Şimdi Ara

Tasarı Senato’dan geçti: ABD, Türkiye’ye F-35 satışını durduruyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
1.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ülkelerin dostları olmaz çıkarları olur gençler
    devletler insanlar gibi duygusal düşünmez
    ...
    600gb lık veri çalan çine adamlar yaptırım bile uygulayamıyorlar :D
    ....
    ama bizi küçük çocuğu tersler gibi tersliyorlar
    ...
    5 milyar dolar ile fabrika açıp arabaları vs. ülkemizde üretmeye başlıcağımıza yandaşa rant için verirsek dahaa çoooookkk senatolar bizi tanımaz...

• Sözleşmede bu gibi durumlar için cezai bir madde koymayı düşünememişmi bizimkiler?
  • Hadi bakalım. Hükümet düşmanları bugün de mutlu olacak malzemeyi buldular.
  • Koyuldu diyelim, hangi uluslararası güçle uygulayacaksin ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Durduk yere Menbiç'e girmemize izin verildi, yıllar sonra FBI fetoya Abd'de operasyon yaptı. Bunlar 1 hafta içinde lehimize olan şeyler. Trump parayı çok seviyor ben onaylar diye düşünüyorum. Umarım yanılmam.
  • Sorun yok rusyadan aliriz hem daha iyi f35i yunasintana israile karsi kullanmak zor olurdu.

• crashris kullanıcısına yanıt
    Buyrun kuzum ne diyorsunuz? Yanlış politikalar yürütenlerin suçudur bu saçmalık. Gidip hiç muhaliflere bok atmayın. Adamlar beceremiyor suçlu biz oluyoruz, onlar değil.

• akp biraz daha kalırsa iran gibi olacağız. tamamen doğu bloku ülkesi.

bütün abd ve AB karşımıza geçecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gilicdar gene yapti yabacagini
  • F-35 kaçırılmayacak bi platform,F-35 için s400'lerden vazgeçilebilir,şuan s400'ün alternatifi var fakat F-35 neredeyse yok gibi.Ambargo kesinleşirse F-35 dışında alınabilecek en iyi platform gerek işletme maaliyetleri gerekse performans olarak dassault rafale rakipsiz.
  • Ülkesini seven insanlar ülke menfaatleriyle hükümetleri aynı şey zannetmezler merak etmeyin. Kısaca ülke menfaatleri ile Hükümet menfaatleri aynı şey değildir. Ülkenin itibarsızlaşması emin olun hepimizin sorunu. Hükümetler de ELEŞTİRİLEBİLİR. Gelişmiş ülkeler ile 3. sınıf ülkelerin farkı budur.
  • Gün geçmiyor ki kandırılıyoruz Sayın bakanlardan kınama gelir şimdi.

• Bu uçağın parçalarının bir kısmı proje kapsamında ülkemizde üretiliyor. Ürettiğimiz parçaları vermeyelim, projeleri sekteye uğrar, sadece ABD değil, alım yapacak tüm ülkeler etkilenir. Ambargo koyalım, ürettiğimiz parçaları göndermeyelim ve kalanı da üretmeyelim, bu kararlarından vazgeçinceye kadar..
    Bu maliyeti göze alamazlar, en ufak vida dahi olsa, yeni bir ülkede/fabrikada üretim çok çok büyük maliyet demektir.
    Ha yine olmadı, devlet, millet olarak yalvaracak değiliz kimseye.. kaynaklarımızı milli muharip uçak projesine aktarırız. Saab firması ne güne duruyor ?

F35 kadar güçlü olmayabilir ama tehditsiz, ambargosuz, siyasi kaprislerden uzak, kendi imkanlarımızla ürettiğimiz uçağımız olur en azından..

• F35 yerine SU-57 alırız diyenleri görüyorum, fakat daha kendini kanıtlamış bir seviyede değil çoğu yeri hala prototip sevisinde. O sebeple SU-57 alternatif olamaz kısa vadede. 5. Nesil savaş uçağında şu an tek seçenek F35 maalesef. F22'ler tam bir seri katil ama zaten satışı yok ayrıca da bizim işimize yaramaz. Bize havadan karaya saldırı uçakları lazım havadan havaya olanlar çokta iş görmez.

• Ülkeler arasında dostluk olmaz, çıkar ilişkisi olur.

• Bize zümrüdü Anka kuşu yeter

• zamanında insansız araçlar için de aynısı yapıldı biz ürettik sırada f35 üretiriz ama bu muhalefete yaranamayız çünkü Ak parti daha iyisini de yapsa biz onu alkışlamayız denildi chp zamanında siz ömür boyu muhalefete devam edin onlar konuşur Ak parti yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Buyrun kuzum ne diyorsunuz? Yanlış politikalar yürütenlerin suçudur bu saçmalık. Gidip hiç muhaliflere bok atmayın. Adamlar beceremiyor suçlu biz oluyoruz, onlar değil.
    beceremeyenleri ve bilmeyenleri destekliyor olmanız sizin en büyük suçunuz neyse böyle konulara tenezzül edip cevap yazmadım ama bu tartışmaya kapalı bi konu o yüzden yazdım. değmez yani
  • seckinar kullanıcısına yanıt
    F-35 satışı durdurulursa Saab JAS 39 Gripen adaylar arasında. Yalnız Rusya'dan alınır diyenler unutsun onu. Hava kuvvetlerimiz tamamen NATO sistemleri kullanıyor.

Eurofighter Typhoon ve Dassault Rafale de diğer adaylar. Hiçbiri 5. nesil kabiliyetlere sahip değil. TF-X hizmete girene kadar gap filler olarak alınacak. İlk TF-X filosunun da 2035'de hazır olması bekleniyor.

Uzun lafın kısası, F-35'in günümüzde herhangi bir alternatifi bulunmuyor.

• crashris kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şey anlamadım. Benim ne suçum varmış?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.