Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
29.367
Cevap
124
Favori
1.474.286
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4871 Mesaj
    28 Ekim 2016'da Special Edition Çıktı. Işıklandırma, grafikler ve efektler dışında pek bir fark yok, oyun aynı oyun.

Oyunun Linki:
    Special Edition: http://store.steampowered.com/app/489830/
    Ana Oyun: http://store.steampowered.com/app/72850/
    Full Paket: http://store.steampowered.com/sub/28187/
    Atölye: http://steamcommunity.com/workshop/browse?appid=72850

Türkçe Yama:
    Skyrim (Ana): http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=210598390
    Special Edition: https://bethesda.net/en/mods/skyrim/mod-detail/3334910
    Special Edition - Diğer Modlar: https://bethesda.net/en/mods/skyrim

OYUN İÇİ GÖRSELLER

Bu mesaj XanthiN tarafından düzenlenmiştir

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
    |

• 200 saattir oynuyorum. Daha haritada dünya kadar görev var. Ne zaman bitecek bu oyun merak ediyorum. Hikayenin daha ortasındayım sanki.

Hakimichi-kun kullanıcısına yanıt
    @Hakimichi-kun demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Olsun hocam. Ben koskoca; Koskoca Alduin'i indirmiş dragonborn, hırsızlar loncası ve dark brotherhood'un ebedi ve ezeli lideri, Thalmor belasının korkulu rüyası, yıllardır süregelen Skyrim iç savaşını sonlandıran kahraman, Kıtadaki vampirlere kan kusturan deli dawngurd askeri, Skyrimi büyük belalardan korumuş delikalı bir College of winterhold öğrencisi, Solsteim adasını o yaşadığı karanlık günlerden geri aydınlığa çıkaran savaşçı, Azuradan Hermaeus Moraya Talosdan Nocturnala her türlü aedra ve deadranın övgüsünü kazanıp onların şampiyonu olmuş, şehirlerden kalabalık bandit kalelerinin fatihi, Her türlü şehirdeki sorunu çözerek jarl'ın gözdesi thaneyim!!!!!
    Böyle bir muamele kabul edilemez

Elder Scrolls ve Mass Effect gibi RPG'leri çok oynarım ve 165Hz monitörü bu yüzden aldım. Ama Skyrim 60FPS üzerine çıkınca sapıtıyormuş. HAVOK fizik motoru max 60FPS de çalışmak üzere tasarlanmış çünkü. Saçmalığa bakar mısın, fizik motoru FPS'ye bağlı...

Reddit'te bazı tweak'ler buldum, skyrim.ini dosyasında düzenlemelerle 144Hz'de sıkıntı çıkarmayacak şekilde çalışıyor ama oyun kasıp 144Fps'nin altına çok düşerse yine sapıtıyor...

Ulan Bethesda, endüstri meslek lisesi bilgisayar bölümünde visual basic 6 kullanarak dönem ödevi yaparcasına oyun motoru yapmışsın.

Allahın Gamebryo'sunu allayıp pullamışlar adını da Creation Engine koymuşlar. Eminim ki Bethesda orasını burasını süsleyip bu motoru kullanmaya devam edecek. Adamların tüm level designerları yıllardır o motoru kullanarak çalışıyorlar, yeni motora geçmek demek tüm çalışanların (programcılar da dahil) baştan eğitilmesi ve motora alıştırılması demek. Üç beş tane daha ses sanatçısı kiralayıp NPC'lerin seslerini çeşitlendirmekten aciz Bethesda hayatta böyle bir bonkörlüğe girişmez. Aynı tas aynı hamam devam.

Tesellation çıkalı asır oldu, adamlar hala bump mapping ile kaplamalar üzerinde fake çıkıntı oluşturarak günü kurtarma derdinde...

Gölgeler desen CPU üzerinden render ediliyor.

