Şimdi Ara

Torment:Tides of Numenera - ÇIKTI (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
4
Favori
11.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Planescape Torment'in ruhani devamı niteliğinde olan, inXile'ın geliştirdiği rol yapma oyunu Torment: Tides of Numenera'nın Beta tarihi açıklandı.

Kickstarter kampanyasında yeterli miktarda bağış yapmış oyuncular oyunun Betasına 17 Ocak'ta katılabilecekler ve oyun 26 Ocak'ta Steam'de erken erişime açılacak. Oyunun Kickstarter sayfasında Beta ile ilgili Brian Fargo şunları yazmış:

"Betaya oyunun başında giriyor ve oldukça uzun bir süre oynuyorsunuz. Oyunun giriş niteliğindeki bölümü (bazılarınızın Alfa sürümünde gördüğü üzere) oyundaki ilk büyük yerleşim olan Sagus Cliffs’te geçiyor. Sagus, insanlığın 9. Dünya’ya (Ninth World) dönüşünü erkene alan kadim yapıların üzerine kurulmuş çok eski bir şehir. 5 ana bölgeye ayrılmış durumda: Circus Minor, Cliff’s Edge, Caravanserai, Goverment Square ve Underbelly. Bir şehirden bekleyeceğiniz üzere, zengin bir geçmişi ait bu şehri keşfedecek, insanlarla konuşacak ve elbette görevler alacaksınız.”

Torment: Tides of Numenera'nın yıl sonunda çıkması bekleniyor.

Kaynak

• IGN betayı oynadı !
    40-50 dakikalı bir video, başlangıç kısmını gösteriyor sadece. İyi kötü spoiler sayılır çok büyük bir açık olmasa da.
    35. dakika gibi ilk "kriz" ve ardından savaş var.
  • Oyunun betası açıldı backerlar için, oynamaya da başladı deliler gibi. İlk izlenimler olumlu genel olarak ama ben karakter portrelerine pek bir gıcık oldum. Planescape gibi 1 tane normal tipin olmadığı oyunun "ruhani takipçisi" bundan daha iyisini yapmalıydı.

Torment:Tides of Numenera -  ÇIKTI

Bu nedir arkadaş, bari bir tanesi şöyle garip, alışılmışın dışında bir tip olsaydı. 3. eleman zaten direkt Lando bizim Star Wars tan...
    Hikayeleri ve karakteristikleri ilginç olabilir ama portrelerde sınıfta kalmışlar bence.
  • Baldur's Gate'teki portrelere benzemiş.Değişir herhalde diye umuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DMUKKS

Baldur's Gate'teki portrelere benzemiş.Değişir herhalde diye umuyorum.

Sanmıyorum, en kötü yıl sonuna çıkacak oyun için tekrar uğraşmazlar portreler ile. Kendimiz değiştirebiliriz en azından diğer oyunlar gibi
  • siberarmi kullanıcısına yanıt
    Gerçekten nerede uçan kurukafa ya da 4 kollu televizyon, nerede bu portreler.

Lando harikaymış fakat. Bu kadar da kabak gibi benzetmeselermiş bari.
  • Fabrice kullanıcısına yanıt
    Bire bir benziyor. Kickstarter'a baya bir bağış yaptı herhalde "Lando" diyeceğim ama artık baya dede o eleman, neredeyse 80 olmuştur. Tiberum Wars da bile baya yaşlıydı.
    Enterasan karakter terchileri, umarım diğer karakterler daha "garip" tir. En azından şu oyuncağı garip yapsınlar bari
  • Aslında ruhen tam bir Planescape karakteri gibi duruyor hepsi ama işte görselliğe gelince ben de baya hayal kırıklığına uğradım. Diğer karakterler umarım planescape'in o absurd yapısında gelir.
  • Galiba steame yeni geldi, 65 liraya satışta gayet iyi :)

