Yarbay
29 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme
Toplam: 267 (Bu ay: 7)
Gönderileri
Yunanistan'da sandık çıkış anketlerine göre, erken genel seçimin galibi Kiriakos Miçotakis liderliğindeki merkez sağ Yeni Demokrasi (ND) partisi oldu.

İktidar koltuğunu kaybeden Çipras, gazeteciler için kurulan seçim merkezinde basın toplantısı düzenleyerek seçim sonuçlarını değerlendirdi.

AA'nın haberine göre Çipras, demokrasilerde değişimin doğal ve demokrasinin özü olduğunu ifade ederek, "Miçotakis'i arayarak kendisini zaferinden dolayı tebrik ettim. Halkın iradesini saygı göstereceğiz." diye konuştu.

Yarın başbakanlık koltuğunu rakibine teslim edeceğini belirten Çipras, "Yarın devir teslim töreninde demokrasilerde olması gerektiği gibi Miçotakis'i karşılayacağım." ifadesini kullandı.

Çipras, yeni gelecek hükümete uyarıda bulunarak, "Umarım Yeni Demokrasi (ND) geri dönüşünü intikam için bir fırsata çevirmez. SYRIZA ana muhalefet olarak bunu durdurmak için her zaman hazır bulunacak." değerlendirmesinde bulundu.

Ülkenin 4,5 yıl önce teslim aldığına kıyasla çok daha iyi bir durumda olduğunu belirten Çipras, "Ülke o zaman çok zor bir durumdaydı. İflasın eşiğine gelmiş, kasası boşalmış, halkın çoğunluğu fakirlikle boğuşuyordu. Şimdi hazinede 37 milyar avroyla, tarihin en düşük faiz oranlarıyla, uluslararası alanda saygın bir ülke teslim ediyoruz." dedi.

Çipras, siyasi arenada muhalefet olarak mücadeleyi sürdüreceğine işaret ederek, "Ana muhalefet olarak, çalışanların haklarını ve çıkarlarını korumak için burada olacağımızdan Yunan halkı emin olsun istiyorum. Sorumlu ve aktif bir muhalefet yapacağız. Daha tecrübeli olarak geri dönmek için kendimizi hazırlayacağız." sözlerine yer verdi.

https://www.haberturk.com/yunanistan-da-secimi-kaybeden-cipras-tan-aciklama-2502188
15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsünden 9 Temmuz 2018'e kadar Bakanlar Kurulu(artık yok), 31 adet olağanüstü hal KHK'si çıkarmıştır. (667-697,701 sayılı KHK'ler). Bu KHK'lerin ezici çoğunluğu, anayasada belirtilen koşullara apaçık ve vahim şekilde aykırıdır.

Eski sistemdeki olağanüstü KHK ve KHK, yeni sistemde Cumhurbaşkanı'na verilmiştir. Olağanüstü Cb. Kararnameleri, ANAYASA MAHKEMESİ DENETİMİNE TABİ DEĞİLDİR.

Bu KHK' lerde düzenlenen konuların pek çoğunun 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsüyle ne gibi bir ilgisinin olduğu anlaşılamamaktadır.

Örneğin 674 sayılı O.Ü Hal KHK'si ile bütün araştırma görevlileri güvencesiz bir kadroya nakledilmiştir.

676 sayılı O.Ü Hal KHK'siyle de rektörlerin seçim usulü değiştirilmiştir.

687 sayılı KHK ile yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu getirilmiştir.

Araştırma görevlilerinin güvencesiz bir kadroya naklinin, rektör seçim usulünün değiştirilmesinin, kış lastiği takma zorunluluğu getirilmesinin olağanüstü hal ilanı sebebi olan 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsüyle ne ilgisi vardır? Yoksa darbe teşebbüsü, araştırma görevlileri veya rektörler tarafından mı yapılmıştır? Yoksa15 Temmuz darbe teşebbüsünü araçlarına kış lastiği takmayan kamyon şoförleri mi yapmıştır?

Bu sorulara makul ve mantıklı bir cevap verilebilmesi mümkün değildir. Bu tür düzenlemeler, Anayasamızın 121. maddesinin 3. fıkrasında öngörülmüş "olağanüstü halin gerekli kıldığı konularda" çıkartılma şartına apaçık bir şekilde aykırıdır.

