Yarbay
27 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 283 (Bu ay: 5)
Gönderileri
Merhaba DH ahalisi,
dün elime RAM hariç bütün parçalar ulaştı ve kasamı topladım. Aklımdaki 2 soruma kesin bir cevap almadan sistemi çalıştırmayı aklımdan bile geçirmiyorum. O yüzden sizden yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle aldığım kasa Zalman Z9 Neo Plus ve bu kasada 5 adet fan var. Fanlardan birini direkt olarak anakarta bağladım, o cepte. Diğerleri ise molex girişe sahip. Şimdi elimdeki Silverstone marka PSU'da 2 adet molex to 6pin kablo var ve bu kabloların her birinde belli mesafelerle 4 adet molex bulunuyor. Bunların amacı tamamen fanın uzaklığına göre kablonun yeterli mesafedeki molex çıkışını kullanmak mıdır? Yoksa her bir molex'e bir adet fan bağlanabilir mi? İlk sorum bu. Tuhaf gelebilir belki ama aklıma takılmış durumda. Tek kabloya fazladan bağlanabiliyorsa 2şer tanesini bağlayarak 5 fanın da çalışmasını sağlamak istiyorum. Olmazsa sadece üstteki 2 fanı kullanacam. Öndeki 2li fan boş boş duracak şimdilik.

İkinci sorum ise muhtemelen daha da tuhaf soru olacak. Bana sıkıntı çıkmaz gibi geliyor ama o kadar masraf yapınca her şey aklına takılabiliyor.
8pin kablolardan biri 8pin to 4pin+4pin şeklinde 2ye ayrılmış ancak birleştirilebilir şekilde yapılmış. Bu ayrılmış tarafını işlemciye güç vermek için birleştirip kullandım. Sıkıntı çıkar mı?
Sıkıntı çıkar derseniz PC'ye ilk startı vermeden önce gidip 8pin kablo falan alacam.

Cevaplarınızı bekliyorum. Yarın RAM de kargolanırsa Salı günü inşallah canavarı uyandıracağım
Merhaba, bu sabah ben pc başında değilken monitör kendi kendine bozulmuş. Ekranın alt kısmından yukarıya doğru renk bozulması ve ekranın donması söz konusu. Donuyor dediğim kısım yine renk bozulmasının yaşandığı yerler. Üst tarafta hiç bir sıkıntı yok ya da alt tarafa göre çok hafif çizgilenme var diyelim. Pc yi kapattığımda ve monitörü de kapatıp açtığımda asus yazısı geldiğinde dahi bu bozulma var. Hatta ekran kartını söküp onboarda taktım kabloyu ama yine monitörde bozulmalar oluyor. Ne diyorsunuz? Monitör için bi el fatiha okuyalım mı?

Monitör modeli: asus vx237h 23"
Pc: Gt220 ekran kartı. 4 gb RAM. Intel Core Duo E5200 işlemci. Win10 pro
Dün Lig TV'de yayınlandı, izleme imkanımız yoktu.

Acaba videosu yüklenir mi Youtube'a falan veya çoktan yüklenmiş bir yer var mı?
Gördüğüm kadarıyla Youtube'da yok şu an için.
Öncelikle bu konuyu buraya açtığım için kusura bakmayın. Koğuştan yazmaya çalışıyorum :)

Karakoldan bir arkadaş artım bilgisayarın internet sitesinden bir ürün almak istiyor. Bu siteyi internette araştırdım ancak hiç bir olumlu ya da olumsuz yorum bulamadım. Belki burdan birileri daha önceden bir şeyler almıştır bu siteden. Yorumlarınız nedir?


Allianz Arena'da siyah kaftanlı onbir gizemli kişi tüm taraftarların dikkatlerini üzerlerine çekti.

Bayern Münih'in Hertha Berlin'i Cumartesi günü Allianz Arena'da konuk ettiği maçta bir grup gizemli kişiler taraftarlar arasında kuşku uyandırdı.
Bu 11 gizemli kişinin hepsi de siyah kaftanlar içinde yan yana oturup, maçta olan olaylara birebir aynı tepkiyi verdiler.
Sahadan sadece 6 sıra uzakta oturan bu gizemli kişiler, aynı zamanda tüm dünya televizyonlarının da dikkatini çekmeyi başardı.
Maçı izlemeye gelen taraftarlardan biri olan Torsten Schmidt, "Gerçekten çok tuhaftı. Uzun bir süre hareketsizce durdular, sonra da el ele tutuştular. Aynı anda ayağa kalkıp, aynı anda oturdular. Etrafımdaki herkesin kafası karışmıştı. Bazı insanlar güldü, bazıları etkilendi. Ama gerçekten, olan biten her şey çok tuhaftı. dedi.Kıyafetlerinde en çok dikkat çeken şey ise geçtiğimiz haftalarda dünyanın pek çok yerinde görünen gizemli dairelerin benzerlerini taşımalarıydı.Bu sembolün tıpa tıp aynısı dünya üzerinde pek çok yerde görülüyordu. Rio de Janerio'nun Sugarloaf dağında, 20 Ekim'de başlayan gizemli daireler gittikçe yayılıyor!

