Şimdi Ara

Yardım Mobil Veri Kapalı İken TL Gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
45.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Turkcell kullanıyorum. Mobil veri kapalı iken sürekli internet kullanımından dolayı tl gidiyor. konum açıktı acaba konumdan mı yiyordur yoksa telefonun mu bir sıkıntısı var. Bu aarda yeni adlım telfonum galaxy A5 2016. Müşteri hizmetlerinide aradım üzerime kayıtlı hiç bir paket yok bu nasıl bir sorundur ve çözümü nedir. Yardımcı olursanız sevinirim

• Çok garip gps ile alakası yok Türkcell hesabınızdan interneti kapatın.Türkcell ile bir sorun olarak görüyorum.Başka bir hat takın telefona bakın bakalım internet yiyor mu? Türkcell oyunları bunlar gibime geliyor 4.5G ihale paralarını nereden çıkaracak sanıyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim aramış servisi filan açıksa ondan gidiyor olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asi_genc6134 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam turkcellin sitesinden baktım internet kullanımından gitmiş yazıyor.Benim tedirginliğim de telefon bozuksa mobil kapalı olduğu halde tl gidiyorya dedim diğştireyim hemen.Bi de şu var ama mobil kapalı iken internete girmeye çalışıyorum girmiyor yani telefonluk bir şey olduğunuda düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Çok garip gps ile alakası yok Türkcell hesabınızdan interneti kapatın.Türkcell ile bir sorun olarak görüyorum.Başka bir hat takın telefona bakın bakalım internet yiyor mu? Türkcell oyunları bunlar gibime geliyor 4.5G ihale paralarını nereden çıkaracak sanıyorsunuz.

Baktım ama konumun bulmasında 3 seçenek var
    1- GPS WİFİ VE MOBİL AĞLAR
    2-WİFİ MOBİL AĞLAR
    3-SADECE GPS

Benimki 1 deydi. Mobil kapalı olduğunda belki ordan gitmiş olabilir mi?
  • Konumdan gidiyor konumunu bulabilmek icin internett baglantisi saglamak istiyor
    Sen onu 2 yada 3 e al

• Bende de aynı sorun var 4g sebekesinden 3g sebekesine geçtiğinde oluyor.800 byte gibi bir şey kullanıldı diye uyarı çıkıyor.

• bu sorunu bende yaşamıştım hatta ücret detaylarında 2g kullanım yazıyordu.
  • Aynı sorun bende de var.Telefonum Asus zenfone 2,vodafone kullanıyorum.Ben de sorunu internet paketim bittikten sonra farkettim.Sorunun telefonla ilgili olduğunu sanmıyorum.
  • Konu açarken önceki konuları kontrol ederim ama bu sefer gözümden kaçmış, ben de aynı sorunla alakalı konu açmış bulunmuşum. Bu konuyu yeni fark ediyorum.

O konu altında yazdığım, Turkcell'in bana verdiği cevap ile ilgili olan mesajı buraya da yazayım:

Bütün mecralara şikayet ettim, ancak beni arayıp ekiplerin birçok müşteriden gelen bu şikayet hakkında tespitlerde bulunduğunu ve sorunun cihaz kaynaklı olduğunu, cihazın üreticisine şikayet etmemi söylediler. Toplam 15 TL'mi götüren Turkcell, bu açıklamayı yapıyor. Nasıl bir kalitede olduklarının farkındaydım da bu kadar da olabileceğini tahmin etmemiştim.

