Şimdi Ara

Tek tuşla %10 yakıt tasarrufu sağlıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Malumunuz dolar aldı başını gidiyor. Ekmek fiyatlarından tutun, evdeki pril deterjana kadar zam geliyor...

Yakıt fiyatları da bundan etkilenmiş bulunmakta, daha önce de bahsettiğim gibi aracımda bir takım gereksiz ağırlıkları cikararak %15 yakıt tasarrufu elde etmiştim.

Daha sonrasında spor yaya geçerek %5 civarı da yakit tasarrufu sağladım. Sırada son zamanlarda dikkat ettiğim tek tuşa basarak, aerodinamigiyle aracın oynayarak yakit tasarrufu sağladığımı kesfettim.

Aynalari kapatma tuşu, evet garip gelebilir ama seyir halindeyken aynalari kapatınca %10 civarında yakit tasarrufu sağlıyorsunuz.

100 km yolu 4.5 lt yakıt ve aynalar açık vaziyette gittim, daha sonrasında 100 km aynı yolu aynalar kapalı vaziyette 4lt ile gitmiş bulundum. Hız ve ağırlık aynıydı.

Yaklaşık olarak 120 sabit hız ile ağırlıklar varken, spor yay yokken ve aynaları kapalı olmadan 5.4lt civarında tüketim elde ediyordum, şuan extra ağırlıklardan kurtulmuş, spor yay takmış ve aynalar kapalı vaziyette %20-25 arası bir tasarruf ile 4-4.2lt arasına indirmiş bulunmaktayim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 17 Kasım 2021; 18:16:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de koltukları söktürdüm. Arkadaşlarla bir yere giderken tabure getiriyorlar evden. Hatta oturmayayım yatarak yolculuk yapayım diyen de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 17 Kasım 2021; 18:34:36 >
  • Aracın ön camı hariç gereksiz, söküp yerine mika takılırsa %15 civarı yakıt tasarufu sağlanabilir

Ayrıca avantajix ile birleştirince %17 oluyor

• Sürekli tırın arkasında giderseniz %15 daha tasarruflu olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekkk kullanıcısına yanıt

bak bu daha mantıklı. Tek tuşla %10 yakıt tasarrufu sağlıyorum. 

• Bende arka kapıları söktüm. 10 kmh hızdan sonra biraz rüzgar alıyorum ama %0.9'luk bir tasarruf sağladım.

• ben arabayı motoruna kadar söktüm taş devrindeki gibi bacağımla emekletiyorum arabayı yakıt tüketimide 0 misss

• aynalarla başladım ama yetmedi, son durum bu.

• Sıvı yağ yeterince tasarruf sağlamamış demek ki.

• Airbagleri sök oradan da gelir şak %5

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ölmeden önce söylenen son sözler:

" bakın tek tuşla nasıl aynaları kapatıp tasarruf edicez, şöyle basıyoruz ... Tek tuşla %10 yakıt tasarrufu sağlıyorum. "

• ben arabayı iterek götürüyorum gideceğim yere en az ben yakıyom herhalde.

• Hocam arabanızı satıp 1 bisiklet satın alırsanız %100 yakıt tasarrufu yapmış olursunuz Tek tuşla %10 yakıt tasarrufu sağlıyorum. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithrandir24 -- 17 Kasım 2021; 20:8:42 >
  • teş tuşla en büyük tasarrufu ben yaptım,hiç yakmadığı gibi karda ediyorum

• Kimse atmamış ben atayım

• Aklıma bu geldi

• ayçiçekde kullanamazsın şahlandı gitti, düğünlerde çeyrek niyetine 5lt yudum takıyorlar artıkın

• 20 kg’da zayıfla, tak %10 daha

• Tek tuş ile %100 tasarruf da mümkün. (Kontakla değil düğme ile çalışan arabalarda)

Bas çalışsın araba, basma çalışmasın. Yakmaz böylece

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.