24 saat önce de Londra'nın amatör futbol mekanı Hackney Marshes'da da üç metrelik bir futbol topu, bu işareti üzerinde taşıyordu! New York City Times Meydanı'nda da tüm billboardlarda bu gizemli daireler turistlerin dikkatini üzerine çekmişti.

Bu işaretler Santa Maria tepesinde, Copacabana'da da görülmüşlerdi. Ancak Allianz Arena ile birlikte gizemli daireler ilk defa profesyonel futbol arenalarında gözüktü.

Aynı zamanda bu gizemli işaretlerin gözüktüğü yerlerde şu mesaj yer alıyordu: #WINNERTAKESEARTH (Kazanan Dünya'yı alır)


Goal.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Anladım beyler olayı. Bunlar Dünya'nın en iyi 11ine girebilecek futbolcuları izlemeye gelmişler. Bakıyorlar işte Ribery, Robben falan nasıl oynuyorlar. Yakın zamanda kendilerini açığa çıkarıp, dünyaya bir maç teklif edecekler. Kazanan da dünyayı alacak İşte WINNERTAKESEARTH'de oradan geliyor. İşin kötü yanı bunlar aynı anda aynı hareketi yapıyorlarsa telepati kurabiliyorlar. Yani birbirleriyle çok iyi anlaşırlar maçta, üstüne üstelik insan üstü güçleri de vardır bunların. Bizim Messi de uzaylı olsa da Dünya takımında yer alacaktır. İşimiz zor beyler.
Merhaba,
bir kaç gündür monitörün durup dururken ekranı kararıyor. Ama bu durum PCyi kullanırken değil de uyku moduna geçtiğinde oluyor ve geri getirebilmek için bir kaç defa (monitörün) güç kablosunu çıkarıp takmamla geri geliyor. Tam olarak izah etmek gerekirse, bu sorun yaşandığında monitör power butonuna basıp kapatıp açınca ekran 1 saniyeliğine geliyor ve gidiyor. Kabloyu çıkarıp takınca da bir kaç defa deneme sonrası oluyor. Ekran sanki kapalıymış gibi görünüyor.

Olası sorun yaratabilecek olarak düşündüğüm durumlar:
- Win 8.1 kaynaklı olabilir. Öncesinde hiç olmamıştı bu durum.
- Win 8.1 kaynaklı BIOS uyumsuzluğu olabilir.
- PSU artık yeterince güç sağlayamıyor olabilir. (halbuki yeni alındı en fazla 5-6 ay olmuştur.)
- Çok fazla USB takılı olduğundan olabilir. (buna inanmıyorum ama olası diye yazıyorum.)
- Ya da 8 yıllık monitör ölüme doğru yol alıyor.

Arkadaşlar, bu durumun çözümünü bilen varsa ben bilgisayarı bozmayana kadar söylesin.
BIOS'tan girip PSU'dan falan çıkacam akşam.
Daha önce bu sorunu illaki birileri yaşamıştır, nedenini ve nasıl çözdüğünüzü söylerseniz memnun olurum.
Merhaba,
bugün Genius HS-G500V marka ve modelde mikrofonlu kulaklık aldım. Kulaklıktan Windows üzerinde sesler doğru taraftan geliyor. Realtek HD Audio Driver üzerinden de sadece sağ tarafa ses verdim, ses sadece sağdan geliyordu. Sola verdiğimde de soldan geliyor. Müzikler de olsun, videolarda olsun, buraya kadar her şey normal.

Ancak oyunlara girince sesler ters taraftan geliyor. Sağdan gelmesi gereken ses, soldan geliyor ve bu yüzden sağdan gelen adamı da soldan geliyor sanıyorum. Aynı şekilde tersi de oluyor.
Şu ana kadar denediğim oyunlar Skyrim, CSGO, Black Mesa ve Metro 2033. Bu oyunlardan sadece Metro 2033 sesleri doğru taraftan veriyordu. Diğer oyunlarda ses ters taraftan geliyor.

Bu sorunu daha önce yaşamış olanlar var mı acaba veya herhangi bir çözümü var mıdır?

Bilgisayarda ilk başta Realtek HD A. Driver yoktu, onun yerine Nvidia HD Audio Driver gibi bir driver kuruluydu. Bunu kaldırmadan Realtek'i kurdum, windows şu an önceliği Realtek'e vermiş. Bütün ayarlarda Realtek görülüyor. Acaba Nvidia olanı oyunlarda kullanmaya başlayıp saçmalıyor mu?

Yardımlarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar merhaba, daha önce CS: Source ve CS: GO için harita yaptığımı bazılarınız biliyor, bazılarınız ise imzam sayesinde öğrendiniz. Bundan yaklaşık 3 ay önce Gamebanana.com ile CEVO ortaklaşa bir yarışma düzenlediler. Yarışmanın amacı CS alemine yeni bir MAÇ HARİTASI daha kazandırmak... Bu yarışmaya ben de katıldım ve 2,5 ay boyunca günde yaklaşık 2 saat zamanımı harcayarak ortaya bir harita çıkardım. Bu haritanın oynanabilirliği (maç atmaya uygunluğu vs.) hakkında bir çok arkadaştan (klan oyuncuları) bilgi, öneri falan aldım. Nihayet haritam dün en iyi 10 harita arasına girdi ve CEVO.COM sitesinde bir oylama başlatıldı. Bu 10 haritadan en fazla oyu alan haritanın sahibi 500 $ kazanacak ve haritası CEVO turnuvasında boy gösterecek, 2.ciye 250, 3.cüye ise 100 $ verilecek. Bu nedenle sizden yardımlarınızı istiyorum.

Öncelikle girmeniz gereken site adresi bu:
http://www.cevo.com/custom/vote/cevo-gamebanana-csgo-mapping-contest/

Siteye üye olmak gerekiyor, yalnız üye olmak gerekiyor diye hemen kestirip atmayın. Üye olmak için sadece bir Mail adresi, bir şifre ve bir nick yazmanız yeterli oluyor. Aktivasyon vs. gerektirmiyor. Bu nedenle en fazla 20 saniyenizi alır üye olmak ve oy vermek.

Haritamın adı DE_SANGUINIS... zaten yanında by HOLYZZ! yazısını görürsünüz.

Lütfen arkadaşlar DH'nın gücünü gösterelim
OYLAMA 2 MAYIS'TA SONA ERECEK ARKADAŞLAR

Not: Yarışmanın asıl amacı maç atılabilecek bir harita kazandırmak olsa da bu oylama süreci, en güzel grafik sunan haritanın çok daha fazla oy alması olayına dönüştü. O nedenle, - bana göre - competitive açıdan pek iyi olmayan Gwalior güzel grafikleriyle 1.ciliği garantiledi gibi görünüyor. Bu arada kendi favorimi de söyleyeyim, açıkçası de_rails haritası 1.liği zorlar diye düşünüyordum, en az oy alan haritalardan biri şu an

Not2: Admin arkadaşlar, konu hakkında PHI ile görüştüm ve bu bölüme açmamda bir sakınca olmadığı teyidini aldım. O nedenle konuyu lütfen silmeyiniz. O kadar yazı yazdım burada

Not3: YARDIM EDEN-ETMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.

Not4: Arkadaşlar CEVO.com sitesinde DH Burada gibi yorumlar atıp spam yapmayalım. Yazacaksanız bir kaç kişi yazmış olsun gerisinin yazmasına gerek yok

ÖZET:
Şu adrese girip 30 sn. de aktivasyon gerektirmeden üye olup DE_SANGUINIS adlı haritaya oy verirseniz memnun olurum.
http://www.cevo.com/custom/vote/cevo-gamebanana-csgo-mapping-contest/
Haritadan görseller:İndirmek için:

http://csgo.gamebanana.com/maps/173625

veya CS: GO MAP WORKSHOP LİNKİ:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=139175148&searchtext=
Sabah saat 6.30 civarı... Az çok uyanık bir halde yatakta yatıyordum hani uyanırsınız da hala uyumaya devam edersiniz öyle bir durum. Sabah bir yere gitme telaşım da olmadığından keyifle uykuya dalacakken, birden bire telefon çalmaya başladı. Telefon yatağın yanında olduğundan titreşim sesi ve üstüne çalan (metal) şarkı ile sinir katsayılarım aniden fırladı. Aldım telefonu elime, baktım İstanbul'dan sabit hattan arıyorlar. Açtım telefonu başladı adam bilmem ne reklamı anlatmaya. 2-3 saniyelik durgunluğumdan sonra aldım elime sazı ve...

Ben: Kardeşim, sabah sabah neyin derdindesin sen? Git yat, uyu manyak mısın nesin bu saatte bana laf anlatıyorsun. Başlarım senin yapacağın reklamına da... diye küfürler falan...

Adam hala reklamı anlatacam ben derdinde, hala konuşmaya çalışıyor. Ben de saydırıyorum tabi. En sonunda dayanamadı adam kapattı telefonu.
Sonradan baktım ki meğersem ben telefon sesinden sonra rüya görmüşüm, rüyamda tartışıyorum adamla

Telefonu açacak kadar mal mıyım lan sabahın köründe, bana ne
Hakkında
Konum: Ankara
Forum İmzası:

ŞAMPİYON GALATASARAY
Hakkımda:

ŞAMPİYON GALATASARAY
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Vodafone
Oyun Platformu
PC
Oyun Platformu
PS4
Steam
psychosocialquad
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 18 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 9 sa. önce
Mesaj Sayısı: 2.373
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.174
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 19.005 (Bu ay: 100)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.326 (Bu hafta: 41)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.