Övülen hukuk devleti, övülen sistem bu mudur?

Prof. Dr. Kemal Gözler, Türk Anayasa Hukuku, sf. 385

Olağan Dönem, Olağanüstü Hal CB. Kararname Karşılaştırması:

Öncelikle Tayyip Erdoğan'ı destekleyenleri tebrik ediyorum. Ülkemizin için en iyisi olur umarım.

Peki sayın İnce, sen değil miydin YSK'yı bana bırakın diyen? Sen değil miydin sandığa sahip çıkın, gerisi bende diyen? Şimdi muhabire mesaj atıp "kaybettik :(" mi diyorsun? Bu insanlar senin verdiğin umutla haftalardır çalışıyor. Çıkıp bir teşekkür bile edemedin mi? Eğer gerçekten çıkıp iki kelam etmezsen ben ne diyebilirim ki? Bu insanlar sabahtan beri aç susuz bir oyun bile yitirilmemesi için çalışıyor ve senin yaptığın bu mu? Lütfen İnce. Bu gerçek olmasın.
Bu anın yaşanmasına sebep olan herkes, bu dünyadaki en kötü insanlardandır. Dilim vamıyor, başka şeylere demeye.
Bu fotoğrafı görmek beni o kadar üzdü ki. Bu, insanlığın ülkede ne kadar da değersiz olduğunun resmidir!
Eğer bir yerde gerçekten bir yaratıcı varsa ve dünyayı izliyorsa buna sebep olan herkesin burnundan fitil fitil getirsin!

Ekran kartim R7 370, İslemcim Fx4300, Msi 760gm p23 anakartim, 8gb ramim var ddr3. Bu zamana kadar kotu bir monitorde oynuyordum. Yeni bir monitor alma karari aldim.
Oynadigim oyunlar: İndie, total war, diablo, wow, lol, fm, witcher 2-3 falan.
Sizce 75hz mi 60hz mi bir monitor almaliyim?
Divan edebiyatına Türklerin kazandırdığı bir nazım biçimidir şarkı.

Bu cümledeki kazandırdığı sıfat fiil olduğu için sıfat olarak mı alınıyor?
Dörtgenlere geldim arkadaşlar. Sizce birey b gelişimin yanında lys karekök mü çözmeliyim yoksa farklı bir kaynak mı?
Az önce polinomu da bitirdim. Yarın Kaf3'e geçeceğim. Ben kaf2'yi çözerken diğer kaynaklara bakmadım en sonki denemede 25 yaptım. (Geo epey eksik.)
Kaf3'e devam ederken Karekök'den fonks. parabol, kümeler ve polinom çözmeli miyim? Limit ve türevi Palme'den çözmüştüm yine de Kaf4 aldım geliştirmek için.
Sizce ne kadar güne bitiririm Kaf3-4'ü ve 3-4 üstüne karekök, kaf 2 üstüne fonk, parabol ve kümeyi parabolden çözmeli miyim? 12.sınıfım eve 4'de geliyorum. Ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin.
Hedefim İst. Hukuk. 11'de sayisaldim simdi Tm'yim. Yazin Kosb cozdum problemlere kadar. Edebiyat ve cog calistim.

Gecen hafta Kaf2-3 aldim. Kaf2'nin yarisindayim. Mat netim 20-25 arasinda oynuyor. Geometride kenarortayi cozdum. Tr 30-33 falan geliyor, sosyalde 14-17. 10 tane de fen yapiyorum.

Simdi Kaflarin ustune Kosb'yi mi devam ettireyim yoksa elimdeki hic cozulmemis Karekok'e mi baslayayim?
Elinde tekin hoca Geometri olan var mı acep? Kirpi MAT1 ve geo var elimde.
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Edebiyat, hukuk, felsefe.
Sistem ve Tercihleri
ISS
turkcell-superonline
Oyun Platformu
nintendo
Takım
Fenerbahçe
Fotoğraf Ekipmanları
canon
Dünyadan Futbol
Liverpool FC
İşlemci
AMD
Anakart
MSI
Sabit Disk
Seagate
Ekran Kartı
Sapphire
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.929
İkinci El Bölümü Mesajları: 194
Konularının görüntülenme sayısı: 93.671 (Bu ay: 802)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.944 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.