Şimdi Ara

Tane ile MUZ satışı başladı MİGROS -- yegenim onlar dane ile alıyor zuhahaha (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
9.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu konularla dalga geçmemizin sebebi: yıllarca "gızım orada ... ürünü daneyle satıyorlar, memleketimiz çok iyi, çok ucuz.. malum kişiden razı olsun" diyen, prim kasan şahıslar.. diyeceklerin varsa buna benzer konu altlarında değil de yıllarca avrupayı bununla kötüleyen "cahil" tabana de.

yoksa biz de biliyoruz battığımızı gösterecek onca harika projeler var.. mesela bir yenisi daha geliyor.. kanal istanbul.. kasa da dolar yok, aşı ithalatında sorun yaşıyoruz hala beyfendinin dilinde kanal istanbul..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HA-DH -- 29 Nisan 2021; 2:57:2 >
  • Almanyaki zincir marketlerden olan Rewenin sayfasındaki muz satışı

https://shop.rewe.de/p/chiquita-banane/7230923

altta maximale Bestellmenge yazıyor en fazla 15 Adet sipariş edilebilir, yani tane ile satılıyor. Almanya'ya bak bee ne hale düşmüş, taneyle muz satıyor aç almanya...

https://shop.rewe.de/p/cherry-rispentomaten-dulcita-200g/1915307

Bu da domates ilanı 200 gr ile satılıyor.

Bu ülkenin muhalefeti eğitilmez. Kendi yalan atıyor, ortaya attığı yalana da kendi inanıyor ve sonra köpürtmeye çalışıyor. Bu kafayla siz daha çok muhalefet kalırsınız.

Muhalefet yapanlara çok fazla laf anlatmaya çalışmayın arkadaşlar, eğitilmez oldukları için boşuna yormayın kendinizi. En başlarındaki adamın muhalefet anlayışı ne ise bunlarınki de o.

• Yazık valla artık orta gelirliler bile meyva sebze alamıyor ekonomi batık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 29 Nisan 2021; 12:30:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muz erken bozuluyor gardaşım yauv. israf olmasın diye öyle satılıyor.

• Sayfalarca boş boş yorumlar, hem muhaliflerden hem hükümet şakşakçılarından...

Yahu migrosa girdiniz, torbaya 3 limon atmıyor musunuz? 5 elma yeter demiyor musunuz?

Yoksa elinizle tartıyor musunuz, yok yauuuv ben yarım kilo alacaaaadım, 5 değil 4 olacakmış elmalar diye değiştiriyor musunuz? Böyle bi mallık var mı?

Bunun ekonomiyle şununla bununla ilgisi yok, "ihtiyacın kadar almak" ile ilgisi var.

Rafın yanındayken istediğin "adet"te alabilirken, online alışverişte illa kiloyla mı alacağız? Salak mısınız?

• arkadaş sebzeyi karpuzu kavunu dilimle taneyle almak fakirlik değil aksine zenginliktir medeniyettir. bunu niye anlamıyor bu millet. bizim halk tabanı aradaki farka takılacak kadar fakir olduğu için evine yakın marketten manavdan o günlük alışverişini yapmak yerine halk pazarını bekler kilolarca alışveriş yapar amele gibi taşır dolapta bayatlatır. medeni insanlar ise o gün kullanacaksa marketin önünden geçerken alır. aynen zenginliğin membahındaki avrupada amerikada insanlar 5 6 kilo karpuz almak isterken dilimle yetinmek zorunda kalıyor :(( yıllardır aynı geyik ya.

• Taneyle alacak kadar fakirleşti halk yapacak bir sey yok malesef.

• iDoctor kullanıcısına yanıt

Ben yıllardır yalnız yaşayan biriyim, bu yüzden de tüketimim kalabalık ailelerinki gibi fazla değil. Gençlik yıllarımda pazardan alışveriş yaparken yarım kilo istemeye utanır, fazla alırdım alacağımı. Bitiremezdim, çürürdü, atmak zorunda kalırdım. Ucuz diye gittiğim pazar bi anlamda bana daha da pahalıya gelirdi.

