Yarbay
08 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 157 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Merhaba. Sistemin tamamı imzamda. Aerocool itx kasaya sahibim. Aslında soğutmadan memnunum. Cpu 55 dereceyi, ekran kartı 60 dereceyi kesinlikle geçmiyor. Beni şu an tek düşündüren psu sıcaklığı. Yazılım ile ölçemiyorum ama el ile(iç kısımdan) dokununca rahatlıkla 50 derece olduğunu söyleyebilirim. Psu altta kasa istemedim çünkü öncekinde resmen içi toz toprak olmuştu.

Yan tarafa fan ilave etmek isterdim ama şu şekil şukul diye kullandığınız temperli cam sanırım kesilmiyormuş. Metal kısımları da eski kasamda kestirmeye çalıştığımda sonucunun nasıl hüsranla sonuçlandığını gördüm.

Ön ve arkadaki fanlar çok üflemediğinden sırasıyla elimdeki daha güçlü bir pwm fanla (2000rpm) değiştirmeyi denedim ancak kasa içi sıcaklıklar enteresan şekilde 1 derece bile oynamadı.

Önerileriniz nedir? Bu şekilde kullanmalı mıyım uzun vadede?

Kasa Soğutma İçin Tavsiye

Teşekkürler konu silinebilir

Merhabalar, önceki konumda ryzen 2600un pinlerini yamulttuktan sonra buradayızRyzen 3100 OC Hakkında (Yüksek Voltaj Düşük GHZ Yardım) 

3100 yedek bilgisayarda duruyordu, şimdi kendi bilgisayarıma taktım. XMPyi açınca nedense windows çöküyor yani otomatik OC yaptıramıyorum. Ryzen masterı indirdim. Stok voltajda (1.225) 3.9'u geçmiyor.

Ben 4'ün biraz üstüne almak istiyorum ama voltajda geçmemem gereken sınır nedir? Sıcaklık problemim yok istediğim kadar açabilir miyim?

Konularda 1.1v ile 4.3 ghz falan yazıyorlar ama bu imkansız, anında çöküyor.

Edit: Ryzen master ile manuel yapabildiğim (stok 1.225v oluyor sanırım) en yüksek ghz bu. 4.0 yaparsam çöküyor. XMP açmak istiyorum o da çöküyor. Default alırsam da voltaj 1.4lere fırlıyor.

Ryzen 3100 OC Hakkında (Yüksek Voltaj Düşük GHZ Yardım)

Merhabalar dün indirimden rx6700xt yakalayınca geçtim siparişi. Sistemin tamamı imzamda yazılı işlemcim belirttiğim gibi ekran kartına göre düşük kalıyor (yapacak bişey yok şu an değiştiremem). İyi kötü bi towerım var şu an 55 dereceyi geçirmeyen. Mevcutta anakartım 3.85 ghza otomatik çıkarıyor. Darboğazı kapatmak için maksimum yapabileceğim ayar nedir? Aradaki farka değer mi? Ayrıca ramleri kurcalamalı mıyım?

Teşekkürler.

Merhaba, bilgisayarımda bir sorun var ancak hangi parçadan olduğunu bulamıyorum. Sistem imzamda.

Sorun: Kullanım sırasında ekran kararıp görüntü gidiyor, numlock ışığı sönüyor, fanlar çalışmaya devam ediyor ancak bilgisayar kilitleniyor.

Nadiren yapıyor, genelde pc ilk açıldığında yirmi tane şeyi aynı anda açmaya çalıştığımda (chrome+edge+bilgisayarım+steam) yaşanıyor.

-OC yapılmadı

-Format attım, win10 21h2 yüklü.

-Ramlerin ikisini de söküp başka bir ramle denedim sonuç aynı

-SSDmi söktüm başka SSD ile windowsu açtım sonuç aynı

-Güç kaynağını değiştirdim

Özetle sadece ekran kartı ve işlemci kaldı. Sorun hangisinde olabilir? Ya da bu windowsun bir azizliği mi?

Merhaba arkadaşlar boş kasa almayı düşünüyorum ama piyasada boş kasa yok.

Psu var, alta takmak istiyorum. 2 adet 200mm fan var. Bunları da takmak istiyorum. Bu kriterlerde alabileceğim ucuz bi kasa var mıdır?

Her yerde gökkuşaklı dandik 12 cm fanlar doldurulmuş kasalar var, aerocoolun cs107 v2 modelini aldım geldi ama ekran kartı kavrulduğu için iade edip dediğim gibi bir kasa alacağım.

Çakal Kasa Bmw'ye Biniyorum Soruları Alayım
Merhaba
Bu kadar korkulmasına rağmen 2019dan beri bindiğim ve hala da binmeyi düşündüğüm araç için neden bu kadar süre konu açmadım bilmiyorum ancak şimdi aklıma geldi. Şimdi esas çakal kasa e30 diyecekler vardır ama ben bi tık geniş olan abisini tercih ettim ki zaten çoğu malzemeleri aynı.
Bu arada aracım 94 sonu makyajlı 520i vanoslu model yani fotoğraftaki değil. Foruma arabasının fotoğrafını atanların malum laneti yüzünden fotoğrafı internetten koydum.
Soruları alabilirim.
Merhaba laptopta enerji tasarrufu sağlamak için prize bağlı değilken 60 hz kullanmak istiyorum ancak her seferinde ayarlardan girmesi zor oluyor.
Tek tıkla bu işi yapmanın kolay bi yolu var mı? Masaüstü kısayolu gibi...
Merhaba geçen kafama takıldı da 2013ün sonundan beri coolermaster 750w bronze psu kullanıyorum. Önce i5 ve 7850 kombinasyonu vardı bu sene ryzen 5 ve rx570 ile kullanmaya devam ediyorum. Yani hiç tam güç görmedi. Oc ile de işim olmadı ama dile kolay 8 sene olmuş.

Şimdi sorum bu psunun ömrünün bittiği anlaşılır mı yoksa tık diye gidip anakartı bozar mı? Şu an hiçbir arıza yok.
Merhaba, az önce kasayı açtım bi fanları falan silip rutin temizliğini yaptım ama hiçbir şey sökmememe rağmen bilgisayar bozuldu

Powera basınca fanlar dönüyor hdd hareketleniyor ama görüntü gelmiyor. Power ledi yanmıyor ve powera basınca kapanmıyor. Şarteli kapatıyorum mecburen. Bu neyin nesidir?

Bios pilini söktüm, ramleri de değiştim. Hatta komple bilgisayarı dağıtıp baştan topladım ama hala aynı. Sistem imzada.
Hakkında
Forum İmzası:
Sapphire Pulse AMD Radeon RX6700XT 12GB / AMD RYZEN 3 3100 3.9 Ghz + Snowman X200 Tower / Kingston HyperX Fury 2x8GB 3200MHz / MSI B450M-A PRO MAX / Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM / Kingston A400 480GB / Xigmatek X-Calibre 600W 80+ / Aerocool CS-107 V2 Mini-ITX
Hakkımda:
Samsung Galaxy S21FE 128GB
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 9.901
İkinci El Bölümü Mesajları: 96
Konularının görüntülenme sayısı: 244.042 (Bu ay: 1.713)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.113 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.