Şimdi Ara

Subaru İmpreza mı -Mazda 3 mü -Mitsubishi Lancer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
8.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar nihayet C4 kabusundan kurtulmaya karar verdim yaklaşık 30 lira gibi bir bütçeyle iyi bir japon almak niyetindeyim.
    Benim en beğendiğim araç Subaru İmpreza 1.5 AWD elegance silecek ısıtma dahil her türlü donanım mevcut.
    Mazda 3 leri de beğeniyorum yalnız İmpressive serisine gücüm yetmeyeceği için Dynamic ya da Touring gibi serilerine bakabiliyorum.
    Mitsubishi Lancer 1.5 invite de yakıt konusunda üzmeyecek bir araba benim C4 ten daha yakıyor 109 Hp kendisi.
    Mazda3 105 Hp Subaru ise 107 Hp kalite olarak hepsi japon ve sorunsuz araçlar Mazda'nın ödülleri var zaten tasarım bakımından herhalde en yakışıklısı o gibi görünüyor ama sonuçta ben sakin bir kullanıcıyım 120 ye sabitleyip giden bir adamım. Performans çok da önemli değil yani sadece sollamalarda problem yaşatmasın yeter.

Sizce hangisinde karar kılayım benim gönlüm uzun araştırmalardan sonra İmpreza da kaldı ama kullanan ve kıyas yapabilen bilen birisi varsa yardım etsin.

• İmpreza deli gibi yakar. Lancer mi Mazda mı diye sormak lazım. Ben mazda'yı seçerdim çünkü en sorunsuz araç ve mazda 3 lancer dan daha şık tasarımı var. Ayrıca 3 ü arasında da pek performans farkı yok.
  • dostum bu saydığın 3 marka, Türkiye'de en az satan 3 marka nerdeyse, kullanıcısını bulmak bi hayli zor olur senin için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

dostum bu saydığın 3 marka, Türkiye'de en az satan 3 marka nerdeyse, kullanıcısını bulmak bi hayli zor olur senin için :)
    üç aracında da süspansiyonları berbat çukura girince ne demek istediğimi anlarsın çok sarsarlar ama motor flan sorunsuz araçlar hele mazda bence en sorunsuzunu bizim eski mazda 626 dan bilirim yılalrca bindik halen de alıcısı biniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

üç aracında da süspansiyonları berbat çukura girince ne demek istediğimi anlarsın çok sarsarlar ama motor flan sorunsuz araçlar hele mazda bence en sorunsuzunu bizim eski mazda 626 dan bilirim yılalrca bindik halen de alıcısı biniyor

Alıntıları Göster
    Impreza 1.5`i kafadan eleyin bence o kasayi tasimakta zorlaniyor yaktigi benzinde cabasi.Eger maddi durum iyiyse Mazda 3 oneririm olmadi Lancer kesinlikle pisman etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shark`y

Impreza 1.5`i kafadan eleyin bence o kasayi tasimakta zorlaniyor yaktigi benzinde cabasi.Eger maddi durum iyiyse Mazda 3 oneririm olmadi Lancer kesinlikle pisman etmez

Alıntıları Göster
    Abi kim görmüş imprezanın çok yaktığını çok garip. Amcamda olan araba km de 28 kuruş yakıyor. Amcamın arabadamı bi problem var yoksa sizin gördük(!)lerinizde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: postal58

spor arabaların (subarudan bahsediyorum) süspansiyonları sert olur zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SanMarinoForveti

Abi kim görmüş imprezanın çok yaktığını çok garip. Amcamda olan araba km de 28 kuruş yakıyor. Amcamın arabadamı bi problem var yoksa sizin gördük(!)lerinizde?

Alıntıları Göster
    Evet çok yakıyor.Ben de direk kullanıcıları da aynı şeyi söylüyor. impreza 1.5 AWD'den bahsediyoruz.Ya başka bir modelinden bahsediyorsunuz ya da yanlış bilginiz var.

