Şimdi Ara

Silecek suyu deposu neden delinir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
60.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 hafta kadar önce silecek suyu bitmişti. Daha dün doldurma firsatım oldu. Yani 1 hafta önce depo sağlamdı çünkü silecek suyu atıyordu. Dün suyu doldurdum eve çıktım. Bugün sabah su bastım , motoru çalışıyor ama su gelmiyor. Şaşırdım gittim bi bidon daha su doldurdum bi baktım alttan olduğu gibi su dökülüyor. Hemde öyle böyle değil.

Doldurduğum suyun boşalması 2-3 dk sürmedi. Altına eğildim baktım koruma falan var. Çukura girdiğime delinmiş olabilir diyeceğim ama nasıl ?

Bide servis bunu garantiden değişmez kim bilir ne kadar saçma bi para isterler.

• Talihsizlik ;) araba işinde ne olacagı belli olmuyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Talihsizlik ;) araba işinde ne olacagı belli olmuyor maalesef.
    Bizim araçtaki de delik malasef.Ancak umursamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Talihsizlik ;) araba işinde ne olacagı belli olmuyor maalesef.
    Bende silecek suyu koymama rağmen sürekli kireç tutuyor bu yüzden bazen su geç geliyor. Sizikide çukurdan olmaz çünkü kutu sabit yerinden oynamaz.
  • kışın antifrizli cam suyu kullanmadıysanız, suyun genleşmesi depoyu deforme ediyor. Zamanla deliniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barracud@

kışın antifrizli cam suyu kullanmadıysanız, suyun genleşmesi depoyu deforme ediyor. Zamanla deliniyor.
    depo eskimiştir . veee yolda hızlı giderken taş atmıştır teker oda kırılmıştır. plastikler iyice eskiyince çok sertleşiyorlar ve en ufak şeyde çatlayabilir veya kırılabiliyorlar. geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: DAMİR KARA

depo eskimiştir . veee yolda hızlı giderken taş atmıştır teker oda kırılmıştır. plastikler iyice eskiyince çok sertleşiyorlar ve en ufak şeyde çatlayabilir veya kırılabiliyorlar. geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    kardeş depo delik değildirde onun ucunda ufak bir boru oluyor bence o çıkmıştır bi bak istersen
  • Depoyu yerinden sökebilirseniz kendiniz tamir edebilirsiniz. En yakın nalburdan bir adet plastik tamir solüsyonu (tamgit vb.) alırsınız. Delik küçükse doğrudan sürerek, büyükse bir parca plastik kullanarak yapıştırma işlemini tamamlarsınız. Donması için 1 - 2 saat bekleyip sonra rahatlıkla yerine monte edebilirsiniz. Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

kardeş depo delik değildirde onun ucunda ufak bir boru oluyor bence o çıkmıştır bi bak istersen

Araç yere çok yakın pek göremiyorum altını. Bende onu düşündüm bi ara eğer hortum çıktıysa sır onu takmak için serviste tamponu söküyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Araç yere çok yakın pek göremiyorum altını. Bende onu düşündüm bi ara eğer hortum çıktıysa sır onu takmak için serviste tamponu söküyorlar.

valla davlumbazın altından takana kadar canım çıkmıştı
  • quote:

quote:

quote:

valla davlumbazın altından takana kadar canım çıkmıştı

Alıntıları Göster
    Kayınpederin 99 C0r0llasına aldık servisten. 47TL verdik ynılmıy0rsam 3 litrelik bid0na

• quote:

quote:

ozaman kahveden adam toplatıp aracı ters düz ettir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

quote:

quote:

ozaman kahveden adam toplatıp aracı ters düz ettir :D

Alıntıları Göster
    eski araçlarda her şey ortada serbestti
    yukarıdan bakınca aşağısı gözükürdü

şimdiki durum bu
    tabiki bu görüntü çok güzel
    teknoloji ile birlikte kaputun içine giren parça arttıkça
    kaputun içi biraz sıkıştı eskisine göre

• quote:

Orijinalden alıntı: yuci

eski araçlarda her şey ortada serbestti
    yukarıdan bakınca aşağısı gözükürdü

şimdiki durum bu
    tabiki bu görüntü çok güzel
    teknoloji ile birlikte kaputun içine giren parça arttıkça
    kaputun içi biraz sıkıştı eskisine göre

Alıntıları Göster
    Reno 12 nin motoru değilmi bu? Çok hoşuma giderdi, zamanında çok söküp taktım, çok basit bir motor... Bu motor sayesinde öğrendim bir çok şeyi. Vay be, görünce eski günler aklıma geldi. Hele lpg takmıştım o yıllarda, lpg bedava gibi bişeydi, ne yakmış umrumda olmazdı, zevkle gezerdim. Ne tatillere gittim ailemi alıp... Düşünsenize tatile gidiyorsunuz, ne yaktığını umursamıyorsunuz. Şimdi düşünüyorumda, tatile çıkarken yakıt masrafı rüyalarıma giriyor.

• citroen c2 kullanıcısıyım aynı sorun bendede var dün saglamken ertesi gün su atmamaya basladı. braz inceleince motor fazla kucuk hersey iç içe birde baktım ki motor takozu ile silecek su deposo çok yakın geciyor ve motor takozu motor ısısıyle aşırı ısınınca depoyu ısıdan dolayı eritmiş
    zamanım olursa dablumbaz ve antifiriz su deposunu söküp eriyen yeri SICAK SİLİKON TABANCASI İLE TAMİR EDİP TEKRAR TAKACAGIM
  • Focus 1 kullanıyorum. Bende de aynı sorun var. Ancak ortadan falan delinmiş olmalı ki tamamı boşalmıyor. Püskürtecek kalıyor dibinde :) ben de çok önemsemedim. Ama bir değiştirme haricinde bir çaresi varsa uygulamak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Man

Focus 1 kullanıyorum. Bende de aynı sorun var. Ancak ortadan falan delinmiş olmalı ki tamamı boşalmıyor. Püskürtecek kalıyor dibinde :) ben de çok önemsemedim. Ama bir değiştirme haricinde bir çaresi varsa uygulamak isterim.
    Hort olacak ama benze durum bende de var, Getz
    Ve üstteki kıvrımlı kısım alttaki büyük hazneden sanki kesmişler gibi ayrılıyor
    resimdeki işaretli yerden elim ile üstten kenara çekince ayrıldığı belli oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Hort olacak ama benze durum bende de var, Getz
    Ve üstteki kıvrımlı kısım alttaki büyük hazneden sanki kesmişler gibi ayrılıyor
    resimdeki işaretli yerden elim ile üstten kenara çekince ayrıldığı belli oluyor

Merhaba hocam aynı durum şimdi bende de var Geçen cam suyu koyuyorum depo dolmuş ama borunun dibinden boyna akıyor bende içimden diyom ne dolmaz depo Sonra farkettim ki tam da borunun depoya girdiği yerden kaçırıyor. Depo dolu olduğundan önemsemedim ama boruyu tek vida tutuyor bugünlerde söküp tamir edeyim diyorum sıcak silikon tutarmı siz nasıl hallettiniz ?

• musluk suyu koydun oda dondu buz genişledi gece çatlattı depoyu
  • Valla onu sökmesi öyle kolay değil.
    Ben yarım dolduruyorum öyle kullanıyorum
    Başka bir sebep olur da sökülmek zorunda kalırsa
    o zaman çaresine bakcam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.