Şimdi Ara

TR den Asus 1080TI mı Amazon dan MSI 1080 TI mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1080 TI alıp ekran kartı muhabbetini 3 yıl falan kapatmak istiyorum. Şu an R9 280x kullanıyorum artık yetti :)

Şimdi Amazon Almanya sitesinden şunu sipariş ettim. MSI 1080 ti sea hawk.

https://www.amazon.de/MSI-GeForce-1080-HAWK-GDDR5X/dp/B06XV8S1R2/ref=sr_1_fkmr0_4?s=computers&ie=UTF8&qid=1492158241&sr=1-4-fkmr0&keywords=msi+1080ti+sea

Sipariş henüz stokta olmadığı için ücreti çekilmedi. Ama çekieceği zaman 934 Euro (yaklaşık 3642 TL) çekilecek. Buna kargo ve gümrük ücretleri dahil. Bu ekran kartı baktığım kadarıyla

saat hızları
    1683 MHz / 1569 MHz (OC)
    1657 MHz / 1544 MHz (Gaming)
    1582 MHz / 1480 MHz (Silent)

Diğer yandan şu an Türkiyede satışı olan ASUS GeForce GTX1080 TI 11GB GDDR5X 352Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı var. Bunun da fiyatları yaklaşık 3900 TL. Ona nerede en uygun fiyata bulunur bakılır. Ayrıca TR garantili ve taksit imkanı olacak.

saat hızları
    OC Mode - GPU Boost Clock : 1708 MHz , GPU Base Clock : 1594 MHz
    Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1683 MHz , GPU Base Clock : 1569 MHz

Şimdi MSI hem yurtdışı hem tek çekim hemde ne zaman gelir bilmiyoruz.
    Asus hem Türkiye garantili hem taksitli hemde piyasada var.

Ben sıvı soğutması ile daha serin ve sessiz çalışır diye MSI dan yanaydım ama saat hızları farkı ve taksit gibi şeyler işi değiştiriyor gibi sanki. Aslında Kafam karıştı. Bu konuda bana tercih yapmak için yardımcı olursanız çok memnun olurum.

• OC yapma gibi bir uğraş ve hobiniz yoksa kartın 5-10 derece serin çalışması sizin için birşey ifade etmez, gerçek custom sıvı soğutma olsa bariz fark olur ama hibrit ile hava arasında çok ciddi fark olmayabiliyor ki bu kartlar öyle çok ısınan gpu lara sahip değil, garanti durumu da sizin için önemli değilse yine amazondan asus u daha uygun fiyata alabilirsiniz.
  • Dostum asusu dun aldim kendi fan ayarlarinda 72 goruyor afterburnerdan ayar cekince 66 ya kadar dusurdum guzel kart tavsiye ederim.

Ayrica 1070 lerde seahawkin pcbsi fe pcbsiydi bundada fe pcbsine benziyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi burada olay tamamen size baglı ben olsam bütçemi delmemek adına taksitli olanı alırdım tek seferde 3600 lira vermek bana biraz fazla ayda 325 lira ödeyerek 12 taksiktle bu ürüne sahip olmak bana daha mantıklı gibi geldi ama burada olay tamamen sizde bitiyor benim elimde param hazır bütçemde uygun diyip 300 lira daha az ödeyerek amazondan alabilirsiniz model karşılaştırmasına gelecek olursak msi sıvı sogutmaya asus hava sogutma kullanıyor ikiside gayet yeyerli ve iyi sogutmalara sahipler performans olarak aralarında pek bir fark olacagını sanmıyorum gpu çekirdegi aynı sonuçta garanti konusuna gelecek olursak amazon.de nin vatan bilgisayar ve asus türkiye teknik servisinden çok daha iyi oldugunu biliyorum amazon garanti konusunda detayli bilgi isterseniz özelden yazabilirsiniz.

• MSI SeaHawk olanı tercih edin zira full load ta 50 derece civarında çalışıyor buda nerdeyse 0 throttle anlamına geliyor , STRIX 70 derece civarında çalışıyor ve daha düşük O.C potansiyeline ek olarak 3-4 defa throttle yapıyor , sessizlik açısından da SeaHawk daha başarılı.

Not : Bu STRIX e özel bir durum değil hava soğutma kullanan tüm modeller için geçerli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazondan aldığın ürünün garantisi Türkiye'de geçmiyor bu kadar pahalı bir ürünü amazondan değil Türkiye'den alın 3 senede garanti
  • MSI olan modeli tercih etmenizi öneririm.