Bu arada forumda impreza 1.5 AWD kullanıcısı bir kaç arkadaş vardı,birazdan gelir detaylı yorum yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

Evet çok yakıyor.Ben de direk kullanıcıları da aynı şeyi söylüyor. impreza 1.5 AWD'den bahsediyoruz.Ya başka bir modelinden bahsediyorsunuz ya da yanlış bilginiz var.

Bu arada forumda impreza 1.5 AWD kullanıcısı bir kaç arkadaş vardı,birazdan gelir detaylı yorum yaparlar.

Alıntıları Göster
    Havam tavanda olsun millet bana baksın iç geçirsin diyorsan 1.5 değil 1.6 veya 2.0 motorlu daha eski kasa sedan imprezaları öneririm. Yok çok aşırı dikkat çekme derdim yok sorunsuz bir araç olsun yeter diyorsan Mazda 3 biçilmiş kaftan. İkisinin karışımı birşey olsun diyorsan Lancer yine seni üzmeyecek bir modeldir. Ama bu üç aracın arasında ben olsam üçünü de alır her gün birine binerdim:) üçü de japon, üçü de sağlam.. Hangisini alırsan al üzülmezsin.. Yakıt olayına çok takılma LPG nimeti var:)

• quote:

Orijinalden alıntı: sakaryadicle

Havam tavanda olsun millet bana baksın iç geçirsin diyorsan 1.5 değil 1.6 veya 2.0 motorlu daha eski kasa sedan imprezaları öneririm. Yok çok aşırı dikkat çekme derdim yok sorunsuz bir araç olsun yeter diyorsan Mazda 3 biçilmiş kaftan. İkisinin karışımı birşey olsun diyorsan Lancer yine seni üzmeyecek bir modeldir. Ama bu üç aracın arasında ben olsam üçünü de alır her gün birine binerdim:) üçü de japon, üçü de sağlam.. Hangisini alırsan al üzülmezsin.. Yakıt olayına çok takılma LPG nimeti var:)

Alıntıları Göster
    İmpreza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 30 Temmuz 2012; 22:58:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

İmpreza

Alıntıları Göster
    impreza sürekli 4 çeker bunu unutmamak lazım yakıtda ona göre zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorgoaxion

impreza sürekli 4 çeker bunu unutmamak lazım yakıtda ona göre zaten.

Alıntıları Göster
    süspansiyonları kötü denmişte sanki dandik marka kullanmışlar gibi lanse ediliyor.

bu 3 araçta sınıfında en iyi yol tutuşu olan araç.

mazda 3ler donanım olarak zengin lancere göre. subarının doanımlarını bilmiyorum.

en az yakan ise lancer.

3ü de kişisel zevke hitap eden fazla kullanıcı olmayan araçlar.

sende bunları tercih ettiğine göre kalbinin sesini dinleyip hangisi hoşuna giderse onu al.

• quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

süspansiyonları kötü denmişte sanki dandik marka kullanmışlar gibi lanse ediliyor.

bu 3 araçta sınıfında en iyi yol tutuşu olan araç.

mazda 3ler donanım olarak zengin lancere göre. subarının doanımlarını bilmiyorum.

en az yakan ise lancer.

3ü de kişisel zevke hitap eden fazla kullanıcı olmayan araçlar.

sende bunları tercih ettiğine göre kalbinin sesini dinleyip hangisi hoşuna giderse onu al.

Alıntıları Göster
    Bunları yakıt dışında hiç bir şekilde birbirinden ayıramıyorum. İşletme maliyeti en az olanı alın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gkon

Bunları yakıt dışında hiç bir şekilde birbirinden ayıramıyorum. İşletme maliyeti en az olanı alın derim.

