Şimdi Ara

THY: Ya işçi çıkartacağız, ya da zam yapmayacağız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hava-İş Sendikası, bugün yaptığı yazılı açıklamayla, Türk Hava Yoları'nda (THY) çalışan üyelerine işten çıkarılmaya karşı 2017 yılı için maaş zammından feragat edilmesini düşündüklerini bildirdi. Sendika, ücret zammından feragat ederek işten çıkarılmaları önlemeyi düşündüklerini belirterek bu konuda bir anket düzenleneceğini ve çalışanların görüşleri alınarak kararın verileceği duyurdu.

Hava -İş Sendikası, Türk Hava Yolları'nda çalışan üyelerine yaptığı duyuruda şöyle denildi:

"Bir süredir Türk Hava Yolları yöneticileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde malum olunduğu üzere THY'nin içinde bulunduğu kriz ortamı nedeniyle 2016 yılında ciddi bir zarar oluştuğu görülmüş olup 2017 yılının da şirket için zorlu geçmesi beklenmektedir. Tarafımıza 25 dar gövde ve 7 geniş gövde uçağın hangarlara çekildiği bildirilmiştir. Ekip planlamanın hesaplarına göre ortalama bir dar gövde uçakta 24 kabin memuru ve 12 pilot, geniş gövde uçakta ise (330/340 uçaklarında) 60 kabin memuru ve 20 pilot çalışmaktadır. Buna göre 1000'den fazla kabin memurunun ve 500'e yakın pilotun işgücü fazlalığı oluştuğu bilgisi sendikamıza iletilmiştir. Bu kapsamda THY yönetimi ya toplu işçi çıkararak ya da ücretlere 2017 yılı için zam yapmayarak (sosyal yardım ve ücrete ilişkin tüm haklar dahil) tasarruf sağlamak teklifiyle sendikamıza başvurmuştur.

Yazının tamamını okumak için :http://www.memurlar.net/haber/639684/

Evet beyler %3-4 zamı bile çok görmeye başladılar. Bir kaç sene evvel verdikleri zamları istemezlerse öpün başınıza koyun dediğimde iş yerinde alay konusu olmuştum. Malesef görünen köy rahmetli Kemal SUNAL'ın dediği gibi yakındır. Devletin böyle bir uygulamaya gitmesi özel sektörde çok daha vahim sonuçlara yol açacaktır diye düşünüyorum. Artık söylenecek pek söz kalmadı.

• Thy ici bos bir dolmuscu kurumdur.

Surucu yoksa thy diye bir kurumda yok.

Pilotlar dik durup tepki koyarlarsa zamda yaparlar ustune kimseyide cikaramazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YveJhin Y kullanıcısına yanıt
    Bu ülkede birilerinin başkası için greve gideceği günleri göreceğimize inanmıyorum. Zaten imkansız.
  • Çok sıkıştıysan son aldığın vip uçağı geri sat diyecektim ama biz bayağı kârlı almıştık onu değil mi?... Ondan önce de kriz diye hangara uçak çekiyorlar. Ulan koskoca thynin düştüğü durumlara bak.

• madem zarar ediyorsun ne diye ona buna sponsor oluyorsun?

ben bu kafayı anlamıyorum arkadaş ya.
  • Aa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 16 Ocak 2021; 15:29:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

İngilizce bile bilmeyip TORPİLLE THY'ye girenleri işten çıkarsınlar

Oyle olsa adam kalmaz THY de.

• madem durum böyle geçen sene neden şubat ayında 216 uçak siparişi verdin? bu sene temettü de dağıtmadın, kazanıyorsan o personel sayesinde kazanıyorsun. 2010 lu yıllarda deliler gibi paralar kazanırken ne yaptın peki? Dedin mi ben personel %50 zam yapıyorum? Ne güzel sistem kazanırken kimseyle paylaşma kaybedince personele yık.
  • İyi yapmışlar, hatta bence zam yapmayı geçtim maaşlarda indirime gitsinler. Ne o öyle protesto falan...
  • https://forum.donanimhaber.com/thy-30-ucagini-hangara-cekti-22-noktadaki-seferi-dondurdu--121646165-3#121667642

bu noktada yaptıgımız tartışmada cahil bir şekilde savunmustun simdi resmi acıklama yapıldı belki biraz utanmazn vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicool

https://forum.donanimhaber.com/thy-30-ucagini-hangara-cekti-22-noktadaki-seferi-dondurdu--121646165-3#121667642

bu noktada yaptıgımız tartışmada cahil bir şekilde savunmustun simdi resmi acıklama yapıldı belki biraz utanmazn vardır

hiç zannetmiyorum ama...
  • ust derece shefleri cikardilar zaten 1 ay once.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan.ka

madem zarar ediyorsun ne diye ona buna sponsor oluyorsun?

Tanınma oranını arttırıp uçakları doldurup krizden çıkmayı düşünebileceği için olabilirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Eren

ust derece shefleri cikardilar zaten 1 ay once.

Uçan şef uygulaması sadece belli hatlardan kaldırıldı her hattan değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Taklitçi karşıtı

quote:

Orijinalden alıntı: volkan.ka

madem zarar ediyorsun ne diye ona buna sponsor oluyorsun?

Tanınma oranını arttırıp uçakları doldurup krizden çıkmayı düşünebileceği için olabilirmi

şirket krizde değil ülke krizde.

faaliyet raporlarını hiç kontrol ettin mi?

Ne kadar kazanıyor kurum...

kredi borçları fazla. tam olarak göremiyorum ama tahminen krediler dövizlidir. dövizin artışı ekstra yük getirmiş gözüküyor firmaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-729A1C3F3 -- 17 Ocak 2017; 16:55:49 >
  • Dolar kurunun bir şeyi etkilemeyeceğini düşünenler var diyeceğim de düşünen adam böyle bir söylemde bulunmaz zaten. Döviz kuru bu şekilde devam ederse büyük sıkıntılar yaşayacağız. Bazıları elektronik aletlerin fiyatlarını düşünüyor ancak bir çok insan para kazananabileceği iş sahibi olmayabilir bu süreçte.
  • Zaten akraba, eş dost, fetöcu ne varsa doldurmuşlardı ilk kez üzülmeyeceğim bi işten çıkarılmaya eğer gerçekleşirse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umix353

Zaten akraba, eş dost, fetöcu ne varsa doldurmuşlardı ilk kez üzülmeyeceğim bi işten çıkarılmaya eğer gerçekleşirse.

Ne alakası var hava yollarında hepsi en az 3 dil bilen Turizm mezunu 10-15 arkadaşım çalışıyordu faceden görüyorum yarısından çoğu işten çıkartılmış hatta işten çıkarılan arkadaşları için whatsapp grubu kuruyorlar whatsapp grubuna giren herkeside işten çıkartmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

quote:

Orijinalden alıntı: umix353

Zaten akraba, eş dost, fetöcu ne varsa doldurmuşlardı ilk kez üzülmeyeceğim bi işten çıkarılmaya eğer gerçekleşirse.

Ne alakası var hava yollarında hepsi en az 3 dil bilen Turizm mezunu 10-15 arkadaşım çalışıyordu faceden görüyorum yarısından çoğu işten çıkartılmış hatta işten çıkarılan arkadaşları için whatsapp grubu kuruyorlar whatsapp grubuna giren herkeside işten çıkartmışlar.

güldürdn
  • Geçen açtım iş ilanlarını THY nin bir tane bile alım.yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.