Şimdi Ara

LG ALMAYIN ALDIRMAYIN BEN YANDIM SİZ YANMAYIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şubat 2021' de Hepsiburada'dan almış olduğum LG F4J5VNP3W 9 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi ürün bariz sallama, balans ve titreşim sitenizde ürünle ilgili aynı durumla ilgili bir müşterinizin iadesi de söz konusu olmuş. Ben ise servis çağırdım normal diyor 1200 ve 1400 devirde kullanmayın makineyi tutamazsınız diyor. Makineyi 1200 ve 1400 devirde kullanamayacaksam niye koydunuz bu devirleri? Hakem Heyeti'ne de başvurdum ayıplı olan bu malın iadesini istiyorum. Her platformda da sizleri teşhir edeceğim.

LG servis ekte ki videoda ki 2 aylık çamaşır makinesi çalışma ve vurma sesi normalmiş haa bir de 1400 devir aldığımız makineyi 1000 devri geçmeden kullanmam gerekiyormuş sınıfta kaldın. LG benim için bittin. Bir daha hiçbir LG ürünü almam. Ankara Güneş Elektronik yanlı tavrınızdan dolayı ve çalıştırdığınız o--- isimli insanları tahrik eden personelinizden dolayı sizlere de yazıklar olsun.

arkadaşlar sistem hata veriyor en kısa zamanda videoyuda yükleyeceğim. izlemek isteyenler https://www.sikayetvar.com/lg/lg-ve-servisi-sinifta-kaldi

https://www.sikayetvar.com/hepsiburada/hepsiburadadan-aldigim-lg-camasir-makinesi-ucuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salzgiter -- 17 Haziran 2021; 13:17:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• servise talimat vermişler lg servis elemanı yazılı döküman gösterdi. Tambur sallamasına kesinlikle olumsuz rapor vermeyin size fatura ederiz demişler. Bir de eleman 1400 devir makinayı 1000 devir geçmeden kullanın diyor. Yalandan ayak ayarı ve gitti halen aynı

• Bilirkişi kararıyla paranın iadesi kararı hakem heyetinden çıktı LG düşünsün

• Yaklaşık 2 haftadır beyaz eşya arıyorum. Siemensten Boscha, Arçelikten Bekoya, Samsunga... Her markada şikayet. Bu markayı eve almam yazıları. Evet elektronik şans işi ama ne bileyim yani bu kadarı da fazla. Beyaz eşya seçicem diye kusasım geldi valla.

Kısacası; Çok araştırmayacaksın, internetten almayacaksın, yedek parçası ucuz ürüne bakacaksın. Ben bu taktik ile aramalarıma devam edicem bakalım

• Servis doğru söylemiş. Lg'ler genelde böyle çalışır. Hatta şu an piyasada bulunan neredeyse bütün makineler böyle çalışır. Daha da büyük olsun diye diye, 50-100 lira daha ucuz diye uyduruk markaları ala ala son 20 senedir piyasanın bu hale gelmesine siz(bütün tüketiciler) sebep oldunuz.

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, eleştiri ya da iğneleme gibi bir niyetim yok; 100 seneden uzun süredir çamaşır makinesi üreten, ev tipi makineleri geçin çok uzun süredir sanayi tipi profesyonel makineler üreten markalar varken, neden çamaşır makinesinde 30 sene bile tecrübesi olmayan LG'yi seçtiniz? O kadar köklü, tecrübeli marka dururken LG nin hangi özelliği sizi cezbetti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 28 Ağustos 2021; 8:33:34 >
  • Çoğu üretici artık maaliyetten kaçmak için denge taşını, yayları amortisörleri falan dandik yapmaya başladı. Denge sorununu yazılımla falan çözmeye çalışıyorlar ama bazen tutmuyor işte

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Bu mantık yanlış. Öyleyse giç yeni marka çıkmasın, birkaç tane köklü kuruluş bu işi yapsın.

Senin mantığın ile iphone hiç olmamalı idi, motorola, ericsson ve ile devam etmeliydik.

Bende de siemens bulaşık makinası var, +AAA sebebi ile bulaşıkları tam kurutmadan çıkartıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Servis elemanları fizik de bilmiyormuş. Devir ne kadar yüksek olursa salınım o kadar az olur. Bariz ayıplı mal işte, insan bunu söylemeye utanır ya, 1000 devri geçmeyin nedir yani! Şans işi valla bu beyaz eşyalar, markasına güvenip eşek yükü parayla aldığın bir ürün de ayıplı çıkabiliyor, önemli olan firmanın tutumu. Koreli üreticilerin beyaz eşya servislerinden memnun olanı duymadım ben henüz.

• realgs kullanıcısına yanıt

Mantık yanlış o yüzden konu sahibi veryansın ediyor ,bu forumu seviyorum ya illa bişey söylenecek birşey biliyormuş gibi .