Objelerin geometrisi desen ayrı bir hilkat garibesi, teker değil altıgen var... O yüzden SMIM gibi modlar yapıldı.

Texture'lere hiç girmiyorum zaten...

O kadar çok kopya sattılar, şu an Skyrim steam'de en çok oynanan oyunlar arasında yıllar geçmesine rağmen. Tüm bunların geliri ile yeni bir teknolojiye yatırım yapabilirlerdi, ama hayır Zenimax'ın patronlarının 9 katrilyon karat elmas kaplamalı iPhone 7 Plus alması gerek.

Sadece DICE'a baksalar yeter. Adamlar Frostbite ile bilgisayar grafiklerinin ve oyun sektörünün gidişatını belirliyorlar. Hem en güncel teknolojileri kullanan, gerçeğe çok yakın, mükemmel optimize edilmiş motor, hem de bu motorda çalışan efsane oyunlar yapıyorlar.

Zenimax gidip id Games'i satın aldı ve IDTech 6 gibi dehşet bir oyun motorunun lisansına sahipler, hatta yeni Doom bu oyun motoru ile geliştirildi. Bunu Fallout ve Elder Scrolls'da kullanmalılar...

Oyun sanki dün çıkmış ama inanılır gibi değil 4 sene geçmiş üzerinden.Çıktığı ilk dakikalar bile hala aklımda.11.11.11 zaten nasıl unutabilirsiniz ki böyle bir tarihi?

2 seneye kadar da VI gelirse güzel olur.

Köylüler için gözünü kırpmadan dev ile savaşmaya giden ve savaşırken hayata veda eden Lydia'nın naaşı Akçay mezarlığına getirildi. Mevkibeyinin de katıldığı güzel bir törenle Lydia toprağa verildi. Akçay onun gibi onurlu bir Kuzeyliyi unutmayacaktır. Stendarr merhamet etsin ve ruhu Sovngarde'da ebedi olsun.

FUS RO DAH

konu bomba ya herkes birbirine geçiriyor

GenghisKhan87 G kullanıcısına yanıt
    @GenghisKhan87 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Ya kardeşim yemin ediyorum ki sana laf anlatılmaz

GTX970; 1664 SHADERS, 257 GB/S BANDWİDTH, 64 ROPS, 256 BİT,

GTX1060; 1280 SHADERS, 201 GB/S BANDWİDTH, 48 ROPS, 192 BİT

Şu tabloya göre GTX970 çok daha önde bir kart. Yani senin kafa yapında bir insana göre GTX970 kesinlikle daha iyi. Peki gerçekler?

Gerçekler diyor ki GTX1060, 970 den daha iyi hatta GTX980 ile eşit seviye de

Bir de ben 970 ile kıyasladım, 980 de 2048 SHADERS ünitesi var.

Velhasıl demek ki neymiş?

GPU MİMARİSİ ÇOK DAHA ÖNEMLİYMİŞ, NEYMİŞ? TEKNOLOJİ İLERLEDİKÇE DAHA AZ SHADERS İLE DAHA YÜKSEK SHADERS, BİT, TEXTURE KULLANILAN KARTLAR ÇOK RAHATLIKLA GEÇİLEBİLİYORMUŞ.

BU KARTLARIN ARASINDA 2 SENE OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜRSE ARTIK 2009 DAN KALMA 5870 İN NE HALDE OLDUĞUNU SEN DÜŞÜN

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    |
    |

Orijinalden alıntı: Minekop

Arkadaşlar galiba DH de bir sorun var.Videoyu koydum ama görmüyor.Bende üste direk linki ekledim.Bu arada trailer daki müziğe dikkat........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can_38 -- 13 Aralık 2010; 11:33:44 >
    |
    |

• Yarbay
    28110 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Yeniada

Arkadaşlar galiba DH de bir sorun var.Videoyu koydum ama görmüyor.Bende üste direk linki ekledim.Bu arada trailer daki müziğe dikkat........

