Şimdi Ara

Superonline Akşam Saatlerinde Ping Sorunu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
7
Favori
26.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • düzelme yok dünkü kadar olmasada paket kaybı baya var. ping düşük ve stabil ama paket kaybı fazla.

• Bende problem halen devam ediyor. 5.güne girdik yanılmıyorsam. Bazı sitelerde görseller yüklenmiyor bile.

• yine aynen devamke

Superonline Akşam Saatlerinde Ping Sorunu
  • istanbul mu frankfurt mu hocam. bende şuan baktım valoda pek sıkıntı göremedim ama lolde gene pingler artıyor anlık 50-60'dan 90-100leri görüp düşüyor. sanki adsl kullanıyoruz da ping dalgalanıyor şaka gibi.

EDIT. ilginç bir şekilde ist'de paket kaybı oluyor %25lere kadar çıkıyor ama frankfurt'da hiç paket kaybı olmuyor ama ping 45-50 tabi orada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 9 Mart 2022; 21:44:31 >
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt

tr serveri resimdeki. ping bende çok çok nadir artıyor genelde sabit. tr de 8ms frankfurtta 40-43 civarı. ama paket loss ya sabit %30 hiç düşmüyor. yada spike şeklinde girip çıkıyor ama sürekli var yani.

• Mânâlùx Râpérâ M kullanıcısına yanıt

bende frankurt da packet loss hiç olmuyor. istanbul'da oluyor sadece.

• Iyice flec oldu bu gece ,lanet olsun

Bu yaptiginiz ölcumleri.nereden yapiyorsunuz ,ben pek bilmiyorum nasil yapiliyor ,tek bildigim.speedtest ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt

suan tr serverinde oyundayım mesela %0 paket loss. belirli bi saati geçince olmuyor. kullanımın yoğun olduğu saatlerde oluyor genelde. altyapı yetmiyor heralde.

• Arkadaşlar ben de 1.5 ay önce superonline fibere geçtim. Hızım speedtest sitesinde 80den başlayıp minimum 50 görünüyor. Ancak farklı sitelerden test yapınca 20 çıkıyor. Sizde de durum böyle mi?

• altyapım yeni ve valoda istanbul veya frankurtta sorun yaşamıyorum. Sanırım sizin bölgenizde sorun var

• Superonline Akşam Saatlerinde Ping Sorunu

ABOOOOOO Superonline Akşam Saatlerinde Ping Sorunu Gece 1 de bile böyle.

• 22:30-23:00 de düzeliyor internet gece falanda sıkıntısız. Ama yarın öğleden sonra başlar ufaktan özellikle akşam tavan yapıyor paket kaybı.

• 1,5 aydır 91'li ip bloğundaydım. Bu sabah baktım 176'lı ip bloğuna geçmişim gene. Bunlar kesin ip taşıyor yada iplerle alakalı bir çalışma yapıyor.

EDIT: işin tuhaf kısmı bakın burası çok önemli

91'li ip bloğunda iken fast.com (netflix) üzerinden test yaptığımda avrupa, almanya sunucusuna falan bağlanıyordu sürekli.

176'lı ip bloğundayım an itibariyle, zaten bu ip bloğundaydım yaklaşık 1,5 senedir. 1,5 senedir olduğu gibi bu IP bloğu fast.com Secaucus, US  |  Ashburn, US sunucusuna bağlanıyor.

91'li ip bloğunda fast.com da sürekli 110-120 mbps paket hızım anında çıkardı. 176'lı ip bloğuna döndüm tekrar bunda fast.com da 50-60-70-80 takılıyor çıkan hızda.

yani uzun lafın kısası. 91'li ve 176'lı ip arasında fast.com (netflix sunucusuna bağlanma) da ciddi fark var. 91'li ip avrupa, 176'lı ip amreka sunucularına bağlanıyor fast.comda.

gelin görün ki. 176'lı ip bloğu genel olarak oyunların euw sunucularında çok daha iyi. şimdi lol euw'deyim gene 47 ms sabit!

Superonline Akşam Saatlerinde Ping Sorunu

176 ip ile valorant istanbul sunucusu yıllardır olduğu gibi sıfır sıkıntı şuan. pingde 5 ms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 10 Mart 2022; 11:5:8 >

• Bugun arandim , ariza kaydini kapatacaklarini soylediler
    Ariza genel dediler , ekipler cok yogun calisiyormus , bididbidi yani hikaye, Ariza kaydi acicak durum soz konusu degilmis .. Eger istetsem ekip eve gelip bakacakmis sorun benden kaynakli ise ucret li olurmus vs vs ,Gece benim ip blogu 213.. Li bir ip ye gecmis yeni fark etttim ama hala sorunlar var .. Sizlerde durum nedir.

• Mesajım bulunsun.

• ataman5 kullanıcısına yanıt

Superonline Akşam Saatlerinde Ping Sorunu  yeni bir bahane soyledi mh tekrar aradim artik inada bindirdim isi.

Yogun kar varmis normalmis , ekipler alarm durumundalarmis

Saka gibiler ..

Gercekten .

Fiber internet fiber olali boyle zulum gormedi resmen

• serkan1216 kullanıcısına yanıt

Bildiğim kadarıyla fiber yanı ışık teknolojisinin hiç öyle kar bora fırtınadan etkilenme durumu olmaması lazım.

Onun dışında ben de aranıza yeni katıldım arkadaşlar çok şükür fiber tecrübe etme şansına 2-3 gündür mutabıkım. Bağlantı için çok çaba sarf ettim ama şu 2-3 gündür ben de benzer problemleri tecrübe ettim İst. Anadolu yakasında Göztepe'de biraz hevesimi kırmıştı açıkçası ama umarım bölgesel ve genel bir problemdir ve geliştirilip düzeltilebilir diye umut ediyorum. Hayırlısı inşallah güzel haberlerinizi sizin de bekliyorum umarım benim de tecrübem iyileşir bu bölgede.

Eş zamanlı olarak twitter ve bazı diğer sosyal medya sitelerinde de kablolu ya da kablosuz bağlantı fark etmeksizin görseller yüklenmiyor sıkıntısını da yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 10 Mart 2022; 19:33:5 >
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt

kar zaten bu sabah başladı düne kadar bir şey yoktu bahanelere bak :D

• 2 Gündür YouTube da bir şeyler oluyor.
    Ya açılmıyor. Yada 1080p videolar izlenmiyor.
    480p ye düşüyor.. Mobil tarafına geçince sıkıntı olmuyor.
    Bu dediklerim Akşam yaşanıyor.. Sizde durum nedir..
    Kar var evet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bugün sorun olmadı daha. Sitelerin geç yüklendiği bi aralık oldu ama şuan paket kaybı ping falan yok.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.