Şimdi Ara

TOXOPLAZMA PARAZİT [ BEN YANDIM SİZ YANMAYIN ] ( İYİLEŞTİM ! )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
334
Cevap
16
Favori
24.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
246 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SON DURUM : ARKADAŞLAR 1 BUÇUK AYLIK BİR TEDAVİNİN ARDINDAN IYILESMİŞ BULUNMAKTAYIM. HEPİNİZE İYİ DİLEKLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN BÖYLE BİR HASTALIĞI. ZOR GÜNLERDİ BENİM İÇİN. HAYATI TEK GÖZLE YAŞAMAK KISA SÜRELİĞİNE DE OLSA KÖTÜYDÜ. 150 KÜSÜR İĞNE, HAPLAR VE DAMLALAR VE HEPSİNİN AYRI AYRI YAN ETKİLERİNE MARUZ KALMAK ÇOK ZORDU. KENDİNİZE İYİ BAKIN HEPİNİZİ SEVİYORUM.

Arkdşlar merhaba uzun süredir ortalikta yoktum birileri d... pardon karıştı . Uzun süredir burda yoktum hastanedeyim gunlerdir. Bunun sebebi cumartesi sabah bi uyandim sağ gözum kör. Evet bildiğiniz kör oldu sağ gözüm. Noluyo lan falan derken dedim heralde gözümün üstüne yattim o yuzden böyle oldu. Öğlene kadar bekledim hic tık yok sag göz bildigin gitti.

Sonra koştum acile kan tahlili beyin tomogrofisi difuzyon emarı falan cektirdim hepsi temiz çıktı. Sonra beni bi araştırma hastanesine sevkettiler gece gündüz doktorlar benimle ilgilendiler saolsunlar ama bi türlü bulamadilar ne olduğunu daha once karsilasilmadik bi durummuş. Sonra proflar falan devreye girdi gozumde bi leke oldugunu gördüler. Ama bunun ne oldugunu anlayamadilar.

Gunler suren sabirli calisma sonunda gozumdeki şeyin toxoplasma paraziti olduğu anlaşıldı. Bu parazit özellikle kediler olmak uzere evcil hayvanlardan bulasiyormuş ama göze gelmesi binde bir olan bir durummuş. Anlayacaginiz bende çok şanslı bi insan oldugum icin bu binde birlik kesime girdim.

Üniversite zamani evimde kedi besliyordum ama ic dis parazit aşıları tamdı. Nasil olduysa ondan bulasmiş olmali cunku baska bi evcil hayvanım olmadı.

Demem o ki eger evcil hayvan besliyorsaniz cok cok dikkatli olun . Hayati tek gözle görüyorum. Düzelecek birsey bu ama bu iyilesme aşamasinda cektikleriniz size yetiyor. Size şöyle soyliyim her tarafimi delik deşik ettiler göz anjiyosudur igneler aşılar kan tahlilleri tomogrofiler haplar ilaclar damlalar mahfoluyorsunuz. 1200 mglık bir aşım var 12 saatte bir oluyorum. O kadar ağır bi iğne ki olduktan sonra 10 dakka yerimden kipirdayamiyorum. Çarşamba günü yine kontrolum var. Kendinize dikkat edin arkadaşlar. Iyi dileklerinizi ve dualarınızı esirgemeyin lütfen. Selametle..

İlaçlarim ;

TOXOPLAZMA PARAZİT [ BEN YANDIM SİZ YANMAYIN ]  ( İYİLEŞTİM  ! )

Şimdi size tedavi surecindeyken sağ ve sol gözümün farkını göstermek istiyorum (göz bebeklerine dikkat)

Bu normal olan sol ;

Bu ise toxoplazmalı sağ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsin yemek yicem -- 14 Ocak 2018; 21:42:45 >

• Bu parazit kedi bağırsaklarında çoğalıyor dışkı ile atılıyor. Dışkılardan farelere bulaşıp onların beyinlerinde kedi kokusundan kaçmayı kedi kokusuna gitme olarak değiştirip kediye yedirtiyot fareyi. Bu sayede çoğalıyor bu döngü. Bir şekilde insanlara da bulaşıyor ama etkileri olduğunu bilmiyordum aydınlandım teşekkürler
    Toxoplasma gondii aslında nadir değildir, kedi kesin taşıyıcısı ve bulaştıran etmendir. Kedi kakasından veya kedinin kakasını yemiş ve etlerinde doku kisti olan tavuk etlerinin yenmesi ile insanlara bulaşabilir. Aman diyeyim hamile eşiniz, teyzeniz vs varsa dikkat edin, zira eğer bu protozoo ile daha önce karşılaşmamışsa gebe kişi, kötü şekilde hastalanabilir ve çocuğun abortusuna karar verilebilir.

Normal sağlıklı bireylerin korkmasına pek gerek yok
    Geçmiş olsun, hergün onlarca bazen yüzlerce hayvanla direk temasa geçiyorum, eldiven yetersiz kalabiliyor. Şükür ki mantar dışında henüz zoonoz bir hastalık bulaşmadı bana. En korktuğum hastalıklar brucellosis ve toxoplasmosis (eşim için)...