Alıntıları Göster

Ağlayasım geldi.
    |
    |

"My mind is one with my soul..." "I am near, yet so far away..."

"Through the eternal flame, i travel..."

|| Playstation 4 | Harman/Kardon AVR151 | Harman/Kardon HKTS9 |
  • Yarbay
    3559 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Ağlayasım geldi.

Alıntıları Göster
    harika haber
    |
    |

Orijinalden alıntı: Eru ilúvatar

harika haber

Alıntıları Göster
    şaka yapmıyorsunuz dimi... Nerden öğrendiniz kaynak neresi?
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Qulhanbeyi

Birinci mesajdaki linki tıkla.......
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Qulhanbeyi

Birinci mesajdaki linki tıkla.......

Alıntıları Göster
    Video şimdi oldu.....

|
    |

• Yarbay
    3436 Mesaj
    quote:

Video şimdi oldu.....

Alıntıları Göster
    Yıllardır beklediğim şey oldu.Şimdi 11.11.11 gelene kadar uykuya dalma zamanı.
    |
    |

• Yüzbaşı
    889 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Donatn

Yıllardır beklediğim şey oldu.Şimdi 11.11.11 gelene kadar uykuya dalma zamanı.

Alıntıları Göster
    aydeeee oynayun ulaan dı dı dıt :d cümleten hayırlı olsn
    |
    |

• Yüzbaşı
    703 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: HadwiCk^

aydeeee oynayun ulaan dı dı dıt :d cümleten hayırlı olsn

Alıntıları Göster
    TES IV den sonra umarım oyun mekanikleri değişmiştir. 300+ saat oblivion takılınca böööö geliyo adama artık

1) NPC'ler çok anlamsız bakıyodu adama. Bu diyalog sisteminin değişmesi gerek.

2) Silah çeşitliliği azdı.

3) Büyü diye birşey yoktu aslında. Elektrik, ateş, buz destruction büyüleri bir de conjuguration, gerisi hikaye...

4) Şu uyku saçmalığına bir el atması lazım artık bethestanın. Ayrıca level sistemi de değişmeli

Bunlar aşıldıysa (kesin aşılmıştır)tadından yenmez bu oyunun
    |
    |

was it always different

...never the same?

therein lies the beauty

• Emekli Yönetici
    5792 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Travis Touchdown

TES IV den sonra umarım oyun mekanikleri değişmiştir. 300+ saat oblivion takılınca böööö geliyo adama artık

3) Büyü diye birşey yoktu aslında. Elektrik, ateş, buz destruction büyüleri bir de conjuguration, gerisi hikaye...

4) Şu uyku saçmalığına bir el atması lazım artık bethestanın. Ayrıca level sistemi de değişmeli

Alıntıları Göster

Bethesda işini bilir.

Bu kadar birbirine benzeyen oyun arasından çıkıp farklılık yaratacaktır.

Bekliyoruz.
    |
    |
    ASUS PRIME B350-PLUS AM4 | AMD Ryzen 5 1600x 4.0Ghz OC | 2x8 GB G.SKill Trident Z RGB 3.0Ghz OC | Samsung 960 Pro SSD nVME 512GB | 2x Western Digital Blue 1 TB | MSI GTX 1060 Gaming X+ 6 GB | Xigmatek Frontliner | Xigmatek Scylla 240 Liquid Cooler | Asus MX279H 27 İnç 1080p IPS LED | Epson EH-TW5300 3LCD 1080p 3D Projector | Creative X-Fi Extreme Gamer | Asus Xonar DSX | Creative G500 THX 5.1 | Pioneer BDR-209EBK Bluray | Technisat Skystar HD2 | 2xSeagate Expansion 3 TB | Seagate Backup Plus 5 TB | 2xSeagate Backup Hub 8 TB | Canon Ixus 185 20.5MP Compact | Canon SX230 HS Compact 12.1MP | Samsung Galaxy Note 5 | Samsung Galaxy Gear S3 Frontliner | Xiaomi Mi Band 3 | LG Tone Ultra

• Yarbay
    5857 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

Bethesda işini bilir.

