Şimdi Ara

Superonline altyapı ile Vodafone kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Superonline yönlendirme rezaleti ve sansürleme çabası yüzünden Ping’ler adsl bağlantıdan bile daha kötü halde malum. Dalgalanma ve yüksek ping bir araya gelince elde sadece rezalet bir bağlantı ve eziyet kalıyor.

Benim merak ettiğim Superonline altyapısı ile Vodafone kullananlarda Ping durumu nedir?

Türknet ve Türk Telekom altyapı çalışmasını ısrarla yapmadığı için bölgemde tek şans maalesef tekel haldeki Superonline.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok uzun zamandır vodafone fiber kullanıyorum ve müsteri hizmetlerini sadece 1 kere aradım.Diyeceklerim bu kadar.Ama bu demek değil ki sen sorun yasamayacaksın.Bazen sehir sehir değişiyor sikayetler .

• Ben de Superonline altyapısında vodafonenin performansını merak ediyorum acaba nasıl çalışıyor.

• imate kullanıcısına yanıt

Üç yıldır Vodafon fiber 100 mb download 10 mb upload ping 6 stabil kullanıyorum...Süperonline alt yapısı..

• Hangi şehirde ikamet ediyorsunuz hocam?

• imate kullanıcısına yanıt

İstanbul,Bostancı..

• İzmirde kullanan varsa hayrına bir tracert atsa
    146.66.155.1 adresine nereleri geziyor bir görelim dostlar

• Superonline fiber kullanmaktayım.Akşamları oldukça berbat halde internet.Aşırı kararsız ve oldukça sinir bozucu.Bulunduğum adreste Ttnet adsl ve Superonline fiber mevcut.Adsl'i de denedim fakat çok fazla yarar sağlayamadım.Superonline altyapısı ile vodafone ve millenicom var hizmet veren.Merak ettiğim aynı şeyi yaşarmıyım zira sonuçta superonline fiber altyapı kullanılmakta?.Akşamları diğer kullanıcılar kullanmaya başladıklarında aynı sonucu yaşarmıyım merak ediyorum.

• Suiciderim S kullanıcısına yanıt

Bende millenicomu merak ediyorum sol altyapısında marmara bölgesi için ancak kayseride türk telekomdan çıkarıyordu çıkışlarını.

• Hata yaparsın. Alt yapı kimdeyse onda kalmak en doğrusu.
    Ucuza fiber arıyorsan ping de önemli değilse o zaman olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 22 Kasım 2023; 22:3:0 >
  • Red_devil33 kullanıcısına yanıt

Kayseri"de sol altyapısında millenicom kullanmıştım açıkcası destek ve ping konusunda herhangi bir pürüzsüzlük ile karşı karşıya kalmadım fakat bölgesindeki bayiler çalışma konusunda titiz değilse o zaman sorun yaşatabiliyor bizim abonemiz değilsin ayağına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imate -- 23 Kasım 2023; 0:57:36 >
  • Red_devil33 kullanıcısına yanıt

katılıyorum. hızda düşüş yada pinglerde yükseliş durumunda desktek almanız imkansıza yakın. iki tarafta birbirine atıcak ve probleminiz ortada kalacaktır. açıkçası vodafonenu hem superonline altyapısından hem ttnet altyapısında kullandım. superonline gene fena değildi. fiyat performans deyip kullanıyordum. ama ttnet altyapısından rezaletti.

• (sözde) Superonline altyapısı ile Millenicom kullanıyorum.
    Modem Turkcell logolu Zte.

Arıyorum müşteri hizmetlerini... Diyorum ki, "ben Superonline altyapısı üzerinden hizmet alıyorum değil mi?"

Cevaben "Evet, Superonline altyapısı üzerinden fiber internet kullanıyorsunuz." deniyor.

Soruyorum, "O zaman benim trafiğim neden TTNet omurgası üzerinden ilerliyor?" (Bakınız aşağıda)

Bir iki saniye duraksama sonrası... "Sizi konuyla ilgili birime aktarıyorum."
    O aktarmasına aktarmaya çalıştı da... 25 dk telefonda (inatla) bekledim ve bol bol reklam + müzik dinledim. Kimse çıkmadı karşıma.

Not : Son 1,5 yıldır (taahhüt yenileme sonrası) böyle.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.