Endoparazit mücadelesi yapmışsınız ancak yeterli olmamış, ilaçların periyodik kullanımı çok aralıklı olmuş olabilir. Ya da sokakta sevdiğiniz bir kediden kontamine olmuş olabilirsiniz.

En kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle...

Edit:imla
  • Geçmiş olsun. Böyle çok nadir görülen hastalıklar için süründürürler adamı sürekli iğne ve test falan. Doğru teşhis çok büyük bir adım çünkü.
  • kediyi atıcan mı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umaril

kediyi atıcan mı hocam

Üniversite zamanındayken vardı şimdi yok uniyi okudugum şehirdeki bi arkadasa vermistim gelirken. Yani 2 yıl önceki bi olay şimdi patlak verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koliba Rha

Geçmiş olsun. Böyle çok nadir görülen hastalıklar için süründürürler adamı sürekli iğne ve test falan. Doğru teşhis çok büyük bir adım çünkü.

Aynen hocam günlerdir uykusuzum bide. Bi damla var saat başı 1 damla damlatiyorum gözüme o yuzden uyku da uyuyamiyorum sarhos gibiyim ve agresifleşiyorum uykusuz kaldığım icin..
    Saolun bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsin yemek yicem -- 27 Kasım 2017; 21:52:52 >
  • Çok ilginmiş hocam geçmiş olsun. Parazitin yumurtular yeni çatlayıp yayılmış demek ki.
  • Çok geçmiş olsun en azından sebebini bulmuşlar.
  • Geçmiş olsun. Allah kimseyi tek gözünden bile etmesin.
  • Bu parazit kedi bağırsaklarında çoğalıyor dışkı ile atılıyor. Dışkılardan farelere bulaşıp onların beyinlerinde kedi kokusundan kaçmayı kedi kokusuna gitme olarak değiştirip kediye yedirtiyot fareyi. Bu sayede çoğalıyor bu döngü. Bir şekilde insanlara da bulaşıyor ama etkileri olduğunu bilmiyordum aydınlandım teşekkürler
  • Çok geçmiş olsun hocam Allah şifa versin.

Ama şurayı okuyunca

quote:

O kadar ağır bi iğne ki olduktan sonra 10 dakka yerimden kipirdayamiyorum.

Ciğerci Hakan geldi aklıma.

Kahkaha attım gece gece.

Hakkını helal et. Allah kimseye böyle dert vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umaril

kediyi atıcan mı hocam

Bu nasıl soru hocam? Kediyi atıcan mı. Atcaksan bana ver gibi oldu.
  • geçmiş olsun
  • Kedin fare yemiş dostum. Kedilere fareden bulaşıyo. Kediler de onu özellikle fare kokusu olan yere dışkıyla atıyolar. Farelere de rüzgar yoluyla bulaşıyo. Fareyi salaklaştırıp kedi kokusu almasını engelliyo. Kolay av haline getiriyo yani. Sonra kedi fareyi yiyip hoop toxoplazma tekrar kediye. Döngüsünü bu şekilde tamamlıyo parazit. Geçmiş olsun.
  • Seninki de tam anlamıyla bir şanssızlıkmış. Çok geçmiş olsun.
    Edit: Parazit etkisinin 2 yıl sonra ortaya çıkması ise şaşırttı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 28 Kasım 2017; 0:58:49 >
  • Toxoplasma gondii aslında nadir değildir, kedi kesin taşıyıcısı ve bulaştıran etmendir. Kedi kakasından veya kedinin kakasını yemiş ve etlerinde doku kisti olan tavuk etlerinin yenmesi ile insanlara bulaşabilir. Aman diyeyim hamile eşiniz, teyzeniz vs varsa dikkat edin, zira eğer bu protozoo ile daha önce karşılaşmamışsa gebe kişi, kötü şekilde hastalanabilir ve çocuğun abortusuna karar verilebilir.

Normal sağlıklı bireylerin korkmasına pek gerek yok
  • geçmiş olsun. Parazitler kadar tiksindiğim birşey yoktur şu hayatta.
  • Geçmiş olsun hocam büyük şanssızlık
  • Geçmiş olsun osman reyiz
  • Geçmiş olsun, hergün onlarca bazen yüzlerce hayvanla direk temasa geçiyorum, eldiven yetersiz kalabiliyor. Şükür ki mantar dışında henüz zoonoz bir hastalık bulaşmadı bana. En korktuğum hastalıklar brucellosis ve toxoplasmosis (eşim için)...

Endoparazit mücadelesi yapmışsınız ancak yeterli olmamış, ilaçların periyodik kullanımı çok aralıklı olmuş olabilir. Ya da sokakta sevdiğiniz bir kediden kontamine olmuş olabilirsiniz.

En kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle...

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeterözeR -- 28 Kasım 2017; 2:5:41 >
  • Geçmiş olsun hocam, hayvanlarda parazit olup bulaşma ihtimalini biliyordum ama böylesini ilk defa okuyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.