Bu kadar birbirine benzeyen oyun arasından çıkıp farklılık yaratacaktır.

Bekliyoruz.

Alıntıları Göster
    Valla süper haber umarım level scaling olayı olmaz konsolda rpg oynayanlar berbat etti rpg olayını! Konsollar için baby versiyon yapsınlar pc için normal versiyon olsun.
    |
    |

Bildiğini bilmeyeni uyarınız.

Bilmediğini bilene öğretiniz.

Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

KONFÜÇYÜS

• Yüzbaşı
    253 Mesaj
    quote:

Evet, NPC'ler çok boş bakıyordu. Bütün oyun boyunca 3-4 kere silah değiştirmiştim sadece. *Tamam bu biraz abartı olabilir.*

Bu arada, Oblivion modsuz oynanabilecek bir oyun değildi benim için.
    |
    |

• Yüzbaşı
    752 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hunter_one

Valla süper haber umarım level scaling olayı olmaz konsolda rpg oynayanlar berbat etti rpg olayını! Konsollar için baby versiyon yapsınlar pc için normal versiyon olsun.

Alıntıları Göster
    Süper haber
    |
    |

Orijinalden alıntı: Neoravoiner

quote:

Evet, NPC'ler çok boş bakıyordu. Bütün oyun boyunca 3-4 kere silah değiştirmiştim sadece. *Tamam bu biraz abartı olabilir.*

Alıntıları Göster
    Çok sevindim bu habere vay be hiç duyrulmayacak sanıyodum premierdeki müzik de çok hoşmus warcraft da da benzer müzikler vardı şimdi gelde bekle 1 yıl nerdeyse.
    |
    |

• Yarbay
    2874 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gorthol

Çok sevindim bu habere vay be hiç duyrulmayacak sanıyodum premierdeki müzik de çok hoşmus warcraft da da benzer müzikler vardı şimdi gelde bekle 1 yıl nerdeyse.

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun.
    |
    |

Orijinalden alıntı: NinovaTR

quote:

o mod olayının da dizginlenmesi lazım. hem ipini koparan mod çıkartıyo (mod kirliliği) hem oyun yapımcıları biraz fazla kaytarıyo (nasıl olsa yapan çıkar hesabı).
    |
    |

was it always different

...never the same?

therein lies the beauty

• Yarbay
    5857 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

Güzel haber ama Diablo 3 ile aynı dönemde piyasaya çıkıcak gibiler

Alıntıları Göster
    Diablo 3 daha erken çıkar diye düşünüyorum yaza bekliyorum ben onu kışada bu çıkar işte. Ama aynı dönemde çıkma riskini alamazlar D3 ile...

Bildiğini bilmeyeni uyarınız.

Bilmediğini bilene öğretiniz.

Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

KONFÜÇYÜS
  • Yarbay
    3286 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hunter_one

Diablo 3 daha erken çıkar diye düşünüyorum yaza bekliyorum ben onu kışada bu çıkar işte. Ama aynı dönemde çıkma riskini alamazlar D3 ile...

Alıntıları Göster
    Çıkış tarhi 11.11.11 diye belirtmişler daha bir yıl var ohooo...

Ben bu tarz kılıçla ilerlemeli oyunları çok severim. Obliviondan önceki serinin oyunlarını oynamadım ama merak ediyorum.

Hala benim için bu tarz kılıçla savaşma falan tarzı oyunlarının kralı Blade Of Darkness'tır. Eskiler bilir çok klas ve muhteşem bir oyundu. Bence hala o oyundaki gölge efektini hiçbir oyun veremedi. Keşke onun yenisini yapsalar..
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
haberler
google reklamları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
izmir web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.