Nedeni :

-Daha Serin Çalışması (50 dereceyi geçiceğini sanmıyorum düzgün bir kasa havalandırması ve ortam eşliğinde)

-Daha İyi O.C Potansiyeli (2.1 GHZ büyük ihtimal çıkarsınız ve stabil olarak kalırsınız lakin daha yukarısı GPU nun kalitesine bağlı)

-Büyük İhtimal İle Throttle Yapmıycaktır (50-51 dereceyi geçmediğini varsayıyorum)

-Daha Sessiz

Not : ASUS GTX 1080 Ti FE + BLOK kullanıyorum 44-45 derece civarında çalışıyor , 2100 MHZ 0 throttle olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 17 Temmuz 2017; 9:29:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxıs

MSI olan modeli tercih etmenizi öneririm.

Nedeni :

-Daha Serin Çalışması (50 dereceyi geçiceğini sanmıyorum düzgün bir kasa havalandırması ve ortam eşliğinde)

-Daha İyi O.C Potansiyeli (2.1 GHZ büyük ihtimal çıkarsınız ve stabil olarak kalırsınız lakin daha yukarısı GPU nun kalitesine bağlı)

-Büyük İhtimal İle Throttle Yapmıycaktır (50-51 dereceyi geçmediğini varsayıyorum)

-Daha Sessiz

Not : ASUS GTX 1080 Ti FE + BLOK kullanıyorum 44-45 derece civarında çalışıyor , 2139 MHZ 0 throttle olarak.

arkadaş çok doğru söylemiş helal olsun

bende ekleme yapayım bir alt modeli

gtx1080 msı sıvı soğutmalı modeli kullanıyorum çok zorlayınca 2150 mhz oluyor

ısı değerleri daha hiç 60 dereceyi görmedim hatta 4 saate yakın 2kda herşey son ayarda olduğu halde oyun oynarken bile

kasa içi fan sayısı ve durumu da önemli

hava soğutmada 3 adet fan olucak eğer benim gibi ses takıntın varsa hiç bulaşma derim yinede karar senin

• *Kartta abartı coil whine olmadığı sürece(bu durum birazda PSU kalitenizede bağlı) MSI 1080 ti sea hawk x hertürlü avantajlıdır.
    *Overclock yapsanızda yapmasanızda,yük altında daha serin ve daha sessiz bir karta sahip oluyorsunuz,ayrıca overclock'ta bonusu.
    *Overclock durumuna değinirsek;pascallar voltaj limitine takıldığı için özel bios yüklemediğiniz veya fiziksel müdahalede bulunmadığınız sürece ciddi bir overclock potansiyeli beklemeyin.İsterseniz 4 tane 560'lık radyatöre bağlayın kartı.
    *Türkiye garantisine gelirsek,ben şahsen bu saatten sonra özellikle rekabet kurumunun ortaya çıkardığı yazışmalardan sonra,Türk satıcılarından mecbur kalmadıkça(Monitör,TV) ürün almam,aldırtmam.Verdikleri teknik servisin kaliteside ortada zaten,rezalet..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 18 Nisan 2017; 6:41:21 >
  • Merhabalar;

Amazon.de den alışveriş yaptığınızda eğer satıcı ve gönderici Amazon ise içiniz rahat olsun çünkü 2 yıl Amazon garantisi var ve eğer aldığınız üründe sorun olursa Amazon depolarında ürünün aynısı varsa yenisini gönderiyor ve bu yeni gelen ürün yeniden 2 yıl garantili oluyor. Eğer Amazon un elinde aynı ürün yoksa para iadesi yapıyorlar. Türkiye de ki üç kağıtçı firmalar gibi değil Amazon.

Ben yerinizde olsam imkanınız varsa Amazon dan alın derim. Hayırlı olsun şimdiden.

Bu bahsettiğim uygulama sadece Amazon.de de geçerlidir.

• Cevaplarınız için teşekkür ederim. Yavaş yavaş bir fikir oluşuyor. Daha önce kısa süreliğine Gigabyte sıvı soğutmalı bir 980 ti kullanmıştım. Hem serin hemde sessiz çalışıyordu. MSI için de benzer bir performans olacağını düşünüyorum.

Yani o.c için çok fark etmese de sessizlik ve serinlik için fark etme durumu var.

Asus ta çok iyi ama sanki ibre MSI a kayıyor gibi.

Ama MSI hala stoklara girmedi. Bakalım ne olacak. Bir tarihte yazmıyor. Beklemekten sıkılıp Asus alabilirim de.

