Şimdi Ara

10'luk dambıl iş görürmü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
2
Favori
17.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gittigidiyordan az önce aldığım 2 tane 10'luk dambıllar vücudu toplamama yardım edermi sizce..netten dambılla çalışma programı indirdim az da olsa vücüdun üst tarafını şişirmek istiyorum ama kas ama yağ..!

• 10 luk dambıl başlangıç için epey ağır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Bravo

10 luk dambıl başlangıç için epey ağır.

Aynen.Ben 3 ile başladım o bile ağır geliyor
  • quote:

10 luk dambıl başlangıç için epey ağır.
    o 10 luk dambıllardan bende aldım 1 ay önce body e gidemedğim zamanlarda kullanmak için.eğer daha önceden ağırlık çalışmadıysan birden ağır başlama.once birliklerle 1 hafta çalış.2. haftadan itibaren yavas yavas arttırabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultramarine caeruleum

o 10 luk dambıllardan bende aldım 1 ay önce body e gidemedğim zamanlarda kullanmak için.eğer daha önceden ağırlık çalışmadıysan birden ağır başlama.once birliklerle 1 hafta çalış.2. haftadan itibaren yavas yavas arttırabilirsin.

Alıntıları Göster
    çok fazla zorlamıyor aslında ama ucuz olduğu için aldım 5 lik alsaydım 1-2 hafta sonra değiştirmem gerekecekti..uygun bulsaydım ayarlanabilir alacaktım ama öğrenci işi fazla kasmak istemedim kendimi :)
  • quote:

Alıntıları Göster
    5lik alsaydın keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cedric King

5lik alsaydın keşke

Alıntıları Göster
    Arkadaşım saçmalıyorsun. Sen 10 luk dambılla arka kol falan çalışamazsın. 3 lük ile bile zorlanıyor insan başlayınca. Arka kol için bir tane de 3 lük al. Bence siparişi iptal et. Ağırlık çıkartılıp takılanlardan al. 20 kg'lık bir set al 45-50 tl 'ye kafana göre takılırsın. Arka kol çalışamazsın 10 luk dambılla.
  • quote:

Arkadaşım saçmalıyorsun. Sen 10 luk dambılla arka kol falan çalışamazsın. 3 lük ile bile zorlanıyor insan başlayınca. Arka kol için bir tane de 3 lük al. Bence siparişi iptal et. Ağırlık çıkartılıp takılanlardan al. 20 kg'lık bir set al 45-50 tl 'ye kafana göre takılırsın. Arka kol çalışamazsın 10 luk dambılla.

Alıntıları Göster
    1KG ye iyice alıştıktan sonra 3 aldım hala 3deyim

1 kuş gibi geliyor ama yinede 1 ile başladım 3 e geçtim kısa süre sonra pişman olmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: TeknoBoy26

1KG ye iyice alıştıktan sonra 3 aldım hala 3deyim

1 kuş gibi geliyor ama yinede 1 ile başladım 3 e geçtim kısa süre sonra pişman olmadım

Alıntıları Göster
    Sen ilk kez uğraşacaksın sanırım bu işle
    10 luk çok çok çok ağır gelir sana sakatlanırsın Allah korusun
    gidip max 3 lük al başlangıç için geliştikçe artar ama 10luk aşırı zorlar ve sağlıklı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: NidderuN

Sen ilk kez uğraşacaksın sanırım bu işle
    10 luk çok çok çok ağır gelir sana sakatlanırsın Allah korusun
    gidip max 3 lük al başlangıç için geliştikçe artar ama 10luk aşırı zorlar ve sağlıklı olmaz

Alıntıları Göster
    Ben de almayı düşünüyordum. Form tutmaya başladım, 30-35 arası şınav çekebiliyorum bu aralar.
    50 de mekik. Bunun ağırlık çalışmayla bir alakası olur mu bilmiyorum ama belki önemlidir diye yazdım.
    Ne dersiniz 5'lik mi almalıyım yoksa 10'luk mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tayfa-140

Ben de almayı düşünüyordum. Form tutmaya başladım, 30-35 arası şınav çekebiliyorum bu aralar.
    50 de mekik. Bunun ağırlık çalışmayla bir alakası olur mu bilmiyorum ama belki önemlidir diye yazdım.