http://store.steampowered.com/app/272270/
    Oyun steamde boy göstermiş. 2013ten bu yana konuyu taşıdınız . Duygularınız neler hocam Planescape'in ruhani takipçisi sahneye indi . 3 yılda anca ortaya çıktı bir 3 yıl da erken erişimde kalır sanırım ?
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Spoiler yememek için pek göz atmıyorum ilk izlenimleri bile okumuyorum. Şu an oyunun %20-25 lik bir kısmı piyasada ve iyi kötü hikayesi dolanıyor. Tam zevk almak için çıkışı bekleyeceğim.
    Çıkışı yıl sonunu bulur en erken, büyük bir aksilik kalmazsa. Wasteland 2 yüzünden biraz geç kaldı aslında oyun.
  • Hemen gittim aldım Steam'den.
  • Fabrice kullanıcısına yanıt
    Çok zalımsın, kaçırmamışsın fırsatı :D
    Günümüz AAA oyunlarına göre ucuz oluyor bu tarz oyunlar, seviniyorum.

Erken erişim videosu;

Hakkatten öyle. Tüm dünyada yılın oyunu seçilen Witcher 3 80 TL, bu oyun 65 TL. Hastasıyım böyle firmaların, helal olsun.
  • Steam kullanıcı incelemeleri pek renkli oluyor genelde.

http://steamcommunity.com/id/ElOshcuro/recommended/272270
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Steam kullanıcı incelemeleri pek renkli oluyor genelde.

http://steamcommunity.com/id/ElOshcuro/recommended/272270

Piyasaya göre ağır bir oyun hocam İnsanlar boşuna mı bağış yaptılar o kadar biz zahmet kafada yolculuklara çıksınlar

• Oyun çeviriler sebep gösterilerek 2017 nin başlarına ertelendi...

https://www.kickstarter.com/projects/inxile/torment-tides-of-numenera/posts/1598831

1 milyon kelime olduğu için baya sancılı geçiyormuş çeviriler, bu yüzden de profesyonel firmalar ile anlaşmışlar tam hakkını verebilmek için. Pek hoşlanmadım şahsen bu hareketten, insanların ana dilinde oynabilmesi güzel tabii (bizim dışımızda...) ama çok büyük bir kitleyi sırf bu yüzden bekletmek ne kadar mantıklı bilemiyorum.

İyi haber de var. Beta bütün destekçiler için açıldı. Oyunun sitesine girip, "Rewards" kısmından steam anahtarınızı alabiliyorsunuz. GoG veya platformsuz oynamak isteyenlere çıkışı yakın seçme şansı sunacaklar o yüzden gönül rahatlığıyla steame ekleyebilirsiniz betayı.

Beta baya elden geçmiş bu arada, özellikle takılma problemleri ortadan kalkmış gördüğüm kadarıyla.

İşin içine felsefe girince dildeki kelimeler de yetmeyebiliyor, felsefenin dili bellidir neticede. Ama dediğin gibi, çıkart İngilizce, diğer dilleri de ara ara eklersin. En azından çok büyük bir kısmı memnun edersin.

Bu sıralar ve önümüzdeki iki ay boş vakitlerim olacak. Diablo 3 ve Dota 2 oynuyorum ama Diablo 3 sıradanlaşmaya başladı her zamanki gibi, Dota 2 de oyuncu kalitesi(zliği) sebebiyle cazibesini yitirdi. Ben bu eleman gelir de oynarız bu sene diye düşünüyordum. Ne oynamalıyım şimdi? Grim Dawn hiç oynamadım, kendimizi adayabilir miyiz bu oyuna? Oyun bende var.
  • Nicholai Hel kullanıcısına yanıt
    Diablo 3 ten iyi bir oyun Grim Dawn (seslendirme dışında...) Daha önce Titan Quest'i oynayıp, azıcık bile beğendiysen GD çok hoşuna gidebilir, TQ daki eksik olan kısımların hepsini giderildi ve üstüne baya ekleme yaptılar.
    Mod desteği bile geldi yeni bir yama ile, güzel modlar düşmeye başlar.
    Oynadım, 200-300 saat oynamışımdır. Grim Dawn'a da niyetlenip niyetlenip başlayamamıştım. Şimdi hazır niyetliyken başlayalım.

Teşekkür eder, tavşanlar dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.