Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (1499. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.321
Cevap
125
Favori
1.621.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14971498149915001501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ilk başta verdiği 2 spell böyle bir özeliğimi var acaba magic barı azalttım mesela çağrı yaparak o arada alev atarsam dolmuyor bekliyor gibi birde bu özellikler ilk başta oluyor muydu karakterde ben hatırlayamadım

• Skyrim le ilgili bilgim sıfır modsuz oynanmaz mı bu oyun arkadaşlar? Bir ton mod var anlaşılan uğraşasım gelmedi hiç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mgrbz M kullanıcısına yanıt

Bir iki grafik modu skyui kurarsan fps olarak çok keyifli oynarsın ve ufak tefek bir iki ayar yaparsan se verisiyonu daha tutarlı, tps combat işine gircem dersen o biraz detaylı

• evohan kullanıcısına yanıt

Çağrdığın yaratığın kaybolmasını bekliyo olabilir. Yani bugun sebebi bu olabilir.

• Adol125 kullanıcısına yanıt

Hocam hiç çağrı atmasamda bu iki büyüyü kullandığımda alev ve sağlık magic bar hiç boşalmıyor

En başta kuzeylide bu büyüler varmıydı onuda unutmuşum daha önce oynadığımda

Aktif yeteneklere bi baksana büyü menüsünde en sonda. Büyü kuvvetlendirme tarzı şeyler var mı veya 24 saat beklemeyi denedin mi?

24 saat bekledim sanırım aktif özelliklerede bir bakıcam 👍

• https://www.youtube.com/watch?v=qAAmEf6PsSE&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Harika bir görüntü kalitesi var. Bu mod için aktif olarak kullandığımız görüntü modlarını kaldırmak mi gerekir ki?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dsgtan D kullanıcısına yanıt
    Bu modların listesini bir türlü bulamadım ne yazık ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dsgtan D kullanıcısına yanıt

Wabbajack

burada az aşağı inin elysium yazan.

şurada da rehberi var;

https://github.com/TitansBane/Elysium

• arkadaşlar oyuna bir sürü lod modu yükledim ama mesafe çizimi sorunu düzelmedi tam ilerde bulanık ağaçlar ve ladspace görüyorum ilerleyince perde gibi açılıp düzeliyor uzak görüntüsü ama sonra geri yürüyünce mesela tekrar bulanmıyor anlayamadım ben bu sorunu ?

Onun için dyndolod kullanman gerekiyor kullanımına bakarsın bir de enb kullanıyorsan dof u kapat enb ayarlarından.

onun kurulumu kullanımı da karışık geldi baya bana onun için bulaşmamıştım, eskiden skyrim de

uLargeRefLODGridSize ayarını yükseltince sorunlar kalkardı ortadan se versiyonunda oda etki etmiyor sanki

Kolay aslında hocam. Basitçe anlatayım ben size.

2 mod var indireceğin. Dyndolod ve dyndolod resources.

Dynamic Distant Objects LOD - DynDOLOD at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com)

Şu linke git. Alttaki (misc kısmındaki) 3.0'ı ve gereksinimi olan resourcesi indirin. Resources linki de aşağıda.

DynDOLOD Resources SE 3 at Skyrim Special Edition Nexus - Mods and Community (nexusmods.com)

Daha sonra dyndolod resourcesi normal mod gibi kur ve base texture modlarının bile (smim vs varya onların bile) üstüne taşı.

Dyndolodu skyrimin ve modların olduğu sürücüden farklı bir sürücüye çıkar. Bu şart mı bilmiyorum bakmadım ama ben böyle yapıyorum. Modlar Cde dyndolod Dde oluyo bende. Aynı sürücüde bile kullansan oyunun veya modların olduğu klasöre atma yine de. Tedbir amaçlı. Masaüstünde bi klaöre çıkartabilirsin mesela.

Ardından tıpkı skse veya sse editi ekler gibi mo2 veya vortexe texgen64 ve dyndolod64 exelerini ekle. Daha sonra ilk texgen64 ü seç ve çalıştır de tıpkı skseyi çalıştırır gibi. Ayarları resimdeki gibi yap.

23826-1639037458-151336089.png (525×724) (nexusmods.com)

en son save zip exit de. Dyndolodu çıkardığın klasöre git orada texgen_output diye sıkıştırılmış bir dosya olacak onu mod kurar gibi kur.

Sıra son aşamada dyndolod64 ü çalıştır aynı şekilde. Advancede tıkla. Ayarları resimdeki gibi yap. Skyrim.esm,Dawnguard.esm,Dragonborn.esm ve bunlara bağlı olandakiler hariç başka bir şey seçili olmasın blackreach ile başlayan sol üstteki panelde. Low-med-highdan ise high seçeceksin.

23826-1639037465-1836053352.png (891×607) (nexusmods.com)

Bu biraz sürer. En son bitince yine save zip exit de. Dyndolodu çıkardığın klasöre git ve mod kurar gibi kur. Ardından loot veya mo2nin kendi içindeki loot aracı ile (sort yazan sağ tarafta) pluginleri sırala tamamdır. Çevre ile ilgili herhangi bir mod kurduğunda bu işlemi tekrar yapmak zorundasın.

• Apocolpsye magic diye oyuna yeni büyüler ekleyen mod indirdim ama oyuna girerken yüklenmeyen öğeler var yazıyor ve oyunda bu mod ile ilgili bir şey yok.. Bu konuda bilgisi olan var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

eyvallah hocam bir deneyeceğim bakim

• red sonja yı birazdaha geliştirdim :)

şu skyrim modları ile halen de en harika grafiklere sahip oyunlardan olmayı devam ettiriyor bana göre, hatta günümüz çoğu oyunundan daha iyi bir galede geliyor

Vanilla hali bile halen daha çok güzel hissettiriyor bence. Özellikle aurora borealisli gecelerdeki hissiyat halen daha çok muazzam. Bu arada karakteriniz tam bir seksi Aloy olmuş. 

• aynen, bende karakteri şuna benzeteyim dedim ama birazda Alloy u andırdı sanırım :)

Edit : alttaki biraz daha benzedi sanırım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 27 Ocak 2022; 20:57:46 >

• 
Sayfa: önceki 14971498149915001501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.