Telefonum LG G4 ve telefonla hiçbir ilgisi yok sorunun. Diğer operatörlerde bu tarz saçma bir sorun yaşanmazken bunu yaşatan tek operatörün Turkcell olması Turkcell'in farkını gösteriyor. Çok ayrıcalıklıyız.
  • 4g kaynakli bence, bu teknoloji internet tabanli oldugundan. Operatorler bunu dusunememis olmali. Bence internet paketiniz yoksa ayarlardan 4g'yi kapatin yani 3g kullanin. Zaten internet paketsiz 4g sebekesinde kalmanin bir mantigi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

4g kaynakli bence, bu teknoloji internet tabanli oldugundan. Operatorler bunu dusunememis olmali. Bence internet paketiniz yoksa ayarlardan 4g'yi kapatin yani 3g kullanin. Zaten internet paketsiz 4g sebekesinde kalmanin bir mantigi yok

Aynen öyle 4g nin tek artısı 10 kat hızlı internet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

Konu açarken önceki konuları kontrol ederim ama bu sefer gözümden kaçmış, ben de aynı sorunla alakalı konu açmış bulunmuşum. Bu konuyu yeni fark ediyorum.

O konu altında yazdığım, Turkcell'in bana verdiği cevap ile ilgili olan mesajı buraya da yazayım:

Bütün mecralara şikayet ettim, ancak beni arayıp ekiplerin birçok müşteriden gelen bu şikayet hakkında tespitlerde bulunduğunu ve sorunun cihaz kaynaklı olduğunu, cihazın üreticisine şikayet etmemi söylediler. Toplam 15 TL'mi götüren Turkcell, bu açıklamayı yapıyor. Nasıl bir kalitede olduklarının farkındaydım da bu kadar da olabileceğini tahmin etmemiştim.

Telefonum LG G4 ve telefonla hiçbir ilgisi yok sorunun. Diğer operatörlerde bu tarz saçma bir sorun yaşanmazken bunu yaşatan tek operatörün Turkcell olması Turkcell'in farkını gösteriyor. Çok ayrıcalıklıyız.

15 tl mi Vodafone benim 200 TL mi yedi bu yolla, yurtdışına çıktıgımda 1 kb 1 kb gidiyor, iadede ettiremedim, ayrılıyorum bu kan emicilerden, ben olayı a-gps den kaynaklandıgını dusunuyorum, yoksa data kapalı roaming kapalı, yani telefon nete bağlı deil, ama neymiş bağlanmışım, sadece google girmek 50 kb sen neysden bahsediyosun, nası kullanmışım neti

• BarbarossE kullanıcısına yanıt
    Keşke yurtdışına çıktığınızda 4G'yi de kapatsaydınız.

Geçen yaz Polonya'ya kadar gitmiştim karayoluyla. O zaman Türkiye'de 4G devrede değildi ama oralarda 4G şebekesinde idim. Hiç İnternet kullanımı yapmadım tabi; hiç de ücretlendirme olmadı. Şimdi Türkiye'de aynı telefonu kullanıyorum, arada ben de ufak tefek veri kullanımı iletileri görüyorum.

• ama 4g ye gecince bi data alışverişi olmaması lazım varsada o operatoru ilgilendirmesi lazım, benim telefonda sıkıntıda olabilir bilmiorum yada a-gps
  • Bu arada Google'da biraz baktım da, yabancılarda da varmış bu sorunu yaşayanlar. VoLTE şebekesi çalışmayıp devre anahtarlamalı olarak sesli çağrılar için vs. şebekenin 3G'ye düşüp tekrar 4G'ye dönmesinde olabiliyormuş bu sıkıntı. 4G hatası diyorlar ama tam sebebi kim nedir...

• Bende de oluyor o,bir süreliğine internetim olmayınca farkettim. İnternetim varken mobil verim hep açık oluyor çünkü. Ufak ufak kitliyorlar millete.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yardım Mobil Veri Kapalı İken TL Gidiyor

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    alakası yok tüm gsmlerde durum aynı LTE yüzünden oluyor 3G telefonlardada aynı... internet paketi al sorun biter...
  • Ben de de aynı sorun var çözümü nedir?

• 4G-LTE bağlantınızı kapatın. Aynı şekilde de bende de oluyor 15TL'mi yedi Vodafone.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 4G İnternet Tabanlı olduğundan Veri Bağlantısı yiyor. Operatörler bunu daha uygulayamamış...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.