Şimdi Ara

Total’in motor yağları nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Total’in benzinliklerinden orijinal yağ olduğunu bilerek alabildiğim için ilgimi çekti. Araç Citroen, PSA’nın önerdiği motor yağı bu. 10w40 kullanıyorum. Daha önce mobil1 tercih ediyordum, kalite olarak aralarında önemli bir fark var mıdır? Total’in yağları neden diğerlerine kıyasla pek tercih edilmiyor?

Ayrıca, motul yağları orijinal olarak satan bir satıcı veya web sitesi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 7 Ocak 2023; 1:39:8 >

• İnternetten alınan yağlar çoğu sahtedir ayirt bile edemezsiniz gidin yetkili bayisinden alın
  • websosyal kullanıcısına yanıt

Motul’un web sitesinde 3 farklı 10w40 yağ var (2100, 5100, 7100). Farkları nelerdir, bilen var mı? Ciddi fiyat farkı var. Benim aracım benzinli, 2005 model, atmosferik motor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 7 Ocak 2023; 1:37:56 >
  • 4T olarak belirtilenler motosikletler için...

2100 Power+ 10w40 Dizel ve benzinli motorlar için aşağıdaki onay ve niteliklere sahip...

STANDARDS
    ACEA A3 / B4
    API SERVICE SL / CF

APPROVALS
    MERCEDES-BENZ MB-Approval 229.1 H
    RENAULT RN0700
    VW 501 01 505 00

PERFORMANCES
    PSA Groupe PSA B71 2300

Viscosity grade SAE J 300 10W-40
    Density at 20°C (68°F) ASTM D1298 0.870
    Viscosity at 40°C (104°F) ASTM D445 101.7 mm²/s
    Viscosity at 100°C (212°F) ASTM D445 14.5 mm²/s
    Viscosity Index ASTM D2270 151.0
    Flash point ASTM D92 228.0 °C / 442.0 °F
    Pour point ASTM D97 -35.0 °C / -31.0 °F
    TBN ASTM D874 10.1 mg KOH/g
  • 5 30 Motul, Liqui Moly denedim. Fiyattan başka fark göremedim. Tekrar Total'e dönüş yaptım.

• Sahte yağa karşı önlem:

https://www.stendustri.com.tr/haberortak/total-madeni-yaglarda-sahteciligin-onune-geciyor-h114963.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 7 Ocak 2023; 11:14:15 >
  • Barracud@ kullanıcısına yanıt

Total’i benzinliklerden alıyorsunuz değil mi?

• Bende 2012 model 508 var, aldığımızdan beri 4 kez bakıma girdi ve hep aynı total yağ kullanıldı. Herhangi bir sorun yaşamadık. Standartları karşılayan ve orijinal olduğuna emin olduğunuz herhangi bir yağ bence sorun çıkarmayacaktır.
  • Hayır. Özel servis bakımda kendi doldurdu. 10 ay oldu yaklaşık.

• 2005 model araba için DPF uyumlu, belli standartları karşılayan bir yağa gerek yok. Markaların üretimini bile yapan fason firmalar var. Aracın kullanma kılavuzunda yazan yağın kalınlığı ve standartı ne ise onu kullanın. Markaya çok para vermeye gerek yok. Total, Opet de yeterli kalitededir. Hatta Lubex tavsiye ederim. Büyük bir yağ üretim şirketidir.
  • Total İzmir Menemen Madeni Yağ fabrikası, TotalEnergies’in global standartlarının sürdürülebilir şekilde uygulandığı, 30bin m2 alan üzerine kurulu Dünya’daki 7.en büyük üretim kapasitesine sahip yağ fabrikasıdır...

Elf yağlarda bu tesislerde üretiliyor... (yağ, total antifriz vb.)
  • Paramedik 112 kullanıcısına yanıt

Araca yeni motor yapıldı. Bilindik ve kaliteli olarak kabul edilen yağlar ile ucuz olanlar arasında risk almaya değecek kadar önemli bir fiyat farkı yok, o sebeple motor komple rektifiye edilmişken bilinen markalardan yağ kullanımını daha da önemsiyorum.

