K

Yarbay
06 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 271 (Bu ay: 5)
Gönderileri
Cpu j4115
Ram lpddr4x 2133 mhz 12gb
256 ssd
3:2 13" 2k ips ekran
1.34 kg
Aliexpress te vergi hariç 2350 lira gibi bir fiyatı var.
Vergiyle VS 2600 2700 e gelir sanırım.
Ne dersiniz alınır mı bu cihaz 3000 altına daha iyi bir alternatif var mı?

https://best.aliexpress.com/
Mobildeyim böyle oldu kusura bakmayın
elde
550w kasa
fx 6300
120 ssd+2 tb hdd
8 gb ddr3 ram
7850 2gb
m5a97 r2.0
212 evo
21.5 5ms monitör
var
cebimde de 3 bin lira para var.
bu aslında oyun oynamadığım için idare ediyordu bir süre önceye kadar ancak artık ufak ufak can sıkmaya başladı. ssd de yetmiyor 250 ye çıkmam lazım. hdd atıl durumda her şeyi clouda geçirdim. sıfırdan kurarsam
monitörü ve kasayı değiştiremem. düzgün bir monitör zaten iki bin liradan başlıyor almışken 4k alalım dersen.
eldekileri satıp am4 apulu bir sisteme mi geçmek mantıklı dersiniz? işlemci, ekran kartı, ram, ssd, hdd, anakart iki bin civarına gider herhalde bilmiyorum belki de gitmez.
ya da anakartı tutup işlemci (8370 mesela ya da 8310 falan) , ekran kartı, ssd, ram takviyesi/değişikliği yapmak mı?
bu durum çok daha ekonomik olacak hatta 4k olmasa bile full hd 1ms bir ekran bile alabilirim belki ama teknoloji olarak gene eski de kalmış olacağım birkaç sene sonra satmak istesem satabilir miyim bilmiyorum.
7/24 çalışacak. 4 port lan şart. 5ghz çok dert değil. doğru düzgün bir arayüz, openwrt kurulabilse daha güzel olur ama gerekli de değil.
sıfır olarak maksimum 500, ikinci elde 200-300 aralığında bulabileceğim hangi cihazı önerirsiniz?
n17u ve n16 var aklımda ama hangisini neden seçmem gerektiğini bir türlü çözemedim.
redragon shark m688 var elimde. razer goliathus mouse pad control ile kullanıyorum. ancak anlamadığım bir biçimde bazen imleç aşırı yavaşlıyor.
pildendir dedim pili değiştirdim.
sensörden diyeceğim sürekli değil zaman zaman yapıyor.
mouse pad diyeceğim belli bir yerde değil her yerde yapıyor.
neden olabilir bu sorun dersiniz?
550 psu
fx 6300
1 hdd
1 ssd
asus m5a97 r2.0
8 gb ram mhz hatırlamıyorum

bu sistemde 7850 vardı, ancak dün kendisini kaybettik

psu o bu değişmeden, sadece ekran kartı değişmem gerekiyor.
hedef bölge ikinci el, bütçe 500
501 deseniz çıkamam oraya.
ne alalım şimdi, ne önerirsiniz?
Durup duruken ekran siyahları. Yeniden başlattım. Bios ve Windows görüyorum ancak devamı gelmiyor. Güvenli modda açabiliyorum sıkıntı çıkarmıyor. İşlemci 6300 ekran kartı 7850 2 GB win 7 ult 64. Siyah ekranda imleç falan da yok. Overclock vs yok düz kullanıyorum. Girdiğim siteler belli onlardan bir şey olmaz. Eset yüklü zaten hani.
E, nedir dersiniz sorun?
Önceliğimiz sıfır, ancak duruma göre ikinci el piyasası da değerlendirilebilir.
Bu bütçe ile çok bir bekletimiz yok. Kullanımı kolay olsun, kanser etmesin geçişlerde vs, ısınmasın, pili de işte geçirilecek süreyi kurtarsın. Fotoğraf, oyun vs derdimiz yok.

Aklımda Lenovo K6 var, belki belki GM 8 Go ancak ram yok onda da.

Gün içinde alınacak biraz acil.
Filbox iade formu koymuş siteye. Herhangi bir şekilde bu formdan hata mesajı haricinde bir cevap vs alabilen var mı?
parça fiyatları için gezerken inventusun kendi topladığı sistemleri sattığını gördüm. https://inventus.com.tr/dedicated/lotus/lotus.aspx
piyasada toplamaya kalksak 3500-3600 e geliyor. inventus 3300 e satıyor. alınır mı dersiniz?
Monitör: G2260VWQ6 - 660
Kasa + PSU: Corsair Carbide Spec 04 600W - 620
Anakart: Asrock AB350M-HDV - 415
İşlemci: 2200G - 600
Ram: G.Skill RipjawsV Black 8GB 3200MHz DDR4 - 590
Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX550 11268-03-20G 2GB - 710
SSD: JD240 - 260
---
Boşta iki tane cool master fanım var kasaya onlarla destek çıkacağım. HDD de mevcut. / Yoğun ve çok yüksek beklentilerle olmasa da oyun oynanacak.
---
3855 Yapıyor buraya kadar. Çekle, kuponla 100 150 düşer belki. Kalan parayla klavye fare hoparlör vs alınacak işte.

Ne dersiniz alınır mı?
Hakkında
Forum İmzası:
çok olmadığımız kesin
çok olan tarafta değiliz
çok olan tarafta olmayacağız
Hakkımda:
çok olmadığımız kesin
çok olan tarafta değiliz
çok olan tarafta olmayacağız
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Xiaomi
Oyun Platformu
PC
TV
Samsung
Dünyadan Futbol
Galatasaray
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
Sapphire
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.345
İkinci El Bölümü Mesajları: 247
Konularının görüntülenme sayısı: 161.509 (Bu ay: 3.240)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.861 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.