Hani sormuşsunuz ya "Sence kim 1 tane domates alır" diye, benim gibi yalnız yaşayan insanlar alıyor, marketten 3 tane soğan, 32tane patates, 1 tane salatalık, 2 tane domates vs. sadece tüketeceği kadar alıp çıkabiliyor. Benim marketten alışveriş yapma nedenlerimden biri buydu zaten. İstediğini istediğin kadar alabilmek.

Birileri ile fikir tarışması yaparken de, benim dediğim doğru senin dediğin yanlış diktesini barındıran cümleleri kullanmamanızı tavsiye ederim. "Geç o işleri" görünüşte masum, anlam olarak kaba oluyor burda.

• Siz onu boşverinde sistem topluycam 128gb bellekler oyun için uygunmudır
  • Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt

Yaşınız kaç bilmem ama karpuz hersene ilk çıktığında pahalı olur, zamanla ucuzlar, abartmayın. Nisan ayı bile bitmedi henüz. Aynı durum erik kayısı vb. içinde oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seto-Kaiba -- 29 Nisan 2021; 16:9:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanyada millet acından ölüyor, kiralar 1000 euro işşizlik parası 1100 €

Peeeeeeeh şükredin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Seto-Kaiba

Yaşınız kaç bilmem ama karpuz hersene ilk çıktığında pahalı olur, zamanla ucuzlar, abartmayın. Nisan ayı bile bitmedi henüz. Aynı durum erik kayısı vb. içinde oluyor.

Profilim açık yaşımı oradan görebilirsiniz, eskiden karpuz haziran gibi çıkardı piyasaya bende farkındayım şu an daha sıcak iklime sahip ülkelerden karpuz geldiğini ama yazın karpuzun kilosunu 3 liraya bulursanız öpün başınıza koyun. Yani yazın yine yeniden dilimle karpuz satılacaktır.

Erik geçen sene 20 liradan aşağı yoktu ( doğru düzgün yenilebilecek, çarık çürük olmayanlar )

• Çilek de 15-20 liradan gidiyor şu an burada.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Çilek de 15-20 liradan gidiyor şu an burada.

Güzel kardeşim,mevsimi gelmeyen ürün tabi yüksek fiyattan satılır. Şu an 100 gr erik te 5-10 liradan satılıyor. Yazın 2-3 liraya kadar düşüyor.

• İnşallah bu konu trolldur çünkü yıllardan beri TANE İLE SATIŞ vardı.

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Yalan algı yakında sinemalarda

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Gözüm yüksekler de dedi ve Ay'ı işaret etti Reyiz Armstrong, yazık, çok nankörsünüz. Neyinize yetmiyor adet??? Onu ikiye de bölüp satabilirler, buna da mecbur kalabilirdiniz

• POLECAT kullanıcısına yanıt

Avrupada daneylen alıyolar yiğenim garip guraba onlar bizde daneylen olmaz bolluk bereket var her şey kiloylan diyen dayılarını yalancı mı çıkarıcaksın şimdi? Senin de içinde bulunduğun güruhtaki dayıların çoğu bunu böyle diye diye 20 yıldır kafamıza sokmadı mı sen kimsin de kendi seçmeninin en güçlü [en güçlü :)] argümanlarından birini yalanlıyorsun? Noldu bu söyleminiz bolluktan fazla aldığımız meyve sebzeler gibi çürüdü mü?

Hayır market lobilerinin oyununa gelmeyin bizi fakir göstermeye çalışıyorlar bizde hala her şey kiloyla alınır refahımız göklerde asla alım gücümüzün dipte olmasıyla alakalı değil!1!!1! Demen lazım sayın "direk dansı yapan kedi" nickli yandaş

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.