Yüzbaşı
07 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 1)
Gönderileri
2001 VW Bora da kullanılan baskı balata ve amortisör ne markadır ve nerden bulurum.
Arkadaşlar başlıktaki sorumu cevaplarsanız sevinirim. En uygun orijinal parçaları nereden temin edebilirim link veya telefon numarası verirseniz sevinirim.
2001 model Grand Cherokee aldık amortisörleri patlak Bilstein marka amortisör arıyor nereden temin edebilirim bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Arkadaşlar Sony Xperia Sola ya da Galaxy S3 Mini bu iki telefondan birini seçip faturama ekleteceğim aralarında fiyat farkı da 30 lira kadar siz olsanız hangisini alırsınız ?
Arkadaşlar Honda Civic 2007 aracımız için cam kaldırma modülü düşünüyoruz internette çok ucuza satılıyor 25 liradan başlıyor fiyatlar. Aranızda taktıran kullanan memnun kalınan bir ürün tavsiye edebilecek olan varsa sevinirim. Ayrıca ürün açıklamalarında ürünün motajını alarm ile cam düğmesi arasına yapılıyor gibisinden bir açıklama var. Ancak bizim araç alarmlı değil nasıl olacak bu iş? İnternette videoları izledim camları tek tek 19 saniyede kapatıyor hepsi mi öyle yoksa bazı modüller mi öyle kapatıyor. Bilen arkadaşların acil cevaplarını bekliyorum.
Arkadaşlar kardeşim araba almak istiyor ve gözüne kestirdiği araç 2012 model Ford Fiesta 1.25 Trend 82 Hp bir araç. Kampanyada 31,000 liradan başlıyor fiyatı ve 9000 peşin 24,000 lirayı 24 ay faizsiz krediyle veriyorlar sizce bu araç nasıl kullanan var mı aranızda. Performans ve yakıt olarak daha doğrusu her yönüyle kıyas yaparsanız sevinirim. Acilinden bir el atın şu işe.

Burada da özellikleri yer alıyor.

http://www.arabalar.gen.tr/ford-fiesta-1-25i-trend-i112.html
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği, sigortacılara tazminat ödememe yollarından birini gösteren mahkeme kararını hatırlattı. Yargıtay'ın onayladığı karara göre, anahtar otoparkçıya bırakıldığında arabanın çalınması hırsızlık kapsamında değerlendirilmiyor. Böylece sigorta şirketleri de müşterilerine para ödemekten kurtuluyor.

Yargıtay'ın verdiği karar, aracını otoparka bırakanlar için ilginç mesajlar içeriyor. Kararda, "Otomobili çalan kişinin otoparkçı bile olsa aracın alınıp götürülmesi emniyeti suistimal suçu olduğundan eylem teminat dışıdır. Bu nedenle sigorta şirketinin ödeme yapmasına gerek yoktur." denilmekte. Hukukçular, söz konusu kararı, hasar ödemekte cimri davranan sigorta şirketlerinin ekmeğine yağ sürmek olarak değerlendiriyor.

Olayda mağdur olan ve hakkını hukuki yollardan arayan vatandaş başından geçen hikayeyi şöyle anlatıyor: "Acil bir durum için hastaneye gittim. Hastanenin otoparkında yer bulamayınca aracı dışarıdaki bir otoparka bırakmak zorunda kaldım. Tekrar döndüğümde aracımın yerinde olmadığını fark ettim. Otomobil çalınmıştı. Hemen tazmin için sigorta şirketine başvurdum." Ancak sigorta şirketi, 'Arabanız çalınmamış, siz dolandırılmışsınız.' diyerek, parayı ödemedi. Anlaşmazlık mahkemeye intikal eder. Durumu değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi de, sigorta şirketinin ödeme yapmasına gerek olmadığına karar verir. Vatandaşı mağdur durumda bırakan karara göre, araç sahipleri şuna dikkat etmeli: "Aracı otoparka bırakırsanız ve çalınırsa sigortadan tazminat alabilirsiniz. Ancak aracın anahtarını otoparkçıya bırakırsanız ve aracınız çalınırsa bu suç dolandırıcılığa girdiğinden sigortadan para alamazsanız." Hastane dışında aracını kaybeden vatandaşın davası ile ilgili Yargıtay'ın 16 Ocak 2006 tarihli kararında şöyle deniyor: "Davacı (kasko sigortalı aracın sahibi), hastane otoparkında yer bulunmaması nedeniyle dışarıya çıkarak otoparkçı görünüşlü olan bir kişinin kendisine yardım teklif etmesi üzerine aracını teslim etmiştir. Daha sonra otoparkçı tarafından araç alınıp gözden kaybolunmuştur. Bu eylemde aracı götüren, araç sahibini yanıltarak (hulus ve saffetinden yararlanarak ve iradesini fesada uğratarak) aracın rıza ile teslimini sağlamış olup hırsızlık değil dolandırıcılık suçunu işlemiştir." Dolandırıcılık suçunu sigorta teminatı kapsamına dâhil etmeyen Daire, emsal teşkil eden kararına şunları da ekliyor: "Aracı götüren, dolandırıcı değil de gerçek otoparkçı bile olsa onun tarafından da aracın alınıp götürülmesi emniyeti suistimal suçu olduğundan bu eylem de teminat dışıdır. Bu nedenle sigorta şirketinin ödeme yapmasına gerek yoktur."