Şu ürünü hiç denemedim, iyi görünüyor:

Total’in motor yağları nasıl?shoptr.motul.com
    2100 POWER+ 10W-40 4L
    https://shoptr.motul.com/2100-power-10w40.html

Bunun dışında total, mobil 1, Shell hepsi orijinal olarak bulması zor olmayan markalar olduğu için tercih edilebilirler diye düşünüyorum. Shell ve Total’in iyi yanı direkt benzinlikten orijinalliğine güvenerek motor yağı alınabiliyor olması. Mobil 1’in de hepsiburadada kendi dükkanından alınabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 7 Ocak 2023; 14:48:8 >

• Mann ve filtron’un filtrelerinin filtremarketim.com dışında orijinal olarak alınabileceği başka web sitesi veya sanal satıcısı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 7 Ocak 2023; 14:48:24 >
  • filtrepazari.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdn81 -- 7 Ocak 2023; 14:59:49 >
  • ELF ile aynı yağ olduğu için piyasada daha çok elf satılıyor

• 2005 model atmosferik bi motor için motul 6100 synergie adlı yağdan başkasına bakmayın motulde. 2100 e düşmeye gerek yok 2006 mareamda 6100 synergie kullanmıştım çok memnun kalmıştım.

Totalin yağları tercih edilmiyor değil sadece bulunabilirliği biraz az. Yoksa bende bir sonraki yağ değişimimde total quartz denemeyi düşünüyorum
  • Aralarında önemli farklar yoktur. Elf/Total iyi bir üretici. Mobil'in pahalı olduğu dönemlerde ben de Elf kullandım.

Motul 4T'ler motosiklet yağlarıdır. Pahalı olmalarının ana sebebi motsiklet yağ karterlerinin küçük olmasıdır   Maliyet konusunda neredeyse etkisiz olacak temel teknik fark, 4T yağların köpürmeye karşı yüksek dirençli olmaları. Büyük karterli otomobil motorlarında kullanmayın, çünkü köpük önleyiciler (genellikle silikon esaslı katkılar) film direncini de düşürürler.

Küçük hacimli motor yağlarında fiyatlandırma tamamen butik bir mantıkla gidiyor. Kalite farkları şartnamalerle paralel şekildedir. Ne tam sentetik diye bir otomobil yağı vardır, ne de vinterize edilmemiş kötü parafinik yağ bulabilirsiniz. Burada önemli olan standardizasyon ve üretim güvencesi. Motul veya Liqui Moly'den fiyatlarıyla orantılı şeyler beklemeyin. Fiyatlarının büyük kısmı butik bir pazarlama anlayışının eseri. Fiyat maliyetle ilgili olsa ağır taşımacılık ve dizel yağları benzinli motor yağlarının üç dört katı fiyatta olurdu.

• Dikkatimi çekti, Motul 5w40 ile 10w40 viskozite indeksi dışında oldukça benzer görünüyor. Yine 10w40 için de 1 yıl 20bin km değişim periyodu belirtilmiş... Her iki yağda Technosynthese® olarak geçiyor.

"TECHNOSYNTHESE® NE DEMEK?

Technosynthese®, en iyi performans ve fiyat rekabeti için sentetik ve en iyi mineral alkalin yağların usta bir şekilde bir araya getirilmesiyle ortaya çıkmıştır."

• Karbon 12 K kullanıcısına yanıt

Ben hep cleanpex’ten mobil motor yağı alıyorum. Motul’un yüksek devirli kullanımlarda motoru diğer yağlardan daha iyi koruduğu, yüksek devirlerde daha dayanıklı olduğu, daha düzgün yağlama yaptığı gibi iddialar var. Alıcıların bir kısmı bu sebeple motul tercih ediyorlar. Siz bu görüş hakkında ne düşünüyorsunuz? Yüksek devirlerde yağlama performansı örneğin mobil 1 gibi yağlardan daha iyi olabilir mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.