ama iki yorumu çok beğendim red kneck özentiliği ve s class tarzı 5 kasa 7 kasa tarzı ilgi odaklı bir kesimde bu araçlara geçti..

Nedeni de 3,5,7 yada c,s tasarım olarak çok bir fark yok yollarda farklı görünmek ilgi çekmek isteyen bir kesim premium kullanıcı kitlesi bunlara geçti..

Ağırlıklı Ranger yapıyorlar nedeni kitleri çok ucuz dönüştürmek çok ucuz Ford raptora çeviriyorlar ..

jant lastik yükseltme kiti dışında ön led.li.ford ızgara ön farlar yan dodikler 650$ dı en son Amerika fiyatı.. şnorkel yan arka koruma tepe led spot yükseltme kiti lastik jant .. ortalama 20 bin tutuyor..

• Bizim insanimiz trafikte digerlerinden yuksekte olmayi sever. Onceden crossover alirlardi. Simdi herkeste crossover olunca yuksekte olma durumu kalmadi derken bu makinalar cikti ortaya.

• Bizim şirkette var pick-up kullandım Ranger Mitsubishi vs ben olsam almam otomobile göre odun gibiler , yol tutuş yok , virajda yatma çok , yolda giderken yaylanma zıplama var yani bizim şirket gibi dağda tepede kullanacaksan mecbur yoksa salak saçma iş şehirde kullanmak

Yada şnorkel var diyor , şnorkel sadece aksesuar olarak takip gezen görmedim hiç off road yapıyordur adam

• motor hacimleri küçüldüğü için vergi dezavantajları azalmış olabilir.
    örneğin ford ranger 10 yıl önce 2.5 litre ve 3 litrelik motorlarla satılıyormuş.

şimdi ise 2.0 ecoboost ile satılıyor. bundan dolayı fiyatı 250 bin civarından başlıyor.

ek olarak diğer arkadaşların dediği gibi suv'ların bazıları arazi yeteneklerini düşürmeye başladı.

dolayısıyla gerçekten arazi performansına ihtiyaç duyanlar için hem fiyat hemde yetenek açısından uygun ortam oluştu.
  • Bu araçlarin birçoğu ticari araç gözüküyor. Bu sebepten ÖTV daha düşük. Sonuçta muadil binek araçlara göre daha uygun fiyata satılıyor.

Örnek olarak 250.000 TL ye uyduruk bir Clio focus alacağına adam daha prestijli araç almış oluyor.

Biz milletçe görüntü ve imaj hastasıyız. Aynı şekilde nostaljik araçlara da ilgi çok arttı. Zira 100.000 tl'ye 2013 Clio alacak adam revizyon görmüş 85 model Mercedes alıp daha prestijli (klasik tutkunu) imaj kovalıyor.

Eğer binek araç ve suvlarin ÖTV'leri bu kadar yüksek olmasaydı ticari araç kimlikli pick-uplarin sayıları azalırdi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.