Şimdi Ara

Tane ile MUZ satışı başladı MİGROS -- yegenim onlar dane ile alıyor zuhahaha (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
9.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzaya gitmemizi çekemiyorlar. millet bu muzu yemez hala akıllanmadılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Bu sene 1-2 liraya zor bulunur gibime geliyor, 3 lira civarı olur diye düşünüyorum

Alıntıları Göster

İnşallah olmaz diyelim hocam. Karpuzu severim ben.  

Ayrıca karpuz gariban halkın hanesine girebilen bir kaç meyveden birisi. Yazık olur, üzülürüm 3 liralardan falan satılırsa.

• Forumda gördüğüm en komik konu bu olabilir yalnız. İlk kez sanal market görmüş masum köylü :)

• Büyük harflerle yazılmış olunca ilk başta teknolojik şeyler falan zannettim ama meyveymiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendimi bildim bileli her meyve-sebze tane ile alınabiliyor zaten?

Bu yeni gençlerde biraz araştırma özürlülüğü var gibi.

• Taneyle almak isteyenler için yapmışlar ne var bunda ? 5 tane muz almak istiyorum kaç kilo geleceğini nereden bileyim ben ? Bu konu maalesef olmamış.

• muzda verginin kalkmasi sart, normalde 10tlye satilmasi lazim hadi 11. 110% vergi var. Yerli muz da yenmiyor.

• Dün migros dan 2 soğan 3 patates aldıydım fazla alınca kötü oluyor
    çocuk isteyince tek muz da alıyorum sıkıntı olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: raxacoricofallapatorian

İnşallah olmaz diyelim hocam. Karpuzu severim ben.  

Ayrıca karpuz gariban halkın hanesine girebilen bir kaç meyveden birisi. Yazık olur, üzülürüm 3 liralardan falan satılırsa.

Alıntıları Göster

Benim öngörüm min 3 lira dahada pahalı olabilir. Zamanla göreceğiz yarın bir gün karpuz alırken kg fiyatı 3 lira üzeri görürseniz aklınıza gelirim artık ama bunun sorumlusu tabikide hükümetimiz değil benim :D

• @sasdw333ew Allahın sevimli kulu daha önce dane ile domates paylaşımı yapıldı onun görselinde dane dane domatesler tek tek ambalajında vardı. Sen Allah'a sevimli görünmek için neden dalkavukluk yapıyorsun. Allah mert ve ciddi insanları sever. Oku bakalım bir daha tevratını ve farket ilk okuduğun andan itibaren yüklenen sorumlulukarını. şaklabanları severim diye birşey yazmış mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

uzaya gitmemizi çekemiyorlar. millet bu muzu yemez hala akıllanmadılar.

sen uzay deyince benim aklıma fantazi için muz alacak insanlar geldi. yani muzu emerken yada aniden ısırıp hain hain yüzümüze bakan kızlar var ya onlar aklıma geldi nedense.

• hahahahaha avrupa da taneyle alıyorlar

• Gene kılıştarın ışı bu , hayın cehape durmuyor

• ve adamların parasızlıktan değilde gerçekten taneyle ihtiyacı olduğu için taneli aldıkları gerçeği. öğün araları için çantasından çıkarıp 1 adet elma, muz, armut yiyebildikleri gerçeği. biz gibi çay+sigara yapmıyor adamlar, sağlıklı. 6 saatlik mesaisinden çıkıp sporuna giderken utanmadan sıkılmadan ve etrafı pisletmeden elmasını yiyor adam sokakta. bizde göm topkekleri, sabah simitleri. terli göbek + yağlı kıl + kesif sigara = avrupalılar türk erkeklerini çok seksi buluyor abi. buna polyanna bile inanmaz :D

bizim "geniş" ama bayağı "geniş" aiilelerin asla anlamayacağı medeniyet seviyesidir, isteyerek taneli meyve veya sebze satın almak. sebze yemekleri bile bizde yağlı + salçalı su, içine tuvalet kağıdı at pişir ye sebze koymaya gerek yok o kadar yağ ve salçadan sonra.

içindeki lifine kadar hesaplanmış öğünü belirlenmiş sayılı sebzeli su buharında haşlanmış sebzeyi kim bilir. bas yağı tuzu soğanı ekmek ban ye. törkiş mutfak abi. kalanıda ve çürüyenleride çöpe atmak müslümanlara yaraşır bir konu ee sonuçta ekonomi iyi olunca israf helaldir bizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 28 Nisan 2021; 0:12:22 >

• 1 adet muz 3.60 tl ye geliyor

• Beyler tane muzda bonusa ek +3 taksit yapıyorlar. Duyunca kalbim ivedilikle içine kapandı :)
  • adetle almak iyi, belli ülkeler dışında adetle satılması yokluktan değil israf olmaması için, abd gibi ülkelerde sebze tüketen az, diğer ürünler ise genelde 6'lı paket satılıyor, içecekler bile 6'lı belli marketler dışında tek alamazsınız.

bizde tek satılması ise artık yokluktan, tek yaşadığım için yıllardır adet ile meyve sebze alırım, biber ve domatesi genelde kilo ile tepeleme doldururdum ama biberin kilosu 15tl olunca 4 tane almaya başladım, millet garibanlar alsın diye manavın önüne konulan kalitesiz veya çürümeye başlamış ürünleri para vererek alıyor.

iyi oldu mu evet çok iyi oldu zamanında çok söyledik dinlemediler, 2 dönem oy vermiş daha vermezmiş, 2 dönem 10 yılımızı çaldı.

• Tüküreyim Migros’una
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.