Alıntıları Göster
    3üde güzel araçlar.
    İmpreza lpg li bulunursa alınır.
    Lancer ve mazda 3 sadece 2. elde ayrılır biraz.
    Ben olsam zevkime göre seçer alırım.
    benim tercihim her köşe başında göremeyeceğim için impreza olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

3üde güzel araçlar.
    İmpreza lpg li bulunursa alınır.
    Lancer ve mazda 3 sadece 2. elde ayrılır biraz.
    Ben olsam zevkime göre seçer alırım.
    benim tercihim her köşe başında göremeyeceğim için impreza olurdu.

Alıntıları Göster
    Araç karşılaştırması yaptım arkadaşlar sahibindenden bir bakın bu linkten.
    Aman aman bir fark yok aralarında.

http://www.sahibinden.com/tr/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1500193&supercode[1]=&supercode[2]=#/tr/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1500192&supercode[1]=1420837&supercode[2]=1800454

Yalnız tüm linki kopyalayıp yapıştırın adres satırına.

• quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

Araç karşılaştırması yaptım arkadaşlar sahibindenden bir bakın bu linkten.
    Aman aman bir fark yok aralarında.

http://www.sahibinden.com/tr/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1500193&supercode[1]=&supercode[2]=#/tr/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1500192&supercode[1]=1420837&supercode[2]=1800454

Yalnız tüm linki kopyalayıp yapıştırın adres satırına.

Alıntıları Göster
    İşin ilginci Lancer 1,5 invite 109 hp 8.2 litre yakarken 1.6 invite 115 hp 7.4 gibi bir şey yakıyor.

• quote:

İşin ilginci Lancer 1,5 invite 109 hp 8.2 litre yakarken 1.6 invite 115 hp 7.4 gibi bir şey yakıyor.

Alıntıları Göster
    İmpreza da karar kıldım arkadaşlar.
    Donanım olarak hepsinden ağır basıyor 1.5 AWD elegance modelini alacağım inşallah.
    Ön koltuklar ısıtmalı ön cam silecek ısıtması katlanan aynalar kumandadan kapanan camlar Simetrik dört çeker yakıt olarak 4x4 olsa bile 19 kuruşları LPG de gören bir araç iyi bir kit ve iyi bir kalibrasyonla daha da düşürülebilir olduğunu düşünüyorum. İmprezaya biniyorum uçayım diye bir derdim yok işe gidip gelmek ve yazları tatil için ideal bir aile arabası. Daha bir sürü donanım var aklıma gelmiyor ama Mazda da bu donanımları ya Touring ve ya İmpressive lerinde görebilirsiniz onlarda benim bütçemi biraz aşar 31 000 gibi bir bütçem var o fiyata İmpressive ler ya pert kaydı var ya da vuruğu çok. Lancer ise en az 4-5 binlira aşıyor bütçemi çünkü az yakanına ve donanımlısına kayıyor insanın gözü doğal olarak daha önce de dediğim gibi 1.6 invite 1.5 invite lerden daha az yakıyor 7.4 litre şehir içinde belki LPG bile taktırılmaz o kadar yakıt için. Beygir olarak hepsi aşağı yukarı aynı , iç dizayn da Mazda çok güzel sonra da İmpreza geliyor zaten Mitsubishi çok bir estetik vadetmiyor iç dizaynda ama o da kötü değil tabi. Her yerde görmek istemediğim bir aracım olsun istiyorum ama çoğu tanıdığım al bir toyota reno falan diyorlar hiç bulaşmak istemiyorum onlara toyota nın donanım fakiri arabalarına en az 30 lira vermek gerekiyor ayrıca İmpreza daki donanımları istesem fiyatı 45 i bulur zaten gereği yok. Sivas ta yaşıyorum kış şartları buralarda ağır basıyor ama geçen Kayseride bir İmpreza ya baktım sahibi yazlık lastiklerle geziyordu kışlıkları var mı diye sordum gereği yok dedi bu lastiklerle çıkmayacağım yer yok yaz kış dedi şaşırdım :) Bizde her sene yok kışlıkları taktır yazlıkları çıkar diye uğraşıyoruz. Bana her bakımdan sorunsuz görünüyor bu araç alırsam da inşallah Allah pişman etmez.

