Şimdi Ara

Trafik Terörü...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu nedir Allah aşkına....biri mezara girdi diğeri hapise girecek değdi mi yani...ne olacak bizim bu halimiz.....

GAZİOSMANPAŞA'DA YOLDA DEHŞET

Yol verme tartışmasına giren iki sürücüden biri silahını çekip art arda ateşledi. 32 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası Yasin Başkurt hayatını kaybetti. Gaziosmanpaşa'da 'yol verme' kavgası cinayetle sonuçlandı. Yasin Başkurt adlı sürücünün kullandığı otomobille, ismi bilinmeyen bir başka sürücünün kullandığı araçlar karşı karşıya geldi. Bu sırada, iddiaya göre Başkurt ile diğer sürücü arasında yol verme tartışması başladı. Sözlü tartışma kısa sürede kavgaya dönünce diğer otomobilin sürücüsü Başkurt'a silahla iki el ateş etti. Aracına binerek olay yerinden kaçan saldırgan kayıplara karıştı. Ağır yaralanan Başkurt için ise olay yerine ambulans çağrıldı. Olay yerine gelen ambulans ekipleri, Başkurt'un hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri, sokağın çevresini güvenlik şeridi ile kapattı. Olay yeri inceleme ekipleri, cinayetin işlendiği yerde delil topladı. Başkurt'un cenazesi, savcının talimatıyla ambulansla özel bir hastanenin morguna kaldırıldı

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/44443/22433984/1/gaziosmanpasa-da-yolda-dehset.aspx
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Hepimizin başına gelebilecek bir şey. O yüzden arabadan inmeden önce bir kez daha düşünelim...
  • Herif kayıplara karışmış..

Kaliteli çeken bir seyir kamerası olsa en azından katil bulunabilirdi.. Giden geri gelmese de, 1 maganda eksilirdi trafikten..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım katil en kısa sürede yakalanır ve gereken cezayı alır...

Arabadan inmeden,bir kere daha düşünmek gerekiyor.Kaybedecek bir şeyi olmayan sürüsüyle insan dolaşıyor dışarıda.
  • Allah rahmet eylesin, yazıklar olsun böyle insanlara.

Bunların alayı komplo, birileri diyor ki bence ''biz akıl sağlığını düşünen insanları bu haberlerle ülkesinden soğutalım çıksın gitsin Türkiye andavallara kalsın.'' Adım gibi eminim, bu adamın önceden işlediği suçları vardır ama rahşan affı vb. diğer hukuk sistemindeki saçmalıklar ile yırtmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eden Hoover -- 24 Ocak 2013; 20:13:36 >
  • böyle o kadar çok maganda var ki piyasada...

hep dikkat etmeye çalışıyorum ama öyle bir an geliyor ki herşeyi unutuyor insan....

ne yapacağız nasıl kendimize hakim olacağız, neredeyse 45 oldum ama halen bilemiyorum.....

Allah hepimizi korusun ne diyelim, tabii bizi korurken bizi de o maganda yapmasın....
  • polemiğe girmiyorum ya basıp geçiyorum, yada yüzümü bile çevirmiyorum pisi pisine gitmeye niyetim yok
  • Kontrol,denetleme vs. olmaz ise durumda haliyle bu olur herkes'de var bir silah nereye gidiyor aceba bu ülke çok merak ediyorum.
  • İnsallah katil bulunur. Etrafta kamera filan yoksa cok zor gerci. Hic gorgu tanigi da mi yok arkadas ya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle manyakların olduğu trafikte insanlarla tartışmaya girmemek korkaklık değildir.
    Benim güzel bir hayatım ve sevenlerim var, dünyalar güzeli bir kızım var. Kızımı bir anlık sinir yüzünden babasız bırakmaya hiç hakkım yok.
    Bana korkak diyeceklerse desinler, aldırmam.

Bazılarının kaybedecek bir şeyleri olmayabilir ama benim var.
    Bu yüzden trafikte ve genelde insanlarla tartışmam, allahından bulsun der giderim.
    Emin olun siz karşınızdaki manyağa cevap vermezseniz, önemsemezseniz daha da sinir oluyorlar ama bir şey de yapamıyorlar.

Kibarca laf sokmayı bilmek lazım.
    Söze "beyfendi" diye başlarsanız, zaten ilk tokadı yemiş oluyorlar. Sersem oluyorlar. Sonrasında kibarca hatasını söylerim, baktım anlayacak kapasitesi yok, "iyi günler" deyip yoluma devam ederim. Kavga bekliyor ama edemeyince daha da koyuyor onlara.

Bu arada ufak tefek biriyim sanmayın, 183 boyunda ve 110 kiloyum.
    Kavgaya girsem dayak yerim belki ama birkaç tane de vururum herhalde.
    Ama ne gerek var.
    Benim hayatım ve çevremdekiler kıymetli. Bir anlık sinire yenilemem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yambol

Insanlara ucretsiz trafik dersi verilmeli

Ya bu haberde gördüğümüz gibi insan olmayanlara ne vereceğiz?
  • mümkünse yanınızda biber gazı taşıyın. ne olur ne olmaz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seizure

quote:

Ya bu haberde gördüğümüz gibi insan olmayanlara ne vereceğiz?

kanunlar daha da caydirici olmali.. adam trafikte magandalik yapip kendi suclu oldugu halde baskalarinin canini hice sayip baskalarina satasip adam dovuyor.. dovulen adam sikayetci oluyor.. karakol yarim saate adami serbest birakiyor.. adalet nerde?? Turkiye iste. 2 dilim baklava calan 10 sene yatiyor

