Şimdi Ara

Sürücüsüz Uber aracının karıştığı ölümlü kazanın görüntüleri yayınlandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
4.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O kadar karanlık yolda uzunlarla gideceksin, diğer türlü kedi köpek de fırlar insan da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu araclar Turkiyede denense cok kazata karisirlar.

Bence "tamam oldu yaptik artik" diyebildikleri bir otonom arac icad edilirse, kesinlikle Turkiye sartlarinda basarili olamaz.

• Şirketin yarısı tazminata gitti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamdaki şansa bak Sen tut Uber aracının altında kal

Yapay zekanın bunu bilerek yaptığını düşünüyorum skynet

• Aracın ön kısmında insanı algılayan sensörler olmalı ! Bu sensörler 100 metreden uyarmalı.
    Teknoloji bu kazalar tabi ki olacak...Bilim derin bir kuyu...İçinden ne çıkacağı belli olmuyor.

• Tamam normal bir sürücü olsa oda çarpar da bir frene basardı en azından kaldı ki araçta her teknoloji kullanılmıyor mu orada bir nesnenin olduğunu anlaması lazımdı ve ona göre hareket etmeliydi. Ben bundan dolayı çalışmaların askıya alınmasına karşıyım ama bu vaad edilenle uyan bir görünü değil

• elektronik aletlere tam güven bence mantıklı değil , ki günümüz yolcu uçaklarında her türlüsü olduğu halde hala 2 pilot oluyor
    bunun yerine şoföre kolaylık sağlayacak sistemler geliştirilmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Gece görüşü gibi bir kamera ile yapay zekanın yayayı daha erken fark etmesi sağlanamaz mı?

Gece görüşe sahip araçlarda sistem yaya, hayvan, araç v.s. algılayıp sürücüyü uyarıyor. Muhtemelen artık fren de yapıyor. Burada karanlıktan bahsedilmiş ancak radarlar siste bile çalışacak kapasitede zaten. Yani aktif frenlemeye sahip kullanımda olan araçlar bu durumda fren yapabilmeliydi. Sistem hiç çalışmamış.
  • kimse yayaya birşey dememiş.

kırmızı ışıkmı vardı acaba? yaya geçidimi orası anlaşılmıyor da

sen neyine güvenerek o karanlıkta yaylana yaylana geçiyorsun orda.. kocaman arabayı görmemekte pes doğrusu
  • aynı kaza benim başıma da geldi, bu mesafeden daha uzun bir yerde yaza önüme atladı. 1 şeritten koşarak 3 şeriti geldiğinde ise çapttım.
    Diyeceğim, kaza olma olasılığı çok fazla aracın hepsini görmesi imkansız ama teknoloji için imkansız yoktur.
  • Böyle donanımlı araçta termal kamera yok mu? Belki o zaman fark edilebilirdi yaya ama kim olsa çarpardı son 15 20 metrede fark ediliyor simsiyah giyinmiş birde sürücüde olsa göremezdi bence

• Antalya kullanıcısına yanıt
    Ya hic mi gece araba surmedin sen? 80-90 ile giderken o karanlikta onune o mesafede bisi ciktiginda frene bile basamazsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Gece görüşü gibi bir kamera ile yapay zekanın yayayı daha erken fark etmesi sağlanamaz mı?

Gece görüşe sahip araçlarda sistem yaya, hayvan, araç v.s. algılayıp sürücüyü uyarıyor. Muhtemelen artık fren de yapıyor. Burada karanlıktan bahsedilmiş ancak radarlar siste bile çalışacak kapasitede zaten. Yani aktif frenlemeye sahip kullanımda olan araçlar bu durumda fren yapabilmeliydi. Sistem hiç çalışmamış.

Sürücüsüz araçlar için biraz daha beklemeliyiz demek ki. Keşke yayayı öldürmeseydi.
  • Pazar günü aynı şekilde motosikletle şehirlerarası yolda 100 kmh hızla sabit giderken gece olduğu ve göremediğim için önüme aniden çıkan köpeğe çarpıp 100 kmh hızla uçtum. Metrelerce sürüklendim neyse ki hala yaşıyorum. Kendime gelince bi sağa sola baktım köpek falan yok motosikletle yatan bi ben varım. Arabada suç yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sersai

Ya hic mi gece araba surmedin sen? 80-90 ile giderken o karanlikta onune o mesafede bisi ciktiginda frene bile basamazsin.

Sanırım gece araba sürmeyen sensin veya çok acemisin. Birkere bu şekilde kör olan noktaya araba kullanmayı bilen herhangi bit kişi bu şekilde girmez, uzun kısa yapar görüşü genişletir. Ehliyetim 96 model bu arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremec

quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

quote:

Orijinalden alıntı: keremec

Arabanın bir suçu yok. Normal bir insan da sürse fark edemezdi o yayayı. O yoldan o karanlıkta koyu kıyafetlerle hiç bir parlak işaretçi olmadan karşıdan karşıya dalmak intihardan başka bir şey değil.

ayranı fazla içmişsiniz belli kafa yapmış

normal insan sürücü olsa refleks sayesinde direksiyonu kırıp manevra yapardı

piskiletli kadın en kötü yaralı kurtulurdu

Tabi ki, araba kullanan herkes F1 pilotu olduğu için ve akşama kadar harcamayıp araba sürmek için biriktirdiği enerjiyi sürekli karanlıkta biri önüme atlar diye pür dikkat yola odaklanmaya harcadığı için kimse bu yayaya çarpmazdı. Allah aşkına bisikletlinin görünmesiyle arabanın çarpması arasında 1 saniye var. Kaç kişi bu kadar kısa bir sürede tepki verebilir?

sizin bilmem ama şahsım ve gördüğüm diğer sürücüler yol karanlık veya yağışlı havalarda su birikintisi ile doluysa dikkat en üst seviyede gözlerini bir an bile yoldan ayırmadan direksiyon sallıyorlar

• Yaya suçlu. Sürücülü araçların yılda onbinlerde kişiyi katlettiğini düşününce...

• Aynı durumda normal bir araçla giden sürücü'de kaza yapar,kadın karanlık bölgede aniden belli oluyor,köşeye kaçsa bile o kişiye vurur,uber'in canlı tespit sistemi geliştirmesi gerekli.

• Anlamadığım herkes araç gece görmedi şu bu yazmış

E kardeşim bunu yapan adam gece görmesini sağlayan ısı veya radar sistemi koymamış mı ki bu araç direk vurmuş kadına?

Birde normal insan da olsa vururdu denilmiş tamam vurur ama görmeyen bir robotun tepkisizce vurmasındansa arka koltukta oturan kadın gibi son anda bir şoför görse sağa sola manevra yapabilirdi

Belki yine kaza kaçınılmaz olurdu ama hic bir sensörü algı yapmamış robottan daha şanslı olabilirdi

Ben demiyorum ki robotlar kötü bir hamle fakat daha tam anlamıyla hazır değil yoksa kuralsız milyonlarca trafik canavarı şoför isimli o mahluklar yerine her sensörü dört dörtlük çalışan kaza riski minumum olan gece gündüz ayırt etmeyen araçlar tüm insanlık için mükemmel icatlar

• Benim karşıma çıksa kesin çarpardım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.