Bu karar, sigorta şirketlerinin kötü imajını pekiştireceğe benziyor. Özellikle kasko sigortasında fiyat rekabetine giren sigorta şirketleri hasar ödemelerinde cimri davranıyor. Benzer durumları yaşayan ve sigortasının kapsamı konusunda detaylı bilgi sahibi olmayan müşteriler ise hasar tazmini için sigorta şirketinden eli boş dönüyor. Yargı yoluyla haklı olduğunu ispat eden sigorta şirketlerinin, hasar tazmininde daha eli sıkı davranmasının yolu açılmış oluyor. Dairenin verdiği kararın doğru olduğunu belirten Avukat Tamer Akçalı, vatandaşları araçlarını kasko yaptırırken daha dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Kasko yaptırırken dolandırıcılık suçlarının da sigorta kapsamına dâhil edilmesi çağrısında bulunarak aksi durumda benzer mağduriyetlerin tekrarlanabileceği uyarısında bulunuyor. Bazı hukukçular ise Yargıtay'ın verdiği bu kararın sektör tarafından emsal gösterilerek benzer mağduriyetlerde kullanılacağına dikkat çekiyor. Bunun için de dolandırıcılık ve hırsızlık kavramlarının kanunda açık ve net açıklanmasını, vatandaşların da kasko yaptırırken buna göre işlem yaptırmaları gerektiğine dikkat çekiyor.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1125486&title=anahtar-otoparkciya-
birakilmissa-calinan-arabanin-tazminati-odenmez
Arkadaşlar nihayet C4 kabusundan kurtulmaya karar verdim yaklaşık 30 lira gibi bir bütçeyle iyi bir japon almak niyetindeyim.
Benim en beğendiğim araç Subaru İmpreza 1.5 AWD elegance silecek ısıtma dahil her türlü donanım mevcut.
Mazda 3 leri de beğeniyorum yalnız İmpressive serisine gücüm yetmeyeceği için Dynamic ya da Touring gibi serilerine bakabiliyorum.
Mitsubishi Lancer 1.5 invite de yakıt konusunda üzmeyecek bir araba benim C4 ten daha yakıyor 109 Hp kendisi.
Mazda3 105 Hp Subaru ise 107 Hp kalite olarak hepsi japon ve sorunsuz araçlar Mazda'nın ödülleri var zaten tasarım bakımından herhalde en yakışıklısı o gibi görünüyor ama sonuçta ben sakin bir kullanıcıyım 120 ye sabitleyip giden bir adamım. Performans çok da önemli değil yani sadece sollamalarda problem yaşatmasın yeter.

Sizce hangisinde karar kılayım benim gönlüm uzun araştırmalardan sonra İmpreza da kaldı ama kullanan ve kıyas yapabilen bilen birisi varsa yardım etsin.
Xxxxxxccccccccjjkkkkkbvc
Klimamı satıyorum arayanlar burada ilan verebiliyor sattığım için bende verebilirim herhalde.

90795623 bu numarayla sahibindende ararsanız görebilirsiniz. Yine de ilanın detaylarını buradan paylaşayım ilgilenen arkadaşlar için iyi olur sanırsam.

Klimamı Urfadayken aldım, 2011 Haziranında Sivas'a tayinim çıktığı için ve kullanma durumu olmadığı için kurdurmadım malum Türkiye'nin en soğuk şehrindeyim. Toplamda sadece 6-7 ay kadar kullandım öğretmen olduğumdan yaz tatilini memlekette geçirdiğim için yazın sadece temmuza kadar kullanılmıştır. Bir yıldır depoda duruyor artık işime yaramayacağı için satıyorum.
Araştırın bakın normalde 2010 fiyatı 1300-1400 Tl arasındadır. 2010 yılının 16 şubatında alınmıştır ancak kurulduğunda kış olduğu için zaten kullanılmamıştır. Şu andaki en düşük fiyatı 1450 tl dir.
Garantisi 16/02/2010 tarihinden itibaren 3 yıldır ve halen devam etmektedir.
Garanti belgesi ile birlikte gönderilecektir.
Kargo alıcıya aittir. Elim sıkışık olduğu için bu fiyata satıyorum.
İkinci el deyip geçmeyin bu kadar az kullanılmış ve temizini bulmanız zordur.
Soğutma kapasitesi 19200 BTU
Isıtma kapasitesi 21200 BTU
Piyasa fiyatı en ucuz 1445 tl dir.
Arkadaşlar acaba C4 aracım için en ucuz yedek parçayı nereden bulabilirim bir bilgisi olan var mı?
Lazım olan parçalar ön ve arka amortisörler (monroe marka yedeklerde en iyisi diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin ayrıca 2 yıl garantili birebir değişim söz konusu) Motor takozu alt (görüntüsü kenarlarında iki kulağı olan topaçı andıran bir parça, bir de krank devir sensörü.

yardımcı olabilecek arkadaşlara şase numarasını da verebilirim.

mümkünse kredi kartıyla alınabilecek şekilde olsun.
Hakkında
Forum İmzası:
Adamın beyni yok fikri var !
Hakkımda:
7b998add3c598698c4773063dbdfd765B.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 733
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 27.695 (Bu ay: 12)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 24 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.