Amazon çok iyi bir satıcı. Garanti olarak da amazon.de 2 yıl garantiye devam ettiğine göre sorun yok gibi.
  • Overclock ister yap ister yapma Sea Hawk üzerindeki soğutma her türlü Strix soğutmadan iyi olacak. En sıcak iklimde en sıcak yerde bile 55°C üstünü görmen ihtimal dışı gibi geliyor bana. Bu hem sıcaklık nedeniyle hız düşümü yaşamanı engelleyecek hem de kartın daha serin çalışması ile ömrünün uzaması anlamına gelecek.

Kartın benim de gördüğüm kadarıyla devre kartı referans tasarım. Bu nedenle çok fazla overclock beklememek lazım. Şu noktada yakın fiyat arasında MSI derim ama RMA konusunda sıkıntıları var diye biliyorum.
  • gtx1080ti lara oc yapınca avaraj fps artmasına rağmen %1 ve %0.1 düşük fps değerlerinde çiddi düşüş oluyor. Bu sebeple oc yapmandan kullanmanı öneririm. Bu durum bütün aib ve fe modeller için geçerli. bu sebeple iyi soğutuculu bir model almak kartı daha serin tutmaktan öteye geçemiyor maalesef.

http://www.gamersnexus.net/hwreviews/2881-gigabyte-gtx-1080-ti-aorus-xtreme-review-benchmarks/page-5

• Ben olsam işin duygusal yönü ağır basar ve ucuz olanı tercih ederdim 3 yıl garanti de cabası

Şaka bir yana alacağınız ürün işlemci gibi bozulmaması çok çok düşük olan bir parça olsa alınabilirdi ama ekran kartları çok sık arıza yapabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: carman1tr

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Yavaş yavaş bir fikir oluşuyor. Daha önce kısa süreliğine Gigabyte sıvı soğutmalı bir 980 ti kullanmıştım. Hem serin hemde sessiz çalışıyordu. MSI için de benzer bir performans olacağını düşünüyorum.

Yani o.c için çok fark etmese de sessizlik ve serinlik için fark etme durumu var.

Asus ta çok iyi ama sanki ibre MSI a kayıyor gibi.

Ama MSI hala stoklara girmedi. Bakalım ne olacak. Bir tarihte yazmıyor. Beklemekten sıkılıp Asus alabilirim de.

Amazon çok iyi bir satıcı. Garanti olarak da amazon.de 2 yıl garantiye devam ettiğine göre sorun yok gibi.

Türkiye garanti olayını dert etmeyin. Tr garantili kartı garantiye verseniz amazona yollamış gibi süreç uzun sürecektir.

coil whine durumunda yine amazonda kolayca iade edebiliyorsunuz.

Benim tercihim asus olurdu. sessiz, rgb güzel, ocsi iyi, hava soğutma olduğu için sıkıntı çıkarma riski daha az(pompa arızası vs)

Hangisini seçerseniz seçin memnun kalırsınız hayırlı olsun şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

Overclock ister yap ister yapma Sea Hawk üzerindeki soğutma her türlü Strix soğutmadan iyi olacak. En sıcak iklimde en sıcak yerde bile 55°C üstünü görmen ihtimal dışı gibi geliyor bana. Bu hem sıcaklık nedeniyle hız düşümü yaşamanı engelleyecek hem de kartın daha serin çalışması ile ömrünün uzaması anlamına gelecek.

Kartın benim de gördüğüm kadarıyla devre kartı referans tasarım. Bu nedenle çok fazla overclock beklememek lazım. Şu noktada yakın fiyat arasında MSI derim ama RMA konusunda sıkıntıları var diye biliyorum.

Bu kadar enli konusmayalim, daha gecen reddit de konusu acildi sea hawk im load da 61c diye.Altraki yorumlar ondan da beter, benim kartim 57,56 benimkide senin gibi 60 gibi 3 tane user saydim.Gelelim,strix 'e yukte fan %54 de witcher 3 haric kart 57-59 simdi soyle bana su sogutmayi,, haa kyronaut thermall grizzy,front intake gentle typhoon,vardar fanla load da 45 gorur kart ama H55 pompa da buzzing sesi gelebilir şans işi.. :)

• Kesinlikle amd beklemeni öneriyorum satın alım yapmadan önce.
  • MSI hala ortalıkta yok. Bende geçen hafta Asus Strix aldım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
  • Yalnız ben de almayı düşünüyorum da şuan, Türkiye'ye gönderilemiyor yazıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elensar

Yalnız ben de almayı düşünüyorum da şuan, Türkiye'ye gönderilemiyor yazıyor?

Ben siparişini verirken gönderim var görünüyordu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.