• quote:

Donanım olarak hepsinden ağır basıyor 1.5 AWD elegance modelini alacağım inşallah.
    Ön koltuklar ısıtmalı ön cam silecek ısıtması katlanan aynalar kumandadan kapanan camlar Simetrik dört çeker yakıt olarak 4x4 olsa bile 19 kuruşları LPG de gören bir araç iyi bir kit ve iyi bir kalibrasyonla daha da düşürülebilir olduğunu düşünüyorum. İmprezaya biniyorum uçayım diye bir derdim yok işe gidip gelmek ve yazları tatil için ideal bir aile arabası. Daha bir sürü donanım var aklıma gelmiyor ama Mazda da bu donanımları ya Touring ve ya İmpressive lerinde görebilirsiniz onlarda benim bütçemi biraz aşar 31 000 gibi bir bütçem var o fiyata İmpressive ler ya pert kaydı var ya da vuruğu çok. Lancer ise en az 4-5 binlira aşıyor bütçemi çünkü az yakanına ve donanımlısına kayıyor insanın gözü doğal olarak daha önce de dediğim gibi 1.6 invite 1.5 invite lerden daha az yakıyor 7.4 litre şehir içinde belki LPG bile taktırılmaz o kadar yakıt için. Beygir olarak hepsi aşağı yukarı aynı , iç dizayn da Mazda çok güzel sonra da İmpreza geliyor zaten Mitsubishi çok bir estetik vadetmiyor iç dizaynda ama o da kötü değil tabi. Her yerde görmek istemediğim bir aracım olsun istiyorum ama çoğu tanıdığım al bir toyota reno falan diyorlar hiç bulaşmak istemiyorum onlara toyota nın donanım fakiri arabalarına en az 30 lira vermek gerekiyor ayrıca İmpreza daki donanımları istesem fiyatı 45 i bulur zaten gereği yok. Sivas ta yaşıyorum kış şartları buralarda ağır basıyor ama geçen Kayseride bir İmpreza ya baktım sahibi yazlık lastiklerle geziyordu kışlıkları var mı diye sordum gereği yok dedi bu lastiklerle çıkmayacağım yer yok yaz kış dedi şaşırdım :) Bizde her sene yok kışlıkları taktır yazlıkları çıkar diye uğraşıyoruz. Bana her bakımdan sorunsuz görünüyor bu araç alırsam da inşallah Allah pişman etmez.

Hayırlısı olsun.

• quote:

redstone aracı alınca fikirlerini paylaşırsan çok memnun oluruz, nedir nasıldır. bende sivas ve Erzurum arasında mekik dokuyorum. servis falan sıkıntı oluyormu aracın durumu nedir bilgi verirsen bende almayı planlıyorum inşallah. sana şimdiden hayırlı olsun diyelim. Pm atabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73181344B -- 23 Ağustos 2012; 16:22:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: devil25

quote:

redstone aracı alınca fikirlerini paylaşırsan çok memnun oluruz, nedir nasıldır. bende sivas ve Erzurum arasında mekik dokuyorum. servis falan sıkıntı oluyormu aracın durumu nedir bilgi verirsen bende almayı planlıyorum inşallah. sana şimdiden hayırlı olsun diyelim. Pm atabilirsin

Tabi ki kardeş hatta Sivas a geldiğinde ben almış olursam şayet görüşürüz inceleme test etme şansın da olur inşallah. Ancak benim C4 ü satsam bir sürü araba var herhangi birinden Subaru dünyasına giriş yapacağım ama daha takas tekliflerinden başka teklif alamadım. Bu hafta oto pazarına giderim artık Sivas ta çok tutuyor C4 inşallah bir alıcısı da çıkarda elden çıkarırım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.