İstiyorsan 1 milyon tane çek şınavın çalıştırdığı yerler farklı. 5 ile başlanır benim bildiğim en fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

quote:

İstiyorsan 1 milyon tane çek şınavın çalıştırdığı yerler farklı. 5 ile başlanır benim bildiğim en fazla.

Peki nasıl bir program uygulamalıyım bu konuda bilgin var mı ?
    Körü körüne bir program olsun istemiyorum. Atıyorum günde çift el 50 ya da 100 tane yeter mi ?
    Bir de ne kadar süre sonra 10'luğa geçmeliyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: murselsevim

Alıntıları Göster
    Johnny Bravo doğru diyor. en iyisi çıkartılıp takılabilen dambıl almak. çünkü bazı hareketlerde 10 kg ağır gelir, bazılarında ise hafif gelebilir.

oh be, demek arka kolda zorlanan bir tek ben değilmişim. 6 kilo'da 2. sette zorlanmaya başlıyordum. demek bu herkeste öyleymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

quote:

Alıntıları Göster
    10 çok sana. 2 aydır body yapıyorum ben bile çoğu harekette 10 kilo kullanmıyorum daha. Bence siparişi değiştirmelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: amo

Johnny Bravo doğru diyor. en iyisi çıkartılıp takılabilen dambıl almak. çünkü bazı hareketlerde 10 kg ağır gelir, bazılarında ise hafif gelebilir.

oh be, demek arka kolda zorlanan bir tek ben değilmişim. 6 kilo'da 2. sette zorlanmaya başlıyordum. demek bu herkeste öyleymiş.

Arka kolda 3. sette kaslarımdan ateş çıkmaya başlıyor. Bir de neck press 'te çok zorlanıyorum. ( Halteri omuza alıp yukarı kaldırıp indirmek )
  • quote:

Alıntıları Göster
    10 luklar kenarda kalsın sen şimdilik kucuk su sişelerine kum doldur onlarla idare et sonra 5 kg ye gecersin yavaş yavaş art tırmalısın zaten 10 luklarla haraket yapmaya baslayınca anlıyacak sın nedemek ıstediğimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pharko -- 1 Haziran 2010; 18:01:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuuu7

10 çok sana. 2 aydır body yapıyorum ben bile çoğu harekette 10 kilo kullanmıyorum daha. Bence siparişi değiştirmelisin.

Alıntıları Göster
    Uzun süredir uğraşım 12,5'dayım daha son 1 aydır, çok erkencisin tez zamanda yorulacaksın, bir etki göstermeyecek 10 kiloluk dambıllar sana:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: heAkinG

Uzun süredir uğraşım 12,5'dayım daha son 1 aydır, çok erkencisin tez zamanda yorulacaksın, bir etki göstermeyecek 10 kiloluk dambıllar sana:)

almış bulundum 1 kere :s keşke almadan konu açsaydım..göğüs hareketleri pek zorlamadı yani kaldırabiliyorum ama dediğiniz gibi sakatlık biraz korkutmaya başladı beni..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canersyds

quote:

Orijinalden alıntı: heAkinG

almış bulundum 1 kere :s keşke almadan konu açsaydım..göğüs hareketleri pek zorlamadı yani kaldırabiliyorum ama dediğiniz gibi sakatlık biraz korkutmaya başladı beni..

Alıntıları Göster
    evde çalışma programı felan yokmu ya

• quote:

Orijinalden alıntı: BR.YILMAZ

evde çalışma programı felan yokmu ya

Alıntıları Göster
    Evde Dumbell setleri ile kas yaparsınız. Ben 2-3 hafta civarı yaptım sonra boy uzamasına engel olmasın diye birazda üşengeçliğimden bıraktım. Ama etkisini fazlasıyla gördüm. Bide ben başlangıç diye 2 kg ile başlamıştım o bile farkı hissettirdi. Neyse fazla uzatmak istemiyorum aşağıda link var istediğiniz kas için programlar mevcut kolay gelsin.
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html?p=81215

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.