1 tepsi baklava çalsan 6 yıl yersin

baklavacıyı öldürsen 2 yıl yatar cıkarsın :D

• quote:

Ücretsiz insanlık dersi verilmeli bence o mahlukatlara.
    Aynen atalar bosuna dememiş erkekliğin 10 da 9 u kaçmak diye. Evet bu tavsiyeye uymalı. Bizler araclarimizda silah tasimayan insanlarız ve taşımamaliyiz da zaten. En iyisi uymamak arkadaslara katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bence önce insanlık dersi verilmeli.
  • ne güzel işte 2 gereksiz eksilmiş hayatımızdan daha ne istiyosunuz.keşke bunlar gibi diğerleride vursa gebertse birbirine rahat etsek.en ufak olayda işi kabadayılığa vuran kurtlar vadisi izleyip mafyacılık oynayanın sonu ikisinden birininki gibi olur daima.magandanın sonu budur umursamaycaksın tartışmayacaksın basıp geçeceksin.bok yoluna gitmeye hevesli değilim asla muhattap olmam
  • Allah rahmet eylesin, can güvenliğinin 0 olduğu bir ülkede yaşıyoruz
  • cahillik başa bela bunu burdan bir kez daha görüyoruz. o yüzden tahammüllü olmak lazım. araca biner binmez kapıları kilitlemek lazım. piyasada boş beleş insan çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Böyle manyakların olduğu trafikte insanlarla tartışmaya girmemek korkaklık değildir.
    Benim güzel bir hayatım ve sevenlerim var, dünyalar güzeli bir kızım var. Kızımı bir anlık sinir yüzünden babasız bırakmaya hiç hakkım yok.
    Bana korkak diyeceklerse desinler, aldırmam.

Bazılarının kaybedecek bir şeyleri olmayabilir ama benim var.
    Bu yüzden trafikte ve genelde insanlarla tartışmam, allahından bulsun der giderim.
    Emin olun siz karşınızdaki manyağa cevap vermezseniz, önemsemezseniz daha da sinir oluyorlar ama bir şey de yapamıyorlar.

Kibarca laf sokmayı bilmek lazım.
    Söze "beyfendi" diye başlarsanız, zaten ilk tokadı yemiş oluyorlar. Sersem oluyorlar. Sonrasında kibarca hatasını söylerim, baktım anlayacak kapasitesi yok, "iyi günler" deyip yoluma devam ederim. Kavga bekliyor ama edemeyince daha da koyuyor onlara.

Bu arada ufak tefek biriyim sanmayın, 183 boyunda ve 110 kiloyum.
    Kavgaya girsem dayak yerim belki ama birkaç tane de vururum herhalde.
    Ama ne gerek var.
    Benim hayatım ve çevremdekiler kıymetli. Bir anlık sinire yenilemem.

Olayı çok güzel özetlemişsiniz, ağzınıza sağlık bir baba olarak aynı duyguları paylaşıyorum.

• Araba ile trafiğe çıkıldığı zaman birey olmaktan çıkar , çevrenizde siz olduğunuz için size verilen "değer"i yitirirsiniz. Bir trafik katılımcısı olarak herkesle eşit ve ayni kurallara tabi olmak durumundasınızdır.

Kendi iradenizden başka bir iradeye, toplumun ortak iradesine tabi olmalısınız ve kendinizde olduğunu varsaydığınız üstünlüğünüz, trafik kuralları çerçevesinde artık yoktur.

Elbette eğitilmemiş kişiler için bu varsayılan kayıp büyük bir travma.

İnsanlarımızın birlikte bulunulan ortamlarda eşit haklara sahip olmayı kabul edemediklerinin en açık ifadesidir. Bu nedenle başkalarının da var olduğunu, ve kamu düzeni ile tanınan hakları olduğunu kabul etmeye dayanan demokrasi işlememektedir.

Diğer cinayet nedenlerine bakarsanız orada da kişinin kendine atfettiği güç ve otoriteyi başkalarının tanımaması nedeni ile kişinin kendinde olduğunu varsaydığı "otorite"sini başkalarına kabul ettirmeye çalıştığını göreceksiniz.

İnanış sistemleri de en büyük günah olarak tanımladıkları kibri yönetmekte başarı gösterememişlerdir.

Annelerimiz ve babalarımız evlatlarının korkunç ikinci yaş sendromunu aşmalarında , kızlarını bastırmakla birlikte kıymetli oğullarına yardımcı olamamaktadır.

Şöyle de diyebiliriz ; Bu dünyada yaşadığımız cehennem, annelerimizin kalplerinden neşet etmektedir. Başka bir deyişle bizi ayakları altına aldıkları cennetten mahrum etmekteler.

The other example is the case where the child "swallows" the parent. In this case, the child dominates or manipulates the parent, who exists essentially to serve the child. If this sounds odd, let me assure you it is common, especially in traditional societies, especially in the relationship between a boy and his mother. Within the context of the particular culture, it is even necessary: How else does a boy learn the art of authority he will need to survive as an adult?

Diğer bir örnek ise çocuğun ebeveyni yutmasıdır. Bu durumda çocuk ebeveyni domine etmesi ya da manipüle etmei sonucu ebeveyn sadece çocukların isteklerini yerine getirmek üzere var olur. Her ne kadar şaşırtıcı olsa da geleneksel toplumlarda yaygın olarak görülür ve çoğunlukla anne ile erkek çocuk arasında ortaya çıkar. Kültürün öznel bağlamında bazen gereklidir de ; yetişkin olarak var olabilmek için gerekli otoriter olmayı nasıl öğrenecektir.

http://forum.donanimhaber.com/m_52736327/tm.htm

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.