Şimdi Ara

Tasarı Senato’dan geçti: ABD, Türkiye’ye F-35 satışını durduruyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
1.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maalesef burada ülke menfaati var ve hükümet düşmanlarının bu umrunda değil. Nefret gözlerini kör etmiş. Milli menfaat konusunda duyarlı olmak bu kesimin en son düşündüğü şey. O nedenle bu ülkeden bir halt olmuyor.
    Hükümetler eleştirilebilir, hem de dibine kadar. Eleştirmek istedikten sonra malzeme öylesine çok ki. Ama bu malzeme doğru değil.
  • Amerika bize satmıyorum diyebilir ama biz "uçağın parçalarını size satmayız" diyemeyiz.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    rusyayla anlaşırsın buna tamam ama bu rusların ortagı hindistan var onlarda su-30/35 uçakları belli bir bölümünü teknolojik,tasarım uçak yatrımı payı var.hintlilerden onay alman gerekiyor.bu zor işte çünkü türkiye,pakistan yakınlıgımız ve ilişkilerimiz var hindistan-pakistanı en büyük sorun ve düşmanı olarak görüyor.hintliler ve pakistanlılar birbirlerinden nefret ederler.benim tahminim ingilteredeki eurofıgter uçaga yönelecez gibi görünüyor ondan sonra kendi uçamızı yapana kadar.idare edicez.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 19:29:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

3. dünya ülkesi olmak böyle birşey, hiçbir gelişmiş ülkenin gözünde itibarımız, pasaportumuzun değeri yok.

3.dunya ülkesini olmanın en büyük alameti senin gibi devlete sürekli kaka atanları toplayıp hayırdır evlat ne ayaksın dememesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sazankiller -- 19 Haziran 2018; 17:34:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

Bizim hürkuşu kıskandılar herhal

Çen büyüyünçe Ef-Otuçbeç mi olaçan çen ???

• hükümeti veya akpartiyi her konuda eleştireni anlarım,saygı duyarım,oy veririm vermem farklı konu ama bari böyle bi konuda dalga geçip eleştirmeyelim.bunlar devlet meselesi.ha abd den dost olmaz o ayrı konu...

• 25 milyar dolar kasamızda kaldı bu açıdan bakalım bence. Suriyeli kardeşlerimize bu kadar para harcamıştık bir kez daha harcayacak kaynağımız olmuş oldu.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    ya arkadaş banane diyorum böyle yorumlara ama dayanamıyorum bu kadar cahil cevaplara. 3. dünya ülkesi olmakla ne alakası var.işine gelmezse japonyayada diğer 7-8 ülkeyede vermez. kendi uçağını yapmazsan böyle olur. adam ambargo uyguluyor aklınca s400 ler ve tutuklu rahip sebep göstererek.
  • yahu araba üretemiyor ülke sen girip uçak üretiriz diyosun :)
  • Projenin üretim ortağıyız ve satış sözleşmesi imzalanmış. Şartlara uymuyorlarsa eşek gibi tazminat ödemek zorundalar.

Bunun yanında İncirlik ve Kürecik üsleri kapatılmalı. Kısasa kısas.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crista galli C kullanıcısına yanıt
    Tazminat maddesi koyulmuşsa :)
  • -Sıkıntının hukumet sıkıntısı olmadıgı ulkenin probleminin oldugunu birilerinin anlaması lazım..golu hukumetden değilş ulke yiyor..bi tarafınıza kına yakmadıgınız kalmıs.
    Kaldıkı bozuk saat bile gunde iki kez dogruyu gosterir..hükümetin her yaptıgını onaylamazsın ama her yaptıgıda yanlıs değildir....
    vatandas olarak s400 lerin satın alınmasının elzem oldugunu düşünenlerdenim..

Nato standartlarımıymıs değişir efendim..rus ucagı hazır değilmi?suriyede kac kere goruntulendi zaten istesek yarınada veremeyeceklerine gore bu da sıkıntı değil..
    Sonuç Rusya su57 lerden hazırla 100 adet almaya geliyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 19 Haziran 2018; 18:59:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

Tazminat maddesi koyulmuşsa :)
    25 milyar dolarlık anlaşmanın tazminat maddesi olmaz mı:) ki olmasa bile tahkime gittiğimizde her halukarda lehimize sonuçlanır. Eski model uçaklara biraz daha mahkum oluruz en fazla olacağı o.

• quote:

Orijinalden alıntı: -RAMMSTEIN-

Çen büyüyünçe Ef-Otuçbeç mi olaçan çen ???

Alıntıları Göster
    Yok çomay teyöyistlerin kafaçına Hürkuş-C çilahlı modelim ile bomba yağdırıçam.

• blöf yapıyorlar aha şuraya yazıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

3. dünya ülkesi olmak böyle birşey, hiçbir gelişmiş ülkenin gözünde itibarımız, pasaportumuzun değeri yok.

Sen satılık olursan değerin çok olur

Bak can dündar ' a

Senin T.C pasaportun olsa ne olur olmasa ne olur !? Bu ülkeye faydan yok ! Ben vatan hainiyim demen yeterli ! Hemen kucak açar 1 nci dünya nın elit ülkeleri sana

Bak ! Almanya , belkçika , Hollanda ' da fetö ve pkk 'lı kaynıyor :))

• Çok sevinmişler yorumlara bakın. Hükümet düşmalığıyla vatan düşmanlığını karıştırırsanız böyle oluyor canlı örnekler.

F-35'ler Türkiye'ye gelecek.

ABD'de hiçbir şey böyle tek noktaya bağlı ilerlemez. Her zaman alternatif vardır.

Senato kararının değerini F-35'ler bize geldiğinde anlayacaksınız.

• aerosoldreams kullanıcısına yanıt
    Ahahha iyiymiş :)

• seçim öncesi akp çomarlarına yapılan kıyak karar!

mağduruz da mağduruz abd batı bize karşı.

münbiç de abd ile kol kola bopculuk oynamaya devam bir taraftan ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suÇ -- 19 Haziran 2018; 19:18:34 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.