• redwhiteee kullanıcısına yanıt
    Maliyetten kaçmak yazmışsınız ama LG piyasada en pahalı satılan markalardan biri. 6 bin TL den aşağı çamaşır makinesi yok LG nin. Sizin yorumunuzdan hareketle fahiş fiyat çekiyor bu LG o zaman. Hem bazı parçalardan kaçıyor hemde çok yüksek fiyat yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C2560DDFD -- 28 Ağustos 2021; 9:25:32 >
    Parası bolmus gösteriş için en pahalısini almak istemiş. Çok daha tecrübeli markalar varken Beyaz eşya tarafında görselde n başka birşeyi olmayan LG yi kim alır.

• Ben Siemens kullanıyorum. Makinenin çalışıp çalışmadığını bile anlamıyorsun. Annemler’de de var Siemens ancak biraz eski bir model. Yine elektronik, ekranlı falan ama arada çok büyük fark var.

• Anubisin_Ruhu kullanıcısına yanıt
    Siemens ve bosch şaka yapmaz alabiliyorsan al.
    LG'den hep nefret etmişimdir telefon,TV,beyaz eşya hiç farketmiyor

• Kalitesine diyecek sözüm yok, 20 yıl kullanayımda demiyorum. Ama ithal mallar hep korkutuyor beni, garanti bitimi 3 yıl sonrara bi makine parası daha verme korkusu bende ki. Hani yaşanilan yerdeki serviste çok önemli 3800 e buldum bi bosch. Garanti uzatsam kullanici hatası cikaranda oluyor mesela. Veya parca bekliyoruz diyerek haftalarca bekleme.

Kucaga alip goturulen urunlerde servisin kalitesini cok aramam. Fakat bu tarz agir urunlerde yoklugu hayatı kilitliyor, servisin yavaşlığı ve çakallıkları hayattan bezdirip yeni makine aldirtabiliyor insanlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anubisin_Ruhu -- 28 Ağustos 2021; 10:2:48 >
  • 3 yıl önce indesit 9 kg çamaşır makinesi almıştım Daha yeni kutusundan çıkartıp kullanmaya başladık. Bi tanıdıkla beraber yeni eve taşırken tanıdık bu ne kadar ağır dedi kaliteli belli dedi. Son zamanlarda çıkanlar hafifmiş. Malzemeden çaldıkları için heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: realgs

Bu mantık yanlış. Öyleyse giç yeni marka çıkmasın, birkaç tane köklü kuruluş bu işi yapsın.

Senin mantığın ile iphone hiç olmamalı idi, motorola, ericsson ve ile devam etmeliydik.

Bende de siemens bulaşık makinası var, +AAA sebebi ile bulaşıkları tam kurutmadan çıkartıyor.

Ben yeni marka çıkmasın demiyorum. Tam tersine çıksın ki rekabet artsın. Fakat tüketiciler önceliklerini iyi düşünmeli. Öncelikleri para mı yoksa sorunsuz uzun süreli kullanım mı? Önceliğiniz para olursa(ucuz olarak), doğal olarak düşük kalitede ürüne razı olmalısınız.

Ayrıca rekabette hakkaniyetli olmalı. LG nin şişire şişire anlattığı biz bulduk dediği motoru araştırın bakalım ilk kim bulmuş ama neden kullanmamış. Sarsılmaz uzun ömürlüdür dediği motor neden bütün apartmanı sallıyor 5 senede çöp oluyor da kayışlı sistemli makineler 30 senedir yerinden 1 mm oynamadan çalıştı bir sorun bakalım LG ye.

Ben yeniliğe karşı değilim. Ama içi boş şeylere de karşıyım aynı zamanda  

• quote:

Orijinalden alıntı: geberit

Mantık yanlış o yüzden konu sahibi veryansın ediyor ,bu forumu seviyorum ya illa bişey söylenecek birşey biliyormuş gibi .

Bana diyorsanız ben bir şey bildiğimi idda etmedim. Merak ettiğim bir şeyi konu sahibine sormak istedim. Çünkü gerçekten merak ediyorum nasıl bir düşünce ile bu tarz markaların alındığını.

Size demedim hocam ,bizim gibi ülkelerde lab faresi olamam bende diyorum bu markaların ,argesini pusurunu bizmi karsilayalim ,bencede bilindik marka her daim iyidir.

Bende diyorum ki ben yeni markayada karşıyım böyle cikipta biz farklıyız diyip müşterinin şekilde ki gibi başını yakacaksa hiç cikmasinlar piyasaya , yazık bu adam şimdi ne yapsın nereye gitsin ,mahkemeye gitse kafadan 6 ay ,birde makinesiz rezillik resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 28 Ağustos 2021; 12:11:21 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.