Şimdi Ara

Ryzen 7 5800x için Gigabyte b 550 Aorus pro mu yoksa Asus Prime x570-p mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar, kuzen için sahibi olduğu 5800x için bir anakart alınacak ikisi arasında . Gigabyte 1 yıl kullanılmış faturalı kutulu 2 yıl daha garantisi var 1800 TL. Asus ise sıfır 1550 civarına alınacak. Gigabytın sıfırı pahalı onun için sıfır alınmayacak.

İşlemci hız aşırtma olmadan stok hali ile kullanılacak. Bana sorduğunda normalde ikisi de iş görür , gigabyte da 2 m2 slotu soğutuculu , vrm yapısı sağlam, b 550 olması rakam olarak bir düşük çipset olması seni korkutmasın 5900 rakamlı olan işlemciler bile kullanılır dedim, kendimde o anakartı 5800x ile kullandığım için. Asusun sıfır olması x570 yongasına sahip olması, fiyatının uygun olması 2 m2 slotunun 4.0 olması ( Fakat m.2 lerde soğutucu yok tabi ) kuzeni biraz cezbediyor. B 550 de 2. m2 slotu sadece 3.0 dedim yukardaki m.2 4.0 aralarında birde gigabyte ın vrm yapısı daha iyi dedim. İlerde satarken de gigabyte doluluk açısından fiyatını daha iyi korur diye anlattım. Asus iyi marka ama almayı düşündüğün modeli kötü bir model olmamasına rağmen prime modelinin giriş seviyesi dir dedim. Yani kuzenin asıl sorduğu asıl şey şu asus u tercih ederse x 570 ona normal kullanımda bir şey kazandıracakmı ? Ben gigabyte modeli b 550 de iyi bir model olduğu için x 570 e gerek bile yok dedim . Tercih şu an bu iki model arasında olacak. Sizlerde ricamız başka anakart modelleri karıştırılmadan ( fiyatı makul daha iyi x 570 ler olabilir sadece) , marka fanlığı yapmadan tavsiyesini bizle paylaşacak olan arkadaşların fikirleri nedeniyle birlikte. Sistem 3070 ti ile kullanılacak. Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Ryzen 7  5800x için Gigabyte  b 550 Aorus pro mu yoksa Asus Prime x570-p mi

Ryzen 7  5800x için Gigabyte  b 550 Aorus pro mu yoksa Asus Prime x570-p mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan1982DZC -- 28 Şubat 2022; 15:56:14 >

• aorus pro bileşen kalitesi bakımından / özellik bakımdan asus prime dan daha üstüm vrm kaliteli hem

ben kullandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Billy -- 28 Şubat 2022; 13:56:38 >
  • Gigabyte b 550 Aorus pro

• Forumsan The Lost arkadasimizda vardi gigabyte gayet serin ve iyiydi, bir sorun yasamadi diye hatirliyorum. Sadece vrm e göre yani termal performansina bakarsak aorus pro daha üstün. (12x50A e, 8x50A ve heatsink farkiyla..) ama iki adet M2 takip, sata lari da fullerim, ekrankartlarini da ciftlerim gibi bir düsünce varsa x570 o zaman lazim oluyor onu da modeline göre konusuruz, bu asusu bende almazdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Celest ve @Anjeliqué hocalar , değerli yorum ve fikirleriniz için çok teşekkürler sağolun.

• 3070Ti ile kullanacaksa 2650 verip X570 Tomahawk ile kullanabilir.20 bin liralık Ekran kartı varken 800TL fazla verip Sıfır X570 alabilir.Wifi de var.

https://www.hepsiburada.com/msi-mag-x570-tomahawk-wifi-am4-ddr4-4600-mhz-oc-2x-m-2-usb-3-2-hdmi-rgb-atx-anakart-p-HBV00000VSDUP?magaza=Teknorya&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.65.2

Ya da aynı paraya X570S Torpedo max alabilir.

1900 e MSI B550M Mortar Wifi alabilir Sıfır

• kunGFu kullanıcısına yanıt

Hocam teşekkürler , Gigabyte ı bende kullanıyorum aynen vrm yapısı kullanışı aslında gayet yeterli ve iyi. En fazla 2 m2 , bir sata ssd ve bir sabit disk takacak diye biliyorum , ekran kartı 1 tane , yani hepsini şu an için doldurmayacak slotları diye biliyorum. Çift kart takmaz da elindeki 2 m2 de 4.0 olursa x 570 mantıklı. Zaten bende bu asus un düşük modeli dedim vrm yapısı falan kalite olarak da. Asus ta da daha iyi modeller var. Şuan iki anakart arasında gigabyte a daha yakın. Fakat ben x 570 olacaksa msi x 570 tomahawkı önerdim , biraz daha bütçe olursa diye. Vrm kalitesi yapısı en iyilerden biri çünkü. Fakat onun tomahawk ın resimli reklamlarına baktığımda üstteki m2 tamam 4.0 gözüküyor ama alttaki olan b 550 tomahawk gibi 3.0 gözüküyor sanki sitesinden de bakınca. Bazı x570 modellerinde böyle her ikisi de 4.0 olmuyor nedense daha önce de gördüm bazı anakartlarda. Msi tomahawk 2600 tl ler de gördük şu an sıfır için makul yine. Tomahawk ın x 570 in 2. m2 si için bir bilgin var mı @kunGFu hocam 3.0 mı 4.0 diye . Mesela bu asus modeli alt sınıf olmasına rağmen 2 slot ta 4.0.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt

Eyvallah, aynen iste bu sebeplerle anakarta özel bakmak lazim, neyi destekliyor neyi desteklemiyor. X570 tomahawk a ryzen 3000 ve yukarisi islemci takarsan, M2_1 ve M2_2 pcie 4.0 x4 hizinda calisir. Ama sende ryzen 2700x var atiyorum, bu sefer iki slotta pcie 3.0 x4 hizinda calisir. R5 5600G taktin ne olur dersen, o islemci pcie 3.0 destekli oldugundan M2 lerde 3.0 destekli olur. Ama bana sorarsan 3.0 ile 4.0 arasi fark cok nadir high high end ssd ler ile belki fark edilir. Kagit üzerinde ve sentetik benchlerden degil, sahadaki performanstan bahsediyorum. Tabi ki dileyen diledigi gibi tercih edebilir.

• huso kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam bir kaç dakika önce aynısını kungfu hocaya sordum msi tomahawk olarak o fiyatı bizde gördük evet. Aslında daha pahalı bir anakart. x 570 için tercih edilebilecek bir anakart vrm yapısı açısından da. Fakat Kuzen 2 4.0 m2 kullanabilir ilerde biri var zaten. Alttaki reklamlarından bakınca sanki 3.0 gibi duruyor 2. slot bazı x 570 lerde var bu durum. Evet torpedo olan modelde iyidir. Tomahawk kadar. X570 de karar kılarsa bunlarda olabilir. Teşekkürler hocam tekrar.

• kunGFu kullanıcısına yanıt

Aynen hocam , dedim gibi zaten elinde 1 tane 4.0 m2 var diğer m2 3.0 onlar ona yeter uzun süre . 4.0 ı deli gibi son nimetlerine kadar kullanacak ender kullanıcılardan biri değil kendisi :) Evet anakartlar da püf noktalar bunun için önemli ondan ötürü bir konu açıp soralım dedim , teşekkürler tekrar hocam.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam ne